Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 13:39   #1
Tračak pameti u generalnom ludilu

Lijepi pozdrav svima, unaprijed se ispričavam na podužem postu, ali doista nisam pametna što učiniti.

Dakle, ja i sada bivši smo prije nekoliko dana prekinuli nakon 10 godina veze, prekinuli, recimo. Upoznali smo se prije 10 godina kada nam je bilo 18 i iste se večeri zaljubili i od tada smo bili zajedno. Počeli smo živjeti zajedno nakon 4 mjeseca veze, čim smo krenuli na fakultet i živjeli smo zajedno sve ove godine. Nikada nismo imali problema u vezi, osim što je njemu smetalo to što još uvijek nisam završila fakultet te je smatrao da nam je to kočnica u životu, iako sam i ja zadnjih 5 godina također zarađivala. Imali smo primanja iznad prosjeka i život kakav se doslovno može poželjeti, predivan stan koji je on prije nekoliko godina kupio i koji smo divno uredili, preslatkog ljubimca, iste planove i želje za budućnost. Sve do ove zime kada sam otkrila da ima aferu na poslu. S tom ženom još uvijek nije spavao, samo su se povremeno ljubakali i nekoliko mjeseci dopisivali, ali mu je očigledno stalo do nje. Ona je 13 godina starija od njega i pomaže mu profesionalno, no svima koji ga poznaju je jasno da ta 'veza' nema nikakvu budućnost, ali njemu to očito ne da mira. Ja sam mu svo ovo vrijeme pokušavala vjerovati i davala šanse, iako mi je mjesecima stalno nešto muljao i lagao i uvjeravao me da je sve u savršenom redu, no prije par dana je sve kulminiralo kada je on rekao da mu je stalo do nje i da nije fer prema meni da me zavlači sve dok ne zna što točno zapravo želi u životu, a nakon čega sam ja spakirala pola stana i otišla.

Ne mislim da me ne voli, dapače, rekao mi je da samo želi biti 300% siguran da se želi oženiti sa mnom i da sam u zabludi ako mislim da prekidamo kako bi započeo novu vezu te da samo želi malo mira da sam sebe sredi. Nešto po principu očito trebam izgubiti nešto da bih shvatio što sam imao. Meni su njegovi izgovori nezreli, i ne bih rekla da druga žena nema nikakve veze u donošenju odluke, pogotovo stoga što sam ja njemu bila prva cura ikad. On meni s druge strane nije bio prvi i ja na temelju svog iskustva znam da prolaznim zaljubljenostima ne treba davati puno pažnje, koliko god to bilo intenzivno, baš zato što je riječ o prolaznim osjećajima, za razliku od ljubavi koja je nešto puno dugotrajnije i vrjednije.

On je već sad gotovo siguran da će požaliti sve ovo što se događa, no svejedno tvrdi kako mu je toliko zasićenje svime da jednostavno nema izbora. Kada sam rekla kako ću se nakon ljeta kada sredim novi stan vratiti po još neke stvari, on se nasmije kako možda neće biti potrebe da ih nosim, vjerujući kako postoji velika šansa da se vratim i da sve bude kao nekad.

