Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2016., 09:44   #81
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post

i ja.
jedina.
homm su usrali kad su mjenjali grafiku sa 3 na 4.
warcraft 3 mi je bio previše dječji u odnosu na 2.
i sada mi ova mapa izgleda debilno. ko da je za djecu je nacrtana.
nadam se da ću se naviknut ako uopće budem u prilici odigrati.
nemam ni komp da upogonim igru, ali mislim da bi pričekao ionako da se stabilizira, a i da zima još malo stigne.
Ja nisam imao dovoljno jak komp za igrati warcraft3 kad je izasao Ali onda je postao RPG a ja sam vise volio cisti RTS.
Za Civ6 cu vidjeti, jos je necu kupiti jer mi je i petica sasvim ok. Bas ju ponovno instaliram pa cu baciti koju, nisam par mjeseci. Kad dodje dobra ponuda za Civ6 onda ju uzimam.


Quote:
PS auto se bliži 80k km. na 70k sam stavio nove diskove i pakne. ostalo šljaka.
Ajde bas mi je drago da je sve u redu, nisam te vidio da pitas na pdf-u automobili o kvarovima pa sam pretpostavio da je sve u redu. Sad si okrenuo vise km nego ja u njemu
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 16:59   #82
svaki dan 20km minimalno tako da - vozim se.

OT
ako bude dobra ponuda za civ mislim da ću se i ja počastiti, ali onda mora i novi komp, a to neću moći progurati samo tako
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:52   #83
Prvi put kada sam igrao bilo mi je čudno i, iskreno, loše.
Onda sam igrao ponovo, uz više vremena i fokusa i oduševio se.
Prethodnu sam igrao na jednom levelu ispod najvišeg, pa recimo da sam fan.

Dobro:
- širenje grada na druge tileove (što je otvorilo mogućnosti za cijeli niz različitih strategija!)
- bolji user experience (življi drugi likovi sa svojim karakterima što se tiče diplomacije, svijet koji je prikazan je življi i dinamičniji...)
- špijuni imaju mnogo veću važnost
- mnogo više opcija na koje treba voditi računa koji vjernije opisuju stvarnost (npr. špijun može napraviti frku na sveučilištu, a drugi u tvornici, što proizlazi iz širenja grada u districte)

Srednje (ni dobro ni loše, još trebam vidjeti)
- kartice za civics (previše ih je, to mi je bio dojam kada sam prvi put igrao, ali nauči se čovjek s vremenom. Nisu loša stvar, ali nije loš bio ni sustav ranije)
- malo je glup AI u borbama (ovo još nisam dovoljno istražio)

Loše:
- ne sviđa mi se što je otkrivena karta stilizirana (ne vidi se više teren, već je kao neka stara mapa. To da ne vidim što mi nije vidljivo je OK, npr. jedinice, ali da ne vidim teren mi je loša opcija)
- religija ima preveliku važnost (više ratujem religijski, nego vojno) - tu su napravili fail po meni

Usput, za sliku koja simbolizira monarhiju se koristi stilizirana slika spomenika kralju Tomislavu ispred Glavnog kolodvora u Zagrebu.
To je još jedan plus
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 08:48   #84
Došao Winter 2016 Update.

Velike promjene vezane za AOE zgrade (npr. Factory).
Unique districty se sada broje u district limit (RIP Germany).

Također dodana (samo) Poljska, za 5€.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:48   #85
konacno probah novi civ
odigro 2 mape na prince i nije lose.
ima puno noviteta koje treba polovit.
morat cu proucit koji tutorial, ne sviđa mi se dok sam noob
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 01:43   #86
Najveća fora Civa je samostalno otkrivanje novotarija i smišljanje odgovarajućih strategija.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:29   #87
Iskreno,nakon nekih 100tinjak sati gameplaya,meni je petica bolja
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:30   #88
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Najveća fora Civa je samostalno otkrivanje novotarija i smišljanje odgovarajućih strategija.
ma jbt led.
ima miljun onih kartica, pogubim se u tim.
inace sve ostalo je ok.

da, i druga stvar, u petici sam bio dobar, a tu sam nubara tak da cu morat malo pogledat
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:30   #89
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
Iskreno,nakon nekih 100tinjak sati gameplaya,meni je petica bolja
Eh, al' ti uspoređuješ Civ 5 sa svim ekspanzijama s vanilla Civ 6.

