Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 14:57   #1041
Plitki = nauceno, duboki = trauma, potisnuto...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 17:13   #1042
Quote:
Insecure kaže: Pogledaj post
E i da... Ova klinika Pet-plus - za nju sam procitala isto par preporuka tu na svim ovim silnim stranicama teme koje sam uspjesno procitala

Pa bih molila opet isti info kao i u gornjem slucaju - cijena, s obzirom da psihijatar mora bit zena, da li je bolja ova Danica Romac ili Mirjana Orban?


Moze i preporuka za nekog drugog privatnika psihijatra na podrucju Zagreba!
Mada bi mi vise odgovarala cijela poliklinika nego ordinacija (cisto zato jer vodim osobu koja jos negira postojanje cijelog problema i ima onaj stav "ludi idu psihijatrima" pa ce bit manje stresno za nju ako je odvedem negdje u polikliniku gdje lijece sve i ima vise ljudi nego u privatnu ordinaciju).

Ali necu zanovijetat, dajte mi ikakve preporuke za psihijatre privatnike na podrucju Zagreba!
250 kn.
Imaš i polikliniku "Neuron" na HIIM-u, na Šalati.

Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Da, a i psiholozi su neizostavan dio dijagnostike na psihijatrijama...
Ne. Psiholog surađuje na možda 2% pacijenata koje susretne psihijatar, a ipak svi imaju svoju dijagnozu.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 21:53   #1043
hehe..a ima netko neugodnih iskustva baš s psihologom?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:17   #1044
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
hehe..a ima netko neugodnih iskustva baš s psihologom?
Neugodna iskustva netko moze imati s osobom, a ne s profesijom koju ima ta osoba.. profesija ne iskljucuje interindividualne razlike medju ljudima..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:42   #1045
Tražim psihologa ili psihijatra specijaliziranog za probleme u vezi,u Zg,da nije bas jako skup
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 17:44   #1046
Quote:
Crni Pajo Patak kaže: Pogledaj post
privatni pihijatri su konstatiram ko i što im titula privatni govori poduzetnici koji zgrću pare (ogromne) na ljudima sa problemima a za razliku od drugih uslužnih djelatnost gdje za svoj novac dobiješ NEŠTO (faželi ili ti ga grah, juhu sa mesom ili nešto treće) ovi majmuni kreteni će te samo opeljušit. ima jedan u splitu, možda ga netko zna..veljko matijević se zove ja mislim..lik ima lanac butiga sa elitnim cipelama u splitu, zagrebu...i dolaze mu samo ove naše usrane starlete ala renatica sopek..badrićka, minea itd. (najeftijie cipele su 2500kn majke mi) ima elitnu kuću itd. taj isti lik je na seansama koje sam plaćao 300 kn za 45 min..imao naviku zahrkati i prespavati čitavu seansu dok sam ja ko idiot nešto srao o svojim problemima dok je on blaženo spavao, a onda bi se probudio a ja bih mu dao maminih teško zarađenih 300kn..i tako 5-6 puta dok nisam skužio da mi kreten ništa ne pomaže niti se trudi skužit šta mi je a kamoli mi pomoć..nego mi prepiše isto tako debilni anidepresiv (velafax) koji mi nije nimalo pomogao u mjesec dana što sam ga pio nego sam samo dobio osip po koži od njega..

Ovaj post nema veze s mozgom. Potpuno je zlonamjeran!
Igrom slučaja poznam dotičnog gospodina i mogu reći sve najbolje o njemu.
Em je vrhunski stručnjak, em je i više nego dobra osoba!
Istina je da ima privatni biznis koji dobro posluje zato što je čovjek sposoban! i valjda to često budi ljubomoru kod naših ljudi. Čovjek je uspio vlastitim trudom i znanjem, ništa mu s neba palo nije kao nekima koji su se na nepoštene načine bez rada bogatili!
To što on eto ima novaca ne znaći da mu je u njegovoj praksi jedino bitno da zaradi novac več upravo suprotno. Glavna mu je želja i cilj da pomaže ljudima jer o novcu koji tu zaradi NE OVISI! kao neki psihiči kojima je to jedini izvor zarade pa se bore ulizivanjem ili ne znam sve čim ne za svakog pacijenta ne bi li im isti ostavio 300 kuna.
Dobro znam da mnogima NE naplačuje jer ga za novac nije toliko briga više ga usrečuje kad vidi da je nekom pomogao.
A što se tiče naplačivanja inače, takva je cijena na tržištu, a on je ipak veći stručnjak od večine i zašto bi naplačivao manje.
Molim da se izbriše ovaj post od crnog patka jer je potpuno zlonamjeran i ne istinit s ciljem da se oblati poštena osoba.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:00   #1047
Jel zna netko kojeg dobrog psihijatra u puli, i ima li ko iskustva sa dr Šainom?
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:48   #1048
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kojeg dobrog psihijatra u puli, i ima li ko iskustva sa dr Šainom?
Ne znam kojeg psihijatra trebaš? Dr. Šaina je inače odličan za rad sa djecom i adolescentima, a ako trebaš baš dobrog psihijatra za odrasle odlična ti je Dr. Frančula Suzana i Dr. Horvat Branka.
Preporučujem Dr. Frančula Suzanu. Odlična osoba, puna razumijevanja.

