Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 03:21   #241
A što kažete na Terrenca Lao. Dovoljno je pogledati njegovu biografiju: https://en.wikipedia.org/wiki/Terence_Tao



Osvojio je zlatnu medalju na IMO s 12 godina !! Dobitnik Fieldsove medalje. Pravi wunderkind. Ono što mi je posebice zanimljivo da se sad bacio na problem Navier–Stokes existence and smoothness, s matematičke strane, ali i fizikalne. https://terrytao.files.wordpress.com...klainerman.pdf


EDIT: I kakav je to klinac ako je s 10 i 11 godina ostvaio tako dobar rezultat na međunarodnoj mat. olimpijadi. Ono tom je 7, 8 razred. Znam da su neki prof. na PMF-u (MO) rekli da su njima i dan danas ti zadaci s problematični, i ne bi se znali baš tako nositi.
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:16   #242
On mi pak sliči na malog od Severine
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:23   #243
Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
I mene stiscu godine, posalji mi sliku pa da vidim da li su nam geni kompatibilni.

Ali moram te upozoravati i podsjecati na regresiju ka prosjeku. Ako si atraktivna kao i ja, djeca ce nam najvjerojatnije biti manje atraktivna od nas. Isto naravno vazi za inteligenciju.
Jebiga onda. Odoh tražit ženika koji je završio ekonomiju pa da dijete bude iznad prosjeka.

@Cats - totalno.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:37   #244
Ovako izgleda pravi muškarac za udavače. https://www.google.hr/search?q=snake...lswOdQCV_KM%3A Znanje matematike/fizike i sličnih daveža je nevažno.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:46   #245
No way. Kakva je to frizura? Ovo je jednako grozno kao i ružne cipele na tipu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:50   #246
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
U najmanju ruku. I veliki vjernik. Neću ja tamo neke bezbožnike da mi se motaju dok se udu dajem.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:54   #247
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Godine me stišću, biološki sat mi otkucava, ...
... a i lastika na gaćama popušta.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 09:59   #248
Quote:
greengold kaže: Pogledaj post
A što kažete na Terrenca Lao. Dovoljno je pogledati njegovu biografiju: https://en.wikipedia.org/wiki/Terence_Tao

Koji prevarant! Natjecanje na olimpijadi je za srednjoškolce, a on je išao na olimpijadu nakon srednje škole, dok je već studirao na univerzitetu. I još je k tome tek iz trećeg pokušaja uspio osvojiti zlatnu medalju.

Nego sad ozbiljno. Zanimljivo mi je kod tih vunderkinda, što se i vidi na ovom primjeru, da s godinama njihova prednost u odnosu na vršnjake lagano pada. Doktorirati s 21 je ipak malo manje impresivno nego početi studirati sa 9. (Od početka studiranja do doktorata mu je trebalo 12 godina, više nego npr. meni. ) Ne kažem da čovjek nije i dalje genijalac, ali ništa manje genijalni nisu ni oni koji to postanu puno kasnije. Npr. Witten (koji je također dobitnik Fieldsove medalje) je počeo pokazivati talenat za fiziku i matematiku tek nakon što je diplomirao povijest u 20-oj.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.

Zadnje uređivanje skeptik : 19.02.2016. at 10:20.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:22   #249
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
No way. Kakva je to frizura? Ovo je jednako grozno kao i ružne cipele na tipu.
To ti je prava muška frizura. Suvremeni mas-mediji su u u javnosti uništili dobar ukus jer su prepuni kojekakvih gejeva, metroseksualaca, uniseksaša, matematičara i slićnih niškoristi.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:23   #250
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Koji prevarant! Natjecanje na olimpijadi je za srednjoškolce, a on je išao na olimpijadu nakon srednje škole, dok je već studirao na univerzitetu. I još je k tome tek iz trećeg pokušaja uspio osvojiti zlatnu medalju.

