Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2005., 00:06   #1
Financijsko savjetovanje

Pročitavši veliki broj postova o financijama, štednjama, ulaganjima, osiguranjima, stambenim, životnim itd, pitam se zašto ne koristite usluge financijskog savjetovanja prema vašim željma, koje se niti ne naplačuje?
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 11:18   #2
Isprika

Obzirom da je moj post ispao kao reklama želim naglasiti da je bio vezan uz pojam financijskog savjetnika kao osobe koja na tržištu nalazi najpovoljniji način da dođete do željenog cilja. Kod nas se često brka pojam financijskog savjetnika i osobnog bankara. Osobni bankar je pogodnost koju pružaju banke ali je i vezan produktima banke koju zastupa. Financijski savjetnik nije vezan uz određenu kuću te za isti cilj može iznači više solucija na osnovu kojih je lakše odlučiti što je vama pogodno za realizaciju.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 11:28   #3
ako je savjetovanje besplatno, od cega onda taj savjetnik zivi?
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 11:49   #4
Talking

Quote:
kaskader kaže:
ako je savjetovanje besplatno, od cega onda taj savjetnik zivi?
Od provizije banke/osiguravatelja za kojega napravi posao. Tulike o nezavisnosti
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 14:17   #5
hehe, uvijek iste filozifije. Pa naravno da financijski savjetnik živi od nečega. I istina je da kuća za koju je napravljen posao mora platiti, kao što plača svojim agentima. Neovisnost je u tome što kad netko kaže želim to i to, u roku tom i tom, i mogu se rastegnuti toliko i toliko, financijski savjetnik traži na tržištu novca najbolji izbor prema tim parametrima. I kad osoba dobije 2,3 ili više solucija ona bira onu koja je najpogodnija za nju, i baš je boli briga koja je to banka/osiguranje/štedionica jer se odlučuje na osnovu gore navedenih parametara. Kad se odluči za neko od ponuđenih rješenja, rade se konkretni papiri, što je opet pogodno jer se ne treba šetati okolo. Kad je izvršena uplata, opet je normalno da dotična kuča plača za obavljeni posao. Dodatna prednost financijskog savjetovanja je što se može ponuditi i program koji se ne može dobiti "na šalteru".
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 14:23   #6
Quote:
financ kaže:
hehe, uvijek iste filozifije. Pa naravno da financijski savjetnik živi od nečega. I istina je da kuća za koju je napravljen posao mora platiti, kao što plača svojim agentima.
Nekako nemam povjerenja u ljude koje neko drugi placa da bi meni "pomogli savjetom". Nije li to malo sukob interesa ?

Quote:
Neovisnost je u tome što kad netko kaže želim to i to, u roku tom i tom, i mogu se rastegnuti toliko i toliko, financijski savjetnik traži na tržištu novca najbolji izbor prema tim parametrima. I kad osoba dobije 2,3 ili više solucija ona bira onu koja je najpogodnija za nju, i baš je boli briga koja je to banka/osiguranje/štedionica jer se odlučuje na osnovu gore navedenih parametara.
Kako znam da su mi u te 3 ponudjene bas najbolje solucije za mene, a ne one koje donose najvisu proviziju "savjetniku" ?

Quote:
Dodatna prednost financijskog savjetovanja je što se može ponuditi i program koji se ne može dobiti "na šalteru".
Kao npr. ?
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 14:42   #7
Re: Financijsko savjetovanje

Quote:
financ kaže:
Pročitavši veliki broj postova o financijama, štednjama, ulaganjima, osiguranjima, stambenim, životnim itd, pitam se zašto ne koristite usluge financijskog savjetovanja prema vašim željma, koje se niti ne naplačuje?
ovb jaše i na forumu.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 14:43   #8
Re: Financijsko savjetovanje

Quote:
financ kaže:
Pročitavši veliki broj postova o financijama, štednjama, ulaganjima, osiguranjima, stambenim, životnim itd, pitam se zašto ne koristite usluge financijskog savjetovanja prema vašim željma, koje se niti ne naplačuje?
one informacije koje me zanimaju mogu i sama naći, onaj tko se imalo informira i brine o svom novcu ne treba ovakvo financijsko savjetovanje koje ti nudiš.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:14   #9
Cijenim Vaše mišljenje, no praksa pokazuje suprotno. Na tržištu ima mnogo proizvoda. Šetanje od šaltera do šaltera zahtijeva dosta vremena i živaca. Za svaku Vašu ideju šta bi sa novcem treba pronaći najmanje 2 solucije. Za primjer: samo jedna kuća u svom osiguranju života ima navedenu saobračajnu nesreću, pojam koji je definiran zakonom, kao i pojam nesreće. I tako kad se nešto desi svi se čude zašto im osiguranje neće platiti. U svakoj ponudi treba pažljivo vidjeti što je definirano zakonom, a što internim pravilnikom kuće. Kad se radi neki financijski plan onda nije bitno samo što želite sada, nego i kasnije, pa se prema tome bira što je od ponuđenog dobro za Vas sada, a da bude korisno i kasnije kod sljedečih poslova.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 16:22   #10
Quote:
Juraj kaže:
[B]Nekako nemam povjerenja u ljude koje neko drugi placa da bi meni "pomogli savjetom". Nije li to malo sukob interesa ?

