Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 18:40   #101
danas sam saznala, da on govori da smo se od početka rastajali, mislim sada to kaže nakon što me razvlačio 16 godina... ma ljuta sam ko pas, koji je to da ne kažem što... znam da rastanci nisu laki, ali što je previše je previše.... ufffffffff.... razbila bi ga!!!!
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 19:31   #102
Svaki razvod ma kakav bio je težak. Na kraju krajeva oženio si se s namjerom da sa tom osobom provedeš ostatak života. I onda u trenu se sve sruši. Još kad utvrdiš da ni najmanje nisi kriv boli još jače. Sebe anačliziraš. Šta bi bilo kad bi bilo. Ali Bogu hvala život ide dalje. Nastojiš se sabrat. >Nastojiš zaboravit i onda ideš. Jedino je ¨nezgodno¨ ako dijete ostane između vas. Kako mu objasniti šta se dogodilo. Zbog čega? Milijun pitanja a jako malo odgovora. Zato vjerujem da vrime liječi problem. Samo šta opet nije sve isto. Više nisi mlad. Proviruju sijede. Vodiš dijete sa sobom. Malo je to nezgodno. Ljudi su čudni. A niko ne pita kako ti je.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 09:39   #103
Nađi si jeb.ča nekog, pomaže
koccasora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 13:02   #104
Quote:
peacemaker1977 kaže: Pogledaj post
Svaki razvod ma kakav bio je težak. Na kraju krajeva oženio si se s namjerom da sa tom osobom provedeš ostatak života. I onda u trenu se sve sruši. Još kad utvrdiš da ni najmanje nisi kriv boli još jače. Sebe anačliziraš. Šta bi bilo kad bi bilo. Ali Bogu hvala život ide dalje. Nastojiš se sabrat. >Nastojiš zaboravit i onda ideš. Jedino je ¨nezgodno¨ ako dijete ostane između vas. Kako mu objasniti šta se dogodilo. Zbog čega? Milijun pitanja a jako malo odgovora. Zato vjerujem da vrime liječi problem. Samo šta opet nije sve isto. Više nisi mlad. Proviruju sijede. Vodiš dijete sa sobom. Malo je to nezgodno. Ljudi su čudni. A niko ne pita kako ti je.
da, mi nemao dijece, danas mi je posebno težak dan, ne znam.... da oženiš se s namjerom da cijeli život probvedeš s tom osobom i onda te ona na takav način ostavi... i da, nisi više mlad, nemaš više snage za nove početke... ali valjda, bit će bolje, ne znam....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 13:03   #105
Quote:
koccasora kaže: Pogledaj post
Nađi si jeb.ča nekog, pomaže
baš imam snage za to...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 13:41   #106
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Što ti misliš o tome ? To je jedino važno i jedino važno za tvoju budućnost. Što misliš o tome da si u poziciji majke kćeri koja je u toj bolesti to doživjela od muža. U poziciji neke prijateljice koja je to doživjela.
Da te ostavi kada si najranjivija, najkrhkija i to tako preko noći sa odurnim i sebičnim riječima.
To je bitno.
Znaš kaj ? Ja ne bih bila toliko tužna koliko ljuta. Zašto sebi ne dopuštaš ljutnju ? Zapravo bi trebala biti ljuta na njega. Znaš kaj je depresija ? Ljutnja i bol koju ne usmjeravaju ljudi van nego prema sebi.
Gutanje želja i potreba svoje duše, ignoriranje života kakav duša želi, spoznaja kakve želi duša usvojiti.

Dopusti si zato biti ljuta.
Kada postaviš sve to na zdrave temelje vidjeti ćeš da ti je napravio uslugu.
Kad vidiš toga jadnika na način na koji ga recimo ja vidim... otkriti ćeš da ti nisi samo udana žena, nečija žena, da nisi sama ali da si zapravo možda u braku bila sama.
Biti ćeš zahvalna da tek sad imaš šansu upoznati i ostarjeti uz kvalitetnu i plemenitu osobu koja zna voljeti. Nekoga veselog, plemenitog, nesebičnog, pozitivnog i šarmantnog muškarca a ne frižidera.
Da ti daje sebe, da te pazi, mazi i kuha ti špagete.
Evo reći ću kaj ja mislim o tvome "suprugu".
To je ljigavi slabić, dvoličan egoist i beskarakterna uš koja se ne zaslužuje zvati čovjekom. Osuđujuće ?
Da, jer je istina.
Ali nebitan je on, bitno da ga više nema i da te ne iscrpljuje , da ne moraš stalno vući za takvog čovjeka i trošiti sebe.
U kratko vrijeme suočila si se sa dva udarca, teškom bolesti i razvodom. Nije to lako. Znaš ima jedna teorija da ljudi se razbole teško da bi konačno obratili pozornost na sebe, naučili voljeti sebe. Ovo mi se sviđa. Žena je preživjela karcinom i zna o čemu priča.
https://youtu.be/GjqZxRuA4m0

