Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 20:03   #81
Prvi logo je izgledao ovako:



Prikazivan je od 28.5.2000, do sredine listopada iste godine.
Flin Stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:55   #82
Prvil logo mi se ne sviđa ali to su ipak bili prvi koraci....
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:58   #83
Sviđa mi se HRT-ov blagdanski jingle ove godine sa sobom i borovima
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 03:05   #84
Sta je ovo, tema stara 10 godina?
Hvala Davide sto si ju izvukao iz naftalina.

Baš za mene tema, totalno. Woohoo sad cu doc na svoje

Šteta što sve ove slike od loga što ste stavljali ne funkcioniraju pa ne mogu vidit. Nisam znao da ih je Nova toliko mijenjala.

A sad da vam ja malo pišem kad ste krenuli osvježiti temu.

Hrt me iznenadio kad je 2015.-2016. samo promijenio kockicu iz crvenog u bijelo, novi logo je bio prekrasan. Onda kad je HDZ dosao natrag (2016.) na vlast, vratili su stari crveni, FUJ. Hrvatstvo nekakvo, mora bit crvena kockica kao. Koja glupost. Novi bijeli logo je izgledao moderno i nenametljivo, predivan bio. To sam im jako zamjerio!

Dnevnik HRT su u međuvremenu redizajnirali valjda nekih 500 puta, svaki put sve gore i gore. Pa micali analogni sat pa vracali, pa dnevnik3 ljubicasti pa plavi pa svašta su radili, fontova tisuću promijenili, strašno nešto. Ovaj zadnji redizajn dnevnika to nije ni za spominjat kakva je to strahota, znači ja doslovno ne mogu gledat u ono okno dolje koliko je ružno. Pazi, to je na natječaju bilo i ljudi su taj dizajn kupili, kupili!

Slova nisu certikalno centrirana u news tickeru nego vuku prema dnu ekrana. Vrh tickera ima bijelu crtu užasno ružnu. U lijevom kutu bijela kocka ko iz svemira da je ispala, bez funkcije ikakve, samo tamo stoji da bude ružna. A tek kad izađu imena novinara ili slično, pa se pojavi još jedna traka, i to naravno u drugoj nijansi plave koja se, pazite, prelijeva iz tamnijih u svjetlije tonove... To smo prevazišli prije 10 godina! Sad je vrijeme material dizajna, puca se na minimalizam i jednostavnost. Više nema šarenih jelki, sve su skladne i jednobojne. Uglavnom ja taj dnevnik više ne gledam jer mi je to govance dolje toliko iritantno da ja to jednostavno ne mogu podnijeti.

Ponekad se pitam imaju li ljudi oči.

Onda, Doma TV je pokušala nešto tipa Windows 8 jednobojno plošno ali je učinila totalni fail. Pogledajte samo te vizuale, oprosti im Bože, ne znaju što čine.

Rtl2 ima onaj identitet otkad je došao na scenu. A pritom je i ružan.

Nova TV ima super vizuale, stvarno predivno, ali ne mijenja ih vec dugi niz godina. (Netko će sigurno znat točno otkad.) Ali stvarno je tako lijepo da ke čak i šteta mijenjat.

Rtlu je nekad bilo stalo do vizuala, baš su bili fini. Onda malo po malo sve gore. Ovaj zadnji trenutni su valjda samo copy paste od nekadašnjeg Njemačkog. I logo je promijenjen u međuvremenu, novi je ljepši.

Rtl danas ima najljepsi vizualni identitet od sva 3 dnevnika (nova rtl hrt). Jako dobar.

Nova je isto onaj dnevnik nove tv promijenila pred koju godinu, onaj stari je bio bolji.ovo mi se ne sviđa ali bar liči na nešto za razliku od HRTovog.

