Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 18:19   #41
mislim stv arno mi je čudno....
fenobarbiton nema veze sa kolikama
i ne daje se deci tako tek, telefonski......
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:03   #42
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
mislim stv arno mi je čudno....
fenobarbiton nema veze sa kolikama
i ne daje se deci tako tek, telefonski......
Isuse, DAJTE ČITAJTE! Pa nisu joj to dali za liječenje aerokolika nego da bi mali spavao, a ne toliko vrištao!
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:45   #43
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Tko to prepisuje za djecu??
Sestrična je rodila prošli mjesec, mali je potpuno zdrav, ali muče ga aerokolike.
Probali su svašta, čaj od komorača, razno razne kapljice koje se nalaze u našim ljekarnama, ali navodno ništa ne pomaže. Ona se "konzultirala" sa nekim specijalistom u ZG (pitanje je koliko tu ima istine) i on joj je rekao da nabavi phenobarbiton. To je sedativ, hipnotik i antikonvulziv, itd. Njime se liječi epilepsija, psihomotorički nemir, eklampsija...

A sad o njoj:
Ona je samohrana majka naučena na stalno skitanje i muči ju šta nemože da ode kud hoće. Probala sam joj objasniti da neko vrijeme neće moći nigdje, al NIJE JEDINA!!!

Poludim kad vidim da to daje malcu. Ne boluje ona od postporođajne depresije, već od nemogućnosti skitanja. Nemojte me krivo shvatiti, al krmači je bitno kako izgleda, a ne ostalo. Još kad vidim ljude koji ne mogu imati djecu- poludim!! Jer ona malca od prvog mjeseca "truje" a drugi prolaze sve i svašta da bi mogli dobiti bebu. I drugi imaju problema s grčevima, al svi znamo da to traje i nema nekakve pomoći. To jednostavno mora proći.

Ako ima bilo tko kome je doktor rekao da to daju bebici neka se javi, mada bi mi BILO KOJI SAVJET DOBRO DOŠAO!
Ili ako znate što ja mogu napraviti po tom pitanju, samo recite, ja više ne mogu gledati šta ona radi tom malcu



mislila sam da hoće fenobarbitonom izlečiti kolike.....(pogrešnim lekom)
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:13   #44
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
1.Isuse, kak ne volim kad ljudi čitaju na preskokce.
Ona je od pedijatra tražila taj lijek jer se tako dog. s dr. Stanojevićem.
Pedijatrica joj iz prve nije htjela dati, ali nakon pola sata natezanja joj je ipak dala recept.

2.Baš sam došla od nje, smanjuje mu polako dozu. Odlučila sam da neću nikako reagirati. Zašto? E, pa zato jer su je kao samohranu majku procjenili i zaključili da je sve ok (Centar za soc. skrb). To sam danas saznala.

3. Hvala na trudu i na nekim pljuvanjima zbog nečije nepismenosti
Tocka 1: kvotaj post od prije di si sad navedeno napisala?
Ne volin ni ja kad ljudi nemaju dovoljno maste ili pismenosti ili cega vec pa ne napisu kvalitetan post nego bacaju "patke" ilitiga mamce svako malo da se ekipa zainteesira za doticnu temu.

Tocka 2: ukoliko mislis da truje dijete zasto je ne prijavis? samo zato jer je socijalna odlucila da je ok majka...da nije mozda zato sta doticna ipak posjeduje medicinsku dokumentaciju koja je vazeca te je po toj medicinskoj dokumentaciji doticna dobila taj lijek.

Tocka 3: Nigdje nisam procitala da te je netko popljuva, samo smo trazili (u ovom slucaju moja malenkost) odgovore na dodatna pitanja koja su meni izgledala kao logicna

I zadnje od posta tvog slijedeceg moja pedica (a virujen ni niti jedna druga) ne bi riskirala dat takav lijek malj bebi jer ne daj Boze da nesto bude usprkos naputku od drugog pedijatra ona bi bila glavna i odgovorna.