Prošla su tek 4 dana, čuli se nismo niti mu se mislim javljati sve dok za 20-ak dana ne budem morala svratiti do stana po našeg ljubimca koji će ići sa mnom. Poprilično sam sigurna da je samo pitanje dana kada će mi se pojaviti na vratima, no ne znam što bih, kada se i ako to dogodi, učinila. Brine me da netko nakon 10 godina života nije siguran da li je to za cijeli život (mada opet, nije imao niti jednu jedinu curu osim mene i jasno mi je zašto možda ima dileme), brine me kako mu eventualno ponovno vjerovati i kako vjerovati da je doista shvatio što je trebao shvatiti, gadi mi se to što mi trenutno radi od života i izmiče mi tlo pod nogama u najgorem mogućem trenutku (kada imam još pola godine posla do završetka fakulteta i potrage za ozbiljnim poslom, a umjesto da se bavim time ja razmišljam gdje ću i što ću za par mjeseci budući da sam izašla iz stana koji je punih 10 godina bio moj dom i da još uvijek nisam potpuno financijski neovisna). Svojoj je mami rekao kako se ja moram uozbiljiti i shvatiti kako je to kada ga nemam u zaleđu kao potporu i kako moram malo stati na svoje noge, a ne toliko ovisiti o njemu, no meni je iskreno muka od svega toga, i svih mjeseci laži i neizvjesnosti i milijardi misli koje mi lete glavom. Pogotovo zato što sam ja bila uz njega uvijek, i kada mu je tata umro i kada mu se srušio cijeli svijet, i kada je on bio financijski ovisan o meni. Odvratna mi je ideja da ti je to u stanju raditi netko tko te navodno voli, a boli me i to koliko neozbiljno shvaća sve što se događa. On na sve gleda kao na period pauziranja u kojemu će se on srediti i nakon čega će sve opet biti kao nekad, no za mene nije sve tako jednostavno. Iako sam poprilično sigurna da će htjeti da mu se vratim, ne znam zaslužuje li još jednu šansu. Možda mu zbog neiskustva neke stvari postanu jasnije sada kada ih napokon doživi, a možda će mir biti ponovno samo jedno vrijeme. Molim nekoga da kaže išta pametno jer doista pucam po šavovima!
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 13:50   #2
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Svojoj je mami rekao kako se ja moram uozbiljiti i shvatiti kako je to kada ga nemam u zaleđu kao potporu i kako moram malo stati na svoje noge, a ne toliko ovisiti o njemu, no meni je iskreno muka od svega toga, i svih mjeseci laži i neizvjesnosti i milijardi misli koje mi lete glavom. Pogotovo zato što sam ja bila uz njega uvijek, i kada mu je tata umro i kada mu se srušio cijeli svijet, i kada je on bio financijski ovisan o meni. Odvratna mi je ideja da ti je to u stanju raditi netko tko te navodno voli, a boli me i to koliko neozbiljno shvaća sve što se događa.
Pa ovo ti sve govori. Ne voli te. Ne može takav stav imati netko tko te voli. Partner koji te voli će te poticati da staneš na svoje noge i završiš nešto što ti visi u zraku, ali će ti pritom biti podrška. I neće ti reći da moraš vidjeti kako je to biti bez njegove podrške, jer podrška je vrlo bitna stvar u vezi.
Uglavnom, priča gluposti jer te ne voli, ali istovremeno pokušava muljati da te uspije zadržati kao rezervu. Za svaki slučaj.



Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
On na sve gleda kao na period pauziranja u kojemu će se on srediti i nakon čega će sve opet biti kao nekad, no za mene nije sve tako jednostavno. Iako sam poprilično sigurna da će htjeti da mu se vratim, ne znam zaslužuje li još jednu šansu. Možda mu zbog neiskustva neke stvari postanu jasnije sada kada ih napokon doživi, a možda će mir biti ponovno samo jedno vrijeme. Molim nekoga da kaže išta pametno jer doista pucam po šavovima!
Naravno, on očekuje da ćeš ti sjedit doma i njega čekat u slučaju da sve opcije propadnu pa mu ostaneš samo ti.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:10   #3
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Lijepi !
tužno mi je čitati nešto ovakvo
odbačena i potučena
pokušaj razmišljati kako i kamo dalje...i ne baviti se mišlju što ako dođe....jer ta misao neka ti samo izvuče odgovor....da je kasno
budi ok i trudi se za sebe
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:10   #4
Razumijem to, ali doista ne mogu biti đubre i reći kako je sve crno bijelo kad nije. Pitanje mog fakulteta doista se proteže godinama, i ne samo u odnosu s njim, i doista već godinama govorim kako ću se 'sad potruditi i riješiti to' pa nikako. Znam da sam pogriješila s odabirom fakulteta, no stvarno da se nisam još uvijek uozbiljila, nisam. Mogu shvatiti zašto mu je to toliki uteg jer već godinama pričamo kako želimo brak i djecu i kako se bacamo na to čim ja završim faks, ali eto... On ne želi ženu koja će biti domaćica, niti ja želim biti takva žena, no očito se umorio od slušanja priča kako 'ću se ovaj put uozbiljiti'. Mene samo brine je li to doista razlog ili ti je to samo izgovor i zapravo je sve stvar NJE.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:21   #5
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Razumijem to, ali doista ne mogu biti đubre i reći kako je sve crno bijelo kad nije. Pitanje mog fakulteta doista se proteže godinama, i ne samo u odnosu s njim, i doista već godinama govorim kako ću se 'sad potruditi i riješiti to' pa nikako. Znam da sam pogriješila s odabirom fakulteta, no stvarno da se nisam još uvijek uozbiljila, nisam. Mogu shvatiti zašto mu je to toliki uteg jer već godinama pričamo kako želimo brak i djecu i kako se bacamo na to čim ja završim faks, ali eto... On ne želi ženu koja će biti domaćica, niti ja želim biti takva žena, no očito se umorio od slušanja priča kako 'ću se ovaj put uozbiljiti'. Mene samo brine je li to doista razlog ili ti je to samo izgovor i zapravo je sve stvar NJE.

