Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 18:37   #81
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
ti nis ne kuzis
djeca se nisu stvorila nakon rastave, ne moze se tek nakon rastave govoriti o jednakosti, to treba uvoditi postepeno i mjenjati opce norme roditeljstva od samog pocetka
o tom ti ja pricam

treba prvo uvesti pojam DIJELJENE SKRBI a ne da bude ili-ili


Točno to !
Ili ili je najlošije rješenje za djete a najbolje za državni aparat koji lijepo pere ruke od svega a uzalud što pravo kaže da su djeca i pod zaštitom države.
Govorim iz iskustva.
ds12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:17   #82
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
...
što kad imaš dva jednako brižna i dobra roditelja? dakle, ima se mogućnosti (po svemu što je napisao) dogovoriti sa bivšom ženom za 50 : 50 sistem. zašto ga huškaš protiv toga, ako je to jedini sistem u interesu djeteta? što to on točno gubi? od čega točno odustaje kad pristaje na to da se dijete viđa jednako i s njim i s majkom?

zar je zaista potrebno pisati da dijete pati kad mamu viđa svaki drugi vikend? da pati kad tatu viđa svaki drugi vikend? zar je uopće potrebno pisati da je sasvim svjedno kome je klinac pripao na papiru, ako ste normalni, ako imate uvjete i ako se oko svega možete dogovoriti?
sve je to dobro zamisljeno u teoriji
u praksi, pogotovo u .hr ne postoji dogovor. sud bas briga, misli samo da li ce dobro citirati neki clanak. czss je unaprijed na strani majke. tesko da ce se roditelji, pogotovo tokom razvoda, nesto izdogovarati.
treba jos najmanje 10-15 godina "galame" na sve strane oko odgovornog i podjednakog roditeljstva i nakon razvoda da bi se ovakve stvari pocele prihvacati kao normalne.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:37   #83
ako su bili toliko odgovorni i normalni u trenutku odluke da se vjencaju onda bi takvi normalni trebali jednako odlucivati o djetetu
al neeee.........sve je bilo fajn tokom i prije braka (ipak smo se odlucili uzeti) , sad smo si stranci i pocinje rat! cije je dijete ?
jel moje ili tvoje ,
ccc, ne kontam, ljudi kad se razvode vise se ne poznaju?
neznam, ja nebi mogla zaboravit ljubav koja nas je spojila bez obzira koliki mi se kreten bivsi sada cinio
jbg
onda niste ni u startu bili normalni i odgovorni ,
tako da nemozete niti sada biti
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:49   #84
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
sve je to dobro zamisljeno u teoriji
u praksi, pogotovo u .hr ne postoji dogovor. sud bas briga, misli samo da li ce dobro citirati neki clanak. czss je unaprijed na strani majke. tesko da ce se roditelji, pogotovo tokom razvoda, nesto izdogovarati.
treba jos najmanje 10-15 godina "galame" na sve strane oko odgovornog i podjednakog roditeljstva i nakon razvoda da bi se ovakve stvari pocele prihvacati kao normalne.
po zilijunti put - sud i Centar nisu ni bitni, ako su roditelji normalni. pa i ja sam na papiru pripala svojoj majci, nije me spriječilo da tri do četiri dana u tjednu uredno provodim kod tate.

ima u Hrvatskoj i razumnih ljudi... i to puno.
eto, da ne povjeruješ.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 06:46   #85
Dakle ivkić ja sam se javio čitajući .....
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer.
Jer iz iskustva znam da će se dogodit.....
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Zašto uljepšavati stvari...najvjerojatnije će ubrzo na njegovom mjestu biti neki drugi muškarac i voditi njegovu kćer u vrtić, školu...ići na izlete...i tome slično
I on tu ne može ništa...kao i da je slučaj obrnut...life is a bitch
Ma koliko se on trudio ostati ravnopravan u njenom životu...to je nemoguće...
Nemojmo ga lagati...neće biti sve ok...zapravo biti će sve samo ne ok
Nemora bit možda su oni normalni ljudi i ostat će nakon razvoda prijatelji koji će se o svemu moć dogovorit...
No stvarnost nije takva. Sustav nije takav. I u 99% slučajeva nije tako.
Svaka čast njima ivkić ako su oni iznimke.