Uči voljeti sebe. Nije to lak ali je beskrajno divan posao.
Savjet ?
Svaki dan se obuci i šetaj po suncu.
Svaki dan se istuširaj i malo zapleši ili zapjevaj po kući.
Svaki dan pročitaj malo viceva, šala i porazgovaraj sa dobrim ljudima ali ne o depri i njemu.
Bedasti savjeti ali pomažu.
Svaki dan napravi jednu malu stvar za sebe koja će te naučiti kako sebe voljeti.
A on ? Hvala Bogu da si se takve ljige riješila. Zamisli da si baš cijeli život potrošila na takvu nulu od čovjeka. Ošo parazit, maši zastavom sreće.
Sad se brini o sebi. Ne moraš veselo pjevati ali malo pomalo se diži.
Svi koji su nas izdali, razočarali, odbacili , omalovažili, prezreli, koji su nam na naše dobro uzvratili loše ili sebično... paaaa spori su Božji mlinovi ali sitno, sitno melju rekla bi moja suseda.
Sada se samo koncentriraj na sebe i radi na sebi. Iznutra i izvana. Bitno da si ozdravila i ne ugrožavaj zdravlje pomažući depresiji.
Sunčan je dan, obuci se, prošetaj, slušaj pozitivnu glazbu i ne daj se Floki
odličan savjet!!! ja sama sad prolazim kroz bolan prekid i sama si pokušavam reći isto to što si napisala, koji puta se uspijem uvjeriti i osjećam se puno bolje, a koji puta ne. ali, duboko u sebi znam da je sve to istina! i nadam se da sa vremenom budem to sve prirodno znala i da cu se osjecati puno puno bolje
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 21:10   #107
Bol je sastavni dio života, čini te živim. Nemoj se bojati boli, bol te jača i čini ti veliku uslugu za budućnost. Bol je odlična stvar za unutarnji razvoj čovjeka.
ezekiel 666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2020., 01:26   #108
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, jako tužno, ne znam ja sam već jednom prošla žaljenje kad mi je poginuo otac, i bilo je gorzno, ali ovo, ni u snu nisam mislila da rastava može tako uništiti...
Rastava je puno gora od smrti. Kad ti netko drag netko umre, vjeruješ da te ta osoba voljela kao i ti nju. Pamtiš vašu ljubav i dobre odnose.
Kad se netko želi rastati od tebe, on tebe odbacuje. Želi te maknuti iz svog života. Želi da nestaneš. Nisi mu više dobra ni zanimljiva. Drugim riječima, da umreš, ne bi ti ni svijeću zapalio.

Osobno nisam prolazila kroz rastavu (toplo se nadam da ni neću), no jesam kroz prekid veze.
Kako sam to preživjela? Hh jedva, napravila sam si kaos od života, no na kraju ipak isplivala na površinu. Sad mi je život idealan i imam novog, dugogodišnjeg dečka, više no idealnog, no tada se činilo da je svijet stao.

Ljudi se znaju razboljeti nakon prekida/rastave i zbog toga je iznimno važno paziti s kim se ulazi u vezu/brak. Kad pogledam unatrag, mogla sam pretpostaviti kako će sve završiti, samo što sam namjerno ignorirala očite signale zaslijepljena strašću iliti kako bi to neki slabiji rekli; zaljubljenošću. Lik je bio očiti narcis opsjednut sobom. Empatija i ljubav vrlo nisko, ambicije i strast vrlo visoko.
Da mogu vratiti vrijeme, ne bih ni suzu pustila za njim i u trenutku kada bi mi rekao da želi prekid, rekla bih mu: "Supeer, napokon malo avanturističkog, solo života i za mene": Međutim, teško je upravljati svim tim kemijskim procesima u našem tijelu; tugom, razočarenjem, mržnjom, ljutnjom...treba vremena. Sljedeći put pamet u glavu. Postoje ljudi kojima nije strast i sex nije najvažniji kriterij za vezu, već ljubav i zajedništvo. S takvima se stupa u odnose.
Java is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2020., 23:43   #109
Quote:
Java kaže: Pogledaj post
Rastava je puno gora od smrti. Kad ti netko drag netko umre, vjeruješ da te ta osoba voljela kao i ti nju. Pamtiš vašu ljubav i dobre odnose.
Kad se netko želi rastati od tebe, on tebe odbacuje. Želi te maknuti iz svog života. Želi da nestaneš. Nisi mu više dobra ni zanimljiva. Drugim riječima, da umreš, ne bi ti ni svijeću zapalio.

