Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 18:05   #81
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To vam je uzrok,žile nisu slale dovoljno krvi i kisika mozgu nastalo je što je nastalo,a može biti i ta dijeta. To vam se zove CD karotida i vertebralnih arterija.
Dakle, bila sam u zabludi
Uskoro krećem na fizikalnu pa će valjda i tom mom mozgu biti lakše...
Puno hvala na odgovoru!
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:07   #82
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Dakle, bila sam u zabludi
Uskoro krećem na fizikalnu pa će valjda i tom mom mozgu biti lakše...
Puno hvala na odgovoru!
Da fizikalna bi trebala pomoći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 23:29   #83
I ja imam nesvjestice u zadnje vrijeme. Prije nekoliko mjeseci me pocelo loviti ali cca 1xtjedno. U zadnjih par tjedana se pojacalo na nekoliko puta u danu. Tocnije,vrtoglavica i slabost. Najcesce u tramvaju ili u prostoriji di ima vise ljudi. U sekundi osjetim da ne mogu udahnuti, osjetim trnce po rukama i nogama, koljena krenu klecati, pocnem drhtati i zacrni mi se pred ocima. Cure s posla me zezale da sam opet trudna (jos ja tuka kupila test a nema teorije-naravno neg.). U lipnju sam vadila krv,secer,zeljezo,jetrene probe. Sve super ko curici. Jedino hormoni stitnjace mrvu poremeceni ali kaze dokica da nema veze s ovim. Stalno si mislim da to umisljam i sto vise mislim o tome, sigurno ne pomaze.moguce da je nesto psiholoski uvjetovano?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 13:23   #84
mene zadnjih tjedana hvata neko stanje totalne slabosti. povezano s mučninom i nekim osjećajem nervoze u želucu, omaglicom, laganim drhtanjem...kao da ću se onesvijestiti, ali se to ipak ne dogodi.
mislila sam da je tlak, jer inače sam uvijek imala nizak tlak i čim se sagnem pa naglo dignem, crni mi se pred očima.
ali izgleda da nije tlak. pokušala sam sa savjetima za prehranu niskotlakaša, ali tu se stanje uopće ne mijenja...

događa se uvijek u prvom dijelu dana (znači, od jutra pa do 14-15 h) može trajati i po nekolilko sati. neovisno o tome što radila, pojela ili ne pojela...jednostavno traje satima. nekad čak i cijelo jutro. i općenito mi je bolje kasnije. popodne i navečer.

edit:
zaboravih dodati, anemija nije, štitnjača također nije...

Zadnje uređivanje SamaraMorgan : 17.10.2011. at 13:34.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 16:21   #85
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
I ja imam nesvjestice u zadnje vrijeme. Prije nekoliko mjeseci me pocelo loviti ali cca 1xtjedno. U zadnjih par tjedana se pojacalo na nekoliko puta u danu. Tocnije,vrtoglavica i slabost. Najcesce u tramvaju ili u prostoriji di ima vise ljudi. U sekundi osjetim da ne mogu udahnuti, osjetim trnce po rukama i nogama, koljena krenu klecati, pocnem drhtati i zacrni mi se pred ocima. Cure s posla me zezale da sam opet trudna (jos ja tuka kupila test a nema teorije-naravno neg.). U lipnju sam vadila krv,secer,zeljezo,jetrene probe. Sve super ko curici. Jedino hormoni stitnjace mrvu poremeceni ali kaze dokica da nema veze s ovim. Stalno si mislim da to umisljam i sto vise mislim o tome, sigurno ne pomaze.moguce da je nesto psiholoski uvjetovano?
Savjetujem vam pregled neurologa i psihijatra. Moguće je.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 16:23   #86
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
mene zadnjih tjedana hvata neko stanje totalne slabosti. povezano s mučninom i nekim osjećajem nervoze u želucu, omaglicom, laganim drhtanjem...kao da ću se onesvijestiti, ali se to ipak ne dogodi.
mislila sam da je tlak, jer inače sam uvijek imala nizak tlak i čim se sagnem pa naglo dignem, crni mi se pred očima.
ali izgleda da nije tlak. pokušala sam sa savjetima za prehranu niskotlakaša, ali tu se stanje uopće ne mijenja...

događa se uvijek u prvom dijelu dana (znači, od jutra pa do 14-15 h) može trajati i po nekolilko sati. neovisno o tome što radila, pojela ili ne pojela...jednostavno traje satima. nekad čak i cijelo jutro. i općenito mi je bolje kasnije. popodne i navečer.

edit:
zaboravih dodati, anemija nije, štitnjača također nije...
Treba izmjeriti tlak u stojeće, te sjedećem položaju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:27   #87
Fala dok!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:14   #88
Evo i mene u klubu nesvjestičara.

Prije nekih 20 min, radila neke vježbe, lagano se preforsirala, ustala na brzaka i sljedeće čega se sjećam jest udarac o pod. Najednom se sve zacrnilo, bilo je i zvijezdica, stanje totalne dezorijentiranosti. Kad sam došla k sebi trebalo mi je neko vrijeme da uopće shvatim gdje sam, tko sam, što sam radila, koji je dan itd.

