Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2003., 23:49   #1
Easy Jet

Zelim ovim putem javno se zahvaliti avio-kompaniji EASY JET
za omogucavanje letenja po pristupacnim cijenama...
Letio sam prosle godine cesto s EASY JET-om, i ustedio sam
dosta novca zbog niskih cijena koja pruza EASY JET

Na zalost za Hrvatsku lete samo "velike" kompanije;
monopolisti koji svoje trule, neefikasne,... sisteme odrzavaju
visokim cijenama karata. Jedana od tipicnih kompanija takvog
tipa je Croatia airlines. Iako u srcu Europe Zagreb i druge hrvatske destinacije su relativno skupe; zahvaljujuci visokim
cijenam koje drzi Croatia airlines. Takvim cijenama oni pokrivaju
svoje place, svoju nesposobnost...ali i umanjuju interes putnika
za putovanje u Hrvatsku; sto nanosi stete turizmu dugorocno..

Ali vratimo se na EASY JET; iako se dosta govori o RYANAIR-u
mislim da je EASY JET stvarno najbolja buget kompanija...
Njihova stranica www.easyjet.com je genijalna...
Tako je lako pregledati letove i cijene, bookirati let,
a cijene su stvarno smijesne; pogotovo ake se bookira let
2-3 mjeseca unaprijed...

LONG LIVE EASY JET !!!
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 10:39   #2
Ali od cijele Njemacke imaju samo München...
A iz Münchena samo liniju za London...
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 11:45   #3
To sto kazes je tek pola price. Ja sam se zanimao 2 tjedna unaprijed za let Pariz-Geneva gdje EasyJet nije bio nista jeftiniji od Air Franca. A rijetko sam u prilici kupovati kartu 3 mjeseca unaprijed.

Takodjer, sumnjam da je cijena karte CA ono sto ce stranog turista sprijeciti da dodje u HR.
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 13:20   #4
Quote:
Putnik92 kaže:
To sto kazes je tek pola price. Ja sam se zanimao 2 tjedna unaprijed za let Pariz-Geneva gdje EasyJet nije bio nista jeftiniji od Air Franca. A rijetko sam u prilici kupovati kartu 3 mjeseca unaprijed.

Takodjer, sumnjam da je cijena karte CA ono sto ce stranog turista sprijeciti da dodje u HR.
svaki dan prolazim pored reklame Orly-Genève: 27 eura (jedan smjer, lete svaki dan). to nije istinita cijena?

a ja se vec ponadala da cu CDG-Nice i CDG-Londres za 25 eura...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 15:49   #5
Quote:
luca kaže:
svaki dan prolazim pored reklame Orly-Genève: 27 eura (jedan smjer, lete svaki dan). to nije istinita cijena?

a ja se vec ponadala da cu CDG-Nice i CDG-Londres za 25 eura...
Necu reci da nije jer sam ju i ja vidio i okom sokolovim primjetio da iza cijene ne stoji famozna zvjezdica koja te vodi k dnu oglasa na kojemu je mikroskopskim tekstom redovno odstampano nesto u stilu "Cijena od, za odredjene datume, uz odredjene uvjete, ako kupite 6 mjeseci prije leta, ako ima slobodnih mjesta u tarifnoj kategoriji, ako imate rog na celu...". No sto ti mogu reci jest da me zanimao let na dan 4.1. i tada se trebalo isprsiti sa 70-ak € jednosmjerno! Dakle nije da se ne mozes voziti jeftino, ali maznut ce ti i oni koliko god mogu. Da ne kazem da ce ti posebno naplatiti placanje kreditnom karticom!
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 16:04   #6
Quote:
Putnik92 kaže:
Da ne kazem da ce ti posebno naplatiti placanje kreditnom karticom!
da i ja volim zvjedicu *

pa ako covjek placa preko neta, kako da plati nego karticom?! necu valjda cekove slati postom (da mi ih tradicionalno maznu)....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 17:34   #7
U svezi s problemima s cheep airfares....

Svaki put kada sam ja trebao otici negdje lokalno, koga god da sam nazvao, cijene su pocinjale od 200 eura (za povratnu) za sat dva leta, i to ako sam bio srece.