Te ujedno zasto (kad si vec toliko zabrinuta) ne bi okrenila broj doticnog pedijatra i priupitala sto je tocno s bebom i cemu taj lijek
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 21:16   #45
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post

mislila sam da hoće fenobarbitonom izlečiti kolike.....(pogrešnim lekom)
Maca micko mi smo blesave iz iscitanog posta krivo zakljucile...iako bi prije rekla da se doticna malo izgubila u toj cijeloj prici...
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:17   #46
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Isuse, DAJTE ČITAJTE! Pa nisu joj to dali za liječenje aerokolika nego da bi mali spavao, a ne toliko vrištao!
pa moja vristi svaki dan po 20 puta dnevno iz svojih hirova i sta da joj dajem na to praxtene da se smiri ....


draga moja ...moja je imala urnebesne kolike i grceve i neznam sta ne da je urlala iz petnih zila i spavala jako malo .....
javila sam dokci u cemu je prblem i dala mi je tisucu savjeta i raznih biljnih preparata nabrojala da joj olaksam sve to malo kaoliko ja mogu .....

ako je ovdje davano dijetetu sredstvo za murenje da se neko nebi namucio oko toga da ga satima nosa i umirjue i pusta glazbu ili pali fen i usisavac da ga drugi zvukovi smire da malo zaboravi na sve to onda je to jako veliki problem.....

gdje bi dosli svi mi kada bi svoju dijecu drogirali da spavaju da mi imamo vise vremena ili da nas ne pukne depra .....
nedavno sam rekla da sam bolovala od blazeg oblika posporodiljne i da sam se umirivala na nacin da ju nakratko ostavim u kibiju ili u hodalici da si jednu spusim i da krenem dalje ......i nikada mi nije palo na pamet da joj dam nesto makar i iz svoje kucne ljekarne koja je jos od doba trudnoce moje puna sredstava za smirenje koje sam ja debelo morala trositi ....
nikome nije lako ni savrseno pogotovo kada smo mlade mame i pogotovo kada smo naviknute da laufamo okolo a sada nas neko treba .....

ovdje jedino sto mene smeta je to i jako je bitno .....
sto je ona sebi dala napraviti dijete i sada to dijete sopa ljekovima da bi njoj bilo lakse....izvini molim te ali ako na nesto ides onda se za to nesto i zrtvuj ...a dijete nije stvar koju mozes ukljuciti i iskljuciti kada tebi( njoj) pase .....

ovo je debeli slucaj za razmatranje a ti si se nasla jako uvrijedjenom kada smo ispravno reagirali a sama si ju toliko izvrijedjala da pas s maslom to nebi pojeo a sada ju odjednom i branis i opravdavas.....
zao mi je ali ti se moras odluciti...na cijoj si strani ...dobrobit djeteta ili UN zona koja se nebi nikome zamjerila ili si na njenoj .....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:27   #47
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Isuse, kak ne volim kad ljudi čitaju na preskokce.
Ona je od pedijatra tražila taj lijek jer se tako dog. s dr. Stanojevićem.
Pedijatrica joj iz prve nije htjela dati, ali nakon pola sata natezanja joj je ipak dala recept.
Baš sam došla od nje, smanjuje mu polako dozu. Odlučila sam da neću nikako reagirati. Zašto? E, pa zato jer su je kao samohranu majku procjenili i zaključili da je sve ok (Centar za soc. skrb). To sam danas saznala. Hvala na trudu i na nekim pljuvanjima zbog nečije nepismenosti
Uz druge nagovještaje, nakon ovog definitivno zaključujem da je priča izmišljena radi trollanja.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:49   #48
Daaa
Al ak slučajno nije, jadno dijete
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:07   #49
Stvarno ste od pomoći, nema šta. Sigurno mi je vrhunac života da na forumu izmislim neku priču pa kenjam okolo. Stvarno, nemam pametnijeg posla u životu! Misla sam da su ljudi ovdje spremni pomoći sa savjetima, al vidim da je ovo hrpa govana. Kad dođe netko novi pljuje se po njemu i svi su novi trollčine. Malo se zamislite nad sobom. ČAST IZUZECIMA!
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:17   #50
Đizs
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:50   #51
Ovako nesto te moze bit sramota jer bi trebala malo poradit na svom odgoju...dole ispod ti je kutak za srednjoskolce imas ti jos puno toga proc dok dodjes do naseg nivoa. A ukoliko zelis otvarat teme ubuduce razradi temu i plan na papiru tako da se ne zapletes u pola te price pa onda neces dolazit u situaciju da se misli da si troll.
A to sto si ti ode nova nama ne znaci nista, niti kolicina posta igra ulogu. Samo zaplet i rasplet price ti malo ne stima pa poradi na tome.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:38   #52
Em imaš priču u kojoj se malo-malo mijenjaju činjenice, em si još i bezobrazna ...mogu samo reći da si daleko nezrela za svoje godine
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:01   #53
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Em imaš priču u kojoj se malo-malo mijenjaju činjenice, em si još i bezobrazna ...mogu samo reći da si daleko nezrela za svoje godine
Ajd mi pokaži GDJE se to mjenjaju činjenice?? U kojem djelu?
I po čemu sam bezobrazna? Jer sam izrazila svoje mišljenje?
Ako te uvrijedilo nešto šta sam napisala, znači da si se pronašla u tome
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:51   #54
I šta je sad s ovim.. šta se događa... ?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:13   #55
Ništa, mali je još uvijek "na tome", ali ga navodno polako skida. Nije to ionako bitno, vidiš da je ljudima bitnije optužiti nekog za laganje. A najjače je to šta nemaju pojima, a drže se glavni
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:48   #56
Ja sam pokazala ovu temu jednoj socijalnoj radnici.. i ako je istina ovo što govoriš ti bi nju trebala prijavit.. ako se bojiš da ona to ne sazna.. možeš nazvat i prijavit anonimno a na njima je onda da to ispitaju.

