Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 12:14   #181
Mi se borimo s ušima već 2 mjeseca!! ludi smo sviii! 2-3 šampona isprobali, ništa. češljanje 2-3x na dan, el. češalj, čupanje vlasi ništa. pranje peglanje gamad se ne da. Danas kupujem taj paranit. ne znam više šta ću. sebe sam pofarbala kao hidrogen ubija. kod mene nije
željkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:17   #182
Evo i mi smo dobili usi...izgleda ja i suprug. Kod djece jos nista nema. Skuzila kad mi je jedna na jastuku ostala. On radi u bolnici pa sumnjano da nas je on zarazio. On je fino obrijo glaavu a ja muku mucim. Oprala sam kosu sa sumifenom i iscesljala ih jucer i dana skoro 20 komads. I mislim da ovaj sumifen nije nesto. Liceguard jos nije stigao u ljekarne. Cekaju sezonu usi.. ja bi ih se sto prije rijesila da ne prenesem djeci.
fakfakfak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:22   #183
Mi se borimo skoro tri tjedna. Moja kćer ima 8 godina i ovo je prvi put da ih je dobila.
Čitam postove, googlam, sve sam proučila, sad sam expert i za uši i za kemikalije kojima se tretiraju. Potrošila sam 2.000 kn po ljekarnama.
Dakle, liceguard proizvodi su totalno beskorisni osim običnog češlja. On je najgušći koji postoji na tržištu, ali svejedno ne skida sve. Kad sam je češljala vidila bi nekoliko gnjida na pramenu kose, iščešlljala bi 3,4 puta taj pramen i opet bi ostalo, naočigled. Električni češaljl je bacanje love. Pišti ko blesav, a kad poslije njega iščešljam običnim češljem nema ničega.
Liceguard šampon isto beskoristan. Gnjide se ništa lakše ne odljepljuju, a na uši nema nikakvog efekta, osim ako pukom srećom uspiješ koju zahvatiti u iščešljavanju.
Paranit nešto bolji (probali smo losion i šampon), al opet ni blizu kao što piše na kutiji (100% učinkovit). On ubije ponešto, šampon ušiju, a losion i gnjida, ali opet ne sve jer se stalno pojavljuju već tri tjedna. Ja sam prvih tjedan dana svaki dan ručno čistila jednu po jednu, nakon toga liceguard šampon pa obični češalj, uz to svakih par dana električni češalj i jednom tjedno paranit losion, pranje posteljine svaki dan i robe nakon jednog nošenja, karantena bez druženja s bilo kim, pa drugi tjedan sve to isto, ali pranje, ručno vađenje i češljanje svaki drugi dan. I još uvijek ih ima!
Vidim da puno žena komentira kako su riješile problem i onda djeca već nakon par tjedana imaju opet jer su dobila od drugih. Iskreno, mislim da mame misle kako su riješile problem (i ja sam mislila nakon što nije bilo ničega 5 dana za redom pregledavanja i iščešljavanja pa kad sam opreza radi šamponirala paranitom ponovno dvije ušenke ispale), a ustvari ostane par gnjida i za par tjedana opet zrele ušenke i nove gnjide.
Moj zaključak je da treba biti užasno uporan tjednima jer nema zapravo nijednog potpuno djelotvornog sredstva, a i nakon što izgleda kao da je problem riješen treba nastaviti s šamponiranje i iščešljavanjem jednom tjedno još par tjedana.
Nažalost, meni je osobno neopitroid (kako su neki odmah riješili) potpuno neprihvatljiva opcija.
CrabQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:29   #184
Evo da i ja natipkam kako sam se ja rijesila usi dosta brzo, mozda nekome pomogne.

Kada sam shvatila da ih imam, odmah sam kupila sampon Paranit i oprala kosu. To je ubilo sve usi, ali ostale su gnjide. Treci dan me opet pocela jako svrbiti kosa (znaci da su se izlegle nove usi iz gnjida) i peti dan sam opet oprala kosu sa Paranitom (nisam mogla cekati sedmi dan jer me sve to psihicki izludjivalo ).

Zatim sam kupila sampon Sumifen (s kojim se pere svaki drugi dan, a ne sedmi kao sto je s Paranitom). Nakon dva pranja usi vise nije bilo, kao ni gnjida. Neke gnjide su ispale sa cesljicem, a one sto nisu mi je mama izvadila noktima.