Užasan filing.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:38   #89
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Evo i mene u klubu nesvjestičara.

Prije nekih 20 min, radila neke vježbe, lagano se preforsirala, ustala na brzaka i sljedeće čega se sjećam jest udarac o pod. Najednom se sve zacrnilo, bilo je i zvijezdica, stanje totalne dezorijentiranosti. Kad sam došla k sebi trebalo mi je neko vrijeme da uopće shvatim gdje sam, tko sam, što sam radila, koji je dan itd.

Užasan filing.
Vjerojatno tlak.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 20:37   #90
Već su mi objasnili zašto mi se zacrni pred očima kad ustanem iz ležećeg ili sjedećeg položaja (neke razlike u tlakovima), no zaboravila sam. Nisam vidjela da je dr to zabrinulo, pa me zanima malo detaljnije - zašto, je li štetno, kome se događa i može li se spriječiti.

Smeta me kad vježbam jogu, jer ima tih kajjaznam - pozdrava suncu - gdje si malo na podu, pa podizanje i svaki put mi se zacrni. Mrzim tu vježbu, a ponavljamo je i 10-20 puta.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:31   #91
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Već su mi objasnili zašto mi se zacrni pred očima kad ustanem iz ležećeg ili sjedećeg položaja (neke razlike u tlakovima), no zaboravila sam. Nisam vidjela da je dr to zabrinulo, pa me zanima malo detaljnije - zašto, je li štetno, kome se događa i može li se spriječiti.

Smeta me kad vježbam jogu, jer ima tih kajjaznam - pozdrava suncu - gdje si malo na podu, pa podizanje i svaki put mi se zacrni. Mrzim tu vježbu, a ponavljamo je i 10-20 puta.
To je dosta često javlja su oko 60-70% ljudi.
I meni se često zna desiti,pokušati se što sporije ustajati.
Kad se naglo dignete tlak padne.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:37   #92
sve gore spomenute pretrage radili su mi u djetinjstvu (10 god) zbog učestale nesvjestice...sve je bilo uredno a zaključak da ''brzo rastem''
danas imam 26 god, ''školski'' tlak i još uvijek imam nesvjesticu, obično prvi dan ciklusa... istovremeno mi se povraća, sila mi je na wc, hladni znoj, zujanje, maglica, imam jake bolove u maternici. jeli to razlog za istražiti situaciju ili da nastavim kako kaže dr. op. puno tekućine i slatkog, tableta pa u krevet
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:20   #93
Question Kratkotrajni i česti gubitak svjesti

Molim vas da mi netko pokuša pomoći gdje da se obratim jer mi je već dosta doktora kojih sam obišao i nikakvih boljih rezultata nema.

Ukratko radi se o tome da izgubim pojam o vremenu, mjestu i osobama ukoliko su samnom na nekoliko minuta, ne više od 2-4min po prićanju djece i kolega koji su to primjećivali.Napravio sam sve pretrage( Neurološke,krvne,CT,EKG,EEG) te su svi nalazi uredu s obzirom na godine.Pošto se i dalje nastavilo isto stanje počeo sam se zatvarati i padati u depresiju te se sada lječim od toga, a stanje mi je ne promjenjeno i to me jako opterećuje.

Molim pomoć, hvala.
ico74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:15   #94
Quote:
ico74 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi netko pokuša pomoći gdje da se obratim jer mi je već dosta doktora kojih sam obišao i nikakvih boljih rezultata nema.

Ukratko radi se o tome da izgubim pojam o vremenu, mjestu i osobama ukoliko su samnom na nekoliko minuta, ne više od 2-4min po prićanju djece i kolega koji su to primjećivali.Napravio sam sve pretrage( Neurološke,krvne,CT,EKG,EEG) te su svi nalazi uredu s obzirom na godine.Pošto se i dalje nastavilo isto stanje počeo sam se zatvarati i padati u depresiju te se sada lječim od toga, a stanje mi je ne promjenjeno i to me jako opterećuje.

Molim pomoć, hvala.
1,KOliko godina imate?
2.Dajte malo bolje to opišite? TJ. crni li vam se pred očima,kakav je sluh,imate li kakve ispade ostali osjetila?
3.Kakav je zaključak neurologa?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:25   #95
Question

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1,KOliko godina imate?
2.Dajte malo bolje to opišite? TJ. crni li vam se pred očima,kakav je sluh,imate li kakve ispade ostali osjetila?
3.Kakav je zaključak neurologa?
1.Imam 50 god.
2.U trenutku kada mi to dođe ja izgubim pojam o vremenu ,mjestu ,osobama koje su oko mene, ne čujem i ne vidim ništa te nakon što poćinjem dolaziti k sebi tada znam govoriti ne povezane riječi i situacije kao (gdje sam, fulam koji je dan ili sat,te dezorjentiranost), a to sve prođe nakon 2-4 min.
3.Sa neurološke strane je sve uredu ali mi je rečeno da se previše sekiram oko svega te su me uputili kod psihijatra koji je rekao da će se to srediti te mi je prepisao ljekove za smirenje i depresiju koje i dalje trošim (promjenio 3 terepije) ali nesvjestice su i dalje prisutne i nisu se nimalo smanjile.To sam rekao svom psihijatru a on mi je svaki puta prepisao novu terapiju ali bez reultata.
Da li bi mi pomoglo odlazak kod psihitarapauta????

