Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 19:49   #501
Quote:
glupipalac kaže: Pogledaj post
Istina, bus nas nije doveo bas do same plaze, hodale smo jos nekih cca 15 min od stanice do plaze. U 1. mj nisu tolike vrucine pa to ne bi trebao biti problem. Mi smo bile u 5.mj, i bilo je vruce, ali fora dozivljaj hodati tako usred nicega

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ma 15 min hodanja je nista mislim da kad smo gledali ili su linije bile brutalno rijetke ili je bus stajao prilicno daleko(puno dalje od 15min hodanja) ili nesto tako...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:02   #502
A da li se lako moze iz Izraela doci do Petre da ima bas neki siguran nacin, iz Izraela pretpostavljam da nema nego tek poslije granice ali me malo trta ici tim kozjim pitevima neorganizirano
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:28   #503
Sinoc dosla iz Izraela. Bilo je rijeci o cijenama, pa samo da potvrdim sa je za nase pojmove skupo. Nisam se zavlacila sa strane, ali u starom dijelu Jeruzalema espresso I mineralna su 35 sekela, odnosno cca 70 kuna. Hrana u restoranima jezivo skupa, pa ne preporucam. Fast food na ulici isto nije povoljan za nase prilike, hamburger sam pojela za 60 kuna. Cijena tramvaja je ok, jedna karta je 5,90 sekela ilitiga 12 kuna. Autobusi koji voze do palestinske strane su isto jeftini. Malu bocu vode su mi prodavali u ducanu za 10 kn.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:15   #504
Ma ok u starom dijelu Jeruzalema vjerujem da je tako, nije isto kao kad odes dve tri ulice dalje gdje ipak mislim da su cijene slicnije nasima ili ispod
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:39   #505
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Ma ok u starom dijelu Jeruzalema vjerujem da je tako, nije isto kao kad odes dve tri ulice dalje gdje ipak mislim da su cijene slicnije nasima ili ispod
neke stvari jesu kao kod nas ali rijetko, uglavnom je sve skuplje, pogotovo ak se niste opskrbili prije sabata pa moras kupovat kod par arapa koji su nabili jasno cijene.

gledali smo za izlet u Petru, i organizirani izlet je bio brutalno skup, oko 2k kn po osobi, najjeftinija varijanta je doci do Eilata, preci u Aqabu i onda do Petre...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:06   #506
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Ma ok u starom dijelu Jeruzalema vjerujem da je tako, nije isto kao kad odes dve tri ulice dalje gdje ipak mislim da su cijene slicnije nasima ili ispod
Tesko da ces I kilometrima od centra naci jeftinije. Sad mi je palo na pamet da sam kuglicu sladoleda daleko od centra platila 20 kn. S druge strane, toplo preporucam falafel u Moshika, Ben Yahuda ulici. Vrhunski, a pristojna cijena.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:48   #507
Pozdrav!
Vidim da neki od forumaša imaju iskustvo puta i boravka u Izraelu. Zanima me kako je najbolje putovati za Tel Aviv iz Zagreba? Kojim letom, odnosno kompanijom?
teresa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:27   #508
Imaš iz Budimpešte Wizz.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:36   #509
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vidim da neki od forumaša imaju iskustvo puta i boravka u Izraelu. Zanima me kako je najbolje putovati za Tel Aviv iz Zagreba? Kojim letom, odnosno kompanijom?
mi isli Wizzom iz Budimpeste
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:01   #510
Ja idem iz Venecije Easyjetom isto jeftinjava nasao za prvi mj povratnA 60 €
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:19   #511
Hvala na odgovorima.
Još uvijek ne znam što ću...istina je da Wizz air ima najbolju ponudu, ali problem mi je kako iz Zagreba doći do aerodroma u Budimpešti da bih uhvatila jutarnji let u 6 i 20. Do Venecije mogu ići s Goopti-jem, ali Budimpešta još nije na njihovoj ruti.