mislim da ne razmišljaš dobro
nema tu veze sa tvojom ozbiljnošću i financijama...pogotovo ako si imala posao..a i ako da, teško je znati da netko te vidi, gleda kroz prizmu škola koje si završio
no, svaka od nas traži opravdanje kako bi se lakše vratila iako realno znaš, znamo....nakon nekih situacija i događaja vratiti se...je samo agonija koja kasnije dolazi
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:24   #6
meni on djeluje potpuno bešćutno i bezbrižno. uzima te zdravo za gotovo, a bogme te i vara (iako se nije posexao). k tome te još želi naučiti pameti, tj. kako da zarađuješ više nego dosad, pa se onda možeš vratiti financijski neovisna (i sa titulom).
iskreno bljuje mi se od takve osobe i nadam se da ćeš imati dovoljno snage da pronađeš svoje samopoštovanje. sretno!
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:26   #7
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
....Svojoj je mami rekao kako se ja moram uozbiljiti i shvatiti kako je to kada ga nemam u zaleđu kao potporu i kako moram malo stati na svoje noge, a ne toliko ovisiti o njemu, no meni je iskreno muka od svega toga,....
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
...Pitanje mog fakulteta doista se proteže godinama, i ne samo u odnosu s njim, i doista već godinama govorim kako ću se 'sad potruditi i riješiti to' pa nikako. Znam da sam pogriješila s odabirom fakulteta, no stvarno da se nisam još uvijek uozbiljila, nisam. Mogu shvatiti zašto mu je to toliki uteg jer već godinama pričamo kako želimo brak i djecu i kako se bacamo na to čim ja završim faks, ali eto... On ne želi ženu koja će biti domaćica, niti ja želim biti takva žena, no očito se umorio od slušanja priča kako 'ću se ovaj put uozbiljiti'. Mene samo brine je li to doista razlog ili ti je to samo izgovor i zapravo je sve stvar NJE.
vješto ti je uvalio osjećaj krivice, a kako bi zakamuflirao vlastiti kukavičluk
zamisli da nikad ne završiš fakultet - imat će te u šaci čitav život?!?

