Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 19:41   #81
?

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Aha, sada smo krenuli za distanciranjem. Znam da tvoji stavovi, u principu, ne mogu preživjeti argumentirano preispitivanje. Pa onda imaš nekoliko stadija.
Prvi, vrijeđanje ( u pokušaju omalovažavanja stavova i argumenata sugovornika ). Drugi, isticanje vlastitog obrazovanja( davanje kredibiliteta i važnosti sebi i svojoj argumentaciji). Treći, isticanje vlastite situacije ( 2 djeteta + dodatni posao + loš bivš partner u cilju izazivanja suosjećanja ).
Pa onda kombinacija svo troje.

S ignoranciju i distanciranje još nisam zamjetio.

PS. U kom smislu ja režiram? Koji je moj stav - SF?

Pozdravson

ja doista ne znam gdje sam ja to u ovih svojih 5 postova isticala svoje obrazovanje kao sto? mjerilo stvari?
kaj se tice vlastite situacije, ne dusho, ja nemam dva djeteta.
kaj se tice tvojih argumenta i dalje tvrdim da laprdas gluposti. laprdao si ih na prosloj temi i nisam htjela s tobom ulazit u rasprave jer su suvisne a vidim da isto to pokusavas i ovdje.
da ponovim, jer vidim da pusalno pratis sve pa tako i moj zivot, NEMA SANSE da ovaj lik zaradjuje samo dva i pol soma kuna i da mu je bilo koji sud odfikario pola place za alimentaciju. dakle laze. buduci da ste si tu negdje, vjerojatno ga zato i razumijes.
kaj se tice onog drugog koji me nazvao babom i zenom koja samo trci za novcem, zao mi je, moram ga razocarati, nit izgledam kao baba nit dobivam kune od oca svog djeteta. tak da ce morat izmislit neke druge razloge da nas nastavi vrijedjat. ovi nazalost ne piju vodu.

p.s. i nemoj me vise pozdravljat, molim te. odi pozdravljaj nekog drugog.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 21.08.2008., 20:14   #82
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
ja doista ne znam gdje sam ja to u ovih svojih 5 postova isticala svoje obrazovanje kao sto? mjerilo stvari?
kaj se tice vlastite situacije, ne dusho, ja nemam dva djeteta.
kaj se tice tvojih argumenta i dalje tvrdim da laprdas gluposti. laprdao si ih na prosloj temi i nisam htjela s tobom ulazit u rasprave jer su suvisne a vidim da isto to pokusavas i ovdje.
da ponovim, jer vidim da pusalno pratis sve pa tako i moj zivot, NEMA SANSE da ovaj lik zaradjuje samo dva i pol soma kuna i da mu je bilo koji sud odfikario pola place za alimentaciju. dakle laze. buduci da ste si tu negdje, vjerojatno ga zato i razumijes.
kaj se tice onog drugog koji me nazvao babom i zenom koja samo trci za novcem, zao mi je, moram ga razocarati, nit izgledam kao baba nit dobivam kune od oca svog djeteta. tak da ce morat izmislit neke druge razloge da nas nastavi vrijedjat. ovi nazalost ne piju vodu.

p.s. i nemoj me vise pozdravljat, molim te. odi pozdravljaj nekog drugog.

Mene su mama i tata naučili da je jedan od znakova iskazivanja poštovanja prema drugim ljudima - i pozdrav. Žao mi je što tu ne djelimo poglede.
Nisi ovdje isticala svoje obrazovanje ali....želiš li doista copy/paste svojih postova? Količinu vulgarnosti koje si izražavala ne bi se postidio...pa ni onaj koji puno prostači. A među njima su bili spomenuti i magisteriji i sve ostale divne stvari koji se ljudi ponose ( ili bi trebali ). Jedino me zbnjuje tvoj riječnik i način koji je u suprotnosti sa sofistikacijom intelektualca ali no dobro, recimo da ja to nisam pa imam krive impresije i predodžbe.
Pardon, netočan navod. Jedno dijete, dva posla.
Opet, ne vjeruješ nikom, svima govoriš da lažu, jedino ono što ti govoriš je apsolutno istinito. Između vrijeđanja i potcjenjivanja koje sam boldao samo u ovom postu. No opet, svako ima svoj nivo komunikacije.
Imaš u jednom pravo. S ljudima koji su uvjereni u vlastiti apsolut i kako se kaže, pilaju po svome, ne uzimajući ništa drugo u obzir - vrlo je teško naći osnovni model komunikacije koji je njima razumljiv i prihvatljiv.
No, ja sam još mlad i imam vremena, pa tko zna.....možda se i među nama razvije neka komunikacija koja neće uključivati difamaciju i vrijeđanje neistomišljenika ili osobe suprotnih stavova.
Ah da, nisi mi odgovorila na pitanje - režija, SF?