Kod njih možeš sa uputnicom.
Ako još trebaš kakvu informaciju slobodno napiši.
Greiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:11   #1049
Quote:
Greiss kaže: Pogledaj post
Ne znam kojeg psihijatra trebaš? Dr. Šaina je inače odličan za rad sa djecom i adolescentima, a ako trebaš baš dobrog psihijatra za odrasle odlična ti je Dr. Frančula Suzana i Dr. Horvat Branka.
Preporučujem Dr. Frančula Suzanu. Odlična osoba, puna razumijevanja.

Kod njih možeš sa uputnicom.
Ako još trebaš kakvu informaciju slobodno napiši.
Dijagnosticiran mi je panični poremečaj, idem inače kod Dr. Šaina s obzirom da ču sad tek napuniti 18god. Ne vidim baš neki naredak, nekada mi se stvarno čini kao da me uopće ne razumije. Zanima me i dali postoje možda kakve grupne terapije ili neke alternativne metode koje se mogu primjenjivati zajedno uz psihoterapiju.
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 18:17   #1050
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiran mi je panični poremečaj, idem inače kod Dr. Šaina s obzirom da ču sad tek napuniti 18god. Ne vidim baš neki naredak, nekada mi se stvarno čini kao da me uopće ne razumije. Zanima me i dali postoje možda kakve grupne terapije ili neke alternativne metode koje se mogu primjenjivati zajedno uz psihoterapiju.
Gledaj, trebaš razumijeti da su i psihijatri samo ljudi. Tako ja gledam na njih, samo što su jako školovani, ali opet su samo ljudi sa svim svojim manama i problemima. Može se desiti da kad si kod njega da odluta mislima dok razgovaraš sa njime. Inače postoje grupne terapije u istom prostoru gdje ideš i kod Dr. Šaine. Drži ih Dr. Frančula, grupice negdje do 12 ljudi. To su tzv. velike grupe. Ona osobno drži i Male grupe. Maximalno ih prima 7 u grupi. Radi se individualno u grupi, razgovara puno, jednom tjedno je po dva sata, i mogu ti reći da pomaže. Vidiš tako u grupama da nisi sama, da ima još ljudi sa takvim problemima ako ne i gorima, i kad se tako rasteretiš polako dolaziš sebi. Nije problem da promijeniš doktora. Probaj ići bez uputnice kod Dr. Frančula porazgovaraj sa njom, reci što te muči, pa će ti ona preporučiti daljnji tijek što da radiš. Sad već lagano spadaš u Odrasle, bez uvrede, tako da bi te mogla primiti. Reci da želiš promjenu i da moliš da te primi direktno kod nje.
Slobodno pitaj ako bilo što još trebaš...
Greiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:30   #1051
Quote:
Greiss kaže: Pogledaj post
Gledaj, trebaš razumijeti da su i psihijatri samo ljudi. Tako ja gledam na njih, samo što su jako školovani, ali opet su samo ljudi sa svim svojim manama i problemima. Može se desiti da kad si kod njega da odluta mislima dok razgovaraš sa njime. Inače postoje grupne terapije u istom prostoru gdje ideš i kod Dr. Šaine. Drži ih Dr. Frančula, grupice negdje do 12 ljudi. To su tzv. velike grupe. Ona osobno drži i Male grupe. Maximalno ih prima 7 u grupi. Radi se individualno u grupi, razgovara puno, jednom tjedno je po dva sata, i mogu ti reći da pomaže. Vidiš tako u grupama da nisi sama, da ima još ljudi sa takvim problemima ako ne i gorima, i kad se tako rasteretiš polako dolaziš sebi. Nije problem da promijeniš doktora. Probaj ići bez uputnice kod Dr. Frančula porazgovaraj sa njom, reci što te muči, pa će ti ona preporučiti daljnji tijek što da radiš. Sad već lagano spadaš u Odrasle, bez uvrede, tako da bi te mogla primiti. Reci da želiš promjenu i da moliš da te primi direktno kod nje.
Slobodno pitaj ako bilo što još trebaš...
Hvala, budem probala još malo kod dr. Šaina, počeli smo polako napredovat, pa ak mi ne bude dobro ću probat kod dr. Frančule. A znas možda dali mogu kod dr. Šaina ići na individualnu terapiju i kod dr. Frančule na grupnu? Ubiti zar nije bit grupne terapije da ljudi više razgovaraju međusobno nego sa doktorom? Nije bas ni dobro mjenjat doktore, taman kad počneš s nekom razgovarat, onda moraš drugom sve ispočetka. A jesu ipak i oni ljudi
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:38   #1052
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Hvala, budem probala još malo kod dr. Šaina, počeli smo polako napredovat, pa ak mi ne bude dobro ću probat kod dr. Frančule. A znas možda dali mogu kod dr. Šaina ići na individualnu terapiju i kod dr. Frančule na grupnu? Ubiti zar nije bit grupne terapije da ljudi više razgovaraju međusobno nego sa doktorom? Nije bas ni dobro mjenjat doktore, taman kad počneš s nekom razgovarat, onda moraš drugom sve ispočetka. A jesu ipak i oni ljudi
Koliko sam ja upoznata, grupne vježbe vodi dr. Frančula, zajedno sa indiviualnim. Ima ona i svoje terapeute koji su odlično educirani i oni isto drže male grupe. Bit grupne terapije i je da ljudi međusobno razgovaraju, a doktor je prisutan da i vodi bit tog razgovora, usmjerava. Bude svega na tim grupama i smijeha i plača, ali pomaže. Mislim da dr. Šaina ne vodi male grupe.