Nego sad ozbiljno. Zanimljivo mi je kod tih vunderkinda, što se i vidi na ovom primjeru, da s godinama njihova prednost u odnosu na vršnjake lagano pada. Doktorirati s 21 je ipak malo manje impresivno nego početi studirati sa 9. (Od početka studiranja do doktorata mu je trebalo 12 godina, više nego npr. meni. ) Ne kažem da čovjek nije i dalje genijalac, ali ništa manje genijalni nisu ni oni koji to postanu puno kasnije. Npr. Witten (koji je također dobitnik Fieldsove medalje) je počeo pokazivati talenat za fiziku i matematiku tek nakon što je diplomirao povijest u 20-oj.
Ovo je čak jedan od rijetke djece-čuda kaj je actually napravio nekaj važno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:26   #251
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Suvremeni mas-mediji su u u javnosti uništili dobar ukus jer su prepuni kojekakvih gejeva, metroseksualaca, uniseksaša, matematičara i slićnih niškoristi.....
Koje ti to mas-medije pratiš?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:27   #252
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ovo je čak jedan od rijetke djece-čuda kaj je actually napravio nekaj važno.
Zapravo, da.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:36   #253
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Jebiga onda. Odoh tražit ženika koji je završio ekonomiju pa da dijete bude iznad prosjeka.
Pa i nase ce biti najvjerojatnije iznad prosjeka - ali ispod nas.
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:51   #254
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To ti je prava muška frizura. Suvremeni mas-mediji su u u javnosti uništili dobar ukus jer su prepuni kojekakvih gejeva, metroseksualaca, uniseksaša, matematičara i slićnih niškoristi.....
Najgori od svih su matematicari. Prokleti mas-mediji.
E i ne volim metroseksualce. Sta ce mi lik kojemu je potrebno vise vremena nego meni da se spremi za van?
Brada, 1.90 m, 100 kg. Tamna kosa. To je to sto trazim. Plus, ajde da ne budem jako povrsna, mora biti zabavan i inteligentan. Skeptice, je li to previse?
Quote:
C. F. Gauss kaže: Pogledaj post
Pa i nase ce biti najvjerojatnije iznad prosjeka - ali ispod nas.
Jebes dijete koje nije u zivotnim postignucima prestiglo roditelje.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:58   #255
Prestić možeš i u rikverc, ovisno kako okreneš koordinatni sustav
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:13   #256
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Brada, 1.90 m, 100 kg. Tamna kosa. To je to sto trazim. Plus, ajde da ne budem jako povrsna, mora biti zabavan i inteligentan. Skeptice, je li to previse?
Za mene je. Od navedenog imam samo tamnu kosu.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:15   #257
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Jebes dijete ...
Nije dosta što imamo udavače na ovoj temi, sad će nam još i pedofili počet dolazit.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:58   #258
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Prestić možeš i u rikverc, ovisno kako okreneš koordinatni sustav
Ma ne budi smartass. Kao da mi nije dosta ekipe koja se ozbiljno dala u diskusiju matematicari vs fizicari. Manje price, vise djela.

Totalno oftopik oftopika, kad je normalno da se macke umire i prestanu raditi dispet po kuci? Ova moja je prekjucer, gledajuci sestru, capom bacila staklenu zdjelu sa stola. Bojim se da ce sestri dopizditi njena macja prgavost.
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Za mene je. Od navedenog imam samo tamnu kosu.
Ok, prolazis i ako imas 90 kg.
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Nije dosta što imamo udavače na ovoj temi, sad će nam još i pedofili počet dolazit.
Bozesacuvaj. Razbacam ih ko djubre po livadi!
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:02   #259
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ma ne budi smartass. Kao da mi nije dosta ekipe koja se ozbiljno dala u diskusiju matematicari vs fizicari. Manje price, vise djela.
Ma to je strateški, baciš im ješku pa neko vrijeme mir dok oni laju na mjesec

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Totalno oftopik oftopika, kad je normalno da se macke umire i prestanu raditi dispet po kuci?
Oćeš da ti lažem ili možeš podnijeti istinu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:14   #260
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
kad je normalno da se macke umire i prestanu raditi dispet po kuci?
Konačno da se od tema o udavačama, seksu i matematici prijeđe na nešto o čemu i ja nešto znam.
Iz mog iskustva, kad mačke prestanu radit spačke, vrijeme je da se zabrineš za njihovo zdravlje.

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ok, prolazis i ako imas 90 kg.
Počela si spuštat kriterije? Ako tako nastaviš, možda na kraju i bude udavače od tebe.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.