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
daj se skoncentriraj na temu, molim te.
daj molim te, skoncentriraj se na temu.
daj molim te, skoncentriraj se na temu.
Ispričavam se ako si dobila dojam da sam rastresen.


Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
moje pitanje je ovo - zašto se ne bi dogovorili za pola : pola provođenje vremena sa svakim od roditelja? zašto dijete ne bi bilo jedan tjedan kod mame, a jedan kod tate? napominjem jednu stvar - dok je dijete jedan tjedan kod mame, to ne znači da za vrijeme tog maminog tjedna uopće ne viđa tatu. to samo znači da spava u maminoj kući.

ne mora uopće biti tjedan - zašto se ne bi dogovorili da dijete bude tri dana kod mame, četiri kod tate? ili tri dana i kod mame i kod tate pa nedjelja kod babe?

zašto svi uvijek idu na to da netko od roditelja dobije većinu vremena, umjesto na to da se trude da to bude podjednako jer je upravo takav sistem zapravo jedini u interesu djeteta?
Pa ja jesam za to.
No pitanje je koliko će ljudi pristat i moć održat takav aranžman. Pogledaj samo ljude koji su postali na ovoj temi i koliko je njih pristalo na takav aranžman.
Ja sam čak u svom razvodu predlagao takav aranžman no druga strana je smatrala da je u boljoj poziciji i da bi joj takav aranžman bio štetan, naspram onog što je smatrala da može dobit.

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ne govorimo o tebi i tvojoj babi ni o ljetima - govorimo o viđanju djeteta na dnevnoj bazi. za dijete je loše kad jednog roditelja vidi svakog drugog vikenda, bio to otac ili majka. i onaj roditelj koji ima mogućnost za pola - pola viđanje, a namjerno zajebava jer njemu POLA nije dovoljno; takav nije dobar ni brižan roditelj, oprosti.
Slažem se a vrijedi i obratno.
Kad neko želi ubrzat, skratit sudski proces jer zna, da sve njemu ide u prilog.
Gledano iz tog kuta, jel takav roditelj brižan?

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
što se tiče nedoumica, sumnja, osjećaja kao da si Pale sam na svjetu - nobody fucking cares. reci to Isusu, psihoterapeutu, kome god. ovdje su bitni osjećaji djeteta, a ne tebe ili tvoje bivše bolje polovice.
Evo idem odma kod doktora...ili travara.

Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
jadno je to roditeljstvo kad umjesto da se trudiš da ti dijete provodi jednako vremena i s drugim roditeljem, ti sebično misliš na svoja prava i svoje vrijeme. jako jadno.
Razvod sam po sebi jest sebičan, no zapravo nužan čin.
Naravno da mislim na svoje vrijeme i kako ga najbolje provesti s djecom.
I mada mi ti pokušavaš inputirati da to nije tako.
Trudim se i da puno vremena djeca provode s bivšom kako ti kažeš boljom polovicom.
I uvjek mogu ici kod mame, kad got požele.
Nikad im to nisam nit necu ogranicavat.

Ne pada mi napamet, govorit nekome što će i kako će.
Ako on sam nije siguran što bi.
Situacija je u svakom slučaju drukčija.
Ja sam samo rekao, da ako netko misli da je dobar roditelj.
Da se bori za povjeru djece. Da ne odustaje.
Samo to ništa više i ništa manje.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 09:13   #86
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nitko se ne rastaje iz hira.
nakon svega što ste napisali ja bih se ipak vratila na početak. nitko se ne rastaje iz hira. slažem se. ali mnogi ulaze u brak iz hira. to je problem.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 09:34   #87
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
po zilijunti put - sud i Centar nisu ni bitni, ako su roditelji normalni. pa i ja sam na papiru pripala svojoj majci, nije me spriječilo da tri do četiri dana u tjednu uredno provodim kod tate.

ima u Hrvatskoj i razumnih ljudi... i to puno.
eto, da ne povjeruješ.

