Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 14:18   #6821
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Tu ti je global verzija u Goldwayu https://www.aliexpress.com/store/pro...77eac55bL67pBV

I global verzija u Mi Global Storeu https://www.aliexpress.com/store/pro...50bcc7c8oYaBJU


To su baš stock global verzije sa EU punjačima i tvornički instaliranim global ROM-om, samo nemoj zaboraviti odabrati DHL dostavu.
Jesu li to jedine razlike od onih kao Original verzija ili ove Global verzije podržavaju i neke LTE ili 3G frekvencije više...!?

i što treba upisati kod ovih na Mi Global za free kaljeno i silikon...!??
sappyka is offline  
Old 20.10.2017., 14:21   #6822
Mislim da ne podržava LTE 800 (B20) ako na to misliš...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 20.10.2017., 14:43   #6823
Stock global verzije Xiaomia podržavaju LTE800 (B20).
Razlike su inače podrška za band 20, EU punjač, tvornički instaliran global ROM i drugačija kutija.
Gilach is offline  
Old 20.10.2017., 14:44   #6824
Da na to sam mislio Original nema LTE 800 (B20) - dok Global verzija bi trebala zar ne...!??

Iako dijele isti Global ROM...

No zna li itko što treba upisati da bi se dobilo gratis kaljeno i silikon od Mi Globala (ili oni ne daju to)...
sappyka is offline  
Old 20.10.2017., 14:46   #6825
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Da na to sam mislio Original nema LTE 800 (B20) - dok Global verzija bi trebala zar ne...!??

Iako dijele isti Global ROM...

No zna li itko što treba upisati da bi se dobilo gratis kaljeno i silikon od Mi Globala (ili oni ne daju to)...
nemamo insajdere tamo nazalost..

from my LEX720
sasha2511 is offline  
Old 20.10.2017., 14:54   #6826
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Da na to sam mislio Original nema LTE 800 (B20) - dok Global verzija bi trebala zar ne...!??

Iako dijele isti Global ROM...

No zna li itko što treba upisati da bi se dobilo gratis kaljeno i silikon od Mi Globala (ili oni ne daju to)...
Na kinesku verziju (original) ti global ROM instalira trgovac, global verzija ga ima serijski.

Global ima B20, uzeo sam curi Redmi Note 4 global verziju pa mogu potvrditi.

Što se tiče kaljenog stakla, nemojte ga uzimati sa Goldwaya ili Mi global storea (osim ako ne dobijete free kao gift) jer ne pašu kako spada na modele sa 2.5D staklom. Za Redmi Note 4(x), Mi A1 i slične vam treba zakrivljeno kaljeno. Silikon je ok i dobro paše.


Inače i Goldway i Mi Global Store su zapravo Chigon koji je nekad držao i Top One.
Gilach is offline  
Old 20.10.2017., 15:08   #6827
To oko kaljenog znam.., pa sam uzeo 3D koje pokriva cijelu površinu, no onda kad se stavlja silikon zajedno on gura to 3D kaljeno staklo pa ga stalno odljepljuje.., i to me nervira... što nema poštenog kaljenog koje paše uz silikon...., a da se ne odljepljuje ili ima zraka okolo...
sappyka is offline  
Old 20.10.2017., 15:32   #6828
da se nadovezem.. a dosta ekipe iz bivseg Top One je sada u Tonke digital store koji imaju isto dostavu DHL bez davanja a ima i popust kod njih + pokloni cini mi se..


from my LEX720
sasha2511 is offline  
Old 20.10.2017., 16:59   #6829
Gilach thx za info..nisam znal to
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 20.10.2017., 17:37   #6830
Znaci kupio 2 moba na honorbuy u srijedu navečer i mobiteli danas došli, platio dinarsom i nije mi uopće dosao racun za platiti niti mi oduzelo pare???
daky123 is offline  
Old 21.10.2017., 02:00   #6831
I to je korisna informacija... znači dinersom su besplatni mobiteli....

sa mog XRN 4X
sappyka is offline  
Old 21.10.2017., 09:04   #6832
Quote:
daky123 kaže: Pogledaj post
Znaci kupio 2 moba na honorbuy u srijedu navečer i mobiteli danas došli, platio dinarsom i nije mi uopće dosao racun za platiti niti mi oduzelo pare???
Imam Diners 20+ godina i vjeruj mi, stići će Uglavnom, na online stranici im treba nekad i tjedan dana da ažuriraju podatke o plaćanjima...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex is offline  
Old 21.10.2017., 09:07   #6833
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Stock global verzije Xiaomia podržavaju LTE800 (B20).
Razlike su inače podrška za band 20, EU punjač, tvornički instaliran global ROM i drugačija kutija.
Da bi bilo još jednostavnije, ne kod svih Xiaomija - Mi Max 2 Global ima sve navedeno (EU punjač, ROM, kutiju) - osim B20 frekvencije...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex is offline  
Old 23.10.2017., 19:23   #6834
došli mobiteli sa honorbuya u roku 3 dana, xiaomi a1 i xiaomu note 4 , i da racun stigao na diners nakon 3 dana također
daky123 is offline  
Old 23.10.2017., 21:49   #6835
Ajde pls prijavi kakav ti je A1...čista znatiželja kak radi na čistom androidu
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 24.10.2017., 05:00   #6836
xiaomi redmi note 4x

