Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 12:13   #21
Quote:
Indi kaže:
Mape su im tolko krive da ne sam da te posalje u krivom smjeru neg i na krivi kraj grada
Točno to se meni prvi put desilo, potpuno suprotan dio mjesta. Došao sam na mjesto sastanka s prijateljima i kako taj kafić nisam vidio pogledao sam u LP. LP kaže: "moraš na drugi dio mape". Ošo ja na drugi dio a ljudi tamo me opet šalju nazad.
Bio je još neki praznik pa su ulice bile prekrcane ljudima, trgovcima i lopovima svih vrsta. Primjetio sam da su me pokušali i odžepariti.
Našao sam traženi kafić iza ćoška mjesta gdje sam prvotno bio. Srećom bio je to manji gradić bez taksija pa sam pješačio samo miljun kilometara s miljun kilograma na leđima (bar mi se tako činilo). Mrzio sam tada LP iz dna duše, međutim nisam imao više dovoljno snage ni pošteno psovati.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 19:44   #22
Kina

Gledam pod destinacije ali izgleda da nitko nije pisao.

Da napomenem, zanima me prvenstveno jug--Fujian i Guangdong provincije te Hongkong. Viza, ev. cijepljenja, troskovi, klima, sporazumijevanje (osim Hongkonga, naravno), na sto treba obratiti paznju...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 09:16   #23
Re: Kina

Quote:
puffko kaže:
Gledam pod destinacije ali izgleda da nitko nije pisao.

Da napomenem, zanima me prvenstveno jug--Fujian i Guangdong provincije te Hongkong. Viza, ev. cijepljenja, troskovi, klima, sporazumijevanje (osim Hongkonga, naravno), na sto treba obratiti paznju...
Čuo sam da se treba čuvati zmajeva. Tamo su navodno opaki
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2005., 21:41   #24
Re: Kina

Quote:
puffko kaže:
Gledam pod destinacije ali izgleda da nitko nije pisao.

Da napomenem, zanima me prvenstveno jug--Fujian i Guangdong provincije te Hongkong. Viza, ev. cijepljenja, troskovi, klima, sporazumijevanje (osim Hongkonga, naravno), na sto treba obratiti paznju...
peking, shanghai, souzou, xian....pitaj to znam
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:50   #25
i mene zanima,kakva je procedura oko vize,ako neko zna iz prve ruke?
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:06   #26
Quote:
Carlos kaže:
i mene zanima,kakva je procedura oko vize,ako neko zna iz prve ruke?
Dobivaš je u Zagrebu indivudualno kao i za grupu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:09   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Dobivaš je u Zagrebu indivudualno kao i za grupu.
Za jedan dan ili 3-6 tjedana?trebaju li sve one potvrde o zaposlenju,primanjima... hvala
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:19   #28
Treba ti pozivno pismo, bez toga ništa. Ako ideš individualno kontaktiraj mailom nekoliko hotela i zatraži da ti pošalju i da ćeš odsjesti kod njih. Neki od njih bi to trebao i poslati. Ostalo se ne sjećam.
To je bilo prije godinu-dvije, vjerojatno je i danas tako.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:27   #29
Quote:
Carlos kaže:
Za jedan dan ili 3-6 tjedana?trebaju li sve one potvrde o zaposlenju,primanjima... hvala
Pitaš te informacije na mjestu izdavanja.....to zaista ne znam.
Mislim da za Kinu ne trebaju te potvrde, kao za Mexico, Maroko....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:35   #30
eh sto su te mode u turizmu pol foruma (ili barem turizam podforuma) je bilo u SI Aziji a o Kini-nista.

Nemruth Dagi, nemam pojma otkud bih pocela. Kako si organizirala put? Je li ok ici po Kini, stojaznam, busom ili vlakom, ili iznajmiti auto? Cijene hotela, prenocista? Mogu li se snaci individualni turisti koji bas i ne govore jezik ili to bas izvan velikih gradova naviklih na turiste nije preporucljivo? Ima li nekih kulturalnih poteskoca, necega na sto treba obratiti paznju? Koliko novaca minimalno racunati po danu? Evo, to su neka pitanja koja mi sad padaju napamet.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:46   #31
Quote:
puffko kaže:
eh sto su te mode u turizmu pol foruma (ili barem turizam podforuma) je bilo u SI Aziji a o Kini-nista.