I tako sam se rijesila usi u 10 dana, a imam jakoo dugu kosu.
Eto mozda nekome pomogne... meni je kombinacija ova dva sampona pomogla.. i svaki drugi dan bi kosu iscesljavala...

Jos bi samo napomenula da sam jako ljuta ne tete u ljekarni jer kada sam pocela sumnjati da imam usi jer me uzasnoo svrbilo i bilo mi je vlasiste puno hrastica od silnog cesanja, dosla sam u ljekarnu na pregled vlasista i rekla da sumnjam na usi.. Na sto mi je teta nakon pregleda rekla da nikako i da je problem u mom vlasistu i preporucila mi neke sampone u vrijednosti od 300 kuna. I tako sam ja vjerovala jos tjedan dana u to dok su se one mnozile po glavi...
Da mi nije ispala jedna ogromna buba na jastuk, tko zna kada bi shvatila da ih imam?!

Savjet plus: elekticni cesljic niposto ne kupujte i ne bacajte novac...Meni nista nije nasao u kosi, a cesljala sam se s njim pola sata.. Nakon njega sam za svaki slucaj uzela onaj obicni metalni koji se dobije sa samponom .. Prosla tri puta kosu i dvije malene usi na njemu..
VictoryFords is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 19:56   #185
Čula sam iz više priča da su uši češće po školama nego vrtićima i nije mi jasno kako je to moguće?Znam kako se prenose pa mi je logičnije da se više prenose među vrtićkom djecom nego školskom.A pričaju upravo suprotno da su u centru više po školama nego vrtićima.
Mi smo zadnje dvije godine u vrtiću u centru i nismo ih do sada pokupili.Čak ne znam jesu li kružile.Roditelji koje viđam definitivno ne izgledaju neuredni i nemarni i sram me pitati jesu li im djeca imala uši u školi.Ne znam kako započeti temu i o našoj vrtičkoj djeci jer se znamo tek izviđenja i preko rođendana a do priča o ušima sam "došla" prisluškujući, tj.sjedeći kraj nekih drugih roditelja u obližnjem parku i dispanzeru.Koje me je također bilo sram pitati.Bolje da ih nisam prisluškivala. Ali kopka me sad kad znam.
Kakva su vaša iskustva?Kakva je komunikacija škole i roditelja po tom problemu?I roditelja međusobno.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 21:15   #186
Uši nemaju veze sa urednoscu ni roditelja ni djece. Moze ih pobrati svatko. A sire se jer se ne vidi odmah da dijete ima usi nego dok krenu lijegat jajasca i pocne glava svrbiti. Slusala sam onog lika kaj se bavi istrjebljivanjem usiju i rekao je da ih ima vise u skolama jer djeca imaju mobitele pa skupa gledaju u njih glavom pored glave. A neki se cak namjerno “zaraze” jer ne moraju u skolu.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 21:28   #187
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva?Kakva je komunikacija škole i roditelja po tom problemu?
i u vrtiću i u školi bi uvijek svi roditelji bili obaviješteni. surađuju sa domom zdravlja, pa nam svaki put proslijede i njihov letak.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 09:15   #188
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Čula sam iz više priča da su uši češće po školama nego vrtićima i nije mi jasno kako je to moguće?Znam kako se prenose pa mi je logičnije da se više prenose među vrtićkom djecom nego školskom.A pričaju upravo suprotno da su u centru više po školama nego vrtićima.
Mi smo zadnje dvije godine u vrtiću u centru i nismo ih do sada pokupili.Čak ne znam jesu li kružile.Roditelji koje viđam definitivno ne izgledaju neuredni i nemarni i sram me pitati jesu li im djeca imala uši u školi.Ne znam kako započeti temu i o našoj vrtičkoj djeci jer se znamo tek izviđenja i preko rođendana a do priča o ušima sam "došla" prisluškujući, tj.sjedeći kraj nekih drugih roditelja u obližnjem parku i dispanzeru.Koje me je također bilo sram pitati.Bolje da ih nisam prisluškivala. Ali kopka me sad kad znam.
Kakva su vaša iskustva?Kakva je komunikacija škole i roditelja po tom problemu?I roditelja međusobno.

