Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 17:05   #21
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Ima tu puno pitanja za riješit
- ukinut naknade za prijevoz, dodatke, limitirati godišnji na zakonski minimum, pauze i sl.
- napravit analizu koliko se posla može napraviti za 7,5 sati rada i zatim plaćati po učinku, a ne po satu.
- nema spajanja neradnih dana i vikenda, može, ali neplaćeno.
- tko ima faks, neka i profitira od toga, ali samo ako njegova strućnost donosi rezultate.
- uvest šta više outsource usluga.
- ljudi masovno dolaze needucirani na radna mjesta, učinkovitost 30%..
pretpostavljam da ovo treba vrijedit za sve radnike?
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:07   #22
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Kako objasniti činjenicu da državnim službenicima primanja nisu rasla još od 2000, čak štoviše kontinuirano su im smanjivana dok su im danas gotovo sva materijalna prava oduzeta?

Postavlja se pitanje, zašto i u čijem interesu sindikati šute?

Također, nije li sramotno da država svoje djelatnike drži na rubu siromaštva sa 3500 kn prosječnih primanja, dok je državni prosjek 5500 kn?

Zašto se protiv državnih službenika vodi medijska haranga, a prešućuje se prava istina o ispod prosječnom standardu 90% zaposlenih u državnoj službi čija primanja ne pokrivaju niti osnovne životne troškove?

Zašto se niti jedna politička stranka, pa niti HDZ, nije očitovala o gorućem problemu kriminalne potplaćenosti državnih službenika čija su primanja, odnosno prava oduvijek predstavljala minimum radničkih prava i za realni sektor?
AAAAAAA

Je, sramotno je da država svoje djelatnike drži. Kako gospodarstvo ide dole, državni službenici idu gore i gore i gore. Pa koliko ljudi treba za administrirat 4,2m ljudi? 1000, 2000, 5000 ili 200,000 ?
Sramota kako nas deru sa porezima, prirezima, davanjima i tonu drugih gluposti da bi financirali birokraciju koja ničemu ne služi. (u količini i obimu u kojem je više šteti nego što pomaže).
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:24   #23
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Neka otpuste pola uposlenika u državnim i javnim službama pa povećaju plaće preostalima za 100%, tko im brani.
Inače se slažem s tobom, al ovaj put si baš bubno i osto živ.

Naročito su mi za oko zapele javne službe u tvom postu.

U javne službe između ostalih, spadaju liječnici, medicinske sestre, učitelji...

Ako si ikad bio hospitaliziran u bolnici onda znaš kolika se briga mora posvetiti svakom pacijentu u bolnici. Sestre su dostupne na pritisak dugmeta, služba je bolja nego u hotelu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:25   #24
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa da im se ponudi posao kod privatnika, većina bi pristala.
Pa vidiš baš tako razmišljaju oni što su na državnoj sisi.
Posao se ne dobija i ne nudi,posao se traži.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
kao da je to realna opcija i da bilo ko može nać posao u državnoj ili privatnoj službi.
Pa onda to treba da shvate,da su u odnosu na mnoge u državi povlašćeni i da treba da budu srećni sa time što imaju,jer bi mnogi ubili da budu na njihovom mestu...

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je prilična bajka koja nema veze s realnošću. ljudi koji rade za 4-5 000 kuna definitivno nisu u svom svijetu.
Ima ljudi koji rade za mnogo manje pare,ili onih koji jednostavno ne mogu naći posao,šta oni da kažu?
Vianx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:35   #25
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali onda građani moraju biti i spremni na posljedice istoga.

svako smanjenje zaposlenosti će dovesti do smanjenja razine usluge.

ali naš narod je je konfuzan i kontradiktoran. stalno se sere po uhljebima u javnom sektoru, a istovremeno hoće od države sve- školstvo, zdravstvo, vatrogasce, policiju, komunalce, cestrae, zimsku službu....

mi imamo trošak javnog sektora u skladu s našim željama. to što nam se želje ne poklapaju s financijskim mogućnostima je drugi par rukava.
Ma koja razina usluge, nemojte me zaj...na svakih 10 ljudi koji nešto rade i znaju (i stvarno rade i stvarno znaju) imate 50 njih koji hvataju krivine.

I zato vam na koncu onih 10 polude, plus male plaće, pa odu kod privatnika ili za šefove agencija. I tako već 24 godina (a ni prije nije bilo puno bolje).

