Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2010., 11:15   #101
Eto nisam se javljala neko vrime a nažalost ništa se kod mene nije promijenilo.naime da ponovim ,moj bivši me otkad sam se pomakla od njega stalno maltretira ,prijeti ubojstvom porukama,naziva sa skrivenog broja,uhodi me,smeta na poslu i radi svakakve gluposti.Ja sam ga prijavila policiji koliko put već ,i od toga nikad ništa ,naime oni kažu da znaju ko je on i viruju i onda obave razgovor s njim i on obeča da neče više i to je to.onda par dana ga nema a onda opet još i gore.kažu da je zakon takav da mu ubiti na temelju ovog nemogu ništa jer ubiti mi fizički nije napravio ništa i ko da je htio već bi u godinu dana to i napravio.meni to nije utjeha ,ja trpim psihičko malčtretiranje sama ,imam osjećaj da polako ludim jer ja ode ne vidim kraja.nakon napada na mene di me njegov prijatelj i udario dospili smo na prekršajni sud i tamo sam kasdnije saznala je dobio kaznu od 700 kn i niko ništa,opet.sudkinja mi je rekla da za nekakvu zabranu moram podignuti kaznenu.pa i to sam napravila pa ništa,pa mi je pred novu godinu puko film pa sam otišla kod advokata kojem sam platila i posavjetovala se s njim i on mi je ispisao kaznenu i rekao mi da se nemam što briniti da ja tu nemam ništa izgubiti i da je on manijak kojeg treba pomaknuti i da mi nema to pravo raditi.znači prije 2 miseca policija me pozvala mene,njega i moje svjedoke na te neke obvjesne razgovore gdje sam ja rekla to što jesam i pokazala poruke .on je nalagao svega i svačega i opet im obečao da me neče više uznemiravati.bio je miran mjesec dana.meni su inspektori rekli da ako me bude u bilo kakvom obliku uznemirava da dođem.e onda je počeo opet ,još i gore.ja sam opet otišla kod istog inspektora a on kaže da pozive sa skrivenog broja nemogu dokazati zasad da je on i da odem u t com i prijavim to ,pa sam to i napravila,a što se tiče drugog opet ništa.pa ja se sad pitam ,ma di da više odem???što da više napravim???svi mi kažu da me on sad pogotovo nesmi taknit do suda a on još gore,,,radi mi opet svašta i još gore.nemogu od straha više.pa se pitam koliko treba da mene sad državno odvjetništvo obavjesti što je stim i kako to ubrzati sve da ga se dovede pred općinski sud jer nevjerujem da će proći nekažnjeno???ako iko što zna
angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:07   #102
PRIJETNJA SMRĆU

Bok svima, htjela bih odgovore kompetentnih ljudi na situaciju u kojoj
se nalazi meni draga osoba.
Naime nakon 30 god braka žena se odluči na razvod, ode od kuće,
ne traži apsolutno ništa ( materijalno) i samo želi slobodu.
Muž joj neda mira, prijeti joj smrću, uznemiruje prijatelje itd.
Ne smije se pojaviti u svom gradu gdje joj djeca žive, ma ne
smije apsolutno ništa, on joj praktički vlada životom..

E sada me zanima slijedeće; dali ona može bilo što napraviti
da si ga skine sa vrata, s obzirom da nam pravna država
ne funkcionira i da takvi slučajevi završavaju u crnoj
kronici. Dali može on dobiti zabranu pristupa ili na
osnovi navedenih optužbi koje su argumetirane,
znači postoje dokazi u vidu poruka, poziva itd., dali
može dobiti kaznu zatvora ili bilo što učinkovito što
bi popravilo ovu situaciju. Molila bih vas da pomognete
i da bar kažete svoje mišljenje što biste recimo Vi učinili?

Hvala na razumijevanju.
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:29   #103
Nema tu baš puno pomoći... ako ako je spreman ubiti nekog on će to napravit imo zabranu pristupa ili ne. Neće njega netko kontrolirat 24/7 da li poštuje zabranu pristupa. Pravno, mislim da se nemože ništa.

