Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 12:19   #41
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Mnogo je manje "jadno" jecati u vlastiti jastuk noćima, a danju bježati iz vlastita stana te se smucatii okolo ko beskućnik ne bi li car imao privatnost i mir. Velim, još će mu se prohtjeti dovesti djevojku. Bude li poslušala tvoj savjet, omogućit će im i brdo privatnosti.
Nije "jadno" isplakati tugu u svojoj privatnosti/miru - ako je ta privatnost sada ograničena na sobu, onda u sobi.
Gdje joj ja savjetujem bježanje iz stana danju i smucanje okolo?

Razumno, ništa više ni manje.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:23   #42
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Nije "jadno" isplakati tugu u svojoj privatnosti/miru - ako je ta privatnost sada ograničena na sobu, onda u sobi.
Ali njezina privatnost nije ograničena.

Nije. Ne smije biti.
Ta nije u stud. domu s cimerima...Ima vlastiti dom. Dom je svetinja. Barem bi za moj pojam to trebao biti.

Može postati ograničena jedino ako odluči ići u korist svoje štete i, unatoč tome što je to sasvim suludo, nauštrb sebe, vlastite ranjivosti i emotivno rastrojenog stanja dati prednost njegovoj komociji.

A ja, obzirom na danu situaciju i njegovo ponašanje prema njoj, doista ne mogu uvidjeti razloge zbog kojih bi takvo nešto činila.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:28   #43
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ali njezina privatnost nije ograničena.

Nije.

Jeste ako odluči ići u korist svoje štete i, unatoč tome što je to sasvim suludo, nauštrb sebe i vlastite ranjivosti dati prednost njegovoj komociji.

A ja, obzirom na danu situaciju i njegovo ponašanje prema njoj, doista ne mogu uvidjeti razloge zbog kojih bi takvo nešto činila.
Ajmo obrnut situaciju.
Ona se uselila k njemu.
Ne slažu se već dugo.
Ona želi van iz te priče i to kaže i traži 1 mj. da si posloži stvari i ode.
WTF nismo klinci...

Nije ni ona sada med i mlijeko, ulazi u konflikte, usudim se pomisliti da ih potiče u istoj mjeri kao i on..."dodaj mi molim te pepeljaru, ako ti nije teško"...
Razilaze se jer očito ne mogu skupa, samo on je taj koji je proglasio kraj, a vrijeme će pokazati koliko je to bilo i na njenu dobrobit.

I kaj ga sad treba satrat?

Treba naći primjeren način...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:33   #44
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ajmo obrnut situaciju.
Ona se uselila k njemu.
Ne slažu se već dugo.
Ona želi van iz te priče i to kaže i traži 1 mj. da si posloži stvari i ode.
WTF nismo klinci...

Nije ni ona sada med i mlijeko, ulazi u konflikte, usudim se pomisliti da ih potiče u istoj mjeri kao i on..."dodaj mi molim te pepeljaru, ako ti nije teško"...
Razilaze se jer očito ne mogu skupa, samo on je taj koji je proglasio kraj, a vrijeme će pokazati koliko je to bilo i na njenu dobrobit.

I kaj ga sad treba satrat?

Treba naći primjeren način...

a kaj je to po tebi? primjereno
__________________
Istina je skup poklon, ne ocekuj ga od jeftinih ljudi!
Qintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:39   #45
Quote:
Qintus kaže: Pogledaj post
a kaj je to po tebi? primjereno
Ok kraj je.
Razumno je mjesec dana da nađeš stan i odeš.
Dakle mili do XX.XX.XXXX. ima da te nema.

u međuvremenu:
Quote:
Štokrlica kaže:
Fokusiraj se na to kako ćeš sebi tih par tjedana učiniti "podnošljivima", zaključaj kupaonu kad uđeš u nju, pepeljaru si dodaj sama, ne reagiraj na podbadanja, na druženja odlazi nekamo i nadiđi onu blesavu rečenicu o izbacivanju iz TVOG stana kojom sasvim bespotrebno njemu pokazuješ neku kao nadmoć.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:46   #46
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ok kraj je.
Razumno je mjesec dana da nađeš stan i odeš.
Dakle mili do XX.XX.XXXX. ima da te nema.

u međuvremenu:

da u pravu si
ALI da bi tako nesto napravila mora shvatit da je kraj
__________________
Istina je skup poklon, ne ocekuj ga od jeftinih ljudi!
Qintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 12:52   #47
Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post

... Njemu je život općenito u banani (na poslu mu je koma, plaća kasni, itd...) i onda se valjda zbog svega toga iživljava na meni. ...