Nemruth Dagi, nemam pojma otkud bih pocela. Kako si organizirala put? Je li ok ici po Kini, stojaznam, busom ili vlakom, ili iznajmiti auto? Cijene hotela, prenocista? Mogu li se snaci individualni turisti koji bas i ne govore jezik ili to bas izvan velikih gradova naviklih na turiste nije preporucljivo? Ima li nekih kulturalnih poteskoca, necega na sto treba obratiti paznju? Koliko novaca minimalno racunati po danu? Evo, to su neka pitanja koja mi sad padaju napamet.
Odeš u ITC Travel i oni sve organiziraju.

Posjet Kini zahtjeva puno vremena, a ja ga nemam zato je optimalno da se u turi od 14 dana vidi što više. A to može samo agencija.

Usto Kinezi ne govore engleski jer do prije par godine nisu imali turiste, pa im je zemlja u turizmu tek u povoju. Smještaj su obavezno hoteli, restorani su obični i dobro se i jeftino jede tko voli tu hranu. Probali smo i mongolsku kuhinju, ....

Ima sve više individualnih turista ali je i dalje problem sporazumijevanje pogotova u manjim gradovima od samo par milijuna stanovnika LOL.

Preporuka; ići i vidjeti ali ne uzimati suviše srcu neke stvari, bolje je kad su očekivanja manja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 12:55   #32
Ne zivim u Hrvatskoj.. i iz raznih razloga (ukljucujuci to da Fujian i Guangdong nisu, zasad, turisticke destinacije) ne idem preko agencija, tako da me zanimaju iskustva individualnih putnika.

Eto pa ako ima nekog takvog...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 14:10   #33
Ja sam bio solo prije tri godine.Ostao sam oko 2 i pol tjedna, uglavnom oko Shanghai-a; Ningbo, Putuoshan, Suzhou i Hangzhou. Bio je 8 mjesec jako vruće i skupo za solista. U većim gradovima nema nekih većih problema za snaći se sa engleskim, iako malo govorim i kineski koji dobro dodje ako ideš izvan gradova.Mislim da ljeto nije najbolje vrijema za ići sam zbog cijena i vrućine.Imam frenda vodiča koji je prošao kinu uzduž i poprijeko i on mi je savjetovao ići četvrti i peti mjesec, s tim da izbjegneš prvomajske praznike jer su velike gužve. Deveti mjesec je isto skup, tako da je deseti i početak jedanaestog u redu ako ne ideš jako sjeverno. Ja sam imao sreću pa sam naletio na jednog amerikanca koji živi već 6 godina u Kini i govori mandarinski te pozna situaciju. U gradovima se nađe dosta zapadnjaka koji poznaju lokalnu scenu, jezik i običaje tako da je vrlo korisno sprijateljiti se s pravim čovjekom koji ti može pokazati stvari koje kao turista početnik ne možeš skužiti u kratkom vremenu. Inače, zapadnjaci u Aziji su vrlo solidarni i puno otvoreniji tako da sam za kratkog vremena stekao više poznastava nego za pola godine u New Yorku. Svakao preporučam vodič 'Let's go' koji svake godine ima update cijena, transporata hotela, osnovnih mapa itd. i to za skromniji buđet. Eto, ja da mogu išao bih čim prije...tamo se stvari jako brzo mijenjaju, stara Kina nestaje i može ti se dogoditi da se u nekim stvarima i razočaraš tako da ne treba imati neke romantičarske ideje. Eto ...
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 20:38   #34
najbolje je ići za novu godinu.
Pecep is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 20:42   #35
Quote:
music kaže:
Ja sam bio solo prije tri godine.Ostao sam oko 2 i pol tjedna, uglavnom oko Shanghai-a; Ningbo, Putuoshan, Suzhou i Hangzhou. Bio je 8 mjesec jako vruće i skupo za solista. U većim gradovima nema nekih većih problema za snaći se sa engleskim, iako malo govorim i kineski koji dobro dodje ako ideš izvan gradova.Mislim da ljeto nije najbolje vrijema za ići sam zbog cijena i vrućine.Imam frenda vodiča koji je prošao kinu uzduž i poprijeko i on mi je savjetovao ići četvrti i peti mjesec, s tim da izbjegneš prvomajske praznike jer su velike gužve. Deveti mjesec je isto skup, tako da je deseti i početak jedanaestog u redu ako ne ideš jako sjeverno. Ja sam imao sreću pa sam naletio na jednog amerikanca koji živi već 6 godina u Kini i govori mandarinski te pozna situaciju. U gradovima se nađe dosta zapadnjaka koji poznaju lokalnu scenu, jezik i običaje tako da je vrlo korisno sprijateljiti se s pravim čovjekom koji ti može pokazati stvari koje kao turista početnik ne možeš skužiti u kratkom vremenu. Inače, zapadnjaci u Aziji su vrlo solidarni i puno otvoreniji tako da sam za kratkog vremena stekao više poznastava nego za pola godine u New Yorku. Svakao preporučam vodič 'Let's go' koji svake godine ima update cijena, transporata hotela, osnovnih mapa itd. i to za skromniji buđet. Eto, ja da mogu išao bih čim prije...tamo se stvari jako brzo mijenjaju, stara Kina nestaje i može ti se dogoditi da se u nekim stvarima i razočaraš tako da ne treba imati neke romantičarske ideje. Eto ...
Romantičarske ideje? Vidiš sad si mi s ovim prvomajskim praznicima dao ideju Inače hvala na odgovoru, imam ja tamo poznanika, ali me baš ovo zanimalo--kakva su iskustva individualnih putnika.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 19:52   #36
Quote:
Pecep kaže:
najbolje je ići za novu godinu.
Svakako, kinesku novu!!
__________________
Nema problema, samo manje smetnje, ali to je normalno za ovo doba godine.
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 16:34   #37
Kina

