Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2011., 22:17   #1
Bolan razvod

evo i mene!

do prije nešto više od godinu dana pisao sam već na forumu o problemima koje sam imao u braku ,a koje sam smatrao da smo donekle uspijeli riješiti ali rezultat svega je razvod.

naizgled da imamo problema koje možemo uspješno rješavati pretvorilo se u pravi raspad sistema.
u samo nekoliko dana okrenuo mi se život naopačke, moja supruga koju toliko volim da nakon i njenog pokretanja razvoda ne osjećam manje ljubavi prema njoj prekinula je naš zajednički život koji je trajao skoro 15 godina , 13 godina braka ,dvoje prekrasne djece ,dom koji smo sami stvarali sve je to izbrisano sa samo dvije riječi "Želim razvod" i to još sms-om.
toliko me je povrijedila u ovih nekoliko dana da mi se srce para,jednostavno ga je isčupala iz mojih grudi i zgazila, emotivna sam osoba i ove dane užasno proživljavam ,ne jedem ne spavam samo pušim i pijem kave a ona izgleda kao da je najsretnija na svijetu, kao da je skinula jedan teret koji je dugo vremena nosila , jednostavno je ne razumijem točnije ne prepoznajem to nije osoba koju znam ,
najgore od svega što je odluku donijela preko noći i bez ikakvog pametnog objašnjenja a objašnjenje je "ljubav je nestala,ne volim te više " i to je to ,mislim da sam zaslužio bar iskren odgovor jer me ovako uništava iz dana u dan.
ne znam kako vi ostali koji ste u ovakvom procesu ali ove dane koji su mi kao godina proživljavam s toliko emocija da mi je potreban samo zagrljaj moje djece i da su mi oči pune suza, jednostavno slomljen.
nismo niti jedno niti drugo alkoholičari ,skloni prevarama,ne zanemarujemo djecu , puno smo uložili u svoj zajednički život i sad kada bi trebali uživati potpuni stranci.
ponavljam volim je svim srcem ,volim je onakvu kakvu sam je i upoznao, pokušao joj se približiti ali svaki moj pokušaj završio bi ružnim riječima koje bi oboje izgovorili.
bojim se onog najgoreg a to je da ćemo se rastati ,povrijediti svoju djecu i na kraju shvatiti da smo počinili veliku grešku i da ne možemo jedno bez drugoga ,mada ona kaže da joj se neću nikada više približiti ,još uvijek smo zajedno u kući sa djecom i tako će ostati do daljnjega ,ali pomisao da je samo korak od mene a da je nemogu zagrliti ,poljubiti jednostavno me razdire
pomagajte !!!!!!!!!!! bar sa nekim da podjelim svoju bol
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 22:49   #2
Žao mi je zbog tvoje situacije, znam točno kako se osjećaš ja proživljavam isto to. Doduše nismo toliko dugo u braku i imamo samo jedno djete ali kada čitam tvoj post kao da sam ga ja pisala....
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:02   #3
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog tvoje situacije, znam točno kako se osjećaš ja proživljavam isto to. Doduše nismo toliko dugo u braku i imamo samo jedno djete ali kada čitam tvoj post kao da sam ga ja pisala....
upravo gledam slike njih troje i ne mogu zamisliti život bez njih, svoje dvije princeze i princa, zašto je to učinila???
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:09   #4
Quote:
miki2222 kaže: Pogledaj post
upravo gledam slike njih troje i ne mogu zamisliti život bez njih, svoje dvije princeze i princa, zašto je to učinila???
Nemoj si to raditi.... Nemoj razbijati glavu sa pitanjima na koja neznaš odgovor. Vjeruj mi znam da ti u ovom trenutku ove moje riječi ništa ne znače, i ja sam bila takva do prije par dana, ali kad prođe bar malo vremena bit će lakše. Ja sam mjesec dana svaku noć plakala, muž je mene i djete preko noći izbacio iz kuće. Možda vam ovo sada i treba, malo distance jedno od drugoga, možda će shvatiti što ima, što se sprema ostaviti. Neznam možda sam nepopravljiva romantičarka ali kad sagledam svoju situaciju, tvoju i masu ovakvih slučajeva nadam se da će se druga strana nakon nekog vremena opametiti.