Pozdravson.

PS. Pozdrav je upućem svima čitateljima i učesnicima u dijalogu. Ukoliko je tvoja osoba pogođena mojim pozdravom upućenom svima, molim te, zanemari ga. Za ostale, pustimo neka stoji.
zodax is offline  
Old 21.08.2008., 23:29   #83
Još uvijek nitko nije napisao računicu ili formulu po kojoj sud određuje iznos mjesečne alimentacije. Može li to netko objasniti , koja su tu pravila ( npr. za nekog tko ima plaću 5000 kn a koja za nekog tko ima plaću 10 000 kn ) ?

Postoje li tu neki gabariti ili je sve "odokativno" ?
__________________
a100 is in the house
a100 is offline  
Old 21.08.2008., 23:51   #84
Quote:
a100 kaže: Pogledaj post
Još uvijek nitko nije napisao računicu ili formulu po kojoj sud određuje iznos mjesečne alimentacije. Može li to netko objasniti , koja su tu pravila ( npr. za nekog tko ima plaću 5000 kn a koja za nekog tko ima plaću 10 000 kn ) ?

Postoje li tu neki gabariti ili je sve "odokativno" ?
Članak 26.
U članku 232. stavku 3. iza riječi: »mogućnostima« riječ: »pojedinog« briše se, a iza riječi: »roditelja« dodaju se riječi: »koji ima obvezu plaćanja uzdržavanja, odnosno u skladu s povećanim potrebama djeteta«.

Dosadašnji stavak 4. mijenja se i glasi:
»(4) Ministarstvo nadležno za poslove socijalne skrbi odredit će jednom godišnje, a najkasnije do 1. travnja tekuće godine objaviti minimalne novčane iznose potrebne za mjesečno uzdržavanje djeteta, koje je dužan platiti roditelj koji ne živi s djetetom.

Minimalni iznos određuje se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za proteklu godinu, i to:
– za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće,
– za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće,
– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće.«
kajbuvac is offline  
Old 22.08.2008., 07:44   #85
Quote:
kajbuvac kaže: Pogledaj post
hee...hee...kak se babe posvade brzo oko para i "smisla zivota".....majke(sponzoruse na osnovu djece),svekrive i alimentacija.........ajmo jos 2 djece,veca bu alimentacija,djecji doplatak a i mozda za koju godinu i dobra socijalna pomoc.

ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 07:46   #86
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Da li ti ikome drugome vjeruješ osim samoj sebi? Gledaš TV? Čitaš novine?
Znači po tebi ne postoji mogućnost da netko u RH živi sa 2.500,00 Kn prihoda?

ma daj, vidis da je zena ogorcena, i kao takvu ju iskreno zalim. nema smisla voditi neku raspravu jer ona ne poznaje ni situaciju usvojoj vlastitoj zemlji.
e pa, draga moja, ako zaista mislis da nitko u RH ne zivi od 2500 kn, onda imaj i dalje ruzicaste naocale, a ja necu biti ta koja ce ti reci da djed mraz ne postoji.
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 08:45   #87
Minimalni iznos određuje se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za proteklu godinu, i to:
– za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće,
– za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće,
– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće.«

sta znaci da iznad 18.godina ne treba placati alimentaciju?
idassa is offline  
Old 22.08.2008., 10:07   #88
Quote:
idassa kaže: Pogledaj post
Minimalni iznos određuje se u postotku od prosječne mjesečne isplaćene neto plaće po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za proteklu godinu, i to:
– za dijete do 6 godina 17% prosječne plaće,
– za dijete od 7 do 12 godina 20% prosječne plaće,
– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće.«

sta znaci da iznad 18.godina ne treba placati alimentaciju?
ako se redovno skoluje, onda da. ili ako je zavrsilo srednju skolu, a ne moze pronaci posao, onda godinu dana nakon zavrsetka srednje skole.
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 11:31   #89
Quote:
ivanna86 kaže: Pogledaj post
ma daj, vidis da je zena ogorcena, i kao takvu ju iskreno zalim. nema smisla voditi neku raspravu jer ona ne poznaje ni situaciju usvojoj vlastitoj zemlji.
e pa, draga moja, ako zaista mislis da nitko u RH ne zivi od 2500 kn, onda imaj i dalje ruzicaste naocale, a ja necu biti ta koja ce ti reci da djed mraz ne postoji.
vidiš, vjerujem da je žena ogorčena, a ja (slučajno) znam i razlog: ogorčena je zato što su djeca koja žive s jednim roditeljem praktički nezaštićena, a roditelj koji (ne) plaća alimentaciju ili plaća vrlo malo je zaštićen k'o velebitska degenija. on može ne plaćati (znaš li ikoga tko je radi neplaćanja alimentacije kažnjen?), može plaćati povremeno, može se na svaku presudu beskonačno žaliti....... a djeca u međuvremenu MORAJU jesti, MORAJU biti obučena i obuvena, MORAJU se baviti nekavim izvanškolskim aktivnostima, MORAJU se školovati - a stvarno, ali STVARNO, nikoga ne zanima otkud.

