Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 13:25   #421
Zna li itko gdje ima za kupiti Twinningsov bijeli caj? Svugdje nailazim samo neke Twinnings mixeve. Inace pijem cajeve iz rinfuze, ali ovaj mi je vrh.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:14   #422
Kupila sam caj od vrkute u Aromatici zbog pcos-a i bolnih menga.E,sad zena mi je rekla da da ga pocnem piti dok mi zavrsi menga,i da ga pijem svaki dan po jednu salicu,sve dok mi menga ne dode i onda pauza,i poslije opet ispocetka.Citala sam u clancima da se pije po 10 dana samo i da se moze kombinirati sa kamilicom,stolisnikom i nevenom.Da li da ga pijem svaki dan ili 10 dana i bi mogla ga kombinirati sa kamilicom onda? Malo sam zbunjena

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:15   #423
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Kupila sam caj od vrkute u Aromatici zbog pcos-a i bolnih menga.E,sad zena mi je rekla da da ga pocnem piti dok mi zavrsi menga,i da ga pijem svaki dan po jednu salicu,sve dok mi menga ne dode i onda pauza,i poslije opet ispocetka.Citala sam u clancima da se pije po 10 dana samo i da se moze kombinirati sa kamilicom,stolisnikom i nevenom.Da li da ga pijem svaki dan ili 10 dana i bi mogla ga kombinirati sa kamilicom onda? Malo sam zbunjena

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk

Ja sam tjednima prošle godine čitala o vrkuti i tek nakon nekoliko ciklusa sam skužila kako bi se čaj trebao piti.
Počinje se piti zadnji dan M i pije se sve do prvog dana nove M. To obično traje oko 3 tjedna. I onda pauza od 7 dana, za vrijeme M.

Isto tako, pije se 3 mjeseca/3 ciklusa i onda 1mj. pauza. i onda opet 3mj...
Meni su se ublažili simptomi pms-a i skoro ne-bolne M. A onaj mjesec kada sam pauzirala, ciklus je trajao 5-6 dana duže, do nove M.
A s čajevima su bili 28-30 dana.

Pije se svaki dan po 3 šalice, iako se može skuhati veća količina odjednom pa se pije po malo cijeli dan. Tako sam ja radila.

__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:40   #424
Vrkuta zaustavlja krvarenje, mislim da se zato ne pije tijekom men.
Pijem je pomiješanu sa stolisnikom, nekako mi najbolja kombinacija.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:06   #425
čaj za smirenje

pozdrav svima, ima li netko za preporučiti uistinu dobar čaj za smirenje? cijena nije bitna. po prirodi sam dosta nervozna i živčana osoba (jer me takva majka i odgojila ) i to mi se opasno počelo odražavati i na privatne odnose, pa mi treba nešto ako postoji da mi pomogne
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:46   #426
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ima li netko za preporučiti uistinu dobar čaj za smirenje? cijena nije bitna. po prirodi sam dosta nervozna i živčana osoba (jer me takva majka i odgojila ) i to mi se opasno počelo odražavati i na privatne odnose, pa mi treba nešto ako postoji da mi pomogne
Čaj od matičnjaka
Najbolje ako nađeš u rinfuzi, ne u vrečicama. Malo je prirodnije. Iako će i čaj u vrečicama biti ok.
A ima ga za kupiti i u ljekarnama i u ovim većim dućanima.

Ja sam ga pila zadnih par tjedana zbog pripremanja izložbe, popodne i navečer jer inače nisam mogla zaspati, a po noći nisam dobro spavala, a po danu bi bila dosta nervozna i zabrinuta, tako da mi je matičnjak super došao. Tek bi oko 3, 4h zaspala i digla se oko 7,8. Navečer sam malo jače skuhala.
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:53   #427
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Vrkuta zaustavlja krvarenje, mislim da se zato ne pije tijekom men.
Pijem je pomiješanu sa stolisnikom, nekako mi najbolja kombinacija.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Ja ju pijem s maruljom, ponekad sa cvjetovima stolisnika i ok mi je. Ali je super stvar za reguliranje M.
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 06:43   #428
Quote:
paulownia kaže: Pogledaj post
...zbog pripremanja izložbe
aiii, pa čestitam di se to može vidit?

probajte si pomoć i drugim metodama. npr. vježbama pravilnog disanja.
kao što vrući tuš opusti i osvježi, namjerno odvoji par minuta (neka cijeli svijet pričeka) i diši npr. 7 sek udah, 11 sek izdah (ima aplikacija za mob da bude lakše ili namjestit timer neki)

tijelo voli disati (a dišemo super površno)
i naše stanice vole punooo vode (čajeva, prirodnih sokova)

moglla bih još svašta dodat ali izazivam karton već i ovim (kriva tema, kažu) zato pa-pa
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:42   #429
Quote:
paulownia kaže: Pogledaj post
Čaj od matičnjaka
Najbolje ako nađeš u rinfuzi, ne u vrečicama. Malo je prirodnije. Iako će i čaj u vrečicama biti ok.
A ima ga za kupiti i u ljekarnama i u ovim većim dućanima.

