Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 23:13   #1
Rak testisa kod djeteta

Zdravo svima
Kao sto sam napisao moje dete ide u cetvrtak na operaciju tumora na testisi. ima samo 8 godina.
molim neka mi se javi neko ako je imao isti problem
poludecu ljudi

pozdrav
covek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:54   #2
Quote:
covek1 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima
Kao sto sam napisao moje dete ide u cetvrtak na operaciju tumora na testisi. ima samo 8 godina.
molim neka mi se javi neko ako je imao isti problem
poludecu ljudi

pozdrav
http://forum.zanovidan.hr/viewtopic....d62461cf348c1e
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 02:08   #3
Mene zanima ovo?
kad sam imao 16 godina zadobio sam upalu testisa(lijevog) isto jutro sam otisao doktoru i zadrazo me sedam dana u bolnici zbog saniranja upale i drugih pretraga(ispostavilo se da je upala izazvana mokrim kupacim) jer kako zivim na moru vecinu dana i danju i nocu ljeti sam na plazi.....to je sve proslo kao je proslo....da bi posle toga se stvar ponovila 2x u razmaku od mozda 3-4 mjeseca.....naravno ponovio sam pretrage cak i rak markere(mislim da se tako zove nalaz) al nista sve uredno opet upala......medjutim od upale nista nije isto.....Lijevi testis mi je znatno veci od desnog,konstantno je tvrd dok je desni mekan i labav......na cosku gornjeg djela lijevog testisa.....postoji jedna mala kvrzica kao zlijezda ili sta znam.....koja stoji mislio sam da ce se povuci od upale al nije.....od svega toga je proslo mozda oko godinu dana....a buduci da sam procitao dosta zadnjih dana o tome malo se bojim.....jer sam cuo da testise jednom kad zaglavis .....to traje dugoo.....inace ostalih simptoma nemam temperatura malaksalosr mucnina itd......
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:07   #4
Quote:
covek1 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima
Kao sto sam napisao moje dete ide u cetvrtak na operaciju tumora na testisi. ima samo 8 godina.
molim neka mi se javi neko ako je imao isti problem
poludecu ljudi