i u moje doba su usi bile cesce medju skolskom djecom nego vrtickom, meni je to logicnije.
usi idu na sve glave,ne biraju.
ak ih se hoces rjesit, moraju se usi rjesit i svi oko tebe. inace nema prevelikog smisla cistit ih.
nemoj se sramit pitat ljude ili jos gore, ako ti dijete dobije, nemoj se sramit javit ljudima s kojima se dijete druzi ili s kojima ide na neku aktivnost. nije sramota imat ih, sramota je sirit ih neznanjem i sutnjom.

mislim da je lakse informirati vrticki kolektiv nego skolski i zato su zapravo cesce u skoli jer se krug prenosenja tesko otkriva i jos teze prekida. gotovo sve je na roditeljima, jer u vrticu moze i teta pregledat glavu, zdravstvena voditeljica svima u kolektivu i poslat obavijest roditeljima, dok u skoli uciteljica ce mozda pregledat pokoju, al vjerojatno niti to, predmetni nastavnik sigurno nece i ak ju roditelj/ucenik ne obaviesti o usima da ona obavijesti druge, ne zna se da se sire, a uz to ak postoji neki nemarni roditelj koji ne pregleda dijete i ne ocisti, usi ce se duze zadrzavat u kolektivu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 11:18   #189
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i u vrtiću i u školi bi uvijek svi roditelji bili obaviješteni. surađuju sa domom zdravlja, pa nam svaki put proslijede i njihov letak.
Ima li škola obavezu obavijestiti i dispanzer da je epidemija?I koji ako sva djeca nisu kod istog liječnika?
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 14:12   #190
pretpostavljam da moraju, al nisam sigurna jer nisam proučavala propise.
školski dispanzer nije pedijatar/lom, a s druge strane za te stvari je dovoljno otići u apoteku, ne kod doktora.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 14:53   #191
Kod nas je jedina razlika da bi u vrtiću zalijepili obavijest na vratima grupe "pojavile su se usi" a u školi posalju obavijest u informativki. S obzirom da je kod starije godinama bila praktično non-stop epidemija kod nje u grupi jednostavno to ne doživljavam nesto posebno groznim. Pregledam kosu, operem samponom protiv usiju, ako ima gnjide potamanim, promijenim posteljinu i to je to. Do iduće obavijesti.

Otkad je u školi nije bilo obavijesti, a ni kod mlađeg (Ali znam da u susjednom razredu je išla obavijest)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 13:57   #192
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da moraju, al nisam sigurna jer nisam proučavala propise.
školski dispanzer nije pedijatar/lom, a s druge strane za te stvari je dovoljno otići u apoteku, ne kod doktora.
Statistika me zanimala.Ako škola ne prijavi ne može se točno znati koliko je djece obuhvaćeno i ovo da ih je u školama po centru puno ušljivih su više naklapanja i tračevi nego činjenice.
Školski dispanzer je isto po mjestu stanovanja.Mi ćemo pedijatru sigurno prijaviti jer ću morat po bolovanje ako do ušiju dođe.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 17:08   #193
Stvarno moram pitati - zašto bi morala na bolovanje zbog najobicnijih uši?!

Starija mi je bar 20x u životu bila usljiva, mladji 2x - nisu zbog toga izostali ni dana iz vrtica, a ni ja s posla. Temeljito detaljno čišćenje kose i sve se riješi u par sati. Ko hoće...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2019., 15:14   #194
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Statistika me zanimala.Ako škola ne prijavi ne može se točno znati koliko je djece obuhvaćeno i ovo da ih je u školama po centru puno ušljivih su više naklapanja i tračevi nego činjenice.
Školski dispanzer je isto po mjestu stanovanja.Mi ćemo pedijatru sigurno prijaviti jer ću morat po bolovanje ako do ušiju dođe.
Skolska medicina veze se uz odredjenu skolu tj prema mjestu stanovanja je samo na upisima, obradu radis u skoli koja te pripada. Kasnije, ako ne upises tu skolu nego biras drugu, onda uz skolu, dobijes i drugog lijecnika skolske medicine Kod kojeg ces jos pokoje cjepivo odradit, prilagodbu programa ako ce trebat i koji put ce odrzat neko predavanje roditeljima u skoli (na koje ce doci 10 roditelja u prvom razredu, 5 u cetvrtom i 2 naivca u osmom). Obicno znaju drzat predavanja oko cjepiva, prehrane ili ovisnosti.
U svakom slucaju, prilicno beskoristan javni servis (sa jako puno neiskoristenog potencijala, pogotovo ako en mozes pedijatra zadrzat nakon upisa u skolu, al to je treca tema)