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:54   #5
Quote:
miki2222 kaže: Pogledaj post
...kao da je skinula jedan teret koji je dugo vremena nosila , jednostavno je ne razumijem točnije ne prepoznajem to nije osoba koju znam
Ne treba se muciti sa pitanjima zasto i kako je bilo.
Pustis da 'sjedne', pa se malo izdivljas sa ekipom, pa lagano krenes dalje.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 23:58   #6
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Nemoj si to raditi.... Nemoj razbijati glavu sa pitanjima na koja neznaš odgovor. Vjeruj mi znam da ti u ovom trenutku ove moje riječi ništa ne znače, i ja sam bila takva do prije par dana, ali kad prođe bar malo vremena bit će lakše. Ja sam mjesec dana svaku noć plakala, muž je mene i djete preko noći izbacio iz kuće. Možda vam ovo sada i treba, malo distance jedno od drugoga, možda će shvatiti što ima, što se sprema ostaviti. Neznam možda sam nepopravljiva romantičarka ali kad sagledam svoju situaciju, tvoju i masu ovakvih slučajeva nadam se da će se druga strana nakon nekog vremena opametiti.
kakva okrutnost, izbaciti vas iz kuće, što se u čovjeku mora toliko prelomiti da tako postupi, priznajem da sam i ja u određenim trenutcima njoj govorio da ne može ostati u kući jer ona mene napušta .ali kad smo došli na prvo ročište nisam mogao složio sam se da ostane do daljnjega u kući bar da je mogu vidjeti s djecom, da boli boli itekako , muško sam ali suze samo liju ,možda si u pravu možda nam treba jedno vrijeme jedno bez drugoga jer smo se uzeli mladi i cijeli svoj zajednički život smo samo stvarali za sebe i djecu mislim da smo zaboravili na nas, zaboravili na naše zajedničke trenutke, svašta mi pada na pamet da napravim kako bi je vratio nazad ali je se jednostavno bojim jer je trenutno ne poznam , kako je lijepo bar sa nekim razgovarati pa makar i ovako.
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 00:55   #7
bolno razdoblje sada nemozes izbjeći kako god okrenes..
postupno će sve sjedati na mjesto,kada se situacija medju vama isristalizira..
to sto se rastajete ne znaci da necete komunicirati...nije mi jasno koji razlog je navela zasto hoće razvod??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:17   #8
Quote:
miki2222 kaže: Pogledaj post
kakva okrutnost, izbaciti vas iz kuće, što se u čovjeku mora toliko prelomiti da tako postupi, priznajem da sam i ja u određenim trenutcima njoj govorio da ne može ostati u kući jer ona mene napušta .ali kad smo došli na prvo ročište nisam mogao složio sam se da ostane do daljnjega u kući bar da je mogu vidjeti s djecom, da boli boli itekako , muško sam ali suze samo liju ,možda si u pravu možda nam treba jedno vrijeme jedno bez drugoga jer smo se uzeli mladi i cijeli svoj zajednički život smo samo stvarali za sebe i djecu mislim da smo zaboravili na nas, zaboravili na naše zajedničke trenutke, svašta mi pada na pamet da napravim kako bi je vratio nazad ali je se jednostavno bojim jer je trenutno ne poznam , kako je lijepo bar sa nekim razgovarati pa makar i ovako.
Kada se sve ovo dogodilo samo sam plakala, ali prijatelji su bili uz mene (doista neznam što bih da nije bilo njih). Ali sam shvatila da prvenstveno moram raditi na sebi. Vjeruj mi i ti to učini nemoj razmišljati što trebaš učiniti da bi vama bilo bolje nego što trebaš učiniti da bi tebi bilo bolje. Znaš i sam da je privlačnija osoba koja je samouvjerena, zadovoljna sobom i zadovoljna, nego (budimo realni) mi ovakvi očajni kakvi smo sada.