Privatno... nek žena zaprjeti njemu (svatko ima u rodbini nekog drvosječu koji drobi ljude rped sobom) - sljedeći put ako bude gnjavio dobije po tamburi. Ako napravi nešto gore od gnjavaže nedaj bože, ima da ga nema.
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.04.2010., 16:37   #104
Hm, hoćeš reći da nema druge nego da se pobiju?
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 20:02   #105
prijetnje odmah prijavit policiji a ako je sve gore navedeno istina sudac će ga dobro poderat po zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji.Baci pogled na link
http://www.mup.hr/1127.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 22:17   #106
Sivkić , hvala najljepša !
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:00   #107
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Bok svima, htjela bih odgovore kompetentnih ljudi na situaciju u kojoj se nalazi meni draga osoba...
U ovakvim slučajevima pravna država ipak funkcionira (pojedini slučajevi izrastu u grozan zločin, ali tu je ipak na djelu puno više toga). Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji je jedan od najstrožih zakona (s pripadajućim propisima), tako da svaka prijava povlači brz i adekvatan odgovor policije i sudstva (novčana i zatvorska kazna, zabrana pristupa...), a eventualno ponavljanje djela se višestruko teže kažnjava (jedan od mojih "poznanika" s terena upravo guli 80 dana zatvora za nasilje u obitelji). U svakom slučaju, najbolje bi bilo prijaviti prijetnje i nasilje (nasilje je svaki oblik ugrožavanja - verbalno, fizički, SMS porukama, pozivima...).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:04   #108
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
Nema tu baš puno pomoći... ako ako je spreman ubiti nekog on će to napravit imo zabranu pristupa ili ne. Neće njega netko kontrolirat 24/7 da li poštuje zabranu pristupa. Pravno, mislim da se nemože ništa.
Privatno... nek žena zaprjeti njemu (svatko ima u rodbini nekog drvosječu koji drobi ljude rped sobom) - sljedeći put ako bude gnjavio dobije po tamburi. Ako napravi nešto gore od gnjavaže nedaj bože, ima da ga nema.
Ovo je forum Pravo i treba znati nešto o onome što se piše, barem malo.
Savjetovati činjenje prekršaja ili kaznenog djela nije dozvoljeno, što nije neki posebni bed, ali bi od žrtve moglo napraviti počinitelja.
I da, malo tko je spreman ubiti, a zabrana pristupa nije neka zaštita samo ako je se niti žrtva ne pridržava (zadnji slučaj ubojstva).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:36   #109
Samo da nadovežem još nešto, njemu nije problem nju ubiti, rekao je da kad ju vidi dobija metak u glavu
sigurno..Kako protiv čovjeka koji se ničega ne boji, čak ni ubiti ?
A zatvorska kazna od napr mjesec,dva nije ništa, samo će biti još gori..

U svakom slučaju danas ide na policiju, pa ćemo vidjet što će biti .
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:16   #110
i što se dogodilo?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:55   #111
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
i što se dogodilo?
Otišla i kaže joj neki čovjek u policiji kako bi bilo bolje da se
praktički makne na Južni pol
Kaže nema tu pomoći ako je tako kako je, nemože mu
nitko ništa ...Valjda su već imali takvih beznadnih slučajeva..
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:02   #112
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Otišla i kaže joj neki čovjek u policiji kako bi bilo bolje da sepraktički makne na Južni pol
Kaže nema tu pomoći ako je tako kako je, nemože mu
nitko ništa ...Valjda su već imali takvih beznadnih slučajeva..
Pročitaj sve ovo
http://www.mup.hr/1127.aspx
http://www.zakon.hr/z/81/Zakon-o-zaš...lja-u-obitelji

pošto znaš situaciju pronađi nešto što nije ok po gore navedenim linkovima i kad ode ponovo u policiju neka traži inspektora krim policije koji je zadužen za područje obiteljskog nasilja pa njemu sve izloži.Pošto tamo ima onih koji svima kažu "ma to je teško odradit i sl" treba ići kod većih.A u pitanje je i prijetnja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:28   #113
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Otišla i kaže joj neki čovjek u policiji kako bi bilo bolje da se
praktički makne na Južni pol
Kaže nema tu pomoći ako je tako kako je, nemože mu
nitko ništa ...Valjda su već imali takvih beznadnih slučajeva..
Slučaj može biti beznadan, ali to se ipak pokaže na kraju. Policajac ne može zanemariti prijavu za nasilje, budući da te stvari idu po službenoj dužnosti. O kojoj policijskoj postaji (ili barem upravi) je riječ?

