Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2013., 11:53   #1
Bankomat teretio račun, a nije isplatio novac

danas oko 10 sati ujutro dodjem na bankomat zagrebacke banke s namjerom da podignem 2000kn
utipkam pin, odaberem svotu, stroj se pocne vrtiti kao da broji novce (ali neprirodno, bas se skuzilo da nesto nije u redu) i odjednom mi samo izbaci karticu uz poruku kako nije moguce provesti transakciju
kad sam izvadila karticu, na ekranu se pojavila poruka kako bankomat vise nije u funkciji

nis, uzmem karticu, sjednem u auto i odvezem se do drugog bankomata
gurnem karticu, otipkam pin, zelim podici novac kad li novca nema

sva u panici jurim u banku, opisujem sto se dogodilo, gospodja mi pruzi prazan komad papira da na njemu rukom napisem cijelu pricu oko svega sto se dogodilo
napisem to, dam papir gospodji, ona ga faksira negdje i kaze da ce mi novci biti isplaceni racun kroz nekoliko dana ukoliko se ispostavi da je na bankomatu pronadjen taj visak



je li netko vec imao iskustva sa istom stvari?
po prirodi sam malo nepovjerljiva u slicnim situacijama, je li normalno da se bojim za svoj novac?
sto ako mi ga odbiju isplatiti?
jenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 14:46   #2
isplatit će ti.
svaki bankomat ima za svaki slučaj i kameru.
no worry
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:05   #3
Bez brige. Ako su novci ostali u bankomatu, pronaći će se kao višak i onda se iznos vratiti na tvoj račun. Događa se...
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:31   #4
moj suprug je imao isti slucaj prije nekih 6-7 godina. isto ZABA. nisu mu htjeli priznati gresku i vratiti novac.
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 09:50   #5
Quote:
Kira Frenchie kaže: Pogledaj post
moj suprug je imao isti slucaj prije nekih 6-7 godina. isto ZABA. nisu mu htjeli priznati gresku i vratiti novac.
sigurno je i danas komitent iste banke
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:35   #6
mos misliti kako je
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 00:11   #7
meni se ista stvar desila sa 100kn(zaba).čak nakon mjesec dana sam se išla žaliti,kad sam skužila da mi je skinuto s računa.isto napisala kak se desilo.bez problema mi vratili.čak su rekli da nije bilo viška u bankomatu.možda da je veća cifra onda nebi.lol
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 22:41   #8
dogodilo se na rba bankomatu

isplatilo 200kn premalo.

uvijek imam naviku brojat novce pred bankomatom, tak sam i taj put... i fali 200kn i gledam okolo dal mi je možda palo, brojim po desti put i ne štima.
otišla sam u banku, objasnila problem, napisala žalbu tj. reklamaciju.

nakon para dana zvali me da pri obračunu bankomata nije utvrđen višak i da mi tih 200kn ne mogu vratiti...


opet sam otišla u banku i ponovila reklamaciju...
osobna bankarica mi je rekla da sam vrlo vjerojatno usrećila osobu iza sebe kojoj je bankomat vjerojatno isplatio tih mojih 200kn kao višak.


nije bilo odgovora...


napisala mail banci mail, opisala kad se dogodilo i kaj se dogodilo, zatražila sam pismeno obrazloženje uz napomenu da ću ga priložiti prijavi hrvatskoj udruzi banaka...


povratni mail je bio nešto u stilu da mi se odobrava povrat sredstava na teret rashoda banke



__________________
There'll be sparks in the rain... honey in your hair... I'm wishing you were here with me...
M Jena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:20   #9
Da, njima 200 kn ne znači ništa, a HUB bi napravio nereda.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 13:45   #10
Ne HUB nego HNB!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:57   #11
29.12. na Trgu Bana Jelacica bankomat Zg banke mi je isplatio 200 kn manje. Odmah sam prijavila i rekli su da ce u bankomatu sigurno biti nadjen visak i da ce novac vratiti. Danas mi je osobni bankar procitao rjesenje da u bankomatu nije nadjen visak. Napominjem kad sam se vratila reklamirati, nakon 10min, na bankomatu je pisalo da nije u funkciji. U njihovom odgovoru uopce ne spominju da je bankomat bio u kvaru. Isto se dogodilo mom prijatelju prije 10ak godina i nikad mu nisu vratili novac. Ima li netko slicna iskustva?