[B] Na koji način?

Kako znam da su mi u te 3 ponudjene bas najbolje solucije za mene, a ne one koje donose najvisu proviziju "savjetniku" ?

Zato što su te provizije +/- iste kod svih.

Kao npr. ?
npr. kad je minimum 25e mjesečno za nešto, a može se napraviti i za 15E
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 08:27   #11
Quote:
financ kaže:
Cijenim Vaše mišljenje, no praksa pokazuje suprotno. Na tržištu ima mnogo proizvoda. Šetanje od šaltera do šaltera zahtijeva dosta vremena i živaca. Za svaku Vašu ideju šta bi sa novcem treba pronaći najmanje 2 solucije.
o kakvom ti šetanju pričaš? sve ima na netu, samo ako znaš gdje tražiti.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 08:49   #12
ja bih osobno vecini ljudi preporucila da razmisle o financ. savjetniku ili necem slicnom, iako se ja sama na to ne bih nikad odlucila. Zasto?

Zato sto, kao sto roberta kaze, informacije JESU dostupne na netu, ali je kljucno ako znas gdje traziti. ljudi to uglavnom ne znaju, lako se nama pravit pametnim koji znamo na netu nac sto god nas se pita, ali koliki smo mi postotak? "obicni" ljudi (molim, bez uvrede. ovdje pod obicni smatram samo one ljude koji dnevno ne provode 10ak sati na netu, nista drugo) se naravno ne snalaze, pojma zapravo nemaju sto im banke nude, koji su novi proizvodi, a ima ih fala bogu. i to zavrsava da svoj tesko zaradjeni novac orocavaju na deviznim racunima ko sto je to radila moja baka... a to je steta, postoje puno bolji nacini da se lova oplodi.

Ali isto tako, bitno je da financ. savjetnik stekne povjerenje svoga klijenta, a to nece napraviti bezocnim laganjem da on to radi besplatno. lijepo objasnite ljudima kakva je u tome vasa osobna korist, i sigurna sam da nitko nece imati bas nista protiv.

U mojoj firmi sam ja neko vrijeme (posve besplatno, bez ikakve provizije) davala ljudima savjete kud sa svojim otpremninama. nitko od mojih savjetoprimaca nije orocio lovu na tri mjeseca
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 08:52   #13
RH =Svaki dan se Internetom koristi 41%, a više od jednom tjedno 31%, od toga radi e-maila 69%, =statistika=

Nisu svi na internetu
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 08:58   #14
Quote:
kemik kaže:
ja bih osobno vecini ljudi preporucila da razmisle o financ. savjetniku ili necem slicnom, iako se ja sama na to ne bih nikad odlucila. Zasto?

Zato sto, kao sto roberta kaze, informacije JESU dostupne na netu, ali je kljucno ako znas gdje traziti. ljudi to uglavnom ne znaju, lako se nama pravit pametnim koji znamo na netu nac sto god nas se pita, ali koliki smo mi postotak? "obicni" ljudi (molim, bez uvrede. ovdje pod obicni smatram samo one ljude koji dnevno ne provode 10ak sati na netu, nista drugo) se naravno ne snalaze, pojma zapravo nemaju sto im banke nude, koji su novi proizvodi, a ima ih fala bogu. i to zavrsava da svoj tesko zaradjeni novac orocavaju na deviznim racunima ko sto je to radila moja baka... a to je steta, postoje puno bolji nacini da se lova oplodi.

Ali isto tako, bitno je da financ. savjetnik stekne povjerenje svoga klijenta, a to nece napraviti bezocnim laganjem da on to radi besplatno. lijepo objasnite ljudima kakva je u tome vasa osobna korist, i sigurna sam da nitko nece imati bas nista protiv.

