Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 10:19   #1
Kopački rit

naime planiram ići sljedeći vikend pa me zanimaju vaša iskustva
dali neko ima nekog za preporučiti za spavanje,vodića,.....
dali se isplati iz zg dolaziti autom ili ima neka bolja kombinacija vlak,bus?

Hvala
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:16   #2
Bok! Zivim u Baranji i jedina info koju ti mogu dati je ta da u Bilju (prvo mjesto u Baranji kad izadjes iz Os i kroz koje moras proci, ne znam koliko poznas ovaj kraj ) ima dosta privatnog smjestaja pa da to ne bi trebao biti problem a oni valjda znaju nekog vodica. Osim toga preporucam ti da dodjes autom jer ovdje nema javnog prijevoza a kad vec dodjes u ovaj kraj bilo bi steta da ne obidjes npr. Karanac - on je etno-selo, zatim Batinu (spomenik na Dunavu) itd. Od jela obavezno fis! I svi kazu da je odlican saran u rasljama ali nisam probala!
Lijep provod!
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:50   #3
Quote:
pinnky kaže: Pogledaj post
Bok! Zivim u Baranji i jedina info koju ti mogu dati je ta da u Bilju (prvo mjesto u Baranji kad izadjes iz Os i kroz koje moras proci, ne znam koliko poznas ovaj kraj ) ima dosta privatnog smjestaja pa da to ne bi trebao biti problem a oni valjda znaju nekog vodica. Osim toga preporucam ti da dodjes autom jer ovdje nema javnog prijevoza a kad vec dodjes u ovaj kraj bilo bi steta da ne obidjes npr. Karanac - on je etno-selo, zatim Batinu (spomenik na Dunavu) itd. Od jela obavezno fis! I svi kazu da je odlican saran u rasljama ali nisam probala!
Lijep provod!
hvala
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 11:02   #4
Bili jučer.Što reći,..slično Jadranu.Četveročlana obitelj,platili 240 kuna vožnju brodom,dječjih majci nema (svega par)...tikveš-što tamo vidjeti za te novce?stojiš ispred titovog dvorca i gledaš izvana,...lijepa priroda ali za organizirani turizam i ponudu jako loše,....znam kada po inozemstzvu za nešto daš 10 eura imaš i ponudu.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 20:27   #5
Otvaram staru temu.. ovaj ja bi trebala ići sa školom na proljeće na izlet tamo i to..
bojim se uuuuuužžžaasssno zmija, nemrete si to zamislit, niko ne vjeruje dok me ne vidi da vrištim i plačem čim sliku vidim..
ugl rekla mi frendica da je bila tamo i da ju je vidjela, a djed joj je iz slavonije pa je reko da se zna nać..
sad me zanima dal to stvarno il...? jeste vi vidjeli koju možda? i dal je stvarno to onako sve u travi dugoj,sve puno buba i slično :/
__________________
"Happiness doesn't come cheap. Hell if it did we'd all be smiling"
kokodak8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:14   #6
Možeš i moraš se bojat jedino komaraca u Kopačkom ritu (nesnosni su i ima ih poprilično)....ja sam bila u listopadu i zmije nisam vidjela, sad ako je netko drugi bio na proljeće/ljeto čut češ...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:35   #7
Ma nema razloga se bojati zmija, to su malo prenapuhane price. Ionako nema zmija tamo di ima ljudi. one se boje ljudi nema tamo otrovnih zmija.
Tamo di cete landrati sa vodicem na "turistickoj ruti", necete vidjeti zmije.
Nemoj propustiti izlet zbog straha od zmije jer je skoro 100% sigurno da ih neces vidjeti.
A to sto je tvoja frendica pricala i djed rekao da ima nesto zmija ajd de..Ima i u Zg (ne mislim na ZOO, nego npr. na Tuskanac) pa neces sad izbjegavati cijeli ZG
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:54   #8
Quote:
kokodak8 kaže: Pogledaj post
Otvaram staru temu.. ovaj ja bi trebala ići sa školom na proljeće na izlet tamo i to..
bojim se uuuuuužžžaasssno zmija, nemrete si to zamislit, niko ne vjeruje dok me ne vidi da vrištim i plačem čim sliku vidim..
ugl rekla mi frendica da je bila tamo i da ju je vidjela, a djed joj je iz slavonije pa je reko da se zna nać..
sad me zanima dal to stvarno il...? jeste vi vidjeli koju možda? i dal je stvarno to onako sve u travi dugoj,sve puno buba i slično :/
Postoji šansa da češ vidjeti zmiju, ali ono što ti ja mogu garantirati da te sigurno neće ugisti jer nikada nikoga nijedna nije ugrizla, to ti mogu potvrditi i vodiči.