I nema nikakve veze što ona malog skida sa toga.. problem je u tome što me je to uopće davala.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:36   #57
Neman pojma evo ti ga na...pronasla si se u tome...aj priznaj koliko cesto bebi dajes ne srami se
Coksa ajmo ruku na srce da ti je to neko iz tvoje uze/sire familije pa vec odavno bi anonimno prijavila a ako nisi sigurna za sta daje bebi taj lijek nazvala bi stanovitog doktora i pitala ga o cemu se radi te naravno zaprijetila prijavom. Uglavnom uradila bi dosta toga pije nego sto bi otvorila senzacionalisticki temu te najavila da to daje radi grceva a onda povukla takvu izjavu te na finimentu napisala da odustajes od prijave.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:39   #58
Ma ne znam ni sama... ja znam šta bi ja napravila.. a možda bi i ja došla i otvorila ovakvu temu i pitala šta da radim. Ne znam nisam u njenoj koži... al znam da nismo svi isti... dok će jedni pizdit zbog nečega drugi će nešto poduzet.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:43   #59
ama draga ne bi minjala izjave svako malo...mozda san u krivu ali zbog mijenjanja cinjenica ne vjerujem. Da je napisala da ne zna zasto daje malom taj lijek, da ju je strah pitat, da nije s njom u dobrim odnosima, da joj ova nece rec itd.itd. a ne da je radi grceva pa onda zato sta se oce lickat pa napala zene da su krivo procitale jer ona nije rekla da ova to daje radi grceva...uglavnom ko da citam scenarij od jelene veljace...zapravo veljaca se jos koliko toliko drzi price
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:54   #60
Pa ja sam skužila da je rekla da se ta mama voli lickat i pickat... al kad dijete ima grčeve naravno da to ne može.. kad je meni mali imao grčeve doručkovala sam u 6 navečer jer prije nisam mogla.. sama sam bila s njim i nosala ga po cijele dane i masirala i drmusala u kolicima preko praga.. i nema šta sve nisam... i prioriteti u životu su mi se promjenili.. prije je na prvom mjestu bio mm pa onda ja.. a sad je mali.. mm pa ja.. a ovoj mami je ona na prvom mjestu... i zato ide drogirat dijete tako da spava po cijeli dan da se ona može lickat i pickat a ne se borit protiv tih grčeva onakako kako se svaka mama bori i brine za svoje dijete.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.