Da su napravili dobar AI već i ovakav Civ 6 bi bio odličan, ekspanzije bi ga samo usavršile. No s ovako lošim AI-em trebat će ili patcheva ili modova da igra postane dostojan nastavak petice.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:09   #90
brate mili kako je glup AI,
igram na immortal i uzasno su kompovi nesposobni. bas rade ocite greske.


inace mi je igra OK. dosta dobrih stvari su uveli.
npr. sviđa mi se kako su napravili city stateove. ovo je najbolje rjesenje do sad u svim civilizacijama gdi postoje city stateovi. nemos vise bit saveznik sa svima i to je realno. također bonusi su zanimljivi.

religija je ok napravljena. ako je imas dobro, ako je nemas moze se bez nje. bitno da uzmes dobar pantheon koji ti ostaje cijeli game.
theological combat je fora, ali je AI glup, tako da sa jednim +20 apostolom mozes branit svoju religiju cijelu igru. na kraju mozes tako, ajmo rec relativno lagano pobjedit jer glupi AI ispuca svoje apostole koje mu pobijem, dobijem religiju od teoloskih pobjeda + sirim je svojim apostolima.

great personi su jako dobro napravljeni. ima korisne raznolikosti koja je dobra.

distrikti su dobri i opcenito prelaz na wide area gradove je dobro izveden. moras pazit di ces kaj gradit, imat na umu bonuse i wonder lokacije. u biti ima puno min max stvari i to mi se sviđa.

zanimljivo mi je da je ovo prva civilzacija gdi je lakse igrat pangeu nego mapu na otoke.

ali , trebaju napravit expanziju cim prije sa novim mapama i civilizacijama.
premalo ima civilizacija tak da stalno igras protiv istih. odigro sam 2 mape na prince, 2 na king i 2 na immortal i u 4 od 6 mapa sam imo sychitju na mapi, koja je trenutno naj op civilizacija.

diplomacija je dobro zamisljena ali lose izvedena radi glupog AIa.
cak i na manjim tezinama AI objavlja rat bez razloga i svrhe.

isprobo sam indiju, kinu, arabiju, englesku, grcku/gorgo i rim.
gorgo grcka mi se posebno sviđa. +1 wildcard slot je odlicna stvar, a kulturu iz killova mozes farmat cijeli game. kultura je treci najbitniji resurs u šestici.

a kad smo vec kod resursa.
glupo mi je kako su napravili strateske resurse.
cak i kad stavim pod opcije abundant resurces, ne dobijem po 2 strateska resursa jer se mapa glupo generira i sve ih grupira na hrpi, a ono, drzim teritorij od 2 nacije.


jos mi je ostalo zavrsit mapu na diety, to planiram sa sumeriom ili njemackom probat. kad to zavrsim mogu reci da sam proso igru
u bit jedino me to i vuce da dalje igram. kao što rekoh, igra je OK, ali jos fali da bude dobra.

jel netko proso mapu na diety?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 12:54   #91
prošo sam igru,
pobjedio sa sumeriom na diety sa space race.
mada sam bio toliko jak da sam mogo birat i sve ostale pobjede osim religije, jer religiju nisam imo.

na pocetku sam skršio brazilca sa war cartovima koji su op unit. onda mi je brzo amer proglasio rat, iako sam bio u zelenim odnosim a njime. njemu sam uzeo 2 od 3 velika grada kaj je imo i tu sam stao i krenu sim city do space race.
imo sam 300 vise scienca od prvog koji me pratio, 125 kulture i oko 200 vojske vise stalno.