i da - ja, eto, ZNAM da u RH ima ljudi čija je plaća 2500kn, ali isto tako znam se da takvima NIKAD ne dosudi alimentacija od 1200kn.
btw, to su najčešće ljudi nižeg obrazovnog statusa i NE služe se internetom, a još manje traže savjete i podršku na forumu.
a isto tako znam (a znaš i ti) da ljudi koji rade u privatnim poduzećima, a takvih je puno, službeno dobivaju minimalac, a na ruke puno, puno više.
a da i ne spominjem one koji formalno daju otkaz, pa rade na crno i nitko ne može utvrditi koliko stvarno zarađuju.
možda bi bilo dobro da ti skineš SVOJE ružičaste naočale.
simple mind is offline  
Old 22.08.2008., 11:45   #90
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
............
Ako tome i jest tako, zašto bi itko želio ne brinti se za svoju djecu? Možda zato jer osjeća da djeca nisu njegova. Nestankom obiteljskog odnosa između roditelja s kojim dijete ne žeivi i djeteta dolazi do otuđenja. Možda bi bilo bitno utjecati na uzrok problema a ne na posljedicu ( ako ona i jest takva ).

Interesantno je da ne navodiš zašto su djeca postala otuđena od roditelja s kojime ne žive? Čija je to odgovornost, po tvom mišljenju?
zašto se neki ljudi ne brinu za svoju djecu? ha, TO stvarno ne znam. razloga može biti bezbroj. ima roditelja koji se ni u braku ne brinu za svoju djecu (ali ih je onda dvoje pa je to manje uočljivo), koji se ne igraju s njima, ne razgovaraju s njima, ne odgajaju ih, ne odlaze u školu (pa roditeljski sastanci izgledaju k'o sastanci afž-a: petnaestak majki i tri-četiri oca).
ima roditelja koji odbacuju brigu za djecu pod parolom "sama si htjela rastavu, sad se sama brini za njih", ima roditelja koji misle samo na sebe jer im je to jednostavnije i lakše, ima ih koji su jednostavno kreteni.....

a za to što se djeca otuđe od roditelja (a mislim da se mogu otuđiti i od roditelja s kojim žive jednako kao i od onoga s kojim ne žive) "krivim" isključivo tog roditelja. mislim da je to njegova odgovornost. i tvrdim da roditelj koji ŽELI imati dobar kontakt s djetetom, taj kontakt uspije ostvariti. i znam da takvih roditelja itekako ima. na sreću.
simple mind is offline  
Old 22.08.2008., 12:57   #91
...

Quote:
ivanna86 kaže: Pogledaj post
ma daj, vidis da je zena ogorcena, i kao takvu ju iskreno zalim. nema smisla voditi neku raspravu jer ona ne poznaje ni situaciju usvojoj vlastitoj zemlji.
e pa, draga moja, ako zaista mislis da nitko u RH ne zivi od 2500 kn, onda imaj i dalje ruzicaste naocale, a ja necu biti ta koja ce ti reci da djed mraz ne postoji.
gle ivana, meni je jasno da si ti ogorcena zena zbog neke druge zene, ali zao mi je, ja ti tu nemrem pomoci. a buduci da vidim kako i moje rijeci ofrlje procitas nekako osjecam razlog sukobljavanja s tom nekom bivsom, sadasnjom ili kakojevecnazvati..
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 22.08.2008., 13:01   #92
simple mind ivana ne mora skinuti svoje naocale. vidis da njezin lifestyle placa netko drugi...
zao mi je te bivse. iskreno. prenesi joj pozdrave od nas s foruma.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 22.08.2008., 13:01   #93
e i da, predlazem autoru topica da uzme zodaxa za svog odvjetnika da na sudu zajednicki brane svoje stavove.
hahahahahahahaha
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 22.08.2008., 16:05   #94
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
e i da, predlazem autoru topica da uzme zodaxa za svog odvjetnika da na sudu zajednicki brane svoje stavove.
hahahahahahahaha
....