Toliko sam ljuta i ogorcena, ocito im je praksa da naprosto ne priznaju gresku, nije iznos za uzrujavanje ali ne kanim odustati, bas kad me netko ovako bezocno pravi budalom!!!
scaramouche is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 07:14   #12
Quote:
scaramouche kaže: Pogledaj post
29.12. na Trgu Bana Jelacica bankomat Zg banke mi je isplatio 200 kn manje. Odmah sam prijavila i rekli su da ce u bankomatu sigurno biti nadjen visak i da ce novac vratiti. Danas mi je osobni bankar procitao rjesenje da u bankomatu nije nadjen visak. Napominjem kad sam se vratila reklamirati, nakon 10min, na bankomatu je pisalo da nije u funkciji. U njihovom odgovoru uopce ne spominju da je bankomat bio u kvaru. Isto se dogodilo mom prijatelju prije 10ak godina i nikad mu nisu vratili novac. Ima li netko slicna iskustva?

Toliko sam ljuta i ogorcena, ocito im je praksa da naprosto ne priznaju gresku, nije iznos za uzrujavanje ali ne kanim odustati, bas kad me netko ovako bezocno pravi budalom!!!
to se često dešava.
ponovo traži pismeno objašnjenje, i napiši da češ ih prijaviti hnb u.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:11   #13
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
to se često dešava.
ponovo traži pismeno objašnjenje, i napiši da češ ih prijaviti hnb u.
Hvala! Evo bila sam danas u banci, ponovo su ljubazno obecali pregledati videonazor, tumace na siroko kako bankomat radi i da nije moguce da greska ne bude registrirana... obecaju brzo rjesavanje ali stalno taj AKO utvrde nepravilnosti, i MOZDA Vam je ispalo.... za sad sam ljubazno rekla da je jedino moguce rjesenje da mi novac vrate jer sam apsolutno sigurna da je bilo 200kn manje. No ako bude trebalo svakako cu se zaliti u HNB i sigurno necu odustati.
scaramouche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:36   #14
Quote:
scaramouche kaže: Pogledaj post
29.12. na Trgu Bana Jelacica bankomat Zg banke mi je isplatio 200 kn manje. Odmah sam prijavila i rekli su da ce u bankomatu sigurno biti nadjen visak i da ce novac vratiti. Danas mi je osobni bankar procitao rjesenje da u bankomatu nije nadjen visak. Napominjem kad sam se vratila reklamirati, nakon 10min, na bankomatu je pisalo da nije u funkciji. U njihovom odgovoru uopce ne spominju da je bankomat bio u kvaru. Isto se dogodilo mom prijatelju prije 10ak godina i nikad mu nisu vratili novac. Ima li netko slicna iskustva?

Toliko sam ljuta i ogorcena, ocito im je praksa da naprosto ne priznaju gresku, nije iznos za uzrujavanje ali ne kanim odustati, bas kad me netko ovako bezocno pravi budalom!!!
i meni prekjučer naplatio 300 a izbacio 100.
Prvo sam ko budala prekopavao sve đepove i novčanik da ih slučajno nisam negdje stavio ali ništa.
Poslije par minuta opet podigao 300 i ovaj put je izbacio 300.
Niš pitat ću ličnog bankstera za reklamaciju.
catonymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 13:48   #15
Znači ovo i nije baš tako neobičan slučaj? I meni se eto dogodilo nedavno i evo 4 dana ništa još. 100% sam siguran da će reći kako nije bilo viška. Ja sam na PBZ bankomatu htio uplatiti novce no iz nekog razloga je transakcija otkazana i na moje iznanađenje vračaju se novci natrag - minus 200kn. Nakon toga sam na bankomatu tražio stanje računa da vidim da nije možda to zabilježeno ... I dam se kladiti da je ovaj poslije mene koji je dizao pare dobio 200kn više.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 15:33   #16
Uplate su na jednoj strani, isplate na drugoj strani. Taj novac od uplate se ne isplaćuje na bankomatu. Imao sam i ja isti taj slučaj i uredno sam prijavio reklamaciju u poslovnicu u kojoj je bankomat, slijedeći dan je bila proknjižena uplata od 200 kn na račun. Vjerojatno se prilikom brojanja jedna novčanica zgužvala i zato je odbilo transakciju,a prilikom povrata novca je ispala i unutar bankomata je. Obavezno otići u poslovnicu i prijaviti reklamaciju.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 13:02   #17
Evo dobio sam natrag 200kn . 9 dana sam čekao, ono neka napetost i par puta dnevno gledanje jel stiglo. Nije neki novac ali opet - uzeto mi je i to smeta.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 13:39   #18
Zagrebačka banka mi odbija vratiti novac kojeg nije isplatio njihov bankomat

Prošlog tjedna sam na bankomatu Zagrebačke banke kao i inače htio podići gotovinu koristeći se svojom karticom iz inozemstva, no ovaj put je bankomat jednostavno preskočio korak isplate novca (nije niti pokušao brojati) te mi samo izdao potvrdu o isplati i teretio moj račun.