Evo ti moj primjer, okrenila sam se sebi radim stvari što mene usrećuju (naravno dođe i trenutak kada sam očajna i sve bih učinila da je tu kraj mene) ali ti trenutci su sve rjeđi. I što se dogodi? Dođem na sud na prvo ročište o razvodu i vidim da me on gleda nekim drugim pogledom onim začuđujućim, dođe do mene pukne se smijati i još mi prokomentira kako dobro izgledam.
Ono što ti pokušavam reći je da se okreneš sebi, pomirili se vi ili ne na kraju ćeš biti sam sebi na prvom mjestu i zadovoljan. S njom ili bez nje. Svaka promjena na bolje počinje od nas samih, druge nemožemo mjenjati, ali sami sebe možemo
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:42   #9
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
to sto se rastajete ne znaci da necete komunicirati...
Jesi sigurna u ovo ?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:24   #10
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Kada se sve ovo dogodilo samo sam plakala, ali prijatelji su bili uz mene (doista neznam što bih da nije bilo njih). Ali sam shvatila da prvenstveno moram raditi na sebi. Vjeruj mi i ti to učini nemoj razmišljati što trebaš učiniti da bi vama bilo bolje nego što trebaš učiniti da bi tebi bilo bolje. Znaš i sam da je privlačnija osoba koja je samouvjerena, zadovoljna sobom i zadovoljna, nego (budimo realni) mi ovakvi očajni kakvi smo sada.
Evo ti moj primjer, okrenila sam se sebi radim stvari što mene usrećuju (naravno dođe i trenutak kada sam očajna i sve bih učinila da je tu kraj mene) ali ti trenutci su sve rjeđi. I što se dogodi? Dođem na sud na prvo ročište o razvodu i vidim da me on gleda nekim drugim pogledom onim začuđujućim, dođe do mene pukne se smijati i još mi prokomentira kako dobro izgledam.
Ono što ti pokušavam reći je da se okreneš sebi, pomirili se vi ili ne na kraju ćeš biti sam sebi na prvom mjestu i zadovoljan. S njom ili bez nje. Svaka promjena na bolje počinje od nas samih, druge nemožemo mjenjati, ali sami sebe možemo
Točno , i upravo mi se to danas dogodilo kada sam shvatio neke stvari ,mislim da ću se okrenuti za 180 stupnjeva sebi i svojoj djeci jer oni su mi sve na ovom svijetu za njih ću dati život ako treba, boriti ću se za njih svim raspoloživim sredstvima.
smatram se privlačnim muškarcem nisam zapušten kao što ona danas kaže, mogu imati osobu uz sebe koja će me razumjeti ,koja će podjeliti sa mnom i dobro i zlo.
kako sam već i pisao pokušavao sam si naći moje greške -veće koje sam moguće napravio ali nisam našao niti jednu koja bi rezultirala ovakvim potezom, danas sam konačno shvatio da me nije vrijedna jer sve što sam postigao u životu usmjerio sam prema njoj i djeci a zauzvrat sam dobio izdaju koju joj ne mogu zaboraviti.
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:38   #11
Quote:
miki2222 kaže: Pogledaj post
Točno , i upravo mi se to danas dogodilo kada sam shvatio neke stvari ,mislim da ću se okrenuti za 180 stupnjeva sebi i svojoj djeci jer oni su mi sve na ovom svijetu za njih ću dati život ako treba, boriti ću se za njih svim raspoloživim sredstvima.
smatram se privlačnim muškarcem nisam zapušten kao što ona danas kaže, mogu imati osobu uz sebe koja će me razumjeti ,koja će podjeliti sa mnom i dobro i zlo.
kako sam već i pisao pokušavao sam si naći moje greške -veće koje sam moguće napravio ali nisam našao niti jednu koja bi rezultirala ovakvim potezom, danas sam konačno shvatio da me nije vrijedna jer sve što sam postigao u životu usmjerio sam prema njoj i djeci a zauzvrat sam dobio izdaju koju joj ne mogu zaboraviti.