Tako da sam onda tu i tamo uspio i negdje otici. Jer moze biti i gore, 200 eura je jos i jeftino.

Jednom sam tako htio otici iz Chicaga u NJ, u ono par dana notice, pa su se cijene vrtile negdje oko USA $ 1200, preko kojeg god websitea da sam gledao i koga god da sam zvao.

Pa kad sam ono uspio sa Floride do NJ doci za $ 260, sad vidim da sam nesto imao srece.

Eee, bas prije par dana sam tako gledao za let od Londona do Zagreba i ispade da je Croatia bila najjeftinija za samo 220 i kusur funti. I bio bi otisao, samo da nije bilo onog leda.

Nego, ja sam dosao do zakljucka da je najisplativije svaki puta kada letis odmah kupiti onu oko svijeta, ta je stvarno najjeftinija, i ako imas sto vise rupa onda mozes gdje hoces.

Eee, ili ako ruski aeroflot leti, nema iznanadjenja, uvijek ista cijena, oni su mi stvarno super. Usput imate i priliku za adventure of a lifetime.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2003., 10:45   #8
Quote:
luca kaže:
da i ja volim zvjedicu *

pa ako covjek placa preko neta, kako da plati nego karticom?! necu valjda cekove slati postom (da mi ih tradicionalno maznu)....
Mislim da postoji nekakva opcija placanja debitnim karticama koje je "gratis".

Quote:
luca kaže:
a ja se vec ponadala da cu CDG-Nice i CDG-Londres za 25 eura...
Ako imas samo HR drzavljanstvo ne zaboravi da ce te UK masno oglobiti i na vizi!
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 15:25   #9
Quote:
Putnik92 kaže:
Mislim da postoji nekakva opcija placanja debitnim karticama koje je "gratis".

Ako imas samo HR drzavljanstvo ne zaboravi da ce te UK masno oglobiti i na vizi!
na kraju mislim da cu ici eurostarom (dat cu priliku da mi se La Manche izlije na glavu ), i znam za vraziju vizu... nije li se pricalo o ukidanju? koliko kosta?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 10:41   #10
Quote:
luca kaže:
na kraju mislim da cu ici eurostarom (dat cu priliku da mi se La Manche izlije na glavu ), i znam za vraziju vizu... nije li se pricalo o ukidanju? koliko kosta?
Zadnji put kad sam bio u VB, 99-te, bio je potpisan ugovor o ukidanju viza koji je kasnije suspendiran. I u to vrijeme kad se putovalo bez viza, prolaz je bio interesantan. Isli smo trajektom iz Calais-a (u to vijeme nije bilo Sangate-a i toga) i na kontroli su svi prosli osim nas dvoje koji smo bili ne-EU zato sto na ne-EU salteru nije bilo nikoga. Onda smo cekali dok se nije pojavio neki tip koga samo sto nije zanimalo kako mi se pas zove. Tada je krenuo telefonirati osobi kojoj smo isli u posjetu ali ju nije uspio dobi na telefon. Pa se malo ceskao po tintari i onda nas ipak pustio...

Welcome to UK!

P.S. Mislim da je cijena nekih 50€, ali samo mislim!
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 11:06   #11
Quote:
Putnik92 kaže:

P.S. Mislim da je cijena nekih 50€, ali samo mislim!
50?! nisu normalni... toliko me kosta cijeli we u Londonu

mene obicno nitko nista ne pita, kad imam Titre de séjour naljepljen u putovnici ("ako je prezivjela francusku administraciju, valjda ju ne treba dalje mucit" ). osim kad mi se desi da mi se sluzbenik obrati sa "hej, pa ja sam iz ... (neki grad iz bivse Yu)"
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:13   #12
Quote:
luca kaže:
osim kad mi se desi da mi se sluzbenik obrati sa "hej, pa ja sam iz ... (neki grad iz bivse Yu)"
He, bili smo jesenas kraj Pariza (predgradje) na izlozbi sa psom. Mislim da se LeBurge mjesto zove... I tamo jedina sluzba koja je funkcionirala visejezicno, je bio securite. Vecinom drustvo iz juge.
Da mi nije pasa, nebi se mrdno nigdje dalje od Graza i Trsta.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:41   #13
Quote:
NenadX kaže:
He, bili smo jesenas kraj Pariza (predgradje) na izlozbi sa psom. Mislim da se LeBurge mjesto zove... I tamo jedina sluzba koja je funkcionirala visejezicno, je bio securite. Vecinom drustvo iz juge.
Da mi nije pasa, nebi se mrdno nigdje dalje od Graza i Trsta.
Le Bourget? tamo gdje je i vojni aerorom/izlozba aviona?

