Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2006., 14:33   #41
Quote:
magic blue kaže:
onda reagirat kod pedagoga, koji ce alarmirat onaj centar za socijalnu sluzbu (nikad ne znam kako se tocno zovu), ali imaju ovlasti napraviti uvid u zivotni standard djeteta. A vjeruj mi, svakoj mami ce to bit sramota!
ugl, nikako ne sutit i trpit!
tak, s prijetnjom, je završila pošast ušiju u vrtiću u koji su išle moje cure
ali ne zbog sramote što su nečisti

nekad se zvao Centar za socijalni rad, ima pri svakoj općini
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 15:43   #42
Quote:
mole30 kaže:
kupila sam i šampone i emulzije,gnjide joj izvlaćim,ali ćim ode u školu opet dobije.Ima li ikakv preparat da sprijećava da se vrate,tj. da bježe od toga?
ima. palica. njome nalemaj roditelje djeteta od kojeg dobiva uši svaki put.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 16:19   #43
Quote:
alexxx kaže:
ima. palica. njome nalemaj roditelje djeteta od kojeg dobiva uši svaki put.

koji si ti ono fax i kaj bus delala u zivotu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 17:43   #44
U moje vrijeme u školi isto se nikako nisam mogla riješiti. Koristila sam šampon, skratila kosu, ali uvijek je koja gnjida preživjela i opet sve ispočetka. Mama je očajavala. Kad je u jednoj apoteci kupovala šampon, teta apotekarka se samo nasmijala i rekla da je već treća u pola sata koja kupuje šampon i onda joj je savjetovala da dobro namažemo kosu i tjeme svinjskom masti. Tako namazanu kosu ostaviti sat vremena, navodno mast ubija gnjide, a kasnije oprati glavu šamponom protiv ušiju. Eto tom čarobnom kombinacijom smo se mi riješili pošasti.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 19:27   #45
Hvala,probat ću.A što se tiće škole točno mi dođe da dignem uzbunu,jer ne samo što se već tjednima patimo s tim nego nemogu prežaliti što sam je ošišala,a ništa nije pomoglo.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 12:05   #46
kada su pocele po skoli gdje mi ide kcer , kupio sam kceri maramu i sad je stalno nosi u skolu. teze ce doci bilo sto do kose , a mozes maramu povremeno opkuhavati.

Najbolja je metoda sisanje ,ali tko da osisa na nulu cijeli razred
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:28   #47
instalirat ovak nesto na ulaz u skolu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:41   #48
Quote:
georgehrri kaže:
kada su pocele po skoli gdje mi ide kcer , kupio sam kceri maramu i sad je stalno nosi u skolu. teze ce doci bilo sto do kose , a mozes maramu povremeno opkuhavati.

Najbolja je metoda sisanje ,ali tko da osisa na nulu cijeli razred
Ma kakvo sisanje ljudi pa u 21 smo stoljecu.........kako je vec netko i spomenuo treba oic u ljekarnu po specijalne sampone a nakon toga obavjestit razrednicu i direktoricu skole da poduzmu sve u njihovoj moci jer je u razredu ocito neki opaki nositelj.......... inace pomaze i prah Neo-Pitroid i od toga bude pocrkaju za 5 min
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:51   #49
Sve sam to napravila,ali problem je što joj se stalno vraćaju,šampone nesmijem više stavljati jer su joj izgrilzli glavu,razrednica zna,ja stalno ćistim vadim gnjide,dali postoji išta što će ih odbiti od glave?
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:06   #50
Quote:
mole30 kaže:
Sve sam to napravila,ali problem je što joj se stalno vraćaju,šampone nesmijem više stavljati jer su joj izgrilzli glavu,razrednica zna,ja stalno ćistim vadim gnjide,dali postoji išta što će ih odbiti od glave?
Pa dal razrednica poduzima uopce nesto? Gle, treba tu razrednicu malo nalupat po glavi jer koliko vidim ovo traje vec dosta dugo . Lijepo otidji u ministarstvo i zatrazi tamo nekoga pomoc jer to ne moze tako? Treba poslat doktora u skolu i neka pregleda vlasista ostaloj djeci i po gnjidama ce vidjet tko je prenosnik.

Sta kaze da ta glupa razrednica tj. sta uopce poduzima?
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:15   #51
Kaže da je poslala obavijest roditeljima i da je neku djecu poslala kući,a doduše nemora znaćiti da je u njezinom razredu,jer ima prijatelja i drugim razredima.Neznam dali da odem kod ravnatelja,dali bi to šta vrijedilo?
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:23   #52
Ja se sjećam kad sam pobrala uši ko klinka, nikakav šampon nije bio od pomoći... od Neo Pitroida fakat uši pocrkaju u 5 minuta, jes da smrdi, ali djeluje...
Btw. ovo paljenje gnjida s peglom za kosu...

