Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 20:25   #41
Quote:
imperija kaže: Pogledaj post
Dobar bračni terapeut uopće ne spašava brak nego osvješćuje zaračene strane da vide u čemu je problem pa ako to žele rješiti ok(uz njegovu pomoć), ako ne žele onda se rastanu(uz njegovu pomoć).
Upravo tako, te zato tko voli nek izvoli, ima smisla.
Samo sam ja skeptik za te takve stvari i institucije, odnosno kad već je bilo do toga došlo, od tog trena sam nekak znal da je gotovo
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:43   #42
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Samo sam ja skeptik za te takve stvari i institucije, odnosno kad već je bilo do toga došlo, od tog trena sam nekak znal da je gotovo
Možda zato jer ljudi često potraže pomoć kada su odnosi već toliko narušeni da se više i nema što spašavati.
Ono malo parova za koje znam da su išli na terapiju (a znam iz druge, treće, ine ruke pa je moje mišljenje moguće krivo) možda su i mogli nešto konstruktivno učiniti da su se ranije uhvatili u koštac sa problemima. Bilo sa stručnjakom, bilo jedno sa drugim.

Kao kada odeš zubaru tek nakon što noćima ne spavaš od bolova, a tablete ti više ne pomažu. Do tada je karijes toliko uništio zub da ne preostaje ništa drugo nego vađenje. Možda griješim.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:10   #43
Quote:
damst kaže: Pogledaj post
mene nešto kopka:
zašto partneri nisu jedno prema drugom iskreni i popustljivi, nego im treba treća osoba, neki nepoznati stručnjak, pred kojim se otvore?

zar ne bi trebalo bit lakše bez toga trećega? očito da nije, al ne znam zašto...
Ako si kad igrao šah, shvatio bi da je uvijek lakše odigrati sa strane.
Ako zoveš majstora u kuću da ti npr. popravi napuknuće cijevi, za koje ti nisi školovan da popravljaš čemu bauk od terapije...da trebam pomoć zato jer želim se mijenjati to je stav koji spašava brakove.
Po meni je korisnija prvo osobna terapija, pa onda bračna uz to.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 06:37   #44
Ja danas idem tražiti bračni terapiju, i to besplatnu, jer ga ne volim dovoljno da bi ja to iz svog djepa platila.
On je takav hladni manipulator, da će terapeuta izmanipulirati, pa će na kraju moći reci "Evo vidiš, čak ti je i terapeut rekao da si u krivu"
Ja vise nikom ništa ne vjerujem, i ova država je luda kuća. Jeste vidjeli sto se jučer dogodilo u Sisku?? Ja se samo cudim sto ga nisu proglasili skrbnikom te djece.
Eto, ja sam spremna probati bračnu terapiju, samo sto ako bračni terapeut meni da negativnu ocjenu i to se na sudu prilikom dodjele skrbnistva uzme u obzir? pitam jer znam da je u ovoj državi apsolutno sve moguće.
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 07:01   #45
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
...Do tada je karijes toliko uništio zub da ne preostaje ništa drugo nego vađenje. Možda griješim.
Da, ali još uvijek ga treba barem i izvaditi, inače odeš kvragu.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 07:20   #46
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Ja danas idem tražiti bračni terapiju, i to besplatnu, jer ga ne volim dovoljno da bi ja to iz svog djepa platila.
(...)
Eto, ja sam spremna probati bračnu terapiju, samo sto ako bračni terapeut meni da negativnu ocjenu i to se na sudu prilikom dodjele skrbnistva uzme u obzir?
Čemu bračna terapija, ako iz svake tvoje rečenice vrišti mržnja prema njemu?

BTW, "negativna ocjena"? Ti bračnu terapiju zamišljaš kao ispit na kojem se dobivaju ocjene?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:01   #47
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Ja danas idem tražiti bračni terapiju, i to besplatnu, jer ga ne volim dovoljno da bi ja to iz svog djepa platila.
On je takav hladni manipulator, da će terapeuta izmanipulirati, pa će na kraju moći reci "Evo vidiš, čak ti je i terapeut rekao da si u krivu"
Ja vise nikom ništa ne vjerujem, i ova država je luda kuća. Jeste vidjeli sto se jučer dogodilo u Sisku?? Ja se samo cudim sto ga nisu proglasili skrbnikom te djece.
Eto, ja sam spremna probati bračnu terapiju, samo sto ako bračni terapeut meni da negativnu ocjenu i to se na sudu prilikom dodjele skrbnistva uzme u obzir? pitam jer znam da je u ovoj državi apsolutno sve moguće.
bojim se da s ovakvim stavom bračna terapija nema šanse...
__________________
Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.
alennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:02   #48
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Da, ali još uvijek ga treba barem i izvaditi, inače odeš kvragu.