Kaj se tiče provokacija, evo nekoliko primjera:
- U zadnjih par mjeseci zbog stresa i nezdrave klope (on je jedan veliki uzrok) sam se udebljala nekih 7 kila. Izgubila sam 3 kile do sad jer pazim kaj jedem već 2 tjedna i neki dan sam jela smoki (eto došlo mi je) i on mi je podrugljivo dobacio "ha-ha jel ti još padaju kile".
- Perem si kosu neki dan, a on namjerno uđe i pere ruke 3 minute (kada se pusti topla voda u lavabou iz tuša počne ići hladna) i normalno da sam doživjela totalni šok kad mi je po glavi počela curiti ledena voda
- Lijepo ga zamolim da mi doda pepeljaru ako nije problem, a on se počne derati:
- već sam rekla da od šoka/tuge/bijesa zbog svega slabo spavam, još uz sve to često plačem i znam da izgledam koma, ali sinoć mi je rekao da izgledam kao smrt na dopustu



Nije mi jasno u što se netko može pretvoriti i osjećam se loše jer sam tužna zbog svega, a on je smeće kakvog nema.
Naravno da ga radi ovoga ne treba satrati.
Ali ga treba izbaciti iz svog životnog prostora.
Kao što bi to učinila i sa cimerom/prijateljicom/vlastitom sestrom koja bi se tako ponašala...

Pajdo, ako si već tako jadan, ubog i bijedan da nemaš kamo, onda se izvoli bar ponašati koliko toliko normalno!
Napucao si je, ne voliš je, boli te neka stvar za nju...Nisi li je dovoljno ugnjavio samo tom činjenicom? Nije ti dosta, nego ju još i na dnevnoj bazi lagano gacaš po prstima bosih nogu...

Marš van. Nego šta.

Ili se upristoji i budi bubica.
Trećeg nema.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:16   #48
ruzno se ponasa i ne zasluzuje tvoju obzirnost i strpljenje. ja bih mu dala neki ok rok, tri dana, da se odseli i bok. nemoj to trpjeti, nije dobro ni za tebe ni tvoje samopostovanje a i ovakav zavrsetak veze koja je (pretpostavljam) imala nekih lijepih momenata, isto bas ne pomaze.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
raymond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:25   #49
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ok kraj je.
Razumno je mjesec dana da nađeš stan i odeš.
Dakle mili do XX.XX.XXXX. ima da te nema.
sve pet.



ALI... ako njegova prisutnost njoj šteti, ako joj je cijela situacija postala jako toksična - valjda bi trebala prvo misliti na sebe, zar ne?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:38   #50
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
sve pet.


ALI... ako njegova prisutnost njoj šteti, ako joj je cijela situacija postala jako toksična - valjda bi trebala prvo misliti na sebe, zar ne?
Ako je mogla trpiti mjesece toksične veze i ne mislit na sebe i bila bi spremna trpiti još da on nije proglasio kraj....

Quote:
OrbisRomanus kaže: Pogledaj post
Svađe traju već mjesecima i jednostavno koliko god da ja njega volim (za njegovu stranu više nisam sigurna) morao je očito doći kraj koji je na kraju ipak bio potenciran od njegove strane.
Lik je imao muda i proglasio kraj.

Ja sam duboko uvjerena da su za svađe prije i za konflikte sada odgovorni oboje.
On se sada ponaša idiotski - hladna voda, hahaha smoki pričica - i to idiotsko ponašanje je njegova sramota, njena je to kako ona reagira na te njegove ispade/provokacije.