To je sve sto sam htio rec. Ajte ljudi bok 😘
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:55   #85
Ono kada imam totalno suprotno mišljenje od tebe u 90% stvari koje si ovdje napisao od RTLa koji mi je smeće što se tiče vizualnog dijela kod vijesti do Nove TV koja ima neusporedivo bolji studio sad nego prije (i općenito najbolji u HR) pa do HRT-a čiji je novi Dnevnik jedan od boljih koji su do sada imali (govorim naravno o vizualnom djelu, ne sadržaju).
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 11:56   #86
A cuj sto ljudi sto ćudi 😁.. ali da, studio od nove je super, mislio sam bas na grafičke dijelove.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:19   #87
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ono kada imam totalno suprotno mišljenje od tebe u 90% stvari koje si ovdje napisao od RTLa koji mi je smeće što se tiče vizualnog dijela kod vijesti do Nove TV koja ima neusporedivo bolji studio sad nego prije (i općenito najbolji u HR) pa do HRT-a čiji je novi Dnevnik jedan od boljih koji su do sada imali (govorim naravno o vizualnom djelu, ne sadržaju).
Haha tocno sam i ja to pomislio.
NOVA TV / Lipo ali dosadilo vise prominite vizuale
DOMA TV / Super identitet, rade super najave, bas se vidi da se trude, svako malo nesto promine...

HRT / Lipo izgledaju novi vizuali pogotovo ovi Bozicni vidi se da se nesto pomaklo tamo kod njih na bolje!

RTL / copy paste RTL.de ali to smo i ocekivali nekako nemam nista protiv toga, dapace volio bih da se sto vise drze njih pa neka mijenjaju VI kad i ovi u DE... Isto bi vridilo i za dvojku, od pocetka emitiranja nisu promijenili VI od 2011. godine

CMC ocaj zivi, ne zna se ko pije ko placa...

SPTV ne zelim niti komentirati...
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:14   #88
Da, CMC je već odavno zreo za osvježenje ... oni istu grafiku guraju još od 2005. i doba kad su koštali 45 kuna mjesečno

Evo jedan screenshot iz 2007 (preuzet sa ovog Youtube videa), na žalost loš je ali se vidi.



A ovako izgleda CMC u 2017:



Dakle 10 godina po ovim screenshotima (ili ukupno 12 ako znamo da je i od 2005 do 2007 kanal izgledao isto) - oni nisu mijenjali grafiku. Samo su satelitsku skinuli 2011. iz loga kad su krenuli u DVB-T, te promijenili ovu traku dole i to je to

Inače taj CMC promijeni aspect ratio 500x u toku dana. Doslovno za svaku pjesmu, svaku reklamu ili špicu oni mijenjaju format slike. Ne znam čemu to, neka napokon u potpunosti pređu na 16:9 a 4:3 sadržaj neka ide sa pillarbox trakama. Ovo je totalna pomutnja kako slika skače, ne vidi se to na TV-u koliko kad gledaš na PC-u.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 20:52   #89
Ono sto mi nije jasno da ima nekih novih spotova koje stavljaju u letterbox i snimke sa njihova festivala koji je u prijenosu isao 16:9 oni utrpaju u letterbox govorim o pismama sa CMC Fest. iz 2012.