loš je AI,
na pocetku te uvijek napadnu dvojica, ak se tu obranis GG je. tijekom igre se desi jos nekoliko puta da se par njih udruže, ali to zavrsi tako da im ubim 5 unita i traže mir.

ništa. čeka se expanzija, a sad idem instalirat Xcom 2
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:13   #92
Zašto ne probaš multiplayer? Tamo nema problem s AI-em
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 16:42   #93
igro sam dosta MP u petici, ali me u šestici nekako ne privlaci.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:18   #94
Meni se baš čini bolji u šestici, posebice s novom online brzinom i bržim treniranjem jedinica. Plus, Army i Corps.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:18   #95
sad sam krenuo pisat kako se MP bazira na tome koliko zemlje uspijes prisvojiti, ali cu odustat jer tu ima puno faktora koji na to utjecu, ali kad tad sve se okrene na rat i agresivniji igraci bolje prolaze.
s tim da ides u rat samo kad znas da ce ti to pomoci a ne da ce te usporiti.


ali puno bolja stvar u odnosu na peticu je da mozes imat puno vise vojske jer je lako zaradit pare tako da nije problem placat upkeep na veliku vojsku i nema warmonger penalty u MP.
kajaznam, mozda cak nebi bilo ni lose zabacit malo MP, ali xcom 2 ceka.
GL commander
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:33   #96
eto jos jedna pobjeda danas na diety sa schythiom.
brutalan im je onaj ability da se dupla laka konjica, u kombinaciji sa heal on kill stvarno op.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:12   #97
jucer sam iso testirat.
deity, ugasio sam science victory, jer ako imas sve pobjede upaljene i ako ne pobjedis na science onda ces tako izgubit jer se najbrze napravi.
uzeo sam indijca i htio sam ic na relegious victory, ali sam dosao do zakljucka da je na deity nemoguce napravit religiju osim ako nisi arap. trebo bi ic buld order scout-builder-holy site-shrine-holy site prayer x3 ili cak 4, a to je nemoguce za napravit jer moras u međuvremenu napravit 1 slingera da ubijas barbare, pozeljno je napravit jos jednog socuta i nije lose imat jos jednog military unita jer se treba branit jer odprilike sad AI uvijek napada. i dok sve to gradis imas 1 grad, a komovi imau po 3 i cekaju te pred granicom sam hrpu vojske tako da nejde.

mogo sam jednostavno cijelo to vrijeme gradit slonove. imo bi 5-6-7 slonova, ubio susjeda i gg.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:00   #98
Pozdrav svima Civ fanovima, zanima me dali ste uspjeli instalirati i igrati civ4, civ5 i civ6 na istom kompu.
Imam orginalne igre civ4 , civ 5, civ6 sa orginalnim windowsima 7 , 8 ili 10 svejedno koje upotrebite.
I kada bi čovjek htio odigrati civ4 ne može a da tri sata ne izvodi čuda na internetu i okolici, još na kraju ne radi civ 4 nikak ili jedva.
Civ 5 i 6 nema problema ali ako pokušate staviti četvorku katastrofa.
Neki fix savjet iz iskustva??
Za sada sam došao do toga da na XP windowsima instalirate civ 4 i igrate.
To mi je jedini način ali imam stari komp samo za to pa mislim da je to overkill da bi se nekad s guštom odigrao civ4.
Na netu pričaju o svakakvim riješenjima ali ne rade, bar kod mene.
Hvala unaprijed
4v4t4r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:07   #99
Desni klik na iconu Civ 4, Properties, tab Compatibility, uključi "Run this program in compatibility mode for Windows XP (Service Pack 3)"
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:13   #100
40% popust na steamu,
jel igra ko multiplayer? kakva je situacija tamo?


jel se kaj AI poboljsao u zadnjh nekoliko mjeseci ili se dalje pobjedi lako sa određenim šablonama?
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.