Ovo

Problem djece rastavljenih roditelja nisu zakoni, nego - roditelji. Kojih ima svakakvih.

Ja sam isto pripao mami, otac me u zadnjih 30 godina nije nijednom vidio niti kontaktirao iako je imao sva prava i mater mu je rekla da me moze "dobiti" kad god pozeli...
Bukvalno ne znam kako covjek izgleda. Znam da nije umro samo zato sto bi inace dobio poziv na ostavinsku...

Jednako tako ima krvosasnih rospijetina koje iz objesti ne daju ocu vidjet dijete i ne kuze da time zapravo vise stete svom djetetu nego ocu

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:31   #88
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
djeca se nisu stvorila nakon rastave, ne moze se tek nakon rastave govoriti o jednakosti, to treba uvoditi postepeno i mjenjati opce norme roditeljstva od samog pocetka
o tom ti ja pricam

treba prvo uvesti pojam DIJELJENE SKRBI a ne da bude ili-ili
Koliko ja znam, taj pojam je odavno uveden. Roditeljska skrb se dijeli, bez obzira s kim dijete živi
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:37   #89
Nitro, ajde molim te, ne savjetuj ljudima da otežu sudski proces. Nije u redu.

Što se tiče podjele skrbništva, i ja sam se svojedobno pitala što ne valja s tim da dijete par dana bude kod oca, a par kod majke, međutim negdje sam pročitala da to nije dobro jer dijete nema stabilnu bazu- jedan dom.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:57   #90
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Što se tiče podjele skrbništva, i ja sam se svojedobno pitala što ne valja s tim da dijete par dana bude kod oca, a par kod majke, međutim negdje sam pročitala da to nije dobro jer dijete nema stabilnu bazu- jedan dom.
kao i sve ostalo što se tiče odnosa među polovima i ovo je krajnje kontroverzno.

za ravnopravno vreme kod oca i majke zalažu se uglavnom organizacije za prava očeva i nalazi se na programu umerenih mra aktivista. uticajne feminističke organizacije su uglavnom protiv koristeći taj argument da to nije dobro za decu ali ima i feministkinja koje smatraju da je veće angažovanje muškaraca oko dece osnovni preduslov da wage gap nestane i shodno tome podržavaju shared parenting.

kakogod, potrebna su dalja istraživanja, po mogućnosti bez uplitanja gender politike što je naravno nemoguće.

edit:
da dodam da su naravno interesi dece na prvom mestu ali da se uopšte ne slažem da su jedini faktor koji se gleda kada se odlučuje da li će deca "pripasti" samo jednom ili oba roditelja. mislim, ako bi se pokazalo da je "šteta" od dva doma mala da bi trebalo uzeti i obzir i potrebe roditelja da budu više sa decom. ovako ispada da kada neko postane roditelj prestane biti čovek i postaje mašina za održavanje dece.
ako bi recimo ispalo da shared deca imaju 3% lošiji uspeh u školi da li je to više vredno od (recimo) 30% smanjenja stope samoubistava među razvedenim muškarcima?

Zadnje uređivanje bopal : 14.11.2014. at 14:04.
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:22   #91
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, taj pojam je odavno uveden. Roditeljska skrb se dijeli, bez obzira s kim dijete živi
pa zasto onda ima to pitanje u naslovu da se dijete "dadne" jednom?
kako onda moze da bude da "majka neda ocu da vidja dijete jer je dodijeljeno njoj"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:25   #92
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
kao i sve ostalo što se tiče odnosa među polovima i ovo je krajnje kontroverzno.

za ravnopravno vreme kod oca i majke zalažu se uglavnom organizacije za prava očeva i nalazi se na programu umerenih mra aktivista. uticajne feminističke organizacije su uglavnom protiv koristeći taj argument da to nije dobro za decu ali ima i feministkinja koje smatraju da je veće angažovanje muškaraca oko dece osnovni preduslov da wage gap nestane i shodno tome podržavaju shared parenting.