Tu je netko naveo na jednoj temi da je njegova mala općina prije rata imala 2 uposlenika, danas ih ima - 47 (!). A to je jedna od općina koje su egzistirale prije rata, njih mislim 120, danas ih ima 520,, plus 100+ gradova. Pa Vi vidite.


Sve i jedan šef na bolničkim odjelima politički postavljen, zapošljavaju nebolničko osoblje sumanuto, dok glavna sestra ima plaću 6.000kn ( atrebala bi barem 12.000 po poziciji I odgovornosti). Naracvno da mora imati malu plaću kad su pare potrošili na političke uposlenike koji glasaju za partiju. Računovodtvo u bolnici od 1.000 uposlenika broji 50 ljudi, a trebalo bi 5. Isto je svugdje je prste ima država.

Cijelu državnu i loklanu upravu možete reducirati za faktor 5, svesti na svega 20% uposlenika u jednoj jedinoj godini. I dići ljudima plaće za više od 100%. I sve će proraditi savršeno za još jednu godinu dok se (kvalitetni) ljudi uhodaju.

Ali dok je HDZa, a bogme i SDPa, slaba šansa. SDP je imao šansu 2012, ali ju je bespovranto prokockao. Objektivno niti nema kadar sposoban da napravi takav rez.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:38   #26
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Inače se slažem s tobom, al ovaj put si baš bubno i osto živ.

Naročito su mi za oko zapele javne službe u tvom postu.

U javne službe između ostalih, spadaju liječnici, medicinske sestre, učitelji...

Ako si ikad bio hospitaliziran u bolnici onda znaš kolika se briga mora posvetiti svakom pacijentu u bolnici. Sestre su dostupne na pritisak dugmeta, služba je bolja nego u hotelu.
Nisam ja ništa bubnuo nego sam se nagledao stvari. A u bolnicama se pod "javne službe" računaju i računovodstvo, i kućni majstori, i dostavljači, i praonica i interni kafić, i kuhinja i pravna služba i služba nabave I kadovska služba itd. Da tek vidite čega sve tu ima.

Ako ne vjerujete volontirajte jedno 6 mjeseci u nekoj bolnici, pa razgovarajte s ljudima iznutra. Sve ćete naučiti, bez brige.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 18:32   #27
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Kako objasniti činjenicu da državnim službenicima primanja nisu rasla još od 2000, čak štoviše kontinuirano su im smanjivana dok su im danas gotovo sva materijalna prava oduzeta?



Postavlja se pitanje, zašto i u čijem interesu sindikati šute?



Također, nije li sramotno da država svoje djelatnike drži na rubu siromaštva sa 3500 kn prosječnih primanja, dok je državni prosjek 5500 kn?



Zašto se protiv državnih službenika vodi medijska haranga, a prešućuje se prava istina o ispod prosječnom standardu 90% zaposlenih u državnoj službi čija primanja ne pokrivaju niti osnovne životne troškove?



Zašto se niti jedna politička stranka, pa niti HDZ, nije očitovala o gorućem problemu kriminalne potplaćenosti državnih službenika čija su primanja, odnosno prava oduvijek predstavljala minimum radničkih prava i za realni sektor?

Jadni državni službenici . To su paraziti i uhljebi koje plaćaju porezni obveznici. Trebalo bi ih 80% otpustiti. Na taj nacin bi se rasteretila privreda i porezi bi bili nizi


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 18:48   #28
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Problem je što ljudi još uvijek ne razlikuju javnu od državne službe. Također se spominju i božićnice koje u državnoj službi više ne postoje, kao niti regres uostalom.



Isto tako, 4-5000 kn je nedostižan san za one koji rade i za 3200-3500 kn, a jednako tako u državnoj službi. Kada usporedimo plaće državnog sa realnim sektorom, a za posao jednake složenosti odnosno odgovornosti, onda je vidljivo kako je potonji daleko bolje plaćen te također nudi i veće mogućnosti napredovanja. Za primjer možemo uzeti i DM gdje je početna plaća na blagajni oko 6000 kn.



Oduvijek se govorilo kako 200 tisuća zaposlenih u državnoj službi predstavlja bazu biračkog tijela HDZ-a, ali s obzirom na inertnost svih političkih stranaka u rješavanju problema potplaćenosti državnih službenika sasvim je izvjesno da će HDZ izgubiti potporu kompletnog državnog sektora, izuzev eventualno obnašatelja dužnosničkih funkcija.

