Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 11:37   #41
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa skrbništvo doslovno je zajedničko.
Tu se zapravo govori o tome s kim djeca žive, a koga "posjećuju", prema minimalno utvrđenom planu ili više ako se roditelji sami tako dogovore.
aha, znaci zajednicko skrbnistvo ne znaci automatski 50:50? nego to svatko odredi kako hoce...?
ovdje stvarno treba imati jak i dramatican razlog da nije 50:50.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 12:22   #42
Mene zanima koliko bi očeva tražilo djecu da postoji velika vjerojatnost da će ih i dobiti. Ovako kad si 85% ziher da ih nećeš dobiti, možeš potegnuti tu herojsku gestu i ispasti pravednik.
Oprostite mi, dečki, što sam ovako cinična, vlastito iskustvo i praćenje situacije u svojoj okolini me učinilo takvom, ali jedva da znam nekolicinu koji koriste i svoje minimalno zakonsko pravo i obvezu da budu očevi u pravom smislu riječi.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 12:32   #43
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko bi očeva tražilo djecu da postoji velika vjerojatnost da će ih i dobiti. Ovako kad si 85% ziher da ih nećeš dobiti, možeš potegnuti tu herojsku gestu i ispasti pravednik.
Oprostite mi, dečki, što sam ovako cinična, vlastito iskustvo i praćenje situacije u svojoj okolini me učinilo takvom, ali jedva da znam nekolicinu koji koriste i svoje minimalno zakonsko pravo i obvezu da budu očevi u pravom smislu riječi.
A, dobro sad, ima ih.
Osobno ih poznajem nekoliko, ali mislim da ovih koji izvrdavaju sve moguće jer im se ne plaća alimentaciju ili plaćaju, ali zapravo nemaju pojma što bi cijele dane s djecom kad su kod njih, ima više, no to nisu oni koji ovdje pišu, pa mi je bez veze da se proziva njih u vezi onih drugih koji se tu ni ne pojavljuju.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:20   #44
Ma ok, nisam htjela izazivati ni skretati priču u krivom smjeru.
Empirija boli pa možda i muti sliku o stvarnom stanju.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:35   #45
Problem je sto se ljudi ne mogu dogovoriti.. Ako se dvoje ne mogu dogovoriti u braku onda se nece moci dogovoriti ni u vezi razvoda. Ja bih voljela da je drugacije, ali obicno jedna strana opet gasi vatru... ali valjda ni to ne traje vjecno.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:22   #46
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
aha, znaci zajednicko skrbnistvo ne znaci automatski 50:50? nego to svatko odredi kako hoce...?
ovdje stvarno treba imati jak i dramatican razlog da nije 50:50.
Ako sam dobro shvatila-kod vas dijete nakon rastave ima 'dvojnu' adresu?
Kako se to realizira ako roditelji žive udaljeno?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:37   #47
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
aha, znaci zajednicko skrbnistvo ne znaci automatski 50:50? nego to svatko odredi kako hoce...?
ovdje stvarno treba imati jak i dramatican razlog da nije 50:50.
Kod nas se izraz skrbništvo krivo interpretira. Oba roditelja skrbe za maloljetnu djecu bez obzira jesu li u braku ili nisu. Dakle, oba imaju skrbništvo, ali tu se često izraz skrbništvo interpretira kao -pripadanje djeteta jednom roditelju, tj odluka o tome s kim će dijete živjeti a s kojim će se povremeno viđati za neke znači "dobivanje" ili "gubitak skrbništva" Iz tog razloga ne može biti 50:50.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:50   #48
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko bi očeva tražilo djecu da postoji velika vjerojatnost da će ih i dobiti. Ovako kad si 85% ziher da ih nećeš dobiti, možeš potegnuti tu herojsku gestu i ispasti pravednik.
Oprostite mi, dečki, što sam ovako cinična, vlastito iskustvo i praćenje situacije u svojoj okolini me učinilo takvom, ali jedva da znam nekolicinu koji koriste i svoje minimalno zakonsko pravo i obvezu da budu očevi u pravom smislu riječi.
Mislim da je Blackmore u nekom od prošlih postova pogodio pravi smisao problematike ali koliko sam pratio nije bio shvaćen!
I ova tema brije po standardu..kako izliječiti bolest koju nismo spriječili!
Na žalost...i po meni..kasno je! Zakoni i oni koji ih donose generalni su krivci zašto je situacija ovakva kakva je!
Ja sam jedan od očeva koji se svojevremeno držao i prava i obaveza ali jebite me...ne bih više priču ponovio niti pod razno! Previše je tu stresa za kojeg se zakonodavcu živo jebe!
Sorry na izrazima ali to je moj dojam..
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:18   #49
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Ja sam jedan od očeva koji se svojevremeno držao i prava i obaveza ali jebite me...ne bih više priču ponovio niti pod razno!
jel moze elaborirat? sto si to tocno radio a kako se zakonodavcu zivo jebe? zanimaju me okolnosti iz prve ruke... tx
perich is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 14:30   #50
ima nesto i u tome ali

Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Mene zanima koliko bi očeva tražilo djecu da postoji velika vjerojatnost da će ih i dobiti. Ovako kad si 85% ziher da ih nećeš dobiti, možeš potegnuti tu herojsku gestu i ispasti pravednik.
Oprostite mi, dečki, što sam ovako cinična, vlastito iskustvo i praćenje situacije u svojoj okolini me učinilo takvom, ali jedva da znam nekolicinu koji koriste i svoje minimalno zakonsko pravo i obvezu da budu očevi u pravom smislu riječi.
pa neki određeni postotak veči od presuđenog bi sigurno realno uzeo dijete sebi na apsolutnu brigu i odgoj i sve sto ide sa tim .al ova statistika je fakat poražavajuča i pokazna za stanje društva i pravosđa opčenito .a ocentrima za socijalu ne treba ni zboriti-uzaludno ! vazno je zato da se zele uvest kvote 50-50 za politiku tj.za ulazak u sabor ! a kud ce sa djecom onda ove koje imaju djecu i u saboru bi bile ? dadiljama dat na čuvanje(bolje to nego da su kod tate ) -saborske plače su dobre pa bi to išlo ,kaj ne ! ravnopravnost je civilizacisko postignuce i treba poticati al neke stvari su jednostavno zadane prirodom i drustvom .
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 16:29   #51
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
pa neki određeni postotak veči od presuđenog bi sigurno realno uzeo dijete sebi na apsolutnu brigu i odgoj i sve sto ide sa tim .al ova statistika je fakat poražavajuča i pokazna za stanje društva i pravosđa opčenito .a ocentrima za socijalu ne treba ni zboriti-uzaludno ! vazno je zato da se zele uvest kvote 50-50 za politiku tj.za ulazak u sabor ! a kud ce sa djecom onda ove koje imaju djecu i u saboru bi bile ? dadiljama dat na čuvanje(bolje to nego da su kod tate ) -saborske plače su dobre pa bi to išlo ,kaj ne ! ravnopravnost je civilizacisko postignuce i treba poticati al neke stvari su jednostavno zadane prirodom i drustvom .
Ja sam se malo pogubila. Mislim da u Saboru baš nitko ne sjedi 8 sati, tako da tu nemaš brige

A uostalom, zar očevi ne rade?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:30   #52
aha

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja sam se malo pogubila. Mislim da u Saboru baš nitko ne sjedi 8 sati, tako da tu nemaš brige

A uostalom, zar očevi ne rade?
da nije lako mene pratit poanta ti nije dostupna ,zao mi je ali dovoljno je samo ponovit 85% prema 11% . :klap:
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:33   #53
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
da nije lako mene pratit poanta ti nije dostupna ,zao mi je ali dovoljno je samo ponovit 85% prema 11% . :klap:
Prekini trolati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:39   #54
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
a koliko djece je dodjeljeno ocu i majci?
uopce ne znam kakav je zakon u HR, u DK i SWE svi rastavljeni parovi koje znam imaju za djecu zajednicko skrbnistvo. to je standardno pravilo i odstupanje od toga je samo za specijalne slucajeve.
statistika za 2011 godinu kaze 92% djece imaju oba roditelja kao skrbnika.

no svedska je vec odavno odmakla na putu ravnopravnosti roditelja, to se nije desilo preko noci
raznih je mjera uvedeno da ukljuci i oca kao ravnopravnog roditelja od samog rodjenja (npr od 15 mjeseci "porodiljskog" 2 mjeseca roditeljskog odsustva je rezervirano iskljucivo za oca, stim da ostatak mogu podijeli kako zele. plus sto se dobiva extra nadoknada ako ta podjela bude 50:50)
u praksi ocevi obicno uzimaju 6 mj.
mozete li zamisliti hrvatskog oca koji ide pola godine na roditeljski dopust i brine se o bebi od pol godine dok mu zena ide na posao?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:39   #55
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
mozete li zamisliti hrvatskog oca koji ide pola godine na roditeljski dopust i brine se o bebi od pol godine dok mu zena ide na posao?
Kad ovako kažeš + bonk u glavu ispada kao da je porodiljski kazna pa eto vam muški, trpite malo (kad već ne rađate)... hahahaha
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:47   #56
Ne nego mislim da je hrvatski prosjecni mentalitet jako daleko od toga
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:23   #57
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Ne nego mislim da je hrvatski prosjecni mentalitet jako daleko od toga
I što ćemo sada? Svi se odseliti u Norvešku e da bi imali savršen mentalitet i da bi bilo "normalno" da muškarci porodiljaju 6 mjeseci?
Jednako kao što ti pitaš koliko bi muškaraca prihvatilo porodiljni 6 mjeseci... ja tebe pitam, koliko bi žena željelo otići raditi 6 mjeseci prije?
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:36   #58
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
I što ćemo sada? Svi se odseliti u Norvešku e da bi imali savršen mentalitet i da bi bilo "normalno" da muškarci porodiljaju 6 mjeseci?
Jednako kao što ti pitaš koliko bi muškaraca prihvatilo porodiljni 6 mjeseci... ja tebe pitam, koliko bi žena željelo otići raditi 6 mjeseci prije?
lolcina.
reci ti meni, kakav je to otac koji bi dijete odvojio od majke?
to je zlocin, sorry bat jbg tako je.
dijete bez majke je siroce, a bez oca -sasvim fajn

niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:29   #59
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
dijete bez majke je siroce, a bez oca -sasvim fajn

Niptuck, po drugi put te molim da svoje hejterske stavove prema muškarcima ostaviš pred vratima ŽuD-a. To nećemo tolerirati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:36   #60
ne radi kvot
kad kliknem quote nis se ne pojavi
btw, ja nisam ogorcena, dapace, ja ga volim, ipak doprineo je , jel , i ucim ga kako da bude dobar otac i kako da svu svoju paznju usmjeri na nase dijete.

ne sumnjam da je ''odredeni dio muskaraca'' bolja opcija od zene, al to je ipak jedan jaaako mali dio , zanemariv , po kojima se statistika nikad nece vodit
tak da,
ako poznas takvog, upoznaj me, slobodno
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.