pozdrav
Tumor sa 8 god? Pa to je strašno, budući da mu je incidijencija obično kod osoba između 15 i 35. Jel taj testis normalno spušten u skrotalnu vrećicu?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:23   #5
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovo?
kad sam imao 16 godina zadobio sam upalu testisa(lijevog) isto jutro sam otisao doktoru i zadrazo me sedam dana u bolnici zbog saniranja upale i drugih pretraga(ispostavilo se da je upala izazvana mokrim kupacim) jer kako zivim na moru vecinu dana i danju i nocu ljeti sam na plazi.....to je sve proslo kao je proslo....da bi posle toga se stvar ponovila 2x u razmaku od mozda 3-4 mjeseca.....naravno ponovio sam pretrage cak i rak markere(mislim da se tako zove nalaz) al nista sve uredno opet upala......medjutim od upale nista nije isto.....Lijevi testis mi je znatno veci od desnog,konstantno je tvrd dok je desni mekan i labav......na cosku gornjeg djela lijevog testisa.....postoji jedna mala kvrzica kao zlijezda ili sta znam.....koja stoji mislio sam da ce se povuci od upale al nije.....od svega toga je proslo mozda oko godinu dana....a buduci da sam procitao dosta zadnjih dana o tome malo se bojim.....jer sam cuo da testise jednom kad zaglavis .....to traje dugoo.....inace ostalih simptoma nemam temperatura malaksalosr mucnina itd......
A to ti je tako kod testisa. Ili će se spontano povući ili će ostati malo dulje. Vjerojatno se radi o nakupini tekućine (hidrokeli) ili su se lokalne krvne žile proširile zbog upale. A ta kvržica na gornjoj strani? Otkad ti je to? Jesi li ikako radio ultrazvuk testisa? Moguće je da se radi o spermatokeli (bezopasnoj cisti na epididimisu). Ipak, mislim da bi morao za svaku sigurnost provjeriti o čemu se radi (markeri i uzv)...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 19:49   #6
radio sam markere iz uzv za vrijeme upale i sve je ok....bilo (zadnja upala u 12 mjesecu prosle godine) e onda sam mislio povuc ce se i olabavit samo od sebe medjutim nije......nemam problema sa mokrenjem itd sve obavljam normalno i uredno.....prije 3 mjeseca uradio rutinske testove krvi i plua(zbog sporta) sve je ok....al buduci da mi je doktor rekao da sa testisima nikad nisi 100% siguran i da to moze da se vuce mjesecima a zazvoni u sekundi....malo mi je frka
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 21:01   #7
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
radio sam markere iz uzv za vrijeme upale i sve je ok....bilo (zadnja upala u 12 mjesecu prosle godine) e onda sam mislio povuc ce se i olabavit samo od sebe medjutim nije......nemam problema sa mokrenjem itd sve obavljam normalno i uredno.....prije 3 mjeseca uradio rutinske testove krvi i plua(zbog sporta) sve je ok....al buduci da mi je doktor rekao da sa testisima nikad nisi 100% siguran i da to moze da se vuce mjesecima a zazvoni u sekundi....malo mi je frka
OK. Samo slijedi savjete liječnika i ne brini. UZV i markeri su jasan pokazatelj stanja tako da nemaš razloga za strah. Bilo bi dobro da radiš UZV i vadiš markere svakih 6 mjeseci...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:05   #8
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Tumor sa 8 god? Pa to je strašno, budući da mu je incidijencija obično kod osoba između 15 i 35. Jel taj testis normalno spušten u skrotalnu vrećicu?
da da sve je u normali.slucajno su to otkrili.
i je se cudim kako je moguce
covek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:58   #9
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Lijevi testis mi je znatno veci od desnog,konstantno je tvrd dok je desni mekan i labav......na cosku gornjeg djela lijevog testisa.....postoji jedna mala kvrzica kao zlijezda ili sta znam.....koja stoji mislio sam da ce se povuci od upale al nije.....od svega toga je proslo mozda oko godinu dana....a buduci da sam procitao dosta zadnjih dana o tome malo se bojim.....jer sam cuo da testise jednom kad zaglavis .....to traje dugoo.....inace ostalih simptoma nemam temperatura malaksalosr mucnina itd......
Mislim da i ja imam identicnu "stvar" na lijevom testisu. To je unutra (ne strsi nigdje), spuzvasto na opip, jedno 2.5cm debelo skupa s kozom. Nemam nikakvih bolova ni poteskoca niti to osjetim. Nikad nisam imao upalu/bolest tih organa.

Moze li ovo biti opasno i kojem lijecniku da se obratim? Direktno urologu ili svom osobnom?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 00:48   #10
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Mislim da i ja imam identicnu "stvar" na lijevom testisu. To je unutra (ne strsi nigdje), spuzvasto na opip, jedno 2.5cm debelo skupa s kozom. Nemam nikakvih bolova ni poteskoca niti to osjetim. Nikad nisam imao upalu/bolest tih organa.

Moze li ovo biti opasno i kojem lijecniku da se obratim? Direktno urologu ili svom osobnom?
Ne možeš ići urologu bez uputnice. Prvo se javi svom liječniku koji će ti izdat uputnicu, a onda otiđi kod urologa koji će tražiti markere i UZV. Time će se pouzdano znati što je na stvari. Ovako ti ne mogu reć je li opasno ili ne. Može biti svašta; od bezopasne spermatocele, preko hidrokele, varikokele, kile, kožnih oboljenja pa sve do tumora...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 09:36   #11
Terminate, hvala na odgovoru.

Napipavam se tu vec 5 minuta i te...nakupine jednsotavno - nema. A bila je nocas. Dakle, mislim da nemam pretjeranog razloga za brigu jer tumor se ne pojavi pa zbrise
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:38   #12
Ja imam pitanje vezano za to
lijevi testis mi je spusten ali je kao u komadima mogu napipat te komade
bojim se da nije rak,nadam se da nije jer sam upravo preznojen
vec mi je to oko 2 god,bio sam na sistematskom pregledu ali nista nije rekla zena
nikad me nije bolilo,nije isla krv,nisam imao krv u spermi sto su signali i simptomi za rak
neko zna nesto?
Vatrogasac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 21:07   #13
Rak Testisa?!?!?