@BlueLabel, da li je iz Venecije direktan let do Tel Aviva ili ima scalu u Rimu?
teresa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:16   #512
Direktan let Venecija-Tel Aviv
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:08   #513
pozdrav,

vidim da ima iskusnjača ovdje po pitanju izraela, pa pitanjce dva..
idemo u izrael tjedan dana u skijaškom tjednu, subota-subota
avion slijeće u tel aviv u subotu u cca pola šest popodne, a polijeće u subotu također u to vrijeme

ruta je odlučena - tel aviv, jeruzalem, pa eilat - preko dead sea, mosade, ein gedi i iz eilata u petru na jedan dan

pitanje je da li je bolje biti u tel avivu od subote kasno popodne i dva puna dana pa jeruzalem dva dana ili tel aviv samo ta subota i jedan puni dan pa duže jeruzalem
uzeli bi rent-a-car nakon jeruzalema za obić sva ta pusta mrtva mora - da li se to stigne u jedan dan i još jel se stigne do eilata ili se mora spavati negdje oko dead sea?

znači, ja bi
subota popodne, nedjelja i ponedjeljak - tel aviv
utorak, srijeda - jeruzalem
četvrtak - dead sea, ein gedi i masada pa isti dan spavanje u eilatu - a uzeli bi rent-a-car da se to sve stigne
petak - petra iz eilata preko aqabe, jednodnevni izlet
subota - iz eilata prema aerodromu s tim svojim rent-a-carom kojim bi se na aerodrom i dovezli

jel to drži vodu?
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:16   #514
Mozes malo vise opisati kako si zamislio jednodnevni izlet u Petru, jel to nes organizirano ili? Cijena?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:14   #515
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Mozes malo vise opisati kako si zamislio jednodnevni izlet u Petru, jel to nes organizirano ili? Cijena?
https://www.touristisrael.com/tours/...ur-from-eilat/

može se ovako i košta puno ili u vlastitom aranžmanu..to još moram malo proučiti, navodno se može uzeti taksi, ima i buseva
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:42   #516
Ulaznica za Petru je drastično skuplja ako se ne noći u Jordanu. U ovako kratkom vremenu izbacio bih Tel Aviv u potpunosti u korist Jordana i Jeruzalema.
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:32   #517
da, vidjela sam :/
ostaviti ću tel aviv ali ga smanjujem na jedan dan - odnosno subota kad dodjemo bit će već mrak, i još jedan dan - nedjelja za obići grad, plaže i Jaffu
mislim da je to posve dovoljno
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:26   #518
Bok ljudovi!

Ovako, imam jedan problem.
Dečko i ja želimo u Izrael turistički iduće godine, ali on smatra da ga ne bi pustili u zemlju jer je prije par godina postao na facebook neke freepalestine stvari i komentirao takve članke na društvenim mrežema.

On tvrdi da oni apsolutno sve provjeravaju i da nema šanse da bi ga pustili, a malo je nezgodno riskirati i sve isplanirati i kupiti karte pa da nas onda vrate na aerodromu.

Molim vas, ako netko zna nešto više o tome, puno bi mi značilo.
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:26   #519
Quote:
lester kaže: Pogledaj post
Ulaznica za Petru je drastično skuplja ako se ne noći u Jordanu. U ovako kratkom vremenu izbacio bih Tel Aviv u potpunosti u korist Jordana i Jeruzalema.
da skuplja...820 kn za jednu osobu
znači, za nas troje 2.500,00 kn
sad ne znam kaj ću, ovo mi je fakat preskupo
a opet, teško se dolazi do Petre, nije baš da ako ne odem sad, da ću dogodine
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:31   #520
ti si lester znalac za ovu regiju?

cijelo planiranje je teklo glatko dok nisam osvijestila ovu cijenu
mislila doć do granice s izraelskim rent-a-carom i u aqabi uzeti jordanski rent-a-car koji je 300 kn za jedan dan i to bi mi se sve ful isplatilo..s prijevozom i spavanjem u eilatu..sve dok nisam zračunala upad u petru

sad ne znam šta ću..uzela sam neko spavanje u pustinji Negev na farmi kamila što mi se činilo fora (na putu od mrtvog mora prema jugu)
sad bi eventualno to trebala otkazati i prebaciti sve u Jordan na dva dana..

aaaaahh...
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.