4 godine su imali nešto, jbg. patak suživot - ja bi našla rješenje da se nakon 3 tjedna mogu pogledati u ogledalo i reći mlada dama moj naklon, kapa dole postupila si ispravno.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 13:51   #51
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
On se sada ponaša idiotski - hladna voda, hahaha smoki pričica - i to idiotsko ponašanje je njegova sramota, njena je to kako ona reagira na te njegove ispade/provokacije.
Njezina sramota je to što ga nakon svih tih "idiotskih" ispada nije šupila nogom vrit toliko jako da ostane bez obuće na njoj.
Ajde pajdo, što si zezao zezao si. Od sad sam off limit zona za tebe, i to u svim mogućim smislenim pojmovima. Počevši od fizičke granice mog kućnog praga. Ćao.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:02   #52
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Njezina sramota je to što ga nakon svih tih "idiotskih" ispada nije šupila nogom vrit toliko jako da ostane bez obuće na njoj.
Ajde pajdo, što si zezao zezao si. Od sad sam off limit zona za tebe, i to u svim mogućim smislenim pojmovima. Počevši od fizičke granice mog kućnog praga. Ćao.
Ti si fakat tolko uvjerena da je svaki njen postupak super ispravan i ima apsolutno pravo šupanja nogom u guzicu ili njene postupke "ispravnijima" čini činjenica što su u njenom stanu?

Da su na neutralnom (podstanarskom/zajedničkom) terenu što bi tada učinila?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:07   #53
good point Štokrlice....

ako je trpjela budalu,spavala s budalom,debljala se radi ogorčenja budalom i patila radi budale, odakle ideja da će se sad samo tak-okrenuti i njega nogirati van....?
sori ali meni je to baš balav stav...
kao ''frajerski'',a zapravo potpuno suprotno...zašto je samo on kriv?
mislim da su jednako krivi...i jednako tako-odgovorni za svoje postupke kao i vlastiti suživot...
nije tip ''smeće'' autorice,jer te neće, jer mu je dosta takvog života, nit si ti cvijeće jer si ipak shvatila da s njim nema kruva...
gora si od njega ako ćemo po principu ''tko je zreliji, tko više u pravu,tko bezobrazniji''...jer ovdje dokazuješ svoju ''naivnost i nevinost'', a trpila si do sad SVOJOM VOLJOM,te samo čekala povod za riganje vatre...
,pogubljena si mensečini....
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:12   #54
Ovo me podsjetilo na moju bivšu vezu
Živjeli smo skupa u iznajmljenom stanu i on je prekinuo sa mnom. Rekao je da je dogovorio s prijateljem da će selit drugi tjedan kod njega. Drugi tjedan se nije ništa dogodilo, ni onaj iza. Počela sam pizditi da kad će otići jer sam ja u tom stanu namjeravala ostati, a on je tvrdio da želi seliti. To se uglavnom nije dogodilo kroz sljedećih nekoliko mjeseci...nastao je totalni urnebes od svađa, on je stalno tvrdio da za par dana odlazi, a nikad se nije niti krenuo pakirati
Na kraju sam ja otišla na neka dva tjedna u Berlin i rekla mu da neka sada stvarno odseli dok me nema...kad sam se vratila još uvijek je bio tu...i ništa, u roku sljedeća par dana sam ja našla novi stan i odselila :klap:.
Uglavnom, znam što proživljavaš, to su mi bili stravični dani...pa to iščekivanje, pa nikako da krenem u fazu zacjeljivanja kad je stalno tu, jednom rječju užas. Baš sam ga zamrzila. Na tvom mjestu, pošto nema smisla da ti odeš iz svog stana, stvarno ga možeš jedino izbaciti. E sad, ako se radi o nekom kraćem periodu i on stvarno namjerava otići ja bi ga možda i pustila neka se u miru spakira. Nije lako ni tako navrat na nos odseliti. Ali ako ne ispoštuje rok...baci mu sve kroz prozor
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:38   #55
Pogledaj si Break Up, ista tvoja situacija. Ona je dovodila frajere u stan, a on striptizete.
Ne kužim ja baš čime on tebe zlostavlja, samo je bezobrazan, ali to i dalje nije zlostavljanje. Ako ne možeš s njim, izbaci ga, to je više fer nego se time prijetiti, to mi je malo jadnjikavo. Ovi komentari da je stranac, da te ne voli, koliko ja vidim, ti si prekinula tu vezu, a ljudi koji se ne vole se obično i mogu ponašati civilizirano jer im puca kurac i jer tu više nema emocija. Znaš kako kažu, ravnodušnost je suprotnost ljubavi. Da je on ok s tim prekidom vjerojatno bi mogli odživjet tih par tjedana prijateljski. Ako baš nisi četiri godine bila sa svinjom.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:50   #56
Ja sam shvatila da je on prekinuo usljed dugotrajnih turbulencija, u uvodnom postu je upotrijebila izraz prekinula sam vezu, ali se iz daljeg vidi da je on inicirao prekid.