Blaganica u DM ima 6000 kn, a Dr koji nije specijalist 7000. Onda se cudite sto Dr odlaze iz Hrvatske


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 18:50   #29
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Kako objasniti činjenicu da državnim službenicima primanja nisu rasla još od 2000, čak štoviše kontinuirano su im smanjivana dok su im danas gotovo sva materijalna prava oduzeta?

Postavlja se pitanje, zašto i u čijem interesu sindikati šute?

Također, nije li sramotno da država svoje djelatnike drži na rubu siromaštva sa 3500 kn prosječnih primanja, dok je državni prosjek 5500 kn?

Zašto se protiv državnih službenika vodi medijska haranga, a prešućuje se prava istina o ispod prosječnom standardu 90% zaposlenih u državnoj službi čija primanja ne pokrivaju niti osnovne životne troškove?

Zašto se niti jedna politička stranka, pa niti HDZ, nije očitovala o gorućem problemu kriminalne potplaćenosti državnih službenika čija su primanja, odnosno prava oduvijek predstavljala minimum radničkih prava i za realni sektor?
Kako te samo nije sram otvarati ovakvu temu?

Imate božićnice, regrese, darove za djecu, razne dodatke, godišnji, radno vrijeme od 8h dnevno s time da za to vrijeme objektivno radite 5 sati, ostalo provedete u beskonačnim pauzama, ne radite svoj posao ili ga ne radite dovoljno dobro, previše vas je, ne usavršavate se stručno, imate posebnu zakonsku zaštitu u odnosu na ostale radnike, ne možete dobiti otkaz bez postupka pred službeničkim sudom, plaća vam stiže redovito svaki mjesec, vucarate se po bolovanjima, pauzama....

I da, ovo gore nisam pročitao u novinama već govorim iz vlastitog iskustva s državnim službenicima. Tih 3500 kn je previše za vas jer ne vrijedite tih novaca...usluga koju pružate je u većini slučajeva očajna i u velikoj mjeri preplaćena.

Povrh svega nabrojanog, ako smatraš da si dovoljno dobar i zaslužuješ više od službeničke plaće, pa slobodno daj otkaz i okušaj se na tržištu rada.

Zadnje uređivanje Stiglitz : 07.12.2014. at 19:00.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 18:56   #30
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Kako objasniti činjenicu da državnim službenicima primanja nisu rasla još od 2000, čak štoviše kontinuirano su im smanjivana dok su im danas gotovo sva materijalna prava oduzeta?

Postavlja se pitanje, zašto i u čijem interesu sindikati šute?

Također, nije li sramotno da država svoje djelatnike drži na rubu siromaštva sa 3500 kn prosječnih primanja, dok je državni prosjek 5500 kn?

Zašto se protiv državnih službenika vodi medijska haranga, a prešućuje se prava istina o ispod prosječnom standardu 90% zaposlenih u državnoj službi čija primanja ne pokrivaju niti osnovne životne troškove?

Zašto se niti jedna politička stranka, pa niti HDZ, nije očitovala o gorućem problemu kriminalne potplaćenosti državnih službenika čija su primanja, odnosno prava oduvijek predstavljala minimum radničkih prava i za realni sektor?

Hrpa izrečenih floskula bez pokrića i ikakvih statističkih podataka.

Kome nije dobro u državnoj službi, nek ode u privatnika (naravno, ako će ga privatnik željeti zaposliti).

Mislim da će se vrlo brzo pokajati... Već nakon mjesec dana, nakon što odradi 250 sati od kojih mi je plaćeno 160 (ako i toliko), a plaža mu iznosi 70% plaće od one koju je imao u državnoj službi.
Nakon niza uvreda koje će primiti od gazde na svoj račun, shvatit će da nema pavo ni na božićnixu, uskrsnicu, regres, dodatak za prijevoz, na staž, sindikalnu zaštitu, kolektivni ugovor, a ni godišnji mu neće biti po volji.

Konačno, kad nakon 11 ili 12 mjeseci uzastopnog ugovora o radu na mjesec dana (koji je svaki popraćen uvredama i ponižavanjem) slijedeći ne dobije, već sretno ode na burzu, shvatit će koliko je u stvari bio u krivu..


Koliko mu je bilo lijepo kod države poslodavca...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:16   #31
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Hrpa izrečenih floskula bez pokrića i ikakvih statističkih podataka.