Osobno nisam prolazila kroz rastavu (toplo se nadam da ni neću), no jesam kroz prekid veze.
Kako sam to preživjela? Hh jedva, napravila sam si kaos od života, no na kraju ipak isplivala na površinu. Sad mi je život idealan i imam novog, dugogodišnjeg dečka, više no idealnog, no tada se činilo da je svijet stao.
Rastava gora od smrti? Tebi očito nitko nije umro kad pišeš takve bedastoće. I stvarno se nadam da nikog nećeš u skorije vrijeme izgubiti na taj način.
Kad netko umre više ga nikad, ali nikad nećeš vidjeti. I doslovno ti je istrgnuta ta osoba iz života.
Nema je. Mrtva je.
Kad prekineš s nekim, valjda postoji i razlog za to. Pa makar taj razlog bio banalan. Ne prekida se bezveze.

Stvarno svašta.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 00:04   #110
Bolje sam nego u lošem društvu.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2021., 06:35   #111
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Što ti misliš o tome ? To je jedino važno i jedino važno za tvoju budućnost. Što misliš o tome da si u poziciji majke kćeri koja je u toj bolesti to doživjela od muža. U poziciji neke prijateljice koja je to doživjela.
Da te ostavi kada si najranjivija, najkrhkija i to tako preko noći sa odurnim i sebičnim riječima.
To je bitno.
Znaš kaj ? Ja ne bih bila toliko tužna koliko ljuta. Zašto sebi ne dopuštaš ljutnju ? Zapravo bi trebala biti ljuta na njega. Znaš kaj je depresija ? Ljutnja i bol koju ne usmjeravaju ljudi van nego prema sebi.
Gutanje želja i potreba svoje duše, ignoriranje života kakav duša želi, spoznaja kakve želi duša usvojiti.

Dopusti si zato biti ljuta.
Kada postaviš sve to na zdrave temelje vidjeti ćeš da ti je napravio uslugu.
Kad vidiš toga jadnika na način na koji ga recimo ja vidim... otkriti ćeš da ti nisi samo udana žena, nečija žena, da nisi sama ali da si zapravo možda u braku bila sama.
Biti ćeš zahvalna da tek sad imaš šansu upoznati i ostarjeti uz kvalitetnu i plemenitu osobu koja zna voljeti. Nekoga veselog, plemenitog, nesebičnog, pozitivnog i šarmantnog muškarca a ne frižidera.
Da ti daje sebe, da te pazi, mazi i kuha ti špagete.
Evo reći ću kaj ja mislim o tvome "suprugu".
To je ljigavi slabić, dvoličan egoist i beskarakterna uš koja se ne zaslužuje zvati čovjekom. Osuđujuće ?
Da, jer je istina.
Ali nebitan je on, bitno da ga više nema i da te ne iscrpljuje , da ne moraš stalno vući za takvog čovjeka i trošiti sebe.
U kratko vrijeme suočila si se sa dva udarca, teškom bolesti i razvodom. Nije to lako. Znaš ima jedna teorija da ljudi se razbole teško da bi konačno obratili pozornost na sebe, naučili voljeti sebe. Ovo mi se sviđa. Žena je preživjela karcinom i zna o čemu priča.
https://youtu.be/GjqZxRuA4m0

Uči voljeti sebe. Nije to lak ali je beskrajno divan posao.
Savjet ?
Svaki dan se obuci i šetaj po suncu.
Svaki dan se istuširaj i malo zapleši ili zapjevaj po kući.
Svaki dan pročitaj malo viceva, šala i porazgovaraj sa dobrim ljudima ali ne o depri i njemu.
Bedasti savjeti ali pomažu.
Svaki dan napravi jednu malu stvar za sebe koja će te naučiti kako sebe voljeti.
A on ? Hvala Bogu da si se takve ljige riješila. Zamisli da si baš cijeli život potrošila na takvu nulu od čovjeka. Ošo parazit, maši zastavom sreće.
Sad se brini o sebi. Ne moraš veselo pjevati ali malo pomalo se diži.
Svi koji su nas izdali, razočarali, odbacili , omalovažili, prezreli, koji su nam na naše dobro uzvratili loše ili sebično... paaaa spori su Božji mlinovi ali sitno, sitno melju rekla bi moja suseda.
Sada se samo koncentriraj na sebe i radi na sebi. Iznutra i izvana. Bitno da si ozdravila i ne ugrožavaj zdravlje pomažući depresiji.
Sunčan je dan, obuci se, prošetaj, slušaj pozitivnu glazbu i ne daj se Floki

