Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 18:21   #61
da i još je problem kaj kašlje i imam osjećaj da dođe do grla al ne zna izbaciti to van pa mi se čini da opet sve završi na plućima
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 18:32   #62
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
taj apisirup jel to pomaže kod onog dječijeg kašlja koji zvuči ko da popuši 2 kutije dnevno???to je valjda produktivan???uglavnom moja mala stalno(kad god ide u vrtić) kašlje ko mali konjviše neznam kaj da radim bili smo i na antibioticima i na srebrnjaku i sve to pomoghne al se opet vrati a nemrem i neću joj svaki mj.davati antibiotike.PLEASE pomozite stvarno sam više luda.

da i još je problem kaj kašlje i imam osjećaj da dođe do grla al ne zna izbaciti to van pa mi se čini da opet sve završi na plućima
Je tak! Topla preporuka! Ja sam bila već odustala od svega, i onda je Apisirup riješio stvar u 2 dana.
Radi se od meda, sljeza, propolisa i majčine dušice...ubitačna i dobitna kombinacija- med i propolis dižu imunitet i djeluju antiseptički, slijez razrijeđuje sluz pa završi u želucu, jedino nisam sigurna za majčinu dušicu, al sigurno neki dobar vrag radi i ona.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 09:19   #63
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Je tak! Topla preporuka! Ja sam bila već odustala od svega, i onda je Apisirup riješio stvar u 2 dana.
Radi se od meda, sljeza, propolisa i majčine dušice...ubitačna i dobitna kombinacija- med i propolis dižu imunitet i djeluju antiseptički, slijez razrijeđuje sluz pa završi u želucu, jedino nisam sigurna za majčinu dušicu, al sigurno neki dobar vrag radi i ona.
neću hvaliti jer se to kao ne hvali ali
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:14   #64
Jeste probali inhalirati doma?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:06   #65
Definitivno Apisirup, spasio nas je već dva puta!
Bubblegum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 10:39   #66
za kašalj svih vrsta sirup od borovih iglica,zakon
mi ga radimo sami ali ima ga i za kupit
nas je spasio jer kćer ima astmu i od obične prehlade njoj se iskomplicira
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 23:51   #67
Mucimo se s kasljem nekoliko dana, prvi dan kako je poceo nas djecak jako kasljat kupila sam Prospan (uvjek mu je pomagao, do sada ) i kapi za nos Aquamaris.
Kako vidim da se kasalj nije smirio ni nakon 3 dana davanje sirupa posjetili smo naseg pedijatra. Pluca su mu super, grlo isto, u nasem slucaju uzrok kaslja je nosic i njegovo povremeno curene.
Lijek je: dobro i jako ispuhavanje nosa - sto cešće, tri puta na dan po dvije kapi Garasone (ovo su kapi za oko i uho ali ih daju i za nosic jer su izuzetno njezni pa nece ostetiti sluznicu) nakon ispuhavanja i to je to.
Za kašalj - mlijeko sa pregorenim šećerom i na vrsak kafene lazice puter. Rekla sam mu za Prospan, odgovor je bio kratak - nece mu pomoci, moze samo ublaziti al ne i izlijeciti kasalj.
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:36   #68
Quote:
mamamia79 kaže: Pogledaj post
za kašalj svih vrsta sirup od borovih iglica,zakon
mi ga radimo sami ali ima ga i za kupit
nas je spasio jer kćer ima astmu i od obične prehlade njoj se iskomplicira
di ga ima za kupit, kako se zove i tko je proizvođač? mene su svugdje samo blijedo gledali i rekli da nemaju nešto takvo...