Kome nije dobro u državnoj službi, nek ode u privatnika (naravno, ako će ga privatnik željeti zaposliti).

Mislim da će se vrlo brzo pokajati... Već nakon mjesec dana, nakon što odradi 250 sati od kojih mi je plaćeno 160 (ako i toliko), a plaža mu iznosi 70% plaće od one koju je imao u državnoj službi.
Nakon niza uvreda koje će primiti od gazde na svoj račun, shvatit će da nema pavo ni na božićnixu, uskrsnicu, regres, dodatak za prijevoz, na staž, sindikalnu zaštitu, kolektivni ugovor, a ni godišnji mu neće biti po volji.

Konačno, kad nakon 11 ili 12 mjeseci uzastopnog ugovora o radu na mjesec dana (koji je svaki popraćen uvredama i ponižavanjem) slijedeći ne dobije, već sretno ode na burzu, shvatit će koliko je u stvari bio u krivu..


Koliko mu je bilo lijepo kod države poslodavca...
Zaboravio si dodati da je u međuvremenu uzeo kredit ali to njegovog gazdu ne zanima!
Te da je otišao na bolovanje koje mu je plačeno 70% plače ali one na papiru a prijavljen na minimalac!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:17   #32
O čemu vi?

Regresi, darovi za djecu, božićnice, pola prijevoza, pola naknade za dežurstvo i 12% bruto plaće su skinuti svima u državnoj upravi, počevši od 2012. godine.

Državni službenik sa SSS i 1-2 godine iskustva na većini radnih mjesta u upravi ima plaću manju od 3.000 kn, odnosno neznatno veću od zakonom propisanog minimalca.

Plaće za VSS u državnoj upravi nakon 10+ godina staža su za 2-3x manje od prosjeka za odgovarajuće radno mjesto u privatnom sektoru.

Poanta je da državni službenici uopće nisu preplaćeni, kako se to često može čuti, već da za obujam svog opisa posla imaju debelo premale plaće, što je i jedan od razloga zašto ti poslovi zanimaju samo uhljebe i neradnike - nitko tko može birati neće u državnu službu ako ima struku koja se traži, što znači da u dosta grana uprave niti nema nikoga tko zna svoj posao, a uz to se nitko tamo zaposlen neće truditi jer ne postoji sustav nagrada, povišica ili dodataka, već je plaća ista ubio se ti od posla ili sjedio na kavi cijeli dan i tako 30-40 godina, uz nekakav mizerni dodatak na staž.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:32   #33
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si dodati da je u međuvremenu uzeo kredit ali to njegovog gazdu ne zanima!
Te da je otišao na bolovanje koje mu je plačeno 70% plače ali one na papiru a prijavljen na minimalac!
A onda mu u međuvremenu istekne ugovor na određeno i završi na burzi.

@pizvo, a koliko dana GO ima taj tvoj imaginarni jadni službenik u države?
Kako ga koristi?
Jel ti znaš da je meni moj poslodavac dva sata prije odlaska na go rekao da ga ne mogu koristiti, i to bez objašnjenja? I da ga nisam uspio iskoristiti niti jedan dan, sve do isteka 12 jednosmjesečnog ugovora o radu, kad sam konačno završio na burzi?
Koliko sranja mora taj tvoj imaginarni službenik napraviti da bi dobio otkaz?

I nemoj mi prodavati priče o prezaposlenosti istih; zadnjih dva mjeseca puno sam pohađao kojekakve urede državne uprave i vidio sam koliko i kako se radi...
I kako su dame i gospoda dobr4o obučena. TO nije moguće od plaće od 3000 kuna...

Kao što je netko rekao:

Polovici dati otkaz pa će se ostali možda prihvatiti posla.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:58   #34
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Jadni državni službenici . To su paraziti i uhljebi koje plaćaju porezni obveznici. Trebalo bi ih 80% otpustiti. Na taj nacin bi se rasteretila privreda i porezi bi bili nizi


Sent from my iPhone using Tapatalk
80% učitelja, nastavnika. liječnika i sestara???
problem je što tu jako puno ljudi ima vss

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kome nije dobro u državnoj službi, nek ode u privatnika (naravno, ako će ga privatnik željeti zaposliti).
koga? profesore, liječnike, sestre, socijalne radnike, kustose.....koga će privatnik zaposliti?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš da je meni moj poslodavac dva sata prije odlaska na go rekao da ga ne mogu koristiti, i to bez objašnjenja? I da ga nisam uspio iskoristiti niti jedan dan, sve do isteka 12 jednosmjesečnog ugovora o radu, kad sam konačno završio na burzi?