Ja sam ga pila zadnih par tjedana zbog pripremanja izložbe, popodne i navečer jer inače nisam mogla zaspati, a po noći nisam dobro spavala, a po danu bi bila dosta nervozna i zabrinuta, tako da mi je matičnjak super došao. Tek bi oko 3, 4h zaspala i digla se oko 7,8. Navečer sam malo jače skuhala.
znam za matičnjak, kakav je okusom? ali mi se čini da je to više onako da osoba lakše zaspe i sl., čini mi se da ipak za kroničnu živčanost nema druge pomoći osim rada na sebi da kucnem stresan posao nemam, niti nekakve jako stresne situacije životne, ali sve me lako razljuti i sve mi ide na živce, u tom je problem, ne znam zapravo koliko bi mi čaj pomogao, a ljekovima se ne želim kljukat...
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:04   #430
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
aiii, pa čestitam di se to može vidit?
Na žalost, nigdje jer je u zadnji čas otkazana zbog problema s prostorom, jer je odnedavno taj prostor i restoran i novi vlasnik kojemu se ne sviđa ideja o izlaganju, iako je to do sada normalno funkcioniralo... Tako da tražimo novi prostor za pokazati radove.
Ali evo, ima nešto na ovoj stranici: https://www.facebook.com/Tinkerbell4...homepage_panel

OT:
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
znam za matičnjak, kakav je okusom? ali mi se čini da je to više onako da osoba lakše zaspe i sl., čini mi se da ipak za kroničnu živčanost nema druge pomoći osim rada na sebi da kucnem stresan posao nemam, niti nekakve jako stresne situacije životne, ali sve me lako razljuti i sve mi ide na živce, u tom je problem, ne znam zapravo koliko bi mi čaj pomogao, a ljekovima se ne želim kljukat...
Ako nije jak čaj, ima okus po limunu otprilike. Nije baš najljepši okus, bar meni, ali nije ni loš.
Pokušaj, može te umiriti pa te neće toliko živcirati neke stvari koje te inače živciraju.
Baš u ovom zadnjem periodu i mene je mogla najmanja sitnica naljutiti i fino skuham matičnjak i više me ništa ne dira.
Baš ok djeluje. Ali da, može malo uspavati ako je čaj jači, no prođe brzo.

I da, rad na sebi puno znači. Baš te vježbe disanja, možda yoga, trčanje... da se malo ispušeš. Nešto što te ispunjava i i usrećuje. A za početak, to u kombinaciji s čajem može biti dobar početak.

Nisam ni ja za lijekove, a biljke za čajeve uglavnom sama berem
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:12   #431
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
čini mi se da ipak za kroničnu živčanost nema druge pomoći osim rada na sebi
pa upravo to
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
...ali sve me lako razljuti i sve mi ide na živce, u tom je problem, ne znam zapravo koliko bi mi čaj pomogao, a ljekovima se ne želim kljukat...
live and let live
relax
promijeni fokus
nije to toliko teško
napravi odmak od stvari koje ti smetaju, proizvedi više % ugodnih misli, ili razmišljaj više u smjeru rješenja nečeg šta ti smeta (većina ljudi reciklira jedne te iste misli u glavi cijeli dan )

i popij taj čaj od matičnjaka da budemo on topic

Zadnje uređivanje dragone : 09.03.2017. at 10:13. Reason: falila san čaj :D
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 06:01   #432
Do sad sam cajeve kupovala u Mulleru. Pijem ih oko 1l dnevno, rooibos, kamilica, menta...sad sam probala i neki crni+zeleni iz DM-a.
Gdje u HR ima kvalitetnijih cajeva za kupit? Pada mi na pamet Kuca zelenog caja.
I jel postoji neko ogranicenje u kolicini popijenog crnog, zelenog i bijelog caja dnevno?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 08:19   #433
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Do sad sam cajeve kupovala u Mulleru. Pijem ih oko 1l dnevno, rooibos, kamilica, menta...sad sam probala i neki crni+zeleni iz DM-a.
Gdje u HR ima kvalitetnijih cajeva za kupit? Pada mi na pamet Kuca zelenog caja.
I jel postoji neko ogranicenje u kolicini popijenog crnog, zelenog i bijelog caja dnevno?
Imaš i Harrisu u kojoj su isto super čajevi

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:11   #434
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Do sad sam cajeve kupovala u Mulleru. Pijem ih oko 1l dnevno, rooibos, kamilica, menta...sad sam probala i neki crni+zeleni iz DM-a.
Gdje u HR ima kvalitetnijih cajeva za kupit? Pada mi na pamet Kuca zelenog caja.
I jel postoji neko ogranicenje u kolicini popijenog crnog, zelenog i bijelog caja dnevno?
Harissa, Svijet čaja (http://www.svijetcaja.com/), Čajevi.hr (https://www.cajevi.hr/), čajoteka Šibenik (http://www.cajoteka.com.hr/)

To su recimo oni koji prodaju početničku kvalitetu rinfuznih čajeva i svi oni su u biti razina tu, slična. Što se mene tiče, listovi im i nisu najbolji, ide to sve od masivnih veletrgovaca kao Florapharm. Ali kvaliteta je veća nego ona iz vrećice, tako da je bilo koja od tih čajoteka dobar izbor