pozdrav, imam filing da ovo nece niko procitat jer san sastavia cijeli esej no dobro

gledam kupiti RN4x pa me zanima ako bi mi netko mogao pojasniti kako funkcionira garancija kod mobitela iz kineskih ducana

procitao sam zadnjih 150 strana foruma (cisto da se pohvalim )
i pokusavam skuziti koliko se ispalati kupiti mobitel u nekom kineskom shopu koji dostavlja bez davanja, u odnosu na neke hrvatske kao neutrino ili mobileshop.eu (u mobileshopu je jeftiniji 200-300kn al me ne ohrabruju iskustva s njihovim servisom)

koliko dođe slanje mobitela u kinu i kolika je vjerojatnost od naplate pdv- prilikom slanja na servis i koliko se to sve skupa ceka

postoji li nacin da se izbjegne slanje u kinu, npr. da li je moguce dogovoriti s njima da se mobitel popravi u servisu u Hr a da oni pokriju troskove ili da posalju zamjenski dio postom meni
Prilikom narucivanja iz eu skladista, da li se salje u eu na popravak u tom slucaju (npr. geekbuying) i da li je onda to jednostavnije i jeftinije?
takodjer sam citajuci warranty policies tih ducana uocio, ne nekima pise da free repair ne obuhvaca zamjenu hardwerea uopce, ili pak ne vrijedi na maticnu i ekran (sto mi je malo suludo posto moj trenutacni mob LG g3 - mijenjan i ekran i maticna )


s druge strane, pari mi se da za 300-400kn vise se moze uzeti isti mob kod nas sa 2 god garancije.
iako ne znam koliki je problem i u nasim shopovima ostvariti garanciju
(citao sam neka negativna iskustva s time za mobileshop i slanjem u mađarsku itd.)

znaci, gdje kupiti, koje su prednosti i mane kupnje u kini ili kod nas

zahvaljujem unapijed svim ljudima dobre volje
FilipR is offline  
Old 24.10.2017., 11:43   #6837
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Huawei sa Leica kamerama, ali on je 30% skuplji od Xiaomia.
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Xiaomi Mi6, Mi Note 3, Meizu Pro 7...flagship modeli imaju dobre kamere, no za tu lovu se može uzeti i npr. novi Samsung Galaxy S7 na njuškalu pa je upitan smisao takve kupovine obzirom na potencijal kasnije prodaje kao rabljenog...

Od jefttinijih Meizu M6 Note nije loš, Xiaomi Mi A1 je dobar po danu uz dobro osvjetljenje.
evo dijete bi huawei, e sad koji bi huawei best buy bio do nekih 1500 1600 kn

nebitno od kuda narucujem ...

negdje sam procitao da je Huawei Honor 8 Lite best buy, ne sjecam se di, e sad jel je ili ima nes bolje, informacije, informacije amo jer ja nemam pojma
Bankina is offline  
Old 24.10.2017., 11:47   #6838
Quote:
FilipR kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam filing da ovo nece niko procitat jer san sastavia cijeli esej no dobro
itd.)

znaci, gdje kupiti, koje su prednosti i mane kupnje u kini ili kod nas
Nema ti tu formule, ovisi o modelu, dućanu, vremenu kupnje itd. Razlike u cijeni kod nas i vani mogu biti od 200 pa do 900-1000 kn tako da moraš konkretno vidjeti i izračunati. Slati u Kinu je prije par godina bilo OK i koštalo samo 60 kn poštarine, sad uz to moraš vaditi izvoznicu koja košta 400 kn pa nije isplativo u većini slučajeva, osim ako ti PDV nije manji od toga pa da ga ponovno platiš, bez izvoznice...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex is offline  
Old 24.10.2017., 12:00   #6839
Ako se misli kupovati iz Kine, i ako nije velika žurba, dobro bi bilo pričekati do 11.11.
Tada će biti sniženja, samo treba naći pravo.
pc_arhe is offline  
Old 26.10.2017., 13:08   #6840
Quote:
daky123 kaže: Pogledaj post
došli mobiteli sa honorbuya u roku 3 dana, xiaomi a1 i xiaomu note 4 , i da racun stigao na diners nakon 3 dana također
koju vrstu shipinga si koristio?(dali je onemogučila dodatni trošak pdv i carine)
fiser is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.