pomoglo bi da napišeš kako ga radite doma

mi smo probali i Prospan i Islandski lišaj i još neki biljni sirup - ništa ne pomaže...
sad sam kupila sušenu kadulju i neku biljku Iva http://www.zdravlje.at/ljekovito-bil...-iva/20090304/ koju također hvale kad su dišni putevi u pitanju + baby propolis pa ćemo probati s tim...inače, nikako se riješiti tog kašlja
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:40   #69
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
di ga ima za kupit,
ima u dm-u, neki slovenski, zelena je kutija, s borovom grančicom
zna li netko smije li to dijete od godinu dana?
odnosno, što uopće smije jednogodišnjak protiv kašlja osim prospana/hederana i sličnih bršljanskih sirupa?
dal ove propolisne? taj od borovih iglica je isto na nekoj mednoj bazi, čini mi se.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 13:32   #70
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ima u dm-u, neki slovenski, zelena je kutija, s borovom grančicom
tnx. baš ću pogledati u našem DM-u...iako, već imam pravu kolekciju sirupa protiv kašlja za maloga
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:17   #71
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
tnx. baš ću pogledati u našem DM-u...iako, već imam pravu kolekciju sirupa protiv kašlja za maloga
Sirup je od Medexa, od smrekinih iglica, u dm ga ima i košta nekih 70-ak kn, ali je odličan i za djecu i za odrasle! Za bebe ne znam, trebalo bi pogledati upute...
mimali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:07   #72
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ima u dm-u, neki slovenski, zelena je kutija, s borovom grančicom
zna li netko smije li to dijete od godinu dana?
odnosno, što uopće smije jednogodišnjak protiv kašlja osim prospana/hederana i sličnih bršljanskih sirupa?
dal ove propolisne? taj od borovih iglica je isto na nekoj mednoj bazi, čini mi se.
Djeci do godinu dana ne daju se sirupi sa medom, propolisom i općenito pčelinji proizvodi zbog moguće alergijske reakcije.

Djeca iznad godinu dana smiju sve sirupe koji ne sadrže alkohol (sljez, trputac, jaglac, bršljan...).

Kod kašlja je najbitnija hidracija, tj. davanje veće količine tekućine, najbolje vode ili sljezovog čaja.
Od sljezovog korijena možete sami pripremiti macerat ( svaki dan svježi).
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 19:11   #73
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Mucimo se s kasljem nekoliko dana, prvi dan kako je poceo nas djecak jako kasljat kupila sam Prospan (uvjek mu je pomagao, do sada ) i kapi za nos Aquamaris.
Kako vidim da se kasalj nije smirio ni nakon 3 dana davanje sirupa posjetili smo naseg pedijatra. Pluca su mu super, grlo isto, u nasem slucaju uzrok kaslja je nosic i njegovo povremeno curene.
Lijek je: dobro i jako ispuhavanje nosa - sto cešće, tri puta na dan po dvije kapi Garasone (ovo su kapi za oko i uho ali ih daju i za nosic jer su izuzetno njezni pa nece ostetiti sluznicu) nakon ispuhavanja i to je to.
Za kašalj - mlijeko sa pregorenim šećerom i na vrsak kafene lazice puter. Rekla sam mu za Prospan, odgovor je bio kratak - nece mu pomoci, moze samo ublaziti al ne i izlijeciti kasalj.
Garasone kapi su lijek koji dajete izričito po uputi liječnika.
Nikako se ne bih složila da su nježne,one su kombinacija antibiotika i kortikosteroida.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:20   #74
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Djeci do godinu dana ne daju se sirupi sa medom, propolisom i općenito pčelinji proizvodi zbog moguće alergijske reakcije.
Nije zbog alergijske reakcije već zbog virusa koji se može nači u medu, a koji je za odrasle bezazlen za razliku od male djece.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 14:24   #75
sirupa od smrekinih vršaka na koji sam mislila nema više u dm-u. na tom odmedexa piše od 2 godine nadalje.
kupila od holyplanta sirup od bijelog sljeza na kraju.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:38   #76
curica, 1,5 god kašlje, slijeva joj se iz nosa u grlo. Dobili Garasone kapi, koji bi joj sirup i gdje kupila da pomogne razrijediti sluz?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 12:12   #77
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
curica, 1,5 god kašlje, slijeva joj se iz nosa u grlo. Dobili Garasone kapi, koji bi joj sirup i gdje kupila da pomogne razrijediti sluz?
Apisirup. Obavezno skuhaj čaj od korijena bijelog slijeza i više puta dnevno joj ušpricaj u nos. Proći će joj sve kroz par dana, ali moraš biti ustrajna. Moj sin nije zašmrcao više od pol godine.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 22:13   #78
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
di ga ima za kupit, kako se zove i tko je proizvođač? mene su svugdje samo blijedo gledali i rekli da nemaju nešto takvo...