Ne može se više spasiti, gotovo je. Trebalo se djelovati ranije. Vađenje (razvod) postane neizbježno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:04   #49
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Ja danas idem tražiti bračni terapiju, i to besplatnu, jer ga ne volim dovoljno da bi ja to iz svog djepa platila.
On je takav hladni manipulator, da će terapeuta izmanipulirati, pa će na kraju moći reci "Evo vidiš, čak ti je i terapeut rekao da si u krivu"
Ako ga ne voliš dovoljno, čak ni toliko da terapiju platiš, zašto ideš na nju? Ili je to ona obvezna prije razvoda?
Predmnijevam da stručnjaci koji rade taj posao znaju prepoznati manipulatora.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:42   #50
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ako si kad igrao šah, shvatio bi da je uvijek lakše odigrati sa strane.
Ako zoveš majstora u kuću da ti npr. popravi napuknuće cijevi, za koje ti nisi školovan da popravljaš čemu bauk od terapije...da trebam pomoć zato jer želim se mijenjati to je stav koji spašava brakove.
Po meni je korisnija prvo osobna terapija, pa onda bračna uz to.
i po meni, osobna prvo... shvatiti svoje greške, priznati ih i probati sebe popraviti... jer, lako je reći, onaj drugi je kriv, ja nisam. najlakše se skrivati iza drugog ili drugih...
__________________

ljudi opraštaju sve osim iskrenosti
damst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:02   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čemu bračna terapija, ako iz svake tvoje rečenice vrišti mržnja prema njemu?
Kao što sam rekao....rijetko viđam da kaže: brak mi je u banani idem kod terapeuta....tu već ima šanse, ovako žalibože državnih novaca
Quote:
damst kaže: Pogledaj post
i po meni, osobna prvo... shvatiti svoje greške, priznati ih i probati sebe popraviti... jer, lako je reći, onaj drugi je kriv, ja nisam. najlakše se skrivati iza drugog ili drugih...
Koliko se činio problem velik, i sigurno da je druga strana u krivu, ipak treba prvo krenuti od sebe.

Offt
nema te na ljubavnicama više?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:06   #52
Jel neko probao Imago terapiju?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:54   #53
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Jel neko probao Imago terapiju?

Ja probala imago razgovore. Mogu reci da je to ok da se ljudi bolje razumiju. Ne moze štetiti, ali je samo jedan kotacic u odnosu dvoje ljudi.

Generalno mislim da svaka psihoterapija moze puno rasvijetliti stvari, raščlaniti sve do detalja pa je lakše donositi odluke. Ako dođe prekasno, što znači nakon puno loših riječi i raspoloženja, ne pomaže jer je osim razumijevanja potrebno uložiti dodatan trud da se zaboravi i/ili oprosti kakva je druga osoba bila kad je njeno ponašanje bolilo. Pa je to dva posla umjesto jednog.
ninocka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 21:06   #54
Quote:
LupiLu kaže: Pogledaj post
Ja danas idem tražiti bračni terapiju, i to besplatnu, jer ga ne volim dovoljno da bi ja to iz svog djepa platila.
On je takav hladni manipulator, da će terapeuta izmanipulirati, pa će na kraju moći reci "Evo vidiš, čak ti je i terapeut rekao da si u krivu"

Eto, ja sam spremna probati bračnu terapiju, samo sto ako bračni terapeut meni da negativnu ocjenu i to se na sudu prilikom dodjele skrbnistva uzme u obzir? pitam jer znam da je u ovoj državi apsolutno sve moguće.
Bilo bi ljepse da ne zauzimas onda tamo mjesto nekome kome JE stalo i tko zeli nesto spasiti.

Moze netko nesto malo o toj imago terapiji? Hvala.
A za bracnu nisi nimalo spremna, prosao je vama taj vlak.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 21:48   #55
Nemam hrv linkove, evo ti ovaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Imago_Therapy

i ovaj:
http://gettingtheloveyouwant.com/

Ninocka, koja je bila tvoja situacija da si isla na te razgovore?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 08:46   #56
ja našla na netu da se kod nas Imago terapijom služi dr. Bastaić:

http://ljiljanabastaic.com/
__________________
Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.
alennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:32   #57
Mi smo imali, i jos uvijek imamo, problema u sexu.
U međuvremenu su problemi narasli, ali su se tamo prvo pokazali.