Razmišljam o tome da promijenim mišljenje o samohranim majkama rad ovakvih usidjelih izjava na netu...

Pa kad si se već izborila za svoja prava onda ih odi realiziraj zaradjujući a ne dangubit na forumu. Da se barem informiraš, već ispoljavaš svoje nezadovoljstvo na jedan od balavijih načina.
dec_it is offline  
Old 22.08.2008., 16:52   #95
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
vidiš, vjerujem da je žena ogorčena, a ja (slučajno) znam i razlog: ogorčena je zato što su djeca koja žive s jednim roditeljem praktički nezaštićena, a roditelj koji (ne) plaća alimentaciju ili plaća vrlo malo je zaštićen k'o velebitska degenija. on može ne plaćati (znaš li ikoga tko je radi neplaćanja alimentacije kažnjen?), može plaćati povremeno, može se na svaku presudu beskonačno žaliti....... a djeca u međuvremenu MORAJU jesti, MORAJU biti obučena i obuvena, MORAJU se baviti nekavim izvanškolskim aktivnostima, MORAJU se školovati - a stvarno, ali STVARNO, nikoga ne zanima otkud.

i da - ja, eto, ZNAM da u RH ima ljudi čija je plaća 2500kn, ali isto tako znam se da takvima NIKAD ne dosudi alimentacija od 1200kn.
btw, to su najčešće ljudi nižeg obrazovnog statusa i NE služe se internetom, a još manje traže savjete i podršku na forumu.
a isto tako znam (a znaš i ti) da ljudi koji rade u privatnim poduzećima, a takvih je puno, službeno dobivaju minimalac, a na ruke puno, puno više.
a da i ne spominjem one koji formalno daju otkaz, pa rade na crno i nitko ne može utvrditi koliko stvarno zarađuju.
možda bi bilo dobro da ti skineš SVOJE ružičaste naočale.
hm.. mislim da se gadno varas..danas svaka ... necu reci sto... ima adsl i sluzi se internetom. kao da je to neka velika stvar...pazi molim te..

ostalo necu komentirati jer nema smisla..zaista..samo cu reci da ne znam tko je tu zasticen ko velebitska degenija..
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 16:54   #96
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
simple mind ivana ne mora skinuti svoje naocale. vidis da njezin lifestyle placa netko drugi...
zao mi je te bivse. iskreno. prenesi joj pozdrave od nas s foruma.
moj lifestyle placa netko drugi? mislim..suvisno je pitati otkud ti to?
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 16:55   #97
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
e i da, predlazem autoru topica da uzme zodaxa za svog odvjetnika da na sudu zajednicki brane svoje stavove.
hahahahahahahaha
zasto? jer svi moraju biti na jednoj strani??
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 17:00   #98
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
gle ivana, meni je jasno da si ti ogorcena zena zbog neke druge zene, ali zao mi je, ja ti tu nemrem pomoci. a buduci da vidim kako i moje rijeci ofrlje procitas nekako osjecam razlog sukobljavanja s tom nekom bivsom, sadasnjom ili kakojevecnazvati..
koliko ja puta moram ponoviti da ne postoji druga zena? ni bivsa, ni ne znam kakva! samo mi se bljuje na ove bivse koje imaju stavove tipa nekih ovdje.
sta? moram odmah biti ljuta jer imam tu pricu? nemam. i tu ne mozete nista. samo vam je lakse izmisliti tako nesto jer vam je nepojmljivo da netko tko je nepristran ne podrzava rastavljene zene,nego muskarce (a zamisli, zensko je). zao mi je, ja nemam suosjecanja prema takvima jel me treba razapet ili sto?
prihvati da ne misle svi jednako. neki se zgrazaju od zena kao sto je "carica". ako procitas njezin post na ovoj temi, i ne zapitas se, onda ne znam sto bih ti rekla
ivanna86 is offline  
Old 22.08.2008., 17:02   #99
kajgod

ne, ni govora, ja sam uvjerena da bi i sudac/sudkinja takodjer umirali od smijeha na ove argumentirane razloge za smanjenje alimentacije. pa zato i preporucam zodaxa, on se zdusno bori da se zenama (a ne djeci) alimentacije ukinu.
jos jedna nelogicnost mi je pada u oko sada - kada smo se rastajali imao sam placu....
kaj to znaci? da ti je sada narasla?
bljuv bljuv
vjerojatno je napravio stogod nove djece pa nema love za poplacat sve to. ili gradi vikendicu na moru pa to kosta.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 22.08.2008., 17:14   #100
oprosti ivana nisam shvatila a ne da mi se citati tvoje postove sve, ti si rastavljena? primas alimentaciju?
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.