pomoglo bi da napišeš kako ga radite doma

mi smo probali i Prospan i Islandski lišaj i još neki biljni sirup - ništa ne pomaže...
sad sam kupila sušenu kadulju i neku biljku Iva http://www.zdravlje.at/ljekovito-bil...-iva/20090304/ koju također hvale kad su dišni putevi u pitanju + baby propolis pa ćemo probati s tim...inače, nikako se riješiti tog kašlja
sorry nisam dugo bila ovdje

sirup radiš tako da nabereš mlade izdanke bora ,smreke(znači 4 ili 5 mjesec)
i bilo bi dobro da bereš daleko od ceste,negdje u prirodi
treba ti toga otprilike jedna vrečica
onda u one velike staklene flaše (od zimnice)slažeš slojeve,jedan sloj izdanaka jedan sloj šećera i tako do vrha,dobro to stisneš nakon svakog sloja
zatvoriš i staviš na sunce najmanje 21 dan ili dok ti se šećer potpuno ne rastopi,onda ga preko gaze procijediš u boce i staviš na tamno mjesto(ja svoje zamotam novinama i zalijepim selotejpom)

mi smo ove godine napravili 5 litara i dajemo kad kome zatreba
prošle godine se spasila kćer od prijatelja koja je tri tjedna kašljala katastrofalno
da bilo ga je za kupit u DM-u ali i ja sam vidjela da ga više nema
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:09   #79
malom curi nos i kašljuca već desetak dana.. uglavnom mu se ponoći pogorša, tijekom dana tu i tamo zakašlje, nema temperaturu... i danas mu pedica da ventolin sprej da inhalira preko babyhaler-a.

mene muči pitanje: nije li on premali (ima 15mj) da koristi ventolin za tek početak, kao nekog bronhitisa?
a sa 6mj kad je imao puno žešči bronhitis+temperatura dobio je bisolvon i prošlo mu je vrlo brzo!

ja sam do puberteta imala bronhalnu astmu i koristila sam ventolin, ali bilo mi je rečeno od strane specijalista da ga koristim kad fkt zagusti i dobro znam šta je ventolin i sad mi se nekak ne da njemu to davat, pogotovo jer ona nije specijalist a smatram da je ventolin itekako ozbiljan lijek!

jel još nekome pedijatar dao ventolin? možda je to postalo uobičajeno.. ali ono, ja sam zinula kad mi je to spomenula.. pa cijeli ga život vežem uz astmu i bezbroj pregleda a ona ga vidi prvi put (to je nova pedica, stara ide u penziju) i da mu taj ventolin
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 18:18   #80
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
malom curi nos i kašljuca već desetak dana.. uglavnom mu se ponoći pogorša, tijekom dana tu i tamo zakašlje, nema temperaturu... i danas mu pedica da ventolin sprej da inhalira preko babyhaler-a.

mene muči pitanje: nije li on premali (ima 15mj) da koristi ventolin za tek početak, kao nekog bronhitisa?
a sa 6mj kad je imao puno žešči bronhitis+temperatura dobio je bisolvon i prošlo mu je vrlo brzo!

ja sam do puberteta imala bronhalnu astmu i koristila sam ventolin, ali bilo mi je rečeno od strane specijalista da ga koristim kad fkt zagusti i dobro znam šta je ventolin i sad mi se nekak ne da njemu to davat, pogotovo jer ona nije specijalist a smatram da je ventolin itekako ozbiljan lijek!

jel još nekome pedijatar dao ventolin? možda je to postalo uobičajeno.. ali ono, ja sam zinula kad mi je to spomenula.. pa cijeli ga život vežem uz astmu i bezbroj pregleda a ona ga vidi prvi put (to je nova pedica, stara ide u penziju) i da mu taj ventolin
pa zašto ne odeš recimo na srebrnjak ,ne znam odkud si
pa će oni reć jel treba ventolin ili ne
moja kćer ima dijegnozu astmu ali fala bogu blaži oblik,ali pumpice su uvijek u pripremi,ona se meni jednom skoro ugušila ,ni ventolin nije pomogao

ako nisi sigurna idi dalje traži mišljenje
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.