sara45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 21:39   #112
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Rastava gora od smrti? Tebi očito nitko nije umro kad pišeš takve bedastoće. I stvarno se nadam da nikog nećeš u skorije vrijeme izgubiti na taj način.
Kad netko umre više ga nikad, ali nikad nećeš vidjeti. I doslovno ti je istrgnuta ta osoba iz života.
Nema je. Mrtva je.
Kad prekineš s nekim, valjda postoji i razlog za to. Pa makar taj razlog bio banalan. Ne prekida se bezveze.

Stvarno svašta.
Potpisujem. Ništa gore od smrti nema.
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 14:07   #113
Talking

edit: ne razumijem zašto je smajlić u mom postu, ispričavam se, ali ne znam kako maknuti

ne spada u post!


Vrlo blizak član obitelji,

u sličnim godinama karcinom,
odbijala liječenje,
pokopali ju.

Suprug ju je cijelo vrijeme varao, odlazio, pa i tijekom terminalne faze.

Ona je, ponavljam, sustavno odbijala i izbjegavala liječenje.
U ostavštini je u dnevniku pisala čega je sve bilo u tom braku.

Pa se ti malo skockaj, i dobro porazmisli, zbog čega si se razbolila, i zahvali malo, jer si mogla isto tako biti 2 m pod zemljom, a on bi bio s tobom, samo odsutan, jer je ovako pokazao barem iskrenost - ne voli te (više) i ne želi biti s tobom.


A ti umjesto da imaš napade jer ne znaš i ne možeš biti sama, neovisno o kvaliteti svog braka, riješi to s psihijatrom i kliničkim psihologom ako je potrebno. Jer ti imaš problem sa sobom, ne sa brakom ili s njim.

Ja sam imala što i ti, nesposobnost da budem sama, to je problem, i nije vezan uz "ljubav koju ste imali" ili "imate".

I koliko god će me drugi napadati, ja mislim da je tebe tvoj tumor "ozdravio" od tog braka i oslobađa te da se suočiš sa sobom, svojim problemima i demonima.

Ljudima u tvojim godinama partner kojeg su voljeli i s kojim su imali skladan brak pogine preko noći u prometnoj, i?

Imaš mnoge grupe podrške za oboljele, za izlječene, imaš grupe i za rastavljene, imaš sve žive oblike pomoći i razgovora s ljudima u jednako tako težoj i težim situacijama od tvoje.

Vrijeme je da prestaneš mahati sa svojim tumorom da kupiš tuđu ljubav i suosjećanje, i prioneš poslu.

Ljubav se može naći i druga i treća i peta, i u 40-tim, 50-tim, 60-tim pa nadalje.

Misliš da ne može? Pokaži tom svom životu zube, koji je tako odvratan i koji te dovodi do ludila. I ne gledaj i ne okružuj se sa "sretnim" brakovima i slično, sada ti ne treba to. Trebaju ti ljudi koji su USPJEŠNO prošli sranje koje si i ti ili slično.

Kad ti dođu nekakvi happy ubračeni i slični, podsjeti sebe da još nije vrijeme za to, jer ćeš se samo još više mučiti.

Obavezno psihijatar, medikamenti i psiholog te nazdor i imaš i telefone za psihološku podršku, ne glumi jačinu nego prioni poslu da se središ. Ovo ti je druga šansa, izlječit ćeš do kraja bolest i riješila si se muža koji te baš i nije više volio. Ženo?

I to natezanje s njim i analiziranje svih i svega... Što još gubiš godina na njega? I zadnje, nemoj ga toliko osuđivati, muž pa što, neki mogu i varati supruge u terminalnoj fazi, a ti zamjeraš što te nakon liječenja ostavio? Da, ljudi su svakakvi o da. Nažalost da. Kylie Minogue je isto ostala sama nakon borbe s karcinomom. Događa se i uspješnim pjevačicama, i "velikim" celebrityjima što se ne bi i običnim ljudima? To je dio sranja života.

Kako god, sve ove savjete s Foruma uzmi cum grano salis, ljudi svašta lupaju, i prave se da su nešto prošli, ja sam mlada, ovaj je stariji, onaj tamo trolla... Pazi što radiš, Forum ti ne može zamijeniti stručnu pomoć.
Mesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.