Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Pogledaj rezultate ankete: Dali se bojiš kupovati karticom na web-u?
Bojim se 17 18.28%
Ne bojim se 61 65.59%
Ne kupujem na web-u katicom 15 16.13%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 13:16   #21
dosta često bookiram hotele, avione preko neta.
istina, počela sam to radit s poslovnom karticom
sa svojom privatnom sam kupovala neke sitnice preko strawberryja i bookirala hotele.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 13:54   #22
U zadnje vrijeme puno kupujem preko interneta i sve placam kreditnom karticom. Knjige, avionske karte, hotele...
Jednom prilikom sam cak i kompjuter kupio preko interneta, platio karticom, i za dva dana mi je bio doma (doduse, u Americi).

Sto se tice kupovine preko interneta, nekako mi se cini sigurnijom nego kupovina u ducanu. Kad kupujes preko interneta, uglavnom svi web-shopovi koriste kriptiranje, pa stvarno moras biti baksuz da ti netko dodje do broja kartice.
Ustvari, cini mi se da je cak veca mogucnost da ti netko zlorabi karticu u obicnom ducanu nego preko neta. Recimo, kad placas u restoranu, konobar ode s karticom, prepise sve brojeve koji ga zanimaju i onda kupuje na internetu. Ili napravi kopiju kartice i koristi se s njom...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 01:11   #23
Quote:
wapi kaže:
Gdje to u RH postoje posebni prolazi za plaćanje karticom? Inače, ja sve što mogu plaćam karticom. Mrzim keš po novčaniku.
Prema Krapini, na primjer, na ulazu za plaćanje karticom NEMA NIKOGA, a na ostalima su redovi (subotom osobito)
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 19:45   #24
Quote:
Arijela kaže:
Prema Krapini, na primjer, na ulazu za plaćanje karticom NEMA NIKOGA, a na ostalima su redovi (subotom osobito)
Na zapadu se plaćanje karticom preferira.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 00:22   #25
Imao sam pred dva dana problema. Narucivao sam artikal od 3000 kn.
Najprije preko jedog site-a, pa kad su ovi odbili, odlucio sam se za drugi site. Na kraju su i obadva skinuli lovu sa kartice.
Ovaj prvi me privremeno pokrao, jer imamju takav sistem. Poslao sam im mail zasto su skinuli lovu, a odbili su narudzbu. U medjuvremenu sam kontaktirao i PBZ Card.
Na kraju mi se ovaj site ispricao zbog propusta, a ovi iz PBZ odmah su reagirali da razrijesimo nesporazum. Objasnili su mi da taj prvi site nije fizicki teretio moju karticu vec samo privremeno jer je vec proslo u sisitem.
Uglavnom, nije mi bilo bas svejedno kad sam vidio da sam u debelom minusu.
Nikad vise necu kupovati sa karticom na nepoznatim siteovima

Da dovrsim misao, ovaj drugi site je puno profesionalniji. Nazvali su osobu kod koje treba doci posiljka da se dogovore.
MarkoPolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 00:47   #26
Koja je šansa da kada date konobaru atricu kako bi platili večeru da vas ovaj pokrade ili ne pokrade?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 11:54   #27
Velika!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 16:16   #28
Karte za koncert preko neta?!

Mene zanima je li netko kupovao karte za koncert preko stranih servera i kako to funkcionira? Imam samo debitnu karticu i strah me.
Da li oni šalju te karte meni ili?
Lady_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 17:22   #29
Kupovao sam karticama preko interneta, i to ne jednom:
  • karte za avion
  • karte za vlak
  • noćenje u hotelu (rezervaciju)
  • ulaznice
  • pretplatu na časopise
  • knjige preko AbeBooks.com
  • knjige i CD-ove preko Amazon.com
  • stvarčice preko BrandoShopa
  • članarinu za različite siteove itd
  • slao sam novac preko PayPala
  • itd...
I nikad, apsolutno nikad, nije bilo nikakvih problema, uvijek je sve došlo, uvijek se na izvodu vidjelo što sam ja to potrošio, nikad nije bilo nikakvih muljanja. Jedini slučaj kad je bio problem je kad je knjiga dostavljena kad sam bio na godišnjem (kasnila je) i onda ju je HP vratio za pet dana pošiljatelju! Pisao sam Amazonu i o vlastitom trošku su mi poslali drugu knjigu.

Toliko od mene...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 11:14   #30
bukirala sam hotele i avione, sa provjerenih stranica..
ali dogodio mi se jedan zanimljiv slučaj koji i danas ne kužim kako
bukirala sam preko hostelbookers hostel u Novom Sadu, dobila konfirmaciju i bila sretna što sam ulovila zadnji slobodan hostel u gradu
da bi nakon 2 dana dobila mail od nekih Ionian hotela iz Grčke da im treba poslati faxom ili poštom kopiju kreditne kartice i kopiju osobne, te ispunjen obrazac sa svim mogućim podacima
na kraju sam digla frku u Novom Sadu da bi mi rekli da nemaju pojma tko su ti iz Grčke
meni to sve bilo sumnjivo, pa sam otkazala rezervaciju
pa nisam luda da faxom šaljem svoje podatke
-xxx- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 10:57   #31
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
U HR ne postoje posebni prolazi za placanje karticom!!
Postoje, na AC Zaprešić-Krapina-Macelj, prihvaćaju sve kartice, od Maestra do Amexa, bio X puta, isprobao, sve je automatizirano i radi, automat izdaje i račun.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 01:14   #32
kako napravit racun da mogu kupovat putem interneta? moze li mi tko pomoc ili da li ima mozda vec tema o tome?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:35   #33
Ne kupuje se računom nego karticom. Ako imaš tekući i stalna primanja možeš zatražiti karticu u svojoj banci ili karticu možeš dobiti i na osnovu štednje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:52   #34
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne kupuje se računom nego karticom. Ako imaš tekući i stalna primanja možeš zatražiti karticu u svojoj banci ili karticu možeš dobiti i na osnovu štednje.
iman samo gotovinsku karticu mogu li ja polozit na nju novce i tako svaki put kad buden tija kupovat??
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:55   #35
Što podrazumijevaš pod gotovinska kartica?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:58   #36
iman visu electron karticu koju san otvorija radi studentskog ugovora to je mislin tekući račun... od splitske banke
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:58   #37
imaš prepaid kartice

http://websrv2.hina.hr/hina/web/arti...08:1:hrv&c=ots
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 19:00   #38
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
pogledaj moj post povise...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 19:06   #39
imaš temu o visa electron:

https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=elektron

Ja nisam nikad probao sa time plačati na netu ali koliko sam skužio ovisi od banke do banke.
Mislim da je prepaid Mastercard bolja varijanta.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 10:17   #40
Pozdrav svima,

ispričavam se ako je moje pitanje malo offtopic. Naime želim kupiti preko weba avoinsku kartu, no nemam svoju kreditnu karticu niti je nemogu dobiti, razlozi nisu bitni. Da li ja mogu platiti tu avio kartu sa kk od prijatelja?

Hvala
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.