Glede toga smo neko vrijeme isli seksologu i tamo malo pricali uglavnom o tome zasto je moj libido tako jadan. Tamo smo načeli i neke druge teme, kao npr. - koliko se i zašto svađamo. Onda smo dobili prijedog raditi "imago razgovore" ne bi li smo se bolje razumjeli. On kaze sta zeli na neku temu koja nam je teska, a ja ponovim to isto svojim riječima, pa se on onda složi da je upravo to mislio ili da sam rekla nesto skroz bezveze i da to nije mislio.. pa ponavljamo i ja i on dok ne bude kako treba. To znaci da sam razumjela sto mi zeli reci.
I obratno - kazem ja, on ponovi, pa ja...

Izgledalo mi je jako lagano dok nismo počeli. Ja niti iz treceg puta nisam uspjela ponoviti nesto sto on govori - sve to u prisustvu seksologa. Nisam mogla vjerovati. Onda sam na kraju ponovila (i taj put i svaki put kasnije).

Bitak je u tome da je, onaj koji je rekao, siguran da ga je ovaj drugi čuo. I da se ovaj drugi potrudi slušati i čuti.
To malo zornije pokaže onome koji ne sluša da stvarno ne sluša - kao dokazni materijal .

Šalu na stranu - to je stvarno dobro, samo recimo ja ne znam što bih samo s tim. Možda to nije sve što čini Imago "teoriju", možda je to samo jedan komadičak koji sam ja vidjela.

Ako me netko općenito pita za bračnu teraiju ja mislim da je to (psihoterapija u bilo kojoj stručnoj varijanti, ne samo imago) nešto što može puno pomoći i što sigurno niti u jednoj varijanti ne odmaže. Kome će šta pomoći je kao da me pitaju što je najbolje raditi za sreću - svatko odabire prema svojoj situaciji - na terenu i u svojoj glavi.

Mi smo od seksologa odustali jer ja mislim da je seks posljedica, a ne uzrok i jer vise uopće ne možemo ni o čemu razgovarati, a da ja ne slušam (ili možda samo čujem) optužbe. Kako to nisam htjela - sad idemo bračnom savjetniku. Bili smo samo jednom pa ne mogu ništa mnogo reći. To je zadnje što ja još mogu učiniti za naš brak.

Zadnje uređivanje ninocka123 : 02.09.2010. at 22:38.
ninocka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:20   #58
Cool, hvala.
Sretno sa sredjivanjem braka. Nadam se da cete uspjet.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:47   #59
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Lijep je Crodra rekao-pomognu ti da progledaš,i vidiš ono što već znaš,a nećeš si priznati.
Ne može ti netko ugraditi čip,ili partneru,i onda je sve super.
Ako i dođe do i promjene,to je kratkotrajno.Brzo se vraća staro lice.
POTPISUJEM !!!!
POČETKOM KOLOVOZA NAŠ ODNOS JE BIO TOLIKO NARUŠEN I NEPODNOŠLJIV DA SAM SE SA DJETETOM VRATILA KOD RODITELJA.
ONDA ME PROSIO I MOLIO DA SE VRATIMO JER NEMOŽE ŽIVJETI BEZ NAS,DA ĆE SE PROMJENITI I BLA,BLA,BLA (STANDARDNA PRIČA ) VRATILI SMO SE I KRENULI U OC BRAČNOM SAVJETNIKU.
U SAMOM STARTU OSJETILE SU SE PROMJENE NA BOLJE. ALI SVE JE TO KRATKOTRAJNO.SADA IMA 3tj OD NAŠEG ZADNJEG TERMINA I JOŠ 1tj. ČEKANJA DO IDUČEG, A NAŠ ODNOS JE PONOVNO NARUŠEN I MOJ SE SUPRUG VRATIO NA STARO.JER JE NJEMU TAKO BOLJE.
ISTINA JE DA NAM OTVARAJU OČI,POMAŽU NAM U BOLJOJ KOMUNIKACIJI ŠTO JE JAKO BITNO U BRAKU,ALI NE POMAŽE AKO TU PROMJENU U PONAŠANJU POČNE PRIMJENJIVATI SAMO JEDAN PARTNER.AKO TI KRENEŠ TAMO SAMO DA PARTNERU MALO ZAFARBAŠ OČI,KAO MOJ SUPRUG MENI,ONDA JE TO GUBLJENJE ŽIVACA I VREMENA.
I KAKO DALJE?
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.09.2010., 12:56   #60
mi smo bili nekoliko puta i zadovoljna sam, oboje se trudimo da nam uspije omogne, mislim da je u tome "tajna"...
__________________
Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.
alennaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.