Znam da si ljut i povrjeđen, ali nemoj se svađati s njom izgovorit ćeš stvari koje ćeš poslje požaliti (svi mi u ljutnji to radimo). Najgore što možeš sada učiniti je svetiti joj se preko djece, koliko sam shvatila djeca su vam već poveća sjednite s njima i objasnite im sve neka oni odluče što žele. Kažeš da bi dao život za svoju djecu, onda im daj najboljeg mogućeg oca. A što se nje tiče najbolja osveta će joj biti to da si ti sretan i zadovoljan sobom.
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:09   #12
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna u ovo ?
ne,nisam u nista u zivotu 100% sigurna....
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:41   #13
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
Znam da si ljut i povrjeđen, ali nemoj se svađati s njom izgovorit ćeš stvari koje ćeš poslje požaliti (svi mi u ljutnji to radimo). Najgore što možeš sada učiniti je svetiti joj se preko djece, koliko sam shvatila djeca su vam već poveća sjednite s njima i objasnite im sve neka oni odluče što žele. Kažeš da bi dao život za svoju djecu, onda im daj najboljeg mogućeg oca. A što se nje tiče najbolja osveta će joj biti to da si ti sretan i zadovoljan sobom.
danas sam po prvi puta bio staložen i rekao joj što mi je na srcu, da joj se svetim preko djece ne pada mi na pamet ipak je ona majka naše djece, što se tiče starosti djece sin je 5 a curica 9 godina i sad kad smo im najpotrebniji kao obitelj ona bi slobodu , kakvu nikad joj ništa nisam niti branio , danas sam sa kćerkom razgovarao sigurno pola sata o njenim problemima i niti u jedno trenutku joj nisam dao naslutiti da nešto nije uredu između mame i tate, sama me je pitala što se događa rekao sam joj samo da mama i tata trenutno imaju nekih problema koje ni sami ne znaju kako će ih rješti ali da se ona za to ne brine, mala je jako bistra i brzo shvaća stvari i na njoj vidim u par dana velike promjene, mogu reći samo da moja supruga leti glavom kroz zid i nije još svesna što je pokrenula a kada shvati biti će kasno za sve!
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:48   #14
Quote:
miki2222 kaže: Pogledaj post
danas sam po prvi puta bio staložen i rekao joj što mi je na srcu, da joj se svetim preko djece ne pada mi na pamet ipak je ona majka naše djece, što se tiče starosti djece sin je 5 a curica 9 godina i sad kad smo im najpotrebniji kao obitelj ona bi slobodu , kakvu nikad joj ništa nisam niti branio , danas sam sa kćerkom razgovarao sigurno pola sata o njenim problemima i niti u jedno trenutku joj nisam dao naslutiti da nešto nije uredu između mame i tate, sama me je pitala što se događa rekao sam joj samo da mama i tata trenutno imaju nekih problema koje ni sami ne znaju kako će ih rješti ali da se ona za to ne brine, mala je jako bistra i brzo shvaća stvari i na njoj vidim u par dana velike promjene, mogu reći samo da moja supruga leti glavom kroz zid i nije još svesna što je pokrenula a kada shvati biti će kasno za sve!
U potpunosti se slažem s tobom sa im je sada najpotrebnija obitelj. Eh kad bi moj muž barem na trenutak mislio kao ti možda bi shvatio neke stvari. Možda griješim ali pokušaj ju bar neko vrijeme pustiti, nemoj odmah govoriti da će biti kasno ako se promjeni. I sam kažeš puno toga vas djeli puno toga ste prošli zajedno, vjerojatno svakom čovjeku tokom života dođe neka žuta minuta i svatko reagira na svoj način. Ja vjerujem da će shvatiti da grješi i da će biti spremna potruditi se oko vašeg odnosa jednako kao i ti.