kakogod, potrebna su dalja istraživanja, po mogućnosti bez uplitanja gender politike što je naravno nemoguće.

edit:
da dodam da su naravno interesi dece na prvom mestu ali da se uopšte ne slažem da su jedini faktor koji se gleda kada se odlučuje da li će deca "pripasti" samo jednom ili oba roditelja. mislim, ako bi se pokazalo da je "šteta" od dva doma mala da bi trebalo uzeti i obzir i potrebe roditelja da budu više sa decom. ovako ispada da kada neko postane roditelj prestane biti čovek i postaje mašina za održavanje dece.
ako bi recimo ispalo da shared deca imaju 3% lošiji uspeh u školi da li je to više vredno od (recimo) 30% smanjenja stope samoubistava među razvedenim muškarcima?
Mišljenja su podijeljena. Zapravo ima podjednako pros i cons. Osobno nisam sigurna što mislim o tome. Ali se ne slažem s tim da interes djeteta ne bi trebao biti jedini faktor. Trebao bi. Jer je to najbitnije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:28   #93
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
pa zasto onda ima to pitanje u naslovu da se dijete "dadne" jednom?
kako onda moze da bude da "majka neda ocu da vidja dijete jer je dodijeljeno njoj"
A čuj, svašta piše na forumu
Najčešće se krivo koriste pojmovi "skrbništvo" i "samohrano majčinstvo".
Oba termina su u praksi jako rijetke iznimke ali ljudi vole gledat američke filmove više nego čitat naše zakone pa je to postalo uobičajeno.
Tako ti na kraju često ispadne da je "samohrana majka žena kojoj je dodijeljeno dijete".
A otac živ i zdrav, sa svim pravima i obavezama, brine se za dijete u svakom pogledu itd.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:31   #94
Joint custody je popularan vani, ali kod nas još uvijek nije. Tu dijete ide majci, a otac ga dobiva vikendima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:34   #95
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Joint custody je popularan vani, ali kod nas još uvijek nije. Tu dijete ide majci, a otac ga dobiva vikendima.
I šteta što nije....imam par poznanika koji ga provode i dobro im ide
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:36   #96
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Joint custody je popularan vani, ali kod nas još uvijek nije. Tu dijete ide majci, a otac ga dobiva vikendima.
Već smo negdje o tome pisali. Postoji milijun scenarija koji bi bili protiv joint custody.
Što ako roditelji žive u različitim gradovima? Na suprotnim stranama milijunskog grada? Klinac je školarac? Kako će svakih 7 dana mijenjati sredinu, školu, društvo...?
Pa je bilo prijedloga da malac ostaje doma ali se roditelji smjenjuju... što meni isto bedasto zvuči.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:38   #97
Negdje sam čitala da bi roditelji trebali blizu živjeti da bi to bilo uspješno.
Naravno da bi bila ludost seljakati dijete na neke veće razdaljine.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:40   #98
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Pa je bilo prijedloga da malac ostaje doma ali se roditelji smjenjuju... što meni isto bedasto zvuči.
Malo reći bedasto...dakle svaki drugi tjedan liježem u postelju i čistim šekret koji koristi moj bivši...WTF?????
Kaj je s onih milijun sitica kojima urediš dom?

Ja se fakat uz najbolju volju nemrem zamisliti u tako nečemu.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:41   #99
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Malo reći bedasto...dakle svaki drugi tjedan liježem u postelju i čistim šekret koji koristi moj bivši...WTF?????
Touche!
Dok se on valja u tvom krevetu (možda čak i sa novom odabranicom) i čuči na tvojoj školjci...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:41   #100
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitala da bi roditelji trebali blizu živjeti da bi to bilo uspješno.
Naravno da bi bila ludost seljakati dijete na neke veće razdaljine.
Normalno...ali ako su u istom gradu...to bi bilo dobro...
Da dijete bude "doma" i kod mame i kod tate...da se troškovi pravično dijele...i da se ne može manipulirati sa viđanjem....meni to super zvuči
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.