Mole, moguće da uši nisu samo u njenom razredu, trebalo bi obavijestiti ravnatelja; ako se već razrednica nije sjetila obavijestiti ostale nastavnike...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:29   #53
Quote:
mole30 kaže:
Neznam dali da odem kod ravnatelja,dali bi to šta vrijedilo?

vidi da razrednica nije rjesila problem, ravnatelju, pedagogu....Pa ne moze i ne smije tvoje dijete ispastat zbog necije nehigijene i nemara skole prema tom problemu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 14:25   #54
ako ne ide s razrednicom, onda prvo pedagogu i ravnatelju, a ako ni tu ne ide onda ministarstvo. mozda bi trebalo prijaviti i skolskom dispanzeru, nek i oni sa svoje strane nesto poduzmu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:10   #55
Moja mala ih pobrala u vrtiću nekoliko puta pa onda standard šamponi,emulzije pa kada sve to obavim onda laganini skidanje mrtvih gnjida ali pošto je kosa jako svijetla to je prava muka,skoro se uopće nevide i na kraju šišanje da se više sve privede kraju jer dugu kosu mogu čistit do beskraja pa se nađe jedna nabrijana frizerka koja mi kaže da bi ipak trebali kosu oprat bar još par puta pa da dođemo ponovo ko da će mrtve gnjide popadat od još jedne boćice šampona,uglavnom kad čujem za uši brrrrr.....
Barby love is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:47   #56
Quote:
magic blue kaže:

koji si ti ono fax i kaj bus delala u zivotu
jedan od razloga što oću radit s djecom je taj što mi odrasli ljudi često idu na falus.
ne bih ja djecu tukla
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:44   #57
evo savjet za sve mame koje budu imale ovaj problem.Nakon puno mjeseci muke sa šamponima (skupim),emulzijama i satima skidanja gnjida u krilu što je v eliki problem radi jako guste kose napokon smo se riješili gamadi i to jeftino. Uzmete bebi ulje,bilo koje i dobro natopite kosu,zamotate u maramu i držite oko sat vremena i kad skinete uzmete sirće i tople vode,pomješajte i gusti češalj umačite u tu vodu sa sirćetom i češljajte.Meni je trebalo skoro dva sata dok se nisu sve gnjide odljepile ali bar sam ih sve skinula.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:20   #58
Pomagajte-vaske (usi)

eto sta nas je spopalo zadnja dva dana. obe. starija vise , mladja manje. ne znam odakle su donijele, niti zelim da razmisljam, zelim da ih se sto prije rijesim. u ponedeljak kad sam dosla po nju u skolu sam primjetila, odmah obavjestila sekretarijat da sutra nece doci i da obavjeste druge roditelje, isto sam rekla i u vrticu.

i sad, dobili smo sampon, pise u uputama dva dana za redom i nema ih vise. odmah smo jucer stavili i danas. kod mladje ne vidim vise nista, ali kod starije koja ima nevjerovatno gustu i tamnu kosu, vidim jos pokoje jajasce. jel sad zivo ili mrtvo ne znam, jako jako je tesko cesljati jer ima kao sto rekoh, stravicno gustu kosu...vristi, place, muka ziva. (ali je ipak stalno cesljam gustim cesljem)u cetvrtak idemo kod doktorice na kontrolu da je pregleda i da dobije odobrenje za povratak u skolu. bez toga ne ide. rekla je da se treba sve istrijebiti i do zadnjeg jajasceta jer se mogu vratiti.
sve stofane zivotinje su u kesi i zaledjene, sva posteljina otkuhana, sve kape, salovi, jakne takodjer. ima li jos ko iskustva sa ovim bestijama, i kako ih skroz iskorijeniti. kazu mogu postati rezistentni na ove sampone. kakav kucni lijek? bilo sta?
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:23   #59
Ja stvarno neznam rjeshenja osim shampona + negdje u djechjem chasopisu vidjela reklamu za nekakv poseban cheshalj aparat protiv ushi i gnjida.....a dalje od toga fakat neznam.....a prije davno su se ushi rijeshavale sa petrolejom.....al to je nekak predrastichno!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 18:26   #60
mi smo skupa sa samponom dobili plasticni gusti cesalj.nista drugo nije spominjala.
meni su ova jajasca sad problem. kako ih lakse vaditi iz kose. sa cesljem i ne ide bas sjajno. a mozda i nisu vise jajasca...ne znam...nikad nisam imala iskustva sa ovim. gledam po internetu, ali to su sve nekakve uvecane slike, ili previse male...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.