Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2016., 16:10   #61
Autorice, vi ste se sjebali odmah na početku jer ste kao balavci s 18 godina krenuli u ozbiljnu vezu i živjeti skupa. Lik je ostao neiživljen, ti isto, samo njega to očito jako smeta, a tebe ne. Mislim da bi većina tipova puknula u takvoj vezi prije ili kasnije. Zato i obično uglavnom nemaju tako ozbiljne veze tako dugo u tim godinama.
To nije normalno odrastanje po meni. Ljudi se trebaju zaljubljivati i odljubljivati pa i biti povrijeđeni prije nego se u nekim malo ozbiljnijim godinama skrase s nekim. Da, loše je to što je imao aferu, ali ne mogu mu uzimati potpuno za zlo to s obzirom na to kad ste započeli vezu.
Nisi ti ništa kriva, ali nije ni on u potpunosti kriv. Jednostavno je bio prebalav kad ste započeli i frustracije oko toga su se nakupile i došle po svoje. Bio je glup kaj nije išao ranije prekinuti s tobom pa da se ispuca.
Budućnost bojim se više zajedno nemate, ali mislim da ćete se preporodit i ti i on. Nije se dogodilo ništa tako strašno, djece nemate, razlaz ne bi trebao biti jako problematičan. I kad jednom budeš imala djecu probaj ih malo educirati o tome da ne skaču prerano u neke astronomske ljubavi i 10-godišnje veze dok budu imali 17.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:16   #62
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Možda nisam bolja od njenog dečka, ali barem shvaćam dio dogovora.
Shvaća i ona...samo kasno.

Kao što je Eo rekla...on je fasciniran uspješnom kolegicom (nije rijetkost), što ne znači da ju ne voli. Uzmite u obzir da su oni od djetinjstva skupa, nije to čudno.
On je očito malo bolje organiziran i ambiciozan, njoj se ne žuri...odrasli su u različitim smjerovima...ni prvi ni zadnji
Ma kakav dio dogovora? Oni su mogli planirat da će biti tako, no život ne možeš planirati. Nema tu dogovora, dogovor je naći se na kavi, ili prodati auto, dogovor ne može biti nešto što se kose sa željama drugog. Njoj očito nije prioritet završit faks, i zbog toga se ne bi trebala NIKOME opravdavati. Plus, ako je partner uvjetuje time očito da je nezreo balavac (zajebi to što je po zanimanju, ko' da nema mulaca u svim zanimanjima). Očito je da je stvar u drugoj ženi. Da nije druge žene, bilo bi nešto drugo. Ja mislim da on nikad nije niti htio u brak s njom, ili je nekad htio, ali je s vremenom shvatio da mu to nije to, no onda se treba iskreno reći a ne izmišljati stvari poput:"nisi završila faks". Jebote, nisam ga ni ja završila niti neću, pa mi partner to ne predbacuje.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:23   #63
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Preispitaj malo tu vašu vezu i koliko je stvarno bila idilična.
sasvim sigurno nije bila IDILIČNA - to ionako ne postoji - ali ne mora značiti da je bila loša, katastrofalna i slično. nekad biramo između dobrog i još boljeg, nije uvijek ona prva veza baš bezveze. možda se sve poklopilo, manja kriza na koju je treća osoba utjecala - jer treće osobe ne dolaze nužno samo onda kad je sve već mrtvo i gotovo, dapače - i eto... treba imati na umu da je orva veza u pitanju, to je... budimo realni... od starta imalo male šanse za opstanak.

hoću reći, čisto sumnjam da će ona dubokim promišljanjima doći do zaključka da ne veza bila lošija nego što jest; najvjerojatnije su ispucali potencijal i to je to. ne mora tu uvijek biti nekih očitih problema.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:23   #64
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ma kakav dio dogovora? Oni su mogli planirat da će biti tako, no život ne možeš planirati. Nema tu dogovora, dogovor je naći se na kavi, ili prodati auto, dogovor ne može biti nešto što se kose sa željama drugog. Njoj očito nije prioritet završit faks, i zbog toga se ne bi trebala NIKOME opravdavati. Plus, ako je partner uvjetuje time očito da je nezreo balavac (zajebi to što je po zanimanju, ko' da nema mulaca u svim zanimanjima). Očito je da je stvar u drugoj ženi. Da nije druge žene, bilo bi nešto drugo. Ja mislim da on nikad nije niti htio u brak s njom, ili je nekad htio, ali je s vremenom shvatio da mu to nije to, no onda se treba iskreno reći a ne izmišljati stvari poput:"nisi završila faks". Jebote, nisam ga ni ja završila niti neću, pa mi partner to ne predbacuje.
To uopće nisu dvije iste stvari. U dogovoru sudjeluju dvije osobe. Njih dvoje su se (nebitno kako ni zašto) dogovorili da će ona završiti fakultet. Ona nije morala sudjelovati u tom dogovoru i mogla je reći da neće.

Nebitno je li faks u pitanju. Oni su se mogli dogovoriti da će jedno od njih završiti tečaj lončarstva.

Njima (ne samo njemu) je to nešto značilo u trenutku u kojem su se dogovarali.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:28   #65
ne znam zašto ste toliko zapeli za njen fax? kad se već raspravlja o tome, nisu dogovorili i krajnji rok završetka tog faxa, a k tome autorica teme (koliko sam shvatila) i namjerava završiti fax kad tad. znači to što ona nije (još) završila fax nije nikakav razlog, već najobičnija isprika..jer on nema muda reći da se (bar njemu) veza istrošila...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:29   #66
Da si pisala post na engleskom, pomislila bih da si bivsa cura mog sad vec bivseg decka.