ima jedan nash sécurité na ulazu u Eiffelove liftove
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:16   #14
Quote:
luca kaže:
Le Bourget? tamo gdje je i vojni aerorom/izlozba aviona?
E bas tamo... U onim halama je bila europska izlozba. Moram priznati da me Francuska razocarala, a Belgija jos i vise...
Quote:
ima jedan nash sécurité na ulazu u Eiffelove liftove
Ma ima ih jos, vise od pola...
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:29   #15
Quote:
NenadX kaže:
Moram priznati da me Francuska razocarala, a Belgija jos i vise...
u kojem smislu si razocaran? sto si ocekivao? tko te nije razocaro?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 11:31   #16
Cekaj malo, ...

pa zar nije ovo o avionima?
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 11:39   #17
je
imas nesto reci o avionima? mi slusamo
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 00:34   #18
'ajd' ga sad, i ti si dijete, radi se dakle o avionskim kartama, koje, kako se reklamiraju, su jeftijije od karte za vlak do aerodroma.

Smatra li netko da je tako nesto uopce moguce, ili ako je par sretnika i kupilo takve karte, nije li to slicno kao da su dobili na lutriji?

Opet vam kazem, kad vam karta treba, u 90% slucajeva ona kosta 200-300 eura za sat, dva leta.

Jel' misli netko drugacije i kako ste vi prosli s vasim airfares?
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 01:01   #19
Eeee, nego znate, bas sam zadnji put, dva, onako iz dosade na dugom letu od kojih 20setak sati pokusao izracunati koliko je avio-kompanija zaradila na tome letu, recimo jedan veliki 747 od NY do Sydneya ili od Londona do Sydneya, s znaci recimo 400 i kusur putnika, dakle pun, kao sto je i bilo, pa onda racunajuci prosjecnu cijenu karata, sto bi vam onda ispalo, vjerovali ili ne, negdje blizu milijuncica A$ ili recimo ugrubo, nekih 400-tinjak k eura. Evo npr jedne cijene, business vam je na specijalu od Syd to NY A$ 10000, povratna, a do Londona A$ 7000. Nevjerojatno, ha, i to jos na specijalu.

I opet su onda avio kompanije, sto u gubitku, a sto onako natanko u dobitku. Tako je United eto bankrotirao, (a platio sam im A$ 10000 za kartu do NY i nazad, (USA $ 6000), i to jos cijena s popustom), BA valjda kako tako, a Qantas je jos i solidan nakon sto je u ovome dijelu pacifika ostao manje vise bez konkurencije.

Nego reci cete, koliki su im troskovi, pa izgleda sigurno veliki.

I sad vas opet pitam, ima li kakve realnosti platiti avionsku kartu isto koliko i tramvajsku.

Ovo sada otvara jedno sasvim novo poglavlje, a to je totalne nepouzdanosti u ono sto vidite i dozivljavate oko sebe u ovome svijetu poznatim jos pod imenom i 'zapad', totalne nevjere u ono sto vam kazu, sugeriraju i kako se ustvari vodi business. Jer nije to samo easy-jet, ima takvih agresivnih businessa na svakom koraku.

Nego, hajd'mo nazad na temu.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 14:30   #20
Quote:
Mr Spiker kaže:
Jel' misli netko drugacije i kako ste vi prosli s vasim airfares?
Pariz -
- Tenerife 300 €
- Lisabon 200 €
- Madrid 200 €
- Korzika 200 €
- Venecija 150 €
- Atena 200 €
- Minhen 100 €
- Berlin 100 €
- Rejkjavik 550 €
(cca, redovni letovi, povratne karte, restricted economy)
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.