Odmah sam ušao u banku kako bih se žalio, ali tamo su porekli svaku odgovornost i rekli mi da umjesto toga popričam s mojim izdavateljem kartice (tj. mojom bankom iz inozemstva). Javio sam se svojoj banci u inozemstvu i tamo su mi rekli da je novac samo rezerviran i da će mi se automatski vratiti kada rezervacija istekne za tjedan dana. Super, zar ne?

Unatoč tome, preko noći se transakcija na mom izvoru promijenila iz rezervacije u provedenu, što znači da je Zagrebačka banka uistinu ustrajala u pogrešci i naplatila sredstva s mog računa

Javio sam se svojoj banci u inozemstvu i tamo su mi rekli da mogu kada prođe 5 dana od transakcije podnijeti prigovor Mastercardu kako bismo dobili povrat novca, no da bi banka u međuvremenu trebala uočiti pogrešku i vratiti mi sredstva pa pritužba neće biti potrebna.

Ponovno sam posjetio Zagrebačku banku i rekli su mi da su uočili pogrešku na bankomatu kod moje transakcije i da se slažu da mi njihovom pogreškom nije isplaćen novac, ali da mi ga ne mogu vratiti (!). Umjesto da mi jednostavno isplate taj iznos ili ponište transakciju, tvrdili su da im se moja banka mora javiti s nekakvim "zahtjevom za reklamaciju" prije nego mi ga mogu vratiti. Također mi nisu htjeli dati baš ništa napismeno, kao ni bilo kakvu adresu za službeni prigovor

Moja banka kaže da je to besmislica i da ne postoji bilo kakav dokument tog tipa te da bi mi Zagrebačka banka trebala odmah i samoinicijativno vratiti novac, a ako to ne naprave ćemo podnijeti prijavu Mastercardu čim istekne rok.

Ovaj slučaj je stvarno apsurdan. Da odem u trgovinu i platim robu, a onda trgovac otkrije da zapravo nema robu na skladištu, trgovac bi mi trebao odmah vratiti novac, a ne tvrditi da moramo čekati dok mu se javi moj odvjetnik.

Postoji li još išta čime mogu zaprijetiti banci da se prestane tako ponašati i vrati mi moj novac? Pritužba udruzi potrošača, HNB-u ili nekom drugom tijelu? Je li itko drugi doživio takav slučaj - da banka priznaje da je pogriješila ali odbija vratiti novac?

p.s. 100% sam siguran da ću dobiti bilo kakav spor do kojega dođe, no ti sporovi traju nekoliko mjeseci i radi se o velikom iznosu (5000 kn), tako da radije ne bih išao na to ako ne moram.
Ljuti Plavi Puh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 09:53   #19
Sud časti pri hrvatskoj gospodarskoj komori.

Bude po novinama takvih objava, osramote ih, objave su tipa
"proglašava se krivim xy d.o.o. jer je uzelo predujam od NN u iznosu od xy kuna a nije izvelo dogovorene građevinske radove".

Plus, to je odskočna daska za eventualni sudski proces.
Ali obično se stvari riješe nakon prijave sudu časti.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2020., 17:30   #20
Bankomat mi nije isplatio novac

Priča ide ovako.
Odem jutros na HPB bankomat u mojem naselju, ubacim Revolut karticu (kao i uvijek) i otipkam isplatu 1000 kuna.
Bankomat je neobično dugo radio te mi na kraju izbacio karticu uz poruku da ne može kontaktirati moju banku.
Ok, krenem prema gradu, rekoh podići ću na nekom drugom, nije mi bitno.
Stanem na kavu, provjerim na mobitelu Revolut saldo (uvijek ga držim malo preko nule, tih tisuću mi je uplaćeno jučer i regularno sjelo) kad tamo ništa.
Jučerašnja uplata je evidentirana a isto i jutrošnja isplata sa naznakom "Pending".
Nazovem prvo HPB da vidim o čemu se radi, kažu morate kontaktirati vašu banku.
Ok, kontaktirao sam i Revolut, kažu mora ATM kompanija potvrditi Cancel isplate.
Nazovem ponovo HPB i ispostavi se da to uopće nije njihov bankomat nego neke kompanije iz Zagreba (ATM Croatia) iako je uredno oblijepljen i ofarban u HPB boje.
Dobio sam i njihov broj pa nazvao. Jako neljubazna službenica mi je odgovorila da će prebrojati novac u bankomatu pa ako se ispostavi višak od 1000 kuna vratit će mi na račun?!? Usput izletjelo joj je kako je vidjela moju transakciju i točno vrijeme kada je zahtijevana a uz to kako je minutu nakon toga bio prekid veze s bankomatom ali da ništa ne može.
Pitao sam je kada mogu očekivati rješenje toga svega, kaže revizija tog bankomata predviđena je u 4. mjesecu.

Što da radim, propasti će mi 1000 kuna, kome da se obratim i što da radim?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.