Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 20:13   #1
Plug u uhu - da li zaraste?

Dakle, oni koji ne znaju sto je plug mislim da im niti nije mjesto ovdje pa zato necu objasnjavat sto je.
Uglavnom, kako sam naslov kaze, zna li neko od vas da li plugovi zarastaju, jednom kada prosiris uho?? I vjerujem da bi uho zaraslo ako prestanem prosirivati na nekoj odredenoj sirini. Ima li neko iskustva ili mu je receno dok je radio plug moze li zarasti??
Za znatizeljne, imam vec nausnice fkt dugo, od 5. razreda valjda, i stvarno zelim plug, ali se bojim da s njim posao necu nikad dobit, pa zato pitam da se sad izgustam dok sam jos skolarac ako je to moguce
jabor94` is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:27   #2
^^Ovisno o kojoj veličini se radi. Malo milimetara znači da će ti uho zarasti. Obrnuto, jel’, neće zarasti; nego ti ostaje jedno estetska operacija kojom bi ti doktor rekonstruirao uho (odnosno resicu).
Isto tako ovisi kojom metodom to radiš. Ako je riječ o postepenom strečanju, onda ovo gore vrijedi. Ako pak bušiš rupicu skalpelom (od nekoliko milimetara) onda ti uho neće zarasti.

Inače imaš već tema o piercanju i tetoviranju na forumu.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 20:16   #3
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^Ovisno o kojoj veličini se radi. Malo milimetara znači da će ti uho zarasti. Obrnuto, jel’, neće zarasti; nego ti ostaje jedno estetska operacija kojom bi ti doktor rekonstruirao uho (odnosno resicu).
Isto tako ovisi kojom metodom to radiš. Ako je riječ o postepenom strečanju, onda ovo gore vrijedi. Ako pak bušiš rupicu skalpelom (od nekoliko milimetara) onda ti uho neće zarasti.

Inače imaš već tema o piercanju i tetoviranju na forumu.
oo okej, hvala puuno!
jabor94` is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:05   #4
Nnč.

Svakako se još raspitaj kod piercera koja je točno najveća veličina do koje možeš strečati ako želiš da ti se uho vrati u normalu.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:15   #5
ako se strecha skalpelom, malo se stisne rupa nakon skidanja nakita ali nikad ne dolazi u prvobitno stanje....kod postepenog strechanja vraca se u normalnu...ali racunaj da za jedno 4-5mm treba vise od tri mjeseca....
ja imam 7mm vec jedno 4god i nikad problema sto se tice zaposljavanja....veci je problem bio sto posla nema ili je velika konkurencija....doduse, ne nosim tunele pa se ni ne kuzi jako da su mi resice strechane
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 01:38   #6
Koji su motivi za imanje rupe u ušnoj resici?
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 02:23   #7
^^Ukrašavanje tijela. Nije li ovo očito?
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 11:36   #8
Ali to je... to je velika rupa u ušnoj resici.
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 15:05   #9
^^Da, i? Ako možemo nositi narukvice koje pokrivaju pola podlaktice, lančiće koji dosežu di trbuha, zašto ne bismo nosili i naušnice koje su malo veće?
Nije li ovo divno? Ogromno, a opet tako umjereno i usklađeno.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:33   #10
Iskreno, ne vidim čemu nositi išta od nabrojanog. Umjereno i odmjereno? Možda, ako mjeriš iz dalijevske perspektive, a mjerna jedinica ti je poklopac ekspres lonca...

Što se tiče slike, sve to iza crne naušnice je rupa? Pretpostavljam da si bar može resicom svezati kosu kad nema gumicu pri ruci...
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:15   #11
Quote:
GljivaLudara kaže:
Iskreno, ne vidim čemu nositi išta od nabrojanog. Umjereno i odmjereno?
Pokušat ću ti približiti ukrašavanje tijela nečime sa čime si se sigurno susrela – odjeća.
Pri kupovanju hlača, na primjer, sigurno ne gledaš da one imaju samo nekakvu funkciolanu svrhu. Ne kupuješ hlače isključivo zato da bi pokrila tijelo. Da je tako, onda bi i zamotana deka zadovoljavala tu svrhu.
No, pored funkcionalnosti, bitna ti je i estetika. Upravo zato ćeš biti sprema odvojiti i više novaca (dovoljna je i jedna kuna razlike za ovu poentu) za hlače koji ti ljepše stoje. Koje ti ističu atribute, a skrivaju nedostatke.

E sada, kada si shvatila poantu ukrašavanja, nije teško shvatiti ni poantu bušenja tijela. A o ukusima nećemo sada.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 23:33   #12
Okej, slažem se. NHF. To ič hiz oun.

Doduše, nikad nisam vidjela nikoga s tim, a u Zagrebu sam godinama. Valjda je tek počelo... Ili ne obraćam pažnju.
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:46   #13
Ja sam si kupila u Ornamentu onaj drveni strecher za početke pa sam si sada sama išla to raditi... ali ne da mi se čekati tri mjeseca.
__________________
''Don't mistake my kindness for weakness. I'll choke you with the same hand I fed you with.''
MalaLara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 00:31   #14
ja imam pirs i nemam ništa protiv njih
ali jebemu, meni ovaj ogromni ear plug već pomalo prelazi u ekstreme.

ogavno mi je. ali ako se nekome sviđa, neka meni se tako veliko ne sviđa
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:25   #15
do 12mm priznajem, sve preko toga mi je malo too much
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 00:16   #16
da li to boli?
može li zarast od manjih uho? želim to jako!
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 19:02   #17
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
da li to boli?
može li zarast od manjih uho? želim to jako!
Da boli i ako prestrečaš (tj nekoliko mm u jednom strečanju resica ti može puknut,postat tanka,...) Do nekih 8-10 će zarast "u normalnu širinu naušnice" ali će se vidjeti da je uho bilo strečano i ostat će malo šira rupica. Ako strečaš nekih 20-30 mm jedino ti doktor ili tattoo/piercing majstor može razrezat i "zašit" uho natrag. Želim to jako? Moj ti je savjet da do svakog detalja istražiš o strečanju pa onda razmiliš o širenju uha. Ja imam trenutno 8 mm već 1 god i pošto nigdje u hr ne mogu kupiti strečere i plugove prisiljen sam naručiti preko ebaya iz UK, goal size mi je 16-18 mm.
mansonboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 02:07   #18
dobro,ja se bojim sivanja haha..radi incidenata iz mladih dana..nisam mislila nista previse, za pocetak znam da treba 2 mm, znaci to zaraste?
ako nisam dosadna, jel ti se da poslat mi sliku,da vidim kako to izgleda..D


aa sta se tice, toga, ima ti i neka stranica,gdje sam vidjela i bas nakit za to, i savrsen mi je.. )
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:25   #19
Iskreno prepala me slika.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.