P.S.: Dodao bih još nešto na savjet sivkića. Budući da je vjerojatno prijavljivala u postaji, neka sad ode u upravu. To će malo prodrmati stvari.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:24   #114
Drot 13, zanima me koja je najviša ustanova u toj hijerarhiji, znači postaja , uprava...što je slijedeće ( novac nije problem )
Jel se može otići npr. u krim ( s obzirom da je čovjek opasan po društvo jer ima arsenal oružja ) ?

Oprosti ako postavljam glupa pitanja, izbezumljena sam.
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:58   #115
Trebaš u krim i tražit inspektora koji radi na poslovima obiteljsko nasilja ili općeg kriminala (zbog prijetnje).Onome na tzv.porti tako reći ako neće zvat više od sebe pitat ga "da li to možeš prijavit u PU ili ravnateljstvu" pa će bit dobar.Iznad PU je Ravnateljstvo i onda Ministarstvo.Ne postavljaš glupa pitanja.Sutra ujutro bi trebalo bit nekoga da zaprimi prijavu.Ako neće u PP radit prijeti s PU i ravnateljstvom i ministarstvom i novinama.Drot 13 vjerovatno nekome uzima mjeru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 19:11   #116
Sivkić hvala puno, sutra će otići.
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:59   #117
Molim Vas za pomoć oko privatne tužbe.

Da li mi možete pomoći objasniti koji je postupak za podizanje privatne tužbe protiv nasilne osobe koja konstantno uznemirava i prijeti, kako mogu tražiti zabranu pristupa meni i djetetu i ono najbitnije koliko to košta? Molim vas imajte razumijevanja za malo privatnosti ako treba detalje vam posaljem na Privatnu poruku, unaprijed vam hvala.
JohnnyM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:45   #118
Quote:
JohnnyM kaže: Pogledaj post
Da li mi možete pomoći objasniti koji je postupak za podizanje privatne tužbe protiv nasilne osobe koja konstantno uznemirava i prijeti, kako mogu tražiti zabranu pristupa meni i djetetu i ono najbitnije koliko to košta? Molim vas imajte razumijevanja za malo privatnosti ako treba detalje vam posaljem na Privatnu poruku, unaprijed vam hvala.
Kako ti prijeti?Šta kaže?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:04   #119
...odgovor vam je na PP, hvala.
JohnnyM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:50   #120
Zanima me što se događa nakon prijave i policijskog uvida u događaj (prijetnje i gušenje) -
napadnuta sam, došla je policija, zapisala sve što se dogodilo, tada nije mogla razgovarati s debilom (jer je majka tvrdila da je nekud otišao), već samo s njegovom mamom koja je bila svjedok tom događaju.

Rekli su mi da moraju i s njime obaviti razgovor i da ću biti pozvana kao svjedok (valjda na sud?), nisam ispitivala puno jer se nisam mogla sjetit što bi pitala.

Šok je prošao, dojmovi su se slegli i sad jedino je što ne želim da sve ispadne pojeo vuk magare Nemam fizičkih oštećenja, ali ne želim da se debil izvuče bez ikakvih posljedica i da nekome može proći davljenje nepoznate osobe, jer se unervozio :2up:


Kako mogu znati da će ga stvarno zakačit za razgovor (pretpostavljam da u policiji imaju važnijih slučajeva ) i da će stvarno završiti na sudu?
U kojem roku mogu očekivati da će to uopće doći do suda?
Kakva mu može biti kazna? Kako se to određuje?
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.