Hi

Da li je netko do sada bio u Kini i kakva su mu iskustva?
Uskoro putujem u Hangzhou na 6 mjeseci i volio bih se barem pomiriti
sa sudbinomn.
Cijene? Smjestaj? Ljudi?

Gaja
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 09:54   #38
Ja sam bio u Kini prije malo više godina i meni je Kina krasna.
Koliko se sjećam Hangzou je sveučilišni centar i super je što tamo lutaju gomile mladih ljudi. I kao i svaki sveučilišni centar, u njemu se uvijek nešto događa.
Budući da si iz grada na Dravi, bicikl ti je sigurno sasvim prirodno prijevozno sredstvo jer se tamo sve odvija na biciklu.
Za cijene i smještaj ti ne mogu puno reći jer se bojim da se dosta toga promijenilo otkada sam ja tamo bio.
A od hrane su me oduševljavali veliki knedli sa mljevenim mesom u sredini.
Ima ih kuhanih i prženih. To domaći jedu za gablec

Jedino se pripremi da tih 6 mjeseci ne piješ ništa što nije originalno flaširano (preporućujem pivu u boci od 6,6 dcl. Imaju sto vrsta i svaka je dobra) i jedi samo dobro termički obrađenu hranu jer naši želuci nisu pripremljeni za njihov stupanj nehigijene po restoranima. A u kuhinje ne zalazi

Sretno i ugodan provod. Pa napiši doživljaje kad se vratiš (ili se koji put logiraj od tamo).
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 18:40   #39
Quote:
nipa kaže:
Sretno i ugodan provod. Pa napiši doživljaje kad se vratiš (ili se koji put logiraj od tamo).

Bila ja prije godinu dana.
Grad je prekrasan i čini mi se da je pobijedio u nekom natjecanju kao najugodniji grad u Kini za živjeti i šire te godine. Naravno moraš se pripremiti za lokalni kolorit...hrana mi je bila bljak...pivo dobro...ljudi ugodni samo što im engleski nedostaje u komunikaciji...Kina je uspavani div koji se budi...već sad su 4 ekonomska sila svijeta.

Kad si tamo posjeti i ostale gradove ako možeš.....Peking, Souzou, Xian....

i da pivo se kaže na kineski P S I Č O

Nemreš fulati....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 11:37   #40
Kina. Savjeti, preporuke

Spremam se ove godine u Kinu... cca, 9, 10. mj.
No situacija je dosta specificna. Naime imam frenda koji radi u našoj ambasadi u Pekingu i posjetio bi ga na par dana.
idealno bi bilo uzeti aranžman od 2 tjedna, a odvojio bi se od grupe na cca 3-4dana da se malo proveselim s frendom i da mi pokaže stvari koje prosječni turist nebu vidio.

E sad, pitam ja vas... preporuke za Kinu. Kad, gdje... šta vidjeti, koje bi okvirno bile cjene nekog 14 dnevnog aranžmana i sl.
Zahvaljujem
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.