Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2003., 14:32   #21
Quote:
Mr Spiker kaže:
Ovo sada otvara jedno sasvim novo poglavlje, a to je totalne nepouzdanosti u ono sto vidite i dozivljavate oko sebe u ovome svijetu poznatim jos pod imenom i 'zapad', totalne nevjere u ono sto vam kazu, sugeriraju i kako se ustvari vodi business. Jer nije to samo easy-jet, ima takvih agresivnih businessa na svakom koraku.
Slazem se.

Easy rent-a-car :
- reklamiraju aute po cijeni od 8 €/dan,
- kad sam ja htio auto, cijena je bila 55 €/dan.

Dabgoda propali.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:56   #22
Ja idem u London i nazad sa svim taxama za manje od 50 EURA !!!
( ...iz Amsterdama; 1-2 mj. unaprijed bookirano na Internetu )
Neka mi neko rece koliko kosta karta iz Zagreba do
Budimpeste ili Praga ????????

Long live EASY JET !
Holandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:10   #23
Zna li netko koje sve kreditne kartice Easyjet prima?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:58   #24
ja sam svoju kartu milano - lisabon platila 190 eura (povratna) i platila s mastercardom. za tu karticu zaračunaju ti još 3 eura naknade, s visom nema naknade.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 18:01   #25
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Zna li netko koje sve kreditne kartice Easyjet prima?
Easyjet prima slijedeće kreditne kartice: Visa Credit Card, MasterCard, Diners Club, American Express i UATP/Airplus.

Kod plaćanja karte kod Easyjeta moraš voditi računa da oni na kraju bookinga uzimaju ili bolje reći nadodaju iznos od 2,5 eura na ime manipulativnih troškova vezanih uz bezgotovinsko plaćanje, a pored toga imaju i 2,5% dodatnog troška na iznos cjelokupne transakcije odnosno minimalno 5,5 eura ukoliko onih 2,5% nije premašilo taj iznos! To jednostavno znači da ćeš nakon što dobiješ konačni iznos platiti još i minimalno 8 eura odnosno 2,5 eura i 2,5% na ukupnu transakciju ukoliko je tih 2,5% veće od 5,5 eura koji su minimum za transakcije gdje 2,5% ne doseže taj iznos!!!

Jednostavno rečeno, ako ti je sve skupa došlo 100 eura tada plaćaš još:
- 2,5 eura manipulativnog troška
- 5,5 eura na ime korištenja kartice
- odnosno sveukupno 8 eura

Ukoliko si kupovala letove za vas nekoliko pa je to sve skupa ispalo 500 eura tada plaćaš još:
- 2,5 eura manipulativnog troška
- 2,5% na cijelu transakciju tj. 12,5 eura
- odnosno sveukupno 15 eura


Malo neobično, ali na taj način oni, slično kao i Ryanair amortiziraju provizije koje od njih uzimaju kartične kuće. Ispada da tu proviziju plati putnik, a ne avioprijevoznik!

Usprkos navedenom, Easyjet je stvarno respektabilna tvrtka koju sam i osobno koristio, posebno kada je održavao letove na relaciji Rijeka London Luton. Sjećam se kako su cijene bile vrlo prihvatljive, puno niže od bilo koje konkurencije, no isto tako stoji činjenica da se prilikom planiranja putovanja treba stalno posjećivati njihove stranice i "pecati" neku akciju ili slično i to par mjeseci unaprijed. Tada je to putovanje stvarno zadovoljstvo jer si ga dobio, objektivno, ispod ekonomske cijene!