Ne znam vode li statistiku icega. ne otvaraju bolovanja i mislim da bolovanje na usi djeteta niti ne mozes dobiti, niti kod pedijatra niti kod opce. Iako dijete moze dobit ispricnicu za skolu ako ne stignete ocistit ili nisi sigurna da si dobro ocistila.

Usi kruze medju djecom. osim u skole (i boravak), djeca idu na miljon aktivnosti i sto je vise aktivnosti, veca je sansa da ce ih pokupit negdje ali i da ce ih rasirit jer dok skuzis da ih ima, dijete ih je razmnozilo, osim u redovnoj skoli, i na karateu, violini, njemackom ili gdje vec kontaktira (pogotovo na blisko) s drugom djecom....pa se onda zaraze i djeca iz drugih skola i tako ukrug.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 07:26   #195
naravno da mozes dobiti bolovanje, dijete ne moze u kolektiv dok nema s
cistu kosu.
moja nije imala ali susjeda se tjedan dana rjesavala toga s malom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 08:09   #196
Sorry ali da se iz zdravstvenog osiguranja palca tjedan dana bolovanja da netko sjedi doma i čisti kosu od usi inače zdravom djetetu?! To se zove abuse naših novaca. Ak ne zna očistiti nek osisa dijete. Ili troši svoj godisnji. Na koje pizdarjja se troše novci a kad trebas nesto ozbiljno onda plati privatniku jer hzzo nema novaca za prave bolesti...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 08:55   #197
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Stvarno moram pitati - zašto bi morala na bolovanje zbog najobicnijih uši?!

Starija mi je bar 20x u životu bila usljiva, mladji 2x - nisu zbog toga izostali ni dana iz vrtica, a ni ja s posla. Temeljito detaljno čišćenje kose i sve se riješi u par sati. Ko hoće...
zato to toliko i kola po skolama i vrticima.
"ocistis" sve u par sati i vratis dijete u kolektiv. i tako 20x.

moji ih nisu nikad imali i ne znam moze li se dobiti bolovanje, ali sam sigurna da ih bar tjedan dana ne bi vracala u kolektiv.
uopce me ne zanima koga i sto abusam, ionako mi se skida s place dok sam doma - trijebila ja usi ili skidala temperaturu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 09:15   #198
Prvo ne skidaju ti s place nego ti uopće ne daju plaću, sav novac koji dobiješ na bolovanju za dijete je od hzzo znači namije0njen za liječenje. Drago mi je da te briga što abusas, još jedan tipičan član našeg balkanskog društva.
A drugo, s obzirom da onaj tren kad više nije išla u tu grupu nije imala uši, i kako je zdr voditeljica pregledavala djecu da li još imaju usi kad su se vracali u grupu, meni je savršeno jasno da uši jesu bile očišćene, za razliku od tvoje insinuacije da su bile "ociscene" Uobicajeno trolanje s tvoje strane. .
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 09:28   #199
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Prvo ne skidaju ti s place nego ti uopće ne daju plaću, sav novac koji dobiješ na bolovanju za dijete je od hzzo znači namije0njen za liječenje. Drago mi je da te briga što abusas, još jedan tipičan član našeg balkanskog društva.
A drugo, s obzirom da onaj tren kad više nije išla u tu grupu nije imala uši, i kako je zdr voditeljica pregledavala djecu da li još imaju usi kad su se vracali u grupu, meni je savršeno jasno da uši jesu bile očišćene, za razliku od tvoje insinuacije da su bile "ociscene" Uobicajeno trolanje s tvoje strane. .
nazovi to kako god hoces, ali vracanje u kolektiv djeteta koje se "u par sati rijesilo usiju" je vrlo neodgovorno.
i takodjer prilicno balkanski.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 09:43   #200
na koji nacin je bolovanje za dijete koje ne moze u kolektiv abjuzanje sustava?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.