U cijeloj slavoniji mislim da godišnje nema niti jednog ugriza otrovnice, što se za morski dio Hrvatske ne može reći.

Tako da nema razloga za strah!
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 15:23   #9
ma netreba mi se ni približit, ja čim je vidim padam dolje. :P
to je strašno,nemožete zamislit, vrištim ko luda i na sliku
ugl vjerovat ću vam, ionako postoji šansa da Kopački rit izbace iz ponude, pa ga preskočimo )
__________________
"Happiness doesn't come cheap. Hell if it did we'd all be smiling"
kokodak8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:48   #10
Ovo uopće nije Park prirode nego Nacionalni park
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:29   #11
Svakako preporucujem i posjet etno-zbirci/muzeju Sokacka kuca u Topolju ... naravno, koga takve stvari, kulturna bastina i sl. zanimaju... potrebna je jedino prethodna najava.
tennessee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 10:16   #12
Helou, jel zna netko kako doci autobusom ili nekako drugacije, a da nije automobil do Kopackog rita od Zagreba ili Osijeka?
Vidim da ima 12km od Osijeka, pa mozda i taksi, citala sam na nekim blogovima da su uzimali. Koliko bi to izaslo?



Update, upravo odgovorise iz Parka;

Nažalost javni prijevoz do Parka ne postoji. Busevi koji dolaze su organizirani preko putničkih agencija, a postoji još opcija da se iznajmi bicikl u Osijeku ili nešto bliže u Bilju ili jednostavno taksijem.

Za sada je takva situacija, ali se nadamo da će se to uskoro promijeniti.

Zadnje uređivanje Breaking locks : 01.04.2014. at 11:03.
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:40   #13
genijalno:
http://www.index.hr/black/clanak/u-r...oj/922269.aspx
Inace u Kopacki rit samo autom, imate table sa oglasima kuca koje iznajmljuju, jede se fiš paprikaš i šaran u rašljama...domaći pecaju pa valjda mogu i turisti na privremenoj dozvoli, radno vrijeme je razlicito obzirom na koji ulaz dolazis (tako bar pise na internetu sto mi je cudno) a i svake godine je drugaciji datum kada se odrzavaju dani Baranje s fišijadama i slicnim sadrzajima-to bi trebalo biti svake godine isti datum.
Obnovljen Sulejmanov most je
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:53   #14
Da li je se sta promjenilo vezano za javni prijevoz iz Osijeka za Kopački rit?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:11   #15
Rika jelena u Kopačkom ritu: https://www.youtube.com/watch?v=0SuZfKnJpA0
__________________
Facebook stranice: https://www.facebook.com/safarekfilms/
Youtube: https://www.youtube.com/user/gsafarek
Riverma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 10:07   #16
Planiram posjetit Kopački Rit preko vikenda negdje u 4. mjesecu pa me zanimaju neke informacije. Uzeo bi neki smještaj možda u Kopačevu i prvi dan prošao standardnu rutu (poučna staza, brod, Tikveš...).
Drugi dan bi htio ići malo više u divljinu gdje neću susrest brdo turista ako je moguće.
Trailovi - ucrtao sam ovdje 2 puta koji se jasno vide na satelitskoj karti. Da li mi može netko reći jesu li ti putevi prohodni s obzirom da se ipak radi o močvarnom području i da li je uopće dozvoljeno tuda ići? Ako ne, jel može neka preporuka za obilazak nekakvim neturističkim trasama?
Šeflja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.