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 00:12   #15
Quote:
Saarah26 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom sa im je sada najpotrebnija obitelj. Eh kad bi moj muž barem na trenutak mislio kao ti možda bi shvatio neke stvari. Možda griješim ali pokušaj ju bar neko vrijeme pustiti, nemoj odmah govoriti da će biti kasno ako se promjeni. I sam kažeš puno toga vas djeli puno toga ste prošli zajedno, vjerojatno svakom čovjeku tokom života dođe neka žuta minuta i svatko reagira na svoj način. Ja vjerujem da će shvatiti da grješi i da će biti spremna potruditi se oko vašeg odnosa jednako kao i ti.
mala vjerojatnost za njeno povlačenje jer onu hladnoću koju vidim u njenim očima nisam imao prilike vidjeti nikad do sada, toliko je sigurna u svoje postupke da je nitko ne želi niti razuvjeravati ,bliski prijatelji ne mogu je prepoznati, za mene je to prebolno jer kako sam i rekao bez obzira što je učinila moja ljubav prema njoj ne jenjava i to boli ,kad čovjek iskreno voli teško da može najednom prestati voljeti, dala je toliko u našoj vezi ,možda nisam bio uvijek prisutan kad sam joj bio potreban ali sam se trudio biti dobar otac ,dobar muž, za rođenje naše curice htio sam biti prisutan nisu nam dozvolili ali kad se sin rađao bio sam i ne žalim niti jednog trenutka provedenog sa njom , ono što sam vidio u njenim očima kod rođenja sina bila je čarolija nešto što cijeli svoj život neću zaboraviti, takve stvari mi prolaze mislima ovih dana i onda se zapitam zar joj ništa to ne znači!
miki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 02:50   #16
Premalo podataka o vašem životu navodiš, ali njezino ponašanje mi izgleda kao da ima nekog drugog i to nekog u koga je "žestoko" zaljubljena i ta veza već traje neko vrijeme kako bih mogao zaključiti prema prijašnjim postovima. Samim time ti si "neprijatelj" toj vezi i time ta hladnoća. Sve zaključke izvlačim iz osobnog slučaja i dosta sličnosti u ponašanju moje ex i tvojih opisa postupaka supruge. Piši kući propalo, ništa što ti učiniš neče promijeniti stvari.
dubiframe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 04:32   #17
Zene to rade kad imaju drugoga...
Vendetta13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 08:19   #18
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Zene to rade kad imaju drugoga...
apsolutno se slažem sa ovim...žena očito želi što prije završiti sa svojim brakom da krene dalje...pri tome očito ima dobar i čvrst razlog

Been there, done that
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 09:33   #19
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Zene to rade kad imaju drugoga...
Slažem se u potpunosti! Žene su zle proklete vještice a muškarci anđeli! I onda kad se nakupe problemi koji se očito ne rješavaju te proklete ženturače lete drugome u zagrljaj ostavljajući sirotog anđelčića samoga sa dvoje djece. Da, jamačno je uvijek u pitanju druga osoba.


Btw, čak i da ima nekoga, kako to da se nitko ne upita zašto je ta treća osoba ušla u njihov brak? I ako je i našla tog nekoga, zar ta žena nema pravo na sreću? Ili treba ostati u braku gdje nema ljubavi zato da se anđelčić ne bi osjećao napuštenim a tako je bio dobar i brižan. Ah da, sve je to jer su žene proklete vještice kojima samo penis viri iz očiju.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 12:06   #20
Da žena odmah ima nekog drugog, muškarci su lažljiva gamad....
Zašto se uvijek svi povode za tim stereotipima o muškarcima i ženama????
Zar nismo svi osobe za sebe? Zar sam ja ista kao i moja susjeda, najbolja prijateljica? Zar ste vi svi isti? Nismo!!! Da jesmo nebi bilo ovakvih stvari. Svatko je osoba za sebe, svatko ima svoje razmišljanje i svoje razloge. Zašto je onda njegova žena automatski preljubnica? Samo njih dvoje znaju što je predhodilo ovome i kako to mogu riješiti ili dalje funkcionirati kao osobe za sebe.
Ja bar mislim da bi svaku osobu trebali gledati kao jedinku, a ne odmah ju svrstavati u neke unaprjed preodređene stereotipe.
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.