tebi je to normalno i ok?
ako se dogodilo tebi, morali se svima? umjesto da se njihova prava čvrsto čuvaju i prema njima se ravnaju privatnici, događa se upravo suprotno!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:01   #35
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali to nije pitanje plaća, već broja zaposlenih.

broj zaposlenih se povećao, a plaće u državnom sektoru smanjile.

zapravo su ljudi u tom sektoru slabo plaćeni, ali zbog velike nezaposlenosti u državi uvijek ima kandidata.

drugo je pitanje zašto, o pobogu zašto se stalno povećava broj radnika na plaći iz države. izmišljaju se razna ministarstva, agencije, službe, pyzdarije non stop.
Nominalni bdp od 2006. + 12%, zaposlenost u javnoj upravi + 2%, izdaci za place + 26%.
To su sluzbeni podaci MFIN-a i HNB-a.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:37   #36
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali onda građani moraju biti i spremni na posljedice istoga.

svako smanjenje zaposlenosti će dovesti do smanjenja razine usluge...
Nije istina. Eto, ja upravo, ovog trenutka, radim (razglabam na Forumu zato što čekamda se završe neka testiranja...). Kada će leći novci za moj rad, pojma nemam ali znam kad će leći PDV i kad će državni službenici dobiti plaću. I kad dođem doma(tko zna kad) čeka me još posla a sutra ujutro ustani ranom zorom i na teren udaljen dva i pol sata putovanja...

Ako mugu ja,zašto ne mogu i državni službenici?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:45   #37
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
koga? profesore, liječnike, sestre, socijalne radnike, kustose.....koga će privatnik zaposliti?
Pa postoje privatne škole i bolnice,stručnjaci će lako će naći posao,pogotovo sad kad mogu i u Eu da odu da rade...
Što se kustosa tiče,da su hteli nešto pametno da rade u svom životu svakako ne bi odabrali tu profesiju...
Vianx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:49   #38
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Nije istina. Eto, ja upravo, ovog trenutka, radim (razglabam na Forumu zato što čekamda se završe neka testiranja...). Kada će leći novci za moj rad, pojma nemam ali znam kad će leći PDV i kad će državni službenici dobiti plaću. I kad dođem doma(tko zna kad) čeka me još posla a sutra ujutro ustani ranom zorom i na teren udaljen dva i pol sata putovanja...

Ako mugu ja,zašto ne mogu i državni službenici?
Neću komentirat zdravstvo i školstvo, ali svi ovi drugi službenici ne rade ni 50% radnog vremena pa onad na vratima visi na terenu sam i slićno a oni u obližnjem kafiću radno vrijeme od 7 do 8 nema nikog, marenda od 10:30 do 11:00 do 11:30 nema nikog! Svakako ima tu i izuzetaka kojima bi stvarno plaća trebala biti i veća ali se treba prvo riješit ovih lijenčina! Voli bim vidjeti koliko bi radili kod privatnika na taj način!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:10   #39
Poslovi u općinama se nebi trebali ukidati,ali bi se trebao vrednovati rad zaposlenika i vidjeti jesu li oni napravili kakav pomak i unaprijedili opcinu,jesu li povukli novce iz fondova,kolika je naknada za novorođenu djecu. Trebali bi zaposliti ljude kao sto je ona zastupnica Miletic kako bi napravili analize i poticali zapošljavanje u općini. Sada se ti koji su zaposliti u opcinama brinu samo o organiziranju konjickih natjecanja, konjske zaprege i slicne gluposti.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:40   #40
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
80% učitelja, nastavnika. liječnika i sestara???
problem je što tu jako puno ljudi ima vss


koga? profesore, liječnike, sestre, socijalne radnike, kustose.....koga će privatnik zaposliti?

tebi je to normalno i ok?
ako se dogodilo tebi, morali se svima? umjesto da se njihova prava čvrsto čuvaju i prema njima se ravnaju privatnici, događa se upravo suprotno!
Pod boldom nabrojani uopće nisu državni službenici već djelatnici javnih službi. Prvo nauči razliku između javnog sektora i državne službe pa onda komentiraj

Tema nisu djelatnici javnog sektora poput liječnika i učitelja već uhljebljeni birokrati u državnoj službi.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.