U mojoj firmi sam ja neko vrijeme (posve besplatno, bez ikakve provizije) davala ljudima savjete kud sa svojim otpremninama. nitko od mojih savjetoprimaca nije orocio lovu na tri mjeseca
ja se slažem sa svim što si ti napisala, ali sam primjetila da su ljudi prilično nemarni s novcem, od toga da se nekontrolirano troši i živi izvan svojih mogućnosti do toga da nikakva štednja i upravljanje financijama ne dolazi u obzir upravo iz navedenih razloga. takvi ljudi najprije moraju osvijestiti da postoji nešto što se naziva planiranje financija i ulaganje pa tek onda doći do financijskog savjetnika. mislim da je financ promašio mjesto na kojem reklamira financ. savjetovanje, a posebno podforum jer ovdje pretežno zalaze ljudi kojima takvo nešto nije potrebno.

da ilustriram primjerom - muža su nedavno zvali iz ovb-a i zagnjavili ga da dođemo na savjetovanje. velim ok, ajde idem vidjeti kaj ljudi pričaju. dočeka nas neki goluždravi wannabe financ. savjetnik i pita o plaći. pitam ja njega, baš da vidim jer sam imala feeling da ne zna, jel bruto plaća ili neto. veli on meni pa bruto, tj. ono kaj vam sjeda na račun. velim ja njemu, oprostite, ali jel bi vi došli na financ. savjetovanje kod mene da vas naučim neke stvari?
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 09:01   #15
Quote:
roberta carlos kaže:
veli on meni pa bruto, tj. ono kaj vam sjeda na račun.
ma naravno, isto ko i u svakom drugom podrucju ima ljudi koji bas nista ne znaju i samo skupljaju lovu od klijenata, ali to se ne moze izbjec. Zato i kazem da je potrebno pazljivo izabrati kome ces vjerovati u prosudbama...

I definitivno se slazem da je ovakav nacin samoreklame na forumu nedozvoljen, a u ovom slucaju i savrseno nepotreban
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 10:47   #16
Quote:
roberta carlos kaže:
veli on meni pa bruto, tj. ono kaj vam sjeda na račun. velim ja njemu, oprostite, ali jel bi vi došli na financ. savjetovanje kod mene da vas naučim neke stvari?


Sačuvaj me bože tih financijskih savjetnika... Jesi ti možda od one vrste " fin. savjetnika" kaj prodaju životna osiguranja?

Svakaj. Inače, primjećujem one famozne oglase za "povoljne kredite" po tramvajskim stanicama.....i svi ti oglasi redom nude i fin. savjetnika pride.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 11:07   #17
Mene su isto gnjavili ovi iz ovb i napokon me odvukose tamo da mi pocne dijeliti savjete, pitaju me za stambenu, pa za osiguranje pa za ulaganje, a ja sve njima odgovaram da imam svoj strategijsko financijski plan i pokazao sam njemu. On veli na to da je jako dobro i da sam jako pametan. Poslije me vise nije savjetovao niti me gnjavio. Pa u cemu je onda poanta?

Da li je fora u tome da za svaki dolazak stranke dobiva neku lovu?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 11:09   #18
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pa u cemu je onda poanta?
u ogromnom postotku ljudi koji ne znaju niti napisati strategijsko-financijski plan, a kamoli ga napraviti i provesti.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 11:12   #19
Quote:
financ kaže:
....................
pouzdano znam, jer sam u biznisu u kojem takva vrsta ''financijskih savjetnika'' igra važnu ulogu, da oni često ne daju savjet koji je optimalan za klijenta, nego onaj koji je najprofitabilniji za njih.

tako npr. prodaju police osiguranja onih kuća koje njima daju naveću proviziju/bonuse/nagrade, neovisno o tome koja o. kuća kako posluje.

isto tako radije prodaju životno nego stambenu ili 3. stup - to im nosi veći profit.

mudar savjetnik će zadržati klijenta i prodati mu sve troje, ako ovaj ima viška sredstava - tada na red dolaze proizvodi koji su za savjetnike manje isplativi

zato, takav pojam financijskog savjetnika je

ja sam neke ugovore sklopila preko jednog (jer sam željela da dobije proviziju), ali tek nakon što sam sama donijela odluku o tome gdje i zašto želim uložiti - informacije su danas zaista lako dostupne
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2005., 11:26   #20
Quote:
Crow Jane kaže:
Jesi ti možda od one vrste " fin. savjetnika" kaj prodaju životna osiguranja?
jel to misliš na mene?

To sam mu rekla jer sam mu htjela pokazati da znam bolje od njega njegov posao. Pokušavala sam mu cijelo vrijeme reći da mi ne treba financ. savjetovanje, ali nije me htio poslušati.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.