Zadnje uređivanje soundvision : 07.01.2017. at 21:30.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:21   #90
CMC je tako neiskorišten potencijal da je to strašno....
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:38   #91
Te starije snimke sa CMC festivala su tako vjerojatno odmah drugih dan zapakirali u 4:3 letterbox jer je CMC u to vrijeme još uvijek bio 4:3 kanal, 2x godišnje su pustili widescreen signal obično za proslavu Nove i taj CMC festival no trebalo je taj sadržaj prikazivati tokom cijele godine pa su ga "zapakirali" u 4:3 (koji je tad bio standard) i tako je to ostalo. Tko zna jel imaju uopće gdje originalnu 16:9 snimku. Što se spotova tiče - nisam vidio da najnovije spotove stavljaju u letterbox, osim naravno one u filmskom 2.39:1 formatu, što tako i mora ići
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:36   #92
Meni je najbolji vizual od rtl vijesti (dizajn studia mi je vec dosadio)
Nova tv godinama ista a i vizualne dnevnika bi opisao domacim, ugl cijela nova tv mi je ko nedeljni rucak, godinama isto bez imalo ideja.
Hrt ima nekih pomaka u dnevniku, ali sadrzaj je toliko los i monoton da nije gledljivo.
Cmc uvijek isto zaostalo u devedesetima
Rtl2 "samo dosada"
Doma izgleda dost dobro i drago mi je da su maknuki onaj sapunjarski logo
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:51   #93
Quote:
svarto kaže: Pogledaj post
Meni je najbolji vizual od rtl vijesti (dizajn studia mi je vec dosadio)
Nova tv godinama ista a i vizualne dnevnika bi opisao domacim, ugl cijela nova tv mi je ko nedeljni rucak, godinama isto bez imalo ideja.
Hrt ima nekih pomaka u dnevniku, ali sadrzaj je toliko los i monoton da nije gledljivo.
Cmc uvijek isto zaostalo u devedesetima
Rtl2 "samo dosada"
Doma izgleda dost dobro i drago mi je da su maknuki onaj sapunjarski logo
Mislim da nova tv to radi ok. Imaju sablon po kojem rade jinglove. I mislim da je to cak u razini te tv, kao jedne obiteljske tv.
RTL ima dosta hladne i tuzne jinglove. Crna podloga djeluje tako jeftino. Pa uz njihov siv i tuzan program sve skupa daje dojam dodatne tuge. Oni moraju pod hitno promijeniti jinglove. Po meni barem da pokusaju sa svjetlom pozadinom. Spice za pojedine emisije ne treba ni komentirati. Npr Sve u 6... ne znas jel jeftinija i hladnija i tuznija spica ili studio. A to je emisija koja ide 5 puta tjedno... pa cak i studio info programa izgleda nedovrseno... oni drzaci ekrana, nepotrebni stalci istih.... i inace su im ti studiji vec spremni za redizajn... al poznavajuci njih to ce bit tek za 5 godina...
Jer da njih puno nije briga pokazuje RTL 2. Sve isto vec godinama.
Drago mi je kad vidim da se isplati ulagati u program i stalno ga osvjezavati i da to gledatelji prepoznaju, kao sto je slucaj sa Doma tv.
mrta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:33   #94
doma tv ima sve najbolje od logotipa, onih jinglova, sve je tako moderno.
ostale televizije
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 02:22   #95

Ja ne kuzim kako nekome ovo moze biti lijepo.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:29   #96
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post

Ja ne kuzim kako nekome ovo moze biti lijepo.
DOME

onaj wannabe Metro dizajn
Blue Comet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:48   #97
Meni je odličan Domin logo i promo reklame. Kao što netko gore reče - neusporediv sa onim sapunjarskim vizualnim identitetom što su prije imali. Sve u svemu lijepo izgleda.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:58   #98
Meni je korektan vizualni identitet Dome osim ovog A na kraju. Očajno je. I da, radje bi da cijeli naziv DOMA stoji na ekranu nego samo D iliti pola kruga.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:42   #99
Ono kad vidiš svoje postove stare 9 godina ovdje
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:33   #100
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Meni je korektan vizualni identitet Dome osim ovog A na kraju. Očajno je. I da, radje bi da cijeli naziv DOMA stoji na ekranu nego samo D iliti pola kruga.
meni se baš sviđa jer je jednostavan. kad gledam nešto i ne primjetim ga, i zato mi je super. dok recimo kod HRT mi uvijek bode u oči onaj užasni obojani logo, sve mi to tamo izgleda seljački ko na nekoj lokalnoj televiziji. i logo, i oni jinglovi baš užasno. inače te obojane logotipe je razvijeni svijet napustio ulaskom u 21.stoljeće.

a logo dome me podsjeća na kanal DMAX, tj. očito da je doma ovo plagirala jadno

infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.