Pozz ljudi,imam 15 godina i puno godina vec imam kvržicu na desnom testisu...(ne znam jel mi to od rođenja) i lijevi testis je vise nazad,a desni naprijed
Prije godinu dana na sistematskom lijecnica je to primjetila,i rekla je da je tu mala kvrzica ali nista strasno,te da necu imati problema
Jos dan danas imam tu kvrzicu i nije se ni povecala ni nista,i trebam li imati razloga za brigom?
Erekcija normalna,masturbacija tj. svršavanje je normalno (Izvinite ako sam koristio neki ružni glagol haha) i nikada me testisi nisu boljeli (osim ako me je netko napucao s loptom u njih haha)
Uglavnom sve je normalno samo što eto imam tu kvržicu..molim odg brzo
qNp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:12   #14
Quote:
qNp kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi,imam 15 godina i puno godina vec imam kvržicu na desnom testisu...(ne znam jel mi to od rođenja) i lijevi testis je vise nazad,a desni naprijed
Prije godinu dana na sistematskom lijecnica je to primjetila,i rekla je da je tu mala kvrzica ali nista strasno,te da necu imati problema
Jos dan danas imam tu kvrzicu i nije se ni povecala ni nista,i trebam li imati razloga za brigom?
Erekcija normalna,masturbacija tj. svršavanje je normalno (Izvinite ako sam koristio neki ružni glagol haha) i nikada me testisi nisu boljeli (osim ako me je netko napucao s loptom u njih haha)
Uglavnom sve je normalno samo što eto imam tu kvržicu..molim odg brzo
Dušo, da se tada kad ti je liječnica to uočila radilo o raku, već bi to odavno znao, vjeruj mi.
Za tvoj mir možeš tražiti da te upute na UZV da se točno vidi o čemu se radi i treba li što specijalno s tim raditi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 00:08   #15
Pozz imam 14 godina i trebam pomoć
Imam sličnu situaciju kao i ovaj dečko što je napisao iznad mene post..
Znaci ovako u 8 razredu na sistematskom pregledu kada mi je lijecnica pregledavala testise rekla je ovako ''desni testis je...(nisam je ni sluso od treme) ali da to nema veze...zatim sada u prije 2-3 tjedna na sistematskom druga lijecnica mi je takoder pregledavala testise medutim ona nije nista vidjela rekla mi je samo da si radim kontrolu i da pazim
ja sam skuzio da imam kvrzicu na testisu jos u 8 razredu ali ne znam jel bila toliko velika ko sada...mozda se malkice povecala
Takoder ne znam da li je kvrzica bas uz testis ali mislim da nije koliko sam vidio
Jos nikakve simptome raka testisa nisam imao...znaci nikada mi krv u spermiju,testis me ne boli
Eto molio bi nekakvu pomoc,sve razmisljam da odem kod urologa za svaki slucaj...nisam valda tolike srece da ni jedna od dvije doktorice nije primjetila nesto strasno,imam osjecaj da mi nije ništa,ali opet kad citam da te kvrzice znaju biti opasne uvijek me nesto stegne u trbuhu
StfN07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 17:13   #16
Quote:
StfN07 kaže: Pogledaj post
Pozz imam 14 godina i trebam pomoć
Imam sličnu situaciju kao i ovaj dečko što je napisao iznad mene post..
Znaci ovako u 8 razredu na sistematskom pregledu kada mi je lijecnica pregledavala testise rekla je ovako ''desni testis je...(nisam je ni sluso od treme) ali da to nema veze...zatim sada u prije 2-3 tjedna na sistematskom druga lijecnica mi je takoder pregledavala testise medutim ona nije nista vidjela rekla mi je samo da si radim kontrolu i da pazim
ja sam skuzio da imam kvrzicu na testisu jos u 8 razredu ali ne znam jel bila toliko velika ko sada...mozda se malkice povecala
Takoder ne znam da li je kvrzica bas uz testis ali mislim da nije koliko sam vidio
Jos nikakve simptome raka testisa nisam imao...znaci nikada mi krv u spermiju,testis me ne boli
Eto molio bi nekakvu pomoc,sve razmisljam da odem kod urologa za svaki slucaj...nisam valda tolike srece da ni jedna od dvije doktorice nije primjetila nesto strasno,imam osjecaj da mi nije ništa,ali opet kad citam da te kvrzice znaju biti opasne uvijek me nesto stegne u trbuhu
Da je nešto opasno, baš kao i dečku gore, do danas bi ti se već stanje pogoršalo i znao bi da ti nešto je.
U svakom slučaju, za svoj mir, a u ostalom ti je i savjetoano da kontroliraš i paziš, traži uputnicu za UZV i pregled pa da si na čistom o čemu se točno radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.