Ne postoji sad neka konkretna granica, ali većina tih čajeva ima kofein, pa ono. Neki kažu 5 šalica, neki 10, pa sad. Hojicha (ili houjicha) je meni prefin zeleni čaj koji se peče na vatri i listovi postanu smeđi. Ima onako malo spržen okus. Spominjem jer se tim procesom prženja smanji ili gotovo ukloni kofein, pa je predobar za piti bilo kad. Ima bio&bio za kupiti hojichu, ako nemaju ovi drugi. Nekih 50ak kn 100g.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~

Zadnje uređivanje Blue Dreams : 12.05.2017. at 12:21.
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:34   #435
Možete pliz reći koji čajevi nemaju teina tak da ih slobodno pijem prije spavanja i usuput me malo smire Hvala.
JustPassingBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:38   #436
Quote:
JustPassingBy kaže: Pogledaj post
Možete pliz reći koji čajevi nemaju teina tak da ih slobodno pijem prije spavanja i usuput me malo smire Hvala.
Prvo sto mi je palo na um je caj od mente.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:01   #437
Biljne infuzije, tj. ono što mi zovemo čaj, menta, kamilica i ostale biljke koje nisu listovi biljke čaj.

Za smirenje se inače koristi valerijana, ali nisam sigurna jel se koristi kao čaj. Ako se ne varam, Persen je na bazi valerijane.
Melisa ili matičnjak je sigurno dobar za tu namjenu. A postoje i biljni čajevi koji sadrže smjesu raznih biljaka koje djeluju smirujuće, najčešće imaju i matičnjak i mentu.

Ako kod vas postoji biljna ljekarna pitajte. Nešto se može naći i u bio&bio. Kod nas na placu isto ima neki travar koji nudi biljne mješavine za različite tegobe, a među njima i za smirenje.

A što se tiče stresa, meni puno pomažu dodaci, tj. kombinacija c vitamina, b kompleksa i magnezija. Kad to uzimam vrlo sam flegma.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 02:06   #438
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Do sad sam cajeve kupovala u Mulleru. Pijem ih oko 1l dnevno, rooibos, kamilica, menta...sad sam probala i neki crni+zeleni iz DM-a.
Gdje u HR ima kvalitetnijih cajeva za kupit? Pada mi na pamet Kuca zelenog caja.
I jel postoji neko ogranicenje u kolicini popijenog crnog, zelenog i bijelog caja dnevno?
Da, u Kući zelenog čaja ima stvarno dobrih čajeva, a što se ograničenja tiče treba imati na umu da crni i zeleni čajevi sadrže kofein (zbog toga se i preporučuje da ih se ne pije navečer prije spavanja). Oni više okrepljuju i razbuđuju. Crni čajevi sadrže četiri puta više kofeina od zelenih. Ne smatraju ih uzalud jakim čajevima. Od te tri vrste koje si navela, bijeli čaj je najblaži i sadrži najmanje kofeina.

Rooibos čajevi (nisu od biljke čajevca, već od listova afričkog 'crvenog grmića' - lat. Aspalathus linearis) ne sadrže kofein i imaju minimalno teina, pa su prikladni za konzumaciju tokom čitavog dana, i navečer, i nema problema da ih navečer piju i oni koji pate od nesanice. Zbog toga su pogodni i za djecu.


Evo ovdje sam našla neki članak o kofeinu u čajevima:

https://www.krenizdravo.rtl.hr/prehr...ji-je-najbolji

Koliko kofeina ima kava, crni, zeleni, bijeli i žuti čaj?

Ove vrijednosti mogu varirati ovisno o kvaliteti čaja, procesu pripreme i sl. Mi donosimo prosječne vrijednosti kofeina u napitku:

Šalica crne kave » 80-160 mg
Crni čaj » 50 mg
Zeleni čaj » 25 mg
Bijeli čaj » 12 mg

Tu ima više o rooibos čajevima:

http://alternativa-za-vas.com/index....le/rooibos-caj

Edit:

Oprosti, sad vidim da ti je Blue Dreams gore već pisala kofeinu u čajevima, ali nadam se da ovi članci neće biti naodmet.


Zadnje uređivanje Solitary : 05.07.2017. at 02:20.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:12   #439
Trebo bi preporuku za caj od kamilice , do sad sam pio milford i odlican mi je bio al kolko vidim nema ga vise. Franck mi je los, naturavita isto. Nebi nikakvu kombinaciju kamilice i neceg. Il ako znate di se moze nabavit milford bio bi zahvalan.
__________________
To nisam ja , to je moja shauma!
matecro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:14   #440
Quote:
matecro007 kaže: Pogledaj post
Trebo bi preporuku za caj od kamilice , do sad sam pio milford i odlican mi je bio al kolko vidim nema ga vise. Franck mi je los, naturavita isto. Nebi nikakvu kombinaciju kamilice i neceg. Il ako znate di se moze nabavit milford bio bi zahvalan.
Ako si iz Zagreba,imas u Harissi cisti caj od kamilice u rinfuzi.

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.