Šteta je što su ukinuli liniju za Rijeku (premali interes putnika), ali već od proljeća ove godine redovito će letjeti za Split i Dubrovnik.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:08   #26
da, osim splita, easyjet ce povezivati dubrovnik ovo ljeto s cak 4 odredista - london od 01.05., liverpool od 02.06., zeneva od 06.07. i berlin od 12.07.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 10:32   #27
imate li problema s uplatom putem interneta ili je samo to problem mojih kartica?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 11:15   #28
Ja nemam.... Baš danas platio hotel...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:51   #29
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
da, osim splita, easyjet ce povezivati dubrovnik ovo ljeto s cak 4 odredista - london od 01.05., liverpool od 02.06., zeneva od 06.07. i berlin od 12.07.
jos da poveze sjevernu hrvatsku s parizom pa da ne moram vise ic preko venecije

pariz-istra, najbliza opcija easyjetom je venecija a onda opet bolje airfrance-om do trsta

ps. nikad nisam imala problema s karticom sa easyjetom
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:55   #30
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja nemam.... Baš danas platio hotel...
I ja platila samo što mi ne želi isprintati rezervaciju jer mi je printer koma.
Postoji li neki način da mi rezervaciju pošalju na e-mail?
Koji im je kontakt?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:59   #31
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
I ja platila samo što mi ne želi isprintati rezervaciju jer mi je printer koma.
Postoji li neki način da mi rezervaciju pošalju na e-mail?
Koji im je kontakt?
Hotel ili easyjet? Ako je easyjet, dosta ti je da imaš onaj rezervacijski kod, ili ako si se registrirala, email i password i dođeš do svih svojih rezervacija i printaš koliko hoćeš.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:02   #32
Avion.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:07   #33
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Avion.
pa po defaultu salju kopiju rezervacije na mail
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:30   #34
Kažem ti, odi na njihovu stranicu na manage my bookings. Tamo upišeš svoj mail i password koji si odabrala i dođeš do svog bookinga. Printaš koliko hoćeš.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:38   #35
Jesam. Car si!
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:44   #36
koliko otprilike kosta karta do londona easyjet.om - bilo iz dubrovnika ili splita, u sezoni kad pocnu letiti (4./5. mjesec)?
i kad se pustaju karte u prodaju?

hvala
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:38   #37
Quote:
mufnica kaže: Pogledaj post
koliko otprilike kosta karta do londona easyjet.om - bilo iz dubrovnika ili splita, u sezoni kad pocnu letiti (4./5. mjesec)?
i kad se pustaju karte u prodaju?

hvala
odes na njihovu stranicu, upises otkud do kud zelis putovati i izlista ti cijene. iz dubrovnika leti od 01.05., cijene pocinju od 32 eura, ali uracunaj tu jos dodatnih troskova za torbu i karticu. iz splita leti od 23.04., za cijenu od 36 eura navise.
stvar s kartama je da cim ih prije rezerviras, to su povoljnije, jer se mijenjaju doslovno svakodnevno. tako da danas ih mozes kupiti za cijenu od npr. 50 eura, a za mjesec dana su duplo ili vise skuplje.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:33   #38
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
odes na njihovu stranicu, upises otkud do kud zelis putovati i izlista ti cijene. iz dubrovnika leti od 01.05., cijene pocinju od 32 eura, ali uracunaj tu jos dodatnih troskova za torbu i karticu. iz splita leti od 23.04., za cijenu od 36 eura navise.
stvar s kartama je da cim ih prije rezerviras, to su povoljnije, jer se mijenjaju doslovno svakodnevno. tako da danas ih mozes kupiti za cijenu od npr. 50 eura, a za mjesec dana su duplo ili vise skuplje.
a ja svaki put trazila po redu letenja, zato nisam mogla vidjeti cijene, nego samo datume kad pocinju letiti

hvala
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 08:59   #39
skyscanner.net
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:47   #40
na njihovoj stranici kada se odaberu datumi za let (u sezoni kada pocnu letiti), sa desne strane, ispod rubrike "najnize cijene" za naredne mjesece, pise "online prijava za Dubrovnik nije dostupna" - da li to znaci da nije moguce sada kupiti karte?
nisam probala kupiti.
u rubrici za placanje, za visa karticu, pored kreditne imaju i
-visa electron
-visa debitna kartica
pa mi nije jasno koja je koja?
na mojoj kartici u gornjem desnom uglu pise debit, a u donjem desnom pise visa electron.

i jos jedno pitanje - koji su im avioni?



help
mufnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.