Ono što sam napisala za doktore da su samo ljudi je točno i nije naodmet nekada i promijeniti doktora, čuti drugo mišljenje, a i kroz terapiju se sazrijeva i prelazi sa nivoa na nivo.
Mislim da si ti prerasla nivo dr. Šaina i da bi ti bilo potrebno šire sagledavanje problema i što se liječničkog mišljenja tiče, a i u grupama znaju ljudi prepoznati što želiš reći pa se znaju razviti zanimljive diskusije.

Javljaj što si napravila. Voljela bih vidjeti da i tebi pomažu razgovori sa običnim ljudima sa sličnim problemima.

Po tvom načinu pisanja mislim da si zrela za prelazak....
Greiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:04   #1053
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiran mi je panični poremečaj, idem inače kod Dr. Šaina s obzirom da ču sad tek napuniti 18god. Ne vidim baš neki naredak, nekada mi se stvarno čini kao da me uopće ne razumije. Zanima me i dali postoje možda kakve grupne terapije ili neke alternativne metode koje se mogu primjenjivati zajedno uz psihoterapiju.
Kombinacija lijekova i psihoterapije.
Neke vrste antidepresiva su po tom pitanju jako djelotvorni, pa možda kombinacija ovo dvoje bi bila idealna.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:11   #1054
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Tražim psihologa ili psihijatra specijaliziranog za probleme u vezi,u Zg,da nije bas jako skup
Znam jednog transakcijskog analitičara, baš je za te stvari specijaliziran. Dubravko Šokčević, mislim da radi u Obiteljskom centru u Zagrebu...
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:29   #1055
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Kombinacija lijekova i psihoterapije.
Neke vrste antidepresiva su po tom pitanju jako djelotvorni, pa možda kombinacija ovo dvoje bi bila idealna.
Ma idem ja na terapiju svaki tjedan, pijem i antidepresive i tablete za smirenje samo nema baš nekog napretka, a ovako sam dosta po prirodi nestrpljiva osoba
Nema veze, nada umire posljednja, a još uvjek je nekako izvlačim iz svakakvih rupa
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:33   #1056
I jedno pitanje, ima možda tko iskustva sa hipnoterapijama ili je možda malo više upućen u to?
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 06:21   #1057
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
I jedno pitanje, ima možda tko iskustva sa hipnoterapijama ili je možda malo više upućen u to?
ako misliš na hipnozu nema dokaza da to pomaže. pij te ljekove, idi kod psihiča i sve će vrlo brzo biti u redu
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 09:45   #1058
Hipnoza pomaze i ima jako puno dokaza...

Naravno, treba imat na umu da je hipnoterapija samo psihoterapeutska tehnika, a ne carobni stapic za rjesavanje problema.. iako ima puno prednosti (po meni) pred puno drugih tehnika...

Imas thread na forumu vec o tome..

https://www.forum.hr/showthread.php?t=142418
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:44   #1059
ej bok, imam sad sam krenula prošli tjedan na psihoterapiju, jako mi se sviđa žena i kužimo se i sve i imam filing da misli da mi može fakat pomoći. međutoa, imam filing da je nastorjena malo duhovno... a ja bih rješavala problem, ne zna kako da to objesnim, koji je opipljiv, da ga striktno pronađem i rješim, jel se trbam uzemljiti a ne plahutati po duhovnosti, jel me već dost puca derealizacija, pa što mislite, kakva su vaša iskustva
__________________
dr house is a mouse
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:45   #1060
a i za hipnozu sam zainteresirana, pa ako imate dobrog mmm hipnotizera javite mi
__________________
dr house is a mouse
tonkalovezguffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.