Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2012., 22:48   #1
Alergija na sunce

Prije 10ak dana mališi se počeo pojavljivati osip na cijelom tijelu. Najprije su to bile sitne točkive,kao od znoja al ubrzo su se pretvarale u plikove koje su ga užasno češale. Sumnjali smo na breskve,indijski orah,znoj.. Danju bi se stanje smirivalo ,uveče pogoršavalo, naročito kad bi došli iz šetnje. Danas vidimo da je vrag odnio šalu i odvedemo ga pedijatru,koji ustvrdi da mališa ima alergiju na sunce! propisao rinolan i afloderm krema na najizraženije plikove,te tuširanje dva puta dnevno.veliko NE za sunce,nositi široke pamučne majice.inače ga nisam ni izlagala suncu osim možda uveče 15ak minuta,oko 20 h,i tad bi se i pojavljivalo jel ovo prolazno??? nigdje nisma pročitala..mm je bio alergičan na tonu toga,možda i na sunce,koda se to znalo tad. kupila eucerin zaštitnu kremu kod alergija na sunce. jel tko još ima iskustva? danas je bio u autu,i to na staklu stavili neku zaštitu,vozili se 10 min,stanje se ODMAH pogoršalo. bio u bazenu par minuta,doslovno,-stanje gore. evo i slikice http://i.imgur.com/jXx2Q.jpg
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:04   #2
alergija na sunce

znaći ovako,
malom (2god 10mj) mi se prije 3 tjedna pojavio osip. mislila sam da je od znoja pa ga nisam odmah vozila doktoru, ali kako se osip povečao, odvela sam ga nakon 4 dana. pedijatrica mu je prepisala Rinolan sirup (1x5ml - 3-5 dana) i Belosalic lonsion (2 x dnevno 5-7 dana). to se uredno povlačilo. ali nakon 7 dana se nije povuklo. i još sam na lonsionu pročitala da sadrži kortikosteroide. ne smije na sunce, ne smije se kupat u moru. ne smim ga mazat nikakvom kremom, dječjim puderom, čak ni znoj ne smijem brisat nego tapkat gazom da upije. kupati 3-4 puta na dan u mlakoj vodi bez sapuna.
njemu se opet taj osip pojavio i proširio i jako ga svrbi. djelovi zahvačeni; čelo, brada, vrat sa zadnje strane, laktovi sa unutarnje strane, naprijed prsa, i na guzi

zanima me da li se koja mama sa ovim susrela i kako su to riješili. jer je pedijatrica ocito falila lijek. a ne bi ga tila opet šopat sa ljekovima, jel ima koji prirodni način.

hvala
rosalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:30   #3
Osoba u mojoj bližoj okolini ima ovaj problem. Nema nekog lijeka, najbitnija je prevencija. Izbjegavajte što više sunce i uvijek koristite nešto s visokim zaštitnim faktorom.
Ako je osip jak i dr je preporučila kortikosteroid, ja bih ga koristila. Često se na takve ranice nasele i bakterije ili gljivice ako se ne liječi. Bolje je kortikosteroide izbjeći dobrom prevencijom nego nepridržavanjem terapije.
Ako nemaš povjerenja u dr, otiđi kod dermatologa.
zbljbla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.