on, vrlo vjerojatno, želi iskušati slobodu i neka druga iskustva izvan vaše sigurne zone ali ti mu ne bi trebala čuvati tu zonu iz prostog razloga što nije iskren
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:29   #8
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Razumijem to, ali doista ne mogu biti đubre i reći kako je sve crno bijelo kad nije. Pitanje mog fakulteta doista se proteže godinama, i ne samo u odnosu s njim, i doista već godinama govorim kako ću se 'sad potruditi i riješiti to' pa nikako. Znam da sam pogriješila s odabirom fakulteta, no stvarno da se nisam još uvijek uozbiljila, nisam. Mogu shvatiti zašto mu je to toliki uteg jer već godinama pričamo kako želimo brak i djecu i kako se bacamo na to čim ja završim faks, ali eto... On ne želi ženu koja će biti domaćica, niti ja želim biti takva žena, no očito se umorio od slušanja priča kako 'ću se ovaj put uozbiljiti'. Mene samo brine je li to doista razlog ili ti je to samo izgovor i zapravo je sve stvar NJE.
Da li jest ili nije ovo razlog...tebi bi trebalo biti dovoljno
Čovjek se umorio čekajući...imaš dosta godina da ne bi shvatila da si postala "teret"...nemoj sad tražiti razlog za svoje neuspjehe u drugima. Pusti to.
Kreni dalje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:30   #9
Pokušavam samo biti maksimalno objektivna, i uzeti baš sve u obzir. Mislim da je doista problem što mu je naša jedina veza ikad u životu i mislim da ne zna cijeniti sve što smo imali, i da neće znati cijeniti sve dok sad ne prođe neko vrijeme i ne shvati sam.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:33   #10
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Pokušavam samo biti maksimalno objektivna, i uzeti baš sve u obzir. Mislim da je doista problem što mu je naša jedina veza ikad u životu i mislim da ne zna cijeniti sve što smo imali, i da neće znati cijeniti sve dok sad ne prođe neko vrijeme i ne shvati sam.
Imaš li objektivan razlog zašto si još na faksu ???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:37   #11
Na faksu sam i dalje zato što me 3 ispita dijele od diplome i što ne želim imati samo završenu gimnaziju nakon toliko uloženog vremena, novca, truda i živaca. Iako se ne bavim strukom i imam honorarni posao već nekoliko godina.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:39   #12
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Pokušavam samo biti maksimalno objektivna, i uzeti baš sve u obzir. Mislim da je doista problem što mu je naša jedina veza ikad u životu i mislim da ne zna cijeniti sve što smo imali, i da neće znati cijeniti sve dok sad ne prođe neko vrijeme i ne shvati sam.
i onda?
onda ćeš nastaviti tamo gdje si stala? sa njim
__________________
rolling in the deep
dadana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:40   #13
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Na faksu sam i dalje zato što me 3 ispita dijele od diplome i što ne želim imati samo završenu gimnaziju nakon toliko uloženog vremena, novca, truda i živaca. Iako se ne bavim strukom i imam honorarni posao već nekoliko godina.
Nisam te to pitala...nego imaš li objektivan razlog zašto te ta tri ispita dijele od diplome??
Možda i ti podsvjesno ne želiš u brak sa njime...žišku.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:43   #14
Ne znam, u ovom trenutku ne mogu govoriti gdje bih stala. Jer kao prvo ne znam hoće li taj trenutak doći, kada će doći, i ako dođe, kako će izgledati. Znam da ne mislim sjediti i čekati ga, ali ne znam bih li učinila najveću pogrešku da mu se jednog dana odlučim vratiti. Jer doista mislim da smo imali predivan život koji je mogao samo biti još bolji.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:44   #15
Ne znam, u ovom trenutku ne mogu govoriti gdje bih stala. Jer kao prvo ne znam hoće li taj trenutak doći, kada će doći, i ako dođe, kako će izgledati. Znam da ne mislim sjediti i čekati ga, ali ne znam bih li učinila najveću pogrešku da mu se jednog dana odlučim vratiti. Jer doista mislim da smo imali predivan život koji je mogao samo biti još bolji.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:44   #16
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Ne znam, u ovom trenutku ne mogu govoriti gdje bih stala. Jer kao prvo ne znam hoće li taj trenutak doći, kada će doći, i ako dođe, kako će izgledati. Znam da ne mislim sjediti i čekati ga, ali ne znam bih li učinila najveću pogrešku da mu se jednog dana odlučim vratiti. Jer doista mislim da smo imali predivan život koji je mogao samo biti još bolji.
Mogao je...ali ti si ga očito stopirala
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:44   #17
Da, lijepo ti je uvalio osjećaj krivice, lik zvuči ko žešći muljator....nemoj se zavaravat s tim "Jednom će shvatiti šta je sa mnom imao..." jer se to vjerojatno neće desiti....nije važno jel imao cura prije tebe il ne važan je njegov karakter koji se u ovom slučaju pokazao kao manipulatorski (ko zna šta i s tom drugom petlja i voza je.... pitanje je...) lik uopće nije tako neiskusan kako ga ti doživljavaš očito...inače čuvala sam jednom davno jednom starijem paru djecu i ženi je bilo ostalo par ispita do kraja faksa i taj muž je učinio SVE al ono doslovno SVE da bi ona imala vremena učiti i izići na te ispite (pored troje omanje djece)..., od dolaska ranije s posla, izlaska s djecom, angažiranja mene i sl.....tako da....şve se može kad se ima pravu podršku...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:46   #18
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nisam te to pitala...nego imaš li objektivan razlog zašto te ta tri ispita dijele od diplome??
Možda i ti podsvjesno ne želiš u brak sa njime...žišku.
Objektivan razlog? Iskreno, nisam mislila da nam se ikuda žuri i uživala sam jednostavno u životu koji je bio tako divan kakav je bio.
dr seuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:48   #19
Provesti 10 godina u vezi u formativnim godinama (18 - ...) teško da može dobro završiti. Ljudi bi se do 25. godine trebali naučiti padovima, ljutnjama i samoći. Te male balavce treba odviknuti od tih sumanutih uparivanja. Izađu iz srednje škole i, umjesto da se uče, padaju, ljute, jačaju karakter, upoznaju samoću, oni bi, pametnjakovići, se upuštali u ozbiljne veze.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:49   #20
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nisam te to pitala...nego imaš li objektivan razlog zašto te ta tri ispita dijele od diplome??
Možda i ti podsvjesno ne želiš u brak sa njime...žišku.
Otkad je posjedovanje diplome uvjet za brak? S obzirom da je cura radila i zarađivala, a nije doma sjedila i 'studirala' bez davanja ispita privođenja faksa kraju.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.