ili mi možete preporućiti dobrog neurologa pa da napravim ponovne preglede.

s poštovanjem,

Hvala.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.12.2011. at 19:53. Reason: spajanje postova
ico74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 19:34   #96
Quote:
ico74 kaže: Pogledaj post
1.Imam 50 god.
2.U trenutku kada mi to dođe ja izgubim pojam o vremenu ,mjestu ,osobama koje su oko mene, ne čujem i ne vidim ništa te nakon što poćinjem dolaziti k sebi tada znam govoriti ne povezane riječi i situacije kao (gdje sam, fulam koji je dan ili sat,te dezorjentiranost), a to sve prođe nakon 2-4 min.
3.Sa neurološke strane je sve uredu ali mi je rečeno da se previše sekiram oko svega te su me uputili kod psihijatra koji je rekao da će se to srediti te mi je prepisao ljekove za smirenje i depresiju koje i dalje trošim (promjenio 3 terepije) ali nesvjestice su i dalje prisutne i nisu se nimalo smanjile.To sam rekao svom psihijatru a on mi je svaki puta prepisao novu terapiju ali bez reultata.
Da li bi mi pomoglo odlazak kod psihitarapauta????
Obzirom da je kako kažete isključen organski/neurološki uzrok tegobama uzrok je onda psihičke osnove (meni se baš ne čini,ali nisam najstručniji u neurologiji).Meni ovo vuče na neku epilepsiju.
Savjetovao bih va drugo mišljenje npr. KB Dubrava dr.S.Bašić
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 09:36   #97
Nagli neobjašnjivi padovi

Imao bih jedno pitanje u vezi padova.

Moja supruga je iznenada pala na pod i kaže da se ne sjeća pada. Meni se isto dogodi po ovim vručinama da mi padne tlak, naglo se ustanem i onda mi se zacrni pred očima. Uhvatim se za zid, dublje dišem i to prođe. Da se ne uhvatim, vjerojatno bi pao. Ali ja se sjećam toga. One se ne sjeća.

One je ujutro ustala iz kreveta, meni je rekla da se požurim, da ću zakasniti na posao i odjednom čujem u hodniku da padaju kutije po podu. Dođem tamo, kad ona leži na podu, a srušene kutije pored nje. Kaže da joj nije jasno kako se našla na podu jer se ne sjeća pada, ne sjeća se udarca u te kutije.

Da li ovo može biti posljedica tog "zacrnjenja" pred očima zbog niskog tlaka, vručine i naglog ustajanja ili je ovo znak epilepsije?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:52   #98
sinkopa?

pročitaj o tome pa provjeri da li odgovara njezinom slučaju.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:14   #99
Quote:
tynsy kaže: Pogledaj post
sinkopa?

pročitaj o tome pa provjeri da li odgovara njezinom slučaju.
Pa da, moglo bi biti i ovo. Hvala za info. Pomislio sam da je epilepsija jer je ona kao dijete imala epilepsiju i liječila se. Liječenje je davno obustavljeno jer nije bilo problema.

Nego, znaš li da li se može javiti sinkopa odmah, bez predsinkope ili uvijek ide osjećaj omagljenosti i zacrnjenja pa tek onda nesvjest i pad na pod ili može u sekundi nastupiti nesvjest i pad.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:59   #100
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Pa da, moglo bi biti i ovo. Hvala za info. Pomislio sam da je epilepsija jer je ona kao dijete imala epilepsiju i liječila se. Liječenje je davno obustavljeno jer nije bilo problema.

Nego, znaš li da li se može javiti sinkopa odmah, bez predsinkope ili uvijek ide osjećaj omagljenosti i zacrnjenja pa tek onda nesvjest i pad na pod ili može u sekundi nastupiti nesvjest i pad.


sinkopa je iznenadni gubitak svijesti (iznenadna nesvjestica), a predsinkopa ti je ono crnjenje pred očima bez gubitka svijesti (što si naveo da se tebi zna dogoditi).
moguće je da osoba iznenada izgubi svijesti, moguće je samo ˝crnjenje˝, a i kombinacija toga crnjenje pa gubitak svijesti.
nakon gubitka svijesti dolazi do potpunog oporavka nakon par minuta.

uzroci sinkopa mogu biti različiti, uglavnom bezopasni kao što su naglo ustajanje, pad tlaka, vručina, zagušljiv prostor, a mogu nastati i zbog nekih opasnijih stanja kao npr. srčanih i krvožilnih bolesti.

ako se već liječila od epilepsije, trebali bi i to provjeriti.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.