Ja se slažem sa Štokrlicom,
meni je ispravno ne tražit od njega pepeljaru, pogotovo uz zajedljive opaske
niti nikakve usluge
ne gledat skupa tv
ako on spava u dnevnom, maknut se u sobu kad si u denevnom obavila šta imaš navečer
zaključat kupatilo kad pereš kosu
presvlačit se iza zatvorenih vrata
izbjegavat diskusiju
razgovarat asertivno i ako on inicira neku nasilnu scenu pozvat policiju i izbacit ga jer nasilje ne trebaš trpit

stječem opći dojam da ti nisi smirena sa tim raskidom i da i ti njega provociraš, ali si to daješ za pravo jer je na tvome, oprosti ako sam fulala

i datum odlaska treba bit jasno naglašen, a ne nešto u magli kao pokušaj ucjene
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:54   #57
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
good point Štokrlice....

ako je trpjela budalu,spavala s budalom,debljala se radi ogorčenja budalom i patila radi budale, odakle ideja da će se sad samo tak-okrenuti i njega nogirati van....?
sori ali meni je to baš balav stav...
kao ''frajerski'',a zapravo potpuno suprotno...zašto je samo on kriv?
mislim da su jednako krivi...i jednako tako-odgovorni za svoje postupke kao i vlastiti suživot...
nije tip ''smeće'' autorice,jer te neće, jer mu je dosta takvog života, nit si ti cvijeće jer si ipak shvatila da s njim nema kruva...
gora si od njega ako ćemo po principu ''tko je zreliji, tko više u pravu,tko bezobrazniji''...jer ovdje dokazuješ svoju ''naivnost i nevinost'', a trpila si do sad SVOJOM VOLJOM,te samo čekala povod za riganje vatre...
,pogubljena si mensečini....
Uopće nije bitno kad je skužila da joj ne odgovara, već je bitno da je to skužila. Njen je stan i može kad god želi i koga god želi izbaciti iz njega. Ukoliko joj to stvara toliki stres, a očito stvara jer ona povraća nakon svađe s njim, trebala bi ga iseliti van.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:03   #58
to što ona povraća poslje svađe, je samo pokazatelj njenih reakcija,

tko zna kako i zašto ona tako reagira, ako jako često tako reagira mislim da bi bilo dobro da nađe nekog terapeuta sa kojim će proći agoniju koja slijedi, jer bojim se da će nju okinut agonija tek kad on ode... možda griješim

ako je pomirena sa razlazom teško mi je shvatit da dozvoli svađi da ide do te mjere


da ona želi riješit tu situaciju, već bi je riješila, jer on je u njenom stanu, ne bi prijetila, već bi reralizirala, ali ona se ispovraća i čeka šta će dalje biti
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:10   #59
Očito je ta svađa jako isprovocira.
Treba misliti na sebe i ne živcirati se.
Definitivno ga treba izbaciti.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:18   #60
Ja ne razumijem koliko neka osoba mora nisko pasti da dozvoli da ju se maltretira u njenom vlastitom stanu, pa taman i da je iskljucivo ona odgovorna za prekid veze. Al jebiga, kad je bitnije kaj ce susjedi mislit, onda je i povracanje lakse za podnijet.
Ukratko, taj te lik podjebava jer je frustriran i zna da mu nista neces napravit. Taj svoj namjestaj isto tako moze odnijet u neki "neutralan" prostor dok konacno ne ode. Ako ces ga cekat da to sam napravi, nacekat ces se dulje od polovice iduceg mjeseca.

Zadnje uređivanje zbunjolica : 19.02.2016. at 15:44.
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.