On je takodje usao u vezu sa 17, posle godine dana ona se uselila kod njega, zavisila od njega finansijski I u svemu itd. Ja I on smo se usemili 2 mjeseca nakon sto je zvanicno zavrsio vezu, I da, mi smo kolege s posla, tako se I znamo. Doduse nikad ali nikad nije bilo nikakvog flerta dok je on bio u vezi, barem ne s moje strane, a nisam primijetila ni sa njegove. Ja sam bila nesto sto je njega privuklo, dobra u svom poslu I ne dam se zajebavat. Uvijek mi se divio zbog toga. I kad smo se poceli zabavljati rekao mi je da mu je upravo to sto mu se najvise svidja kod mene - to sto ga ne trebam.

Sada smo vec raskinuli jer se on nije imao snage odlijepiti od bivse zbog nekih dubljih patologija, imas par postova nize moju temu pa procitaj. (https://www.forum.hr/showthread.php?t=939743)

Ono sto znam je da se ja na tvom mjestu nikad ne bi pomirila s njim. Jer kad to jednom uradi I prodje mu, uradice svaki put kad naidje neko ko izgleda kao 'bolja prilika' ili kad mu dosadi. Vi jeste dugo godina u vezi, ali s godinama nece postajati lakse. Zamisli situaciju da se uzmete I dobijete djecu I ti sticajem okolnosti ostanes bez posla ili tako nesto? Sta on treba odmah da otperja jer ti nisi uspjesna? Mozes li zivjeti s tim pritiskom?

Po mom iskustvu, vratice se tebi jedino ako ga ta otpili, sto vjerovatno brzo I hoce, ali ce isto tako brzo I opet da ode za nekom novom. Dok ti sjedis I cekas da on shvati kako si ti ljubav njegovog zivota.

Takodje se slazem da 10 godina veze u tako mladim godinama nije zdravo. Moja poznanica je raskinula vezu od 10 godina, odrezala budalu I sad je u braku sa drugim tipom dobila bebu I ne pamtim kad sam je zadnji put vidjela tako sretnu. A imas I ljudi koji ce se cijelog zivota vuci jedno s drugim u ime godina koje su proveli zajedno a raditi sranja jedno drugome svako malo I pokopavati se dublje I dublje. Tvoja je odluka koji ces put izabrati.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:30   #67
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
To uopće nisu dvije iste stvari. U dogovoru sudjeluju dvije osobe. Njih dvoje su se (nebitno kako ni zašto) dogovorili da će ona završiti fakultet. Ona nije morala sudjelovati u tom dogovoru i mogla je reći da neće.

Nebitno je li faks u pitanju. Oni su se mogli dogovoriti da će jedno od njih završiti tečaj lončarstva.

Njima (ne samo njemu) je to nešto značilo u trenutku u kojem su se dogovarali.
Ti baš ne shvaćaš? On je morao vidjeti da njoj faks nije prioritet - ako je to "razlog", zašto ju nije prije ostavio? Uostalom, kakva je to veza gdje se ostavlja partnera radi nezavršenog faksa? Očito im je to bio zajednički plan, no eto, žena shvatila da joj se ne da, i ne želi raditi u struci. I kaj sad? Jel radi? Radi. Financijski nije ovisna o njemu, dakle, u čemu je problem? Neće s tim papirom bit ni sretnija nit pametnija, možda samo više zarađivati. To što je nešto "dogovor", ne znači da se ne može prekršiti, namjerno ili nenamjerno. Okolnosti se mijenjaju, ljudi sazrijevaju psihički i emocionalno do 25., i rijetko tko ima iste želje s 18 i 28. Ko' da je važno zašto nije završila faks. Pravi partner to nikad ne bi uvjetovao.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:30   #68
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Kada je pocelo sto tocno? Flert? Osjetila sam da se nesto dogada dva mjeseca nakon sto je to pocelo, a onda i pronasla poruke koje su potvrdile moje sumnje.
Nakon toga, nije da sam cijelo vrijeme imala osjecaj da je on emocionalno izvan veze. Na trenutke da, ali nikako cijelo vrijeme.
Kaj još ne bum tu pročitala i saznala ?
Uzrok njegove nevjere ilitiga fufanja jest to što mu djevojka sa kojom je 10 godina u vezi nema diplomu ?
Da ima diplomu onda bi bila tek odgovorna i ozbiljna jer diploma je jelte isključivi dokaz odgovornosti i ozbiljnosti, dokaz kvalitete karaktera, garancija vrlina neke osobe pa i neimanje iste izgovor zašto se osobu koja ju nema vara sa 13 godina starijom kolegicom ? Ideeeš !
Odmah bi dobio vritnjak da tako neiskren, dvoličan i glup tip ide meni prodavati foru i nabijati mi osjećaj grižnje savjesti : varam te jer nemaš diplomu a da imaš diplomu naša bi veza bila drugačija i ja ne bi drpao po wc-u firme kolegicu Sonju...

Imam samo reći na to :https://youtu.be/56nQAkfR8E8

Tvoj dečko ima predobar, no brejn no fajt posao, trpnu i vrijednu za po doma curu i previše love pa se zaželio zabaviti sa tom kolegicom.Isprobavati stvari, iskoristiti nju za seks zabavu a onda oženiti tebe koja si tak' uvijek tu domaća..sigurna luka u pozadini. Ti čekaj dok se on ne izživi. Nije mu smetalo dok ti je uzimao lovu ali ga smeta kaj nemaš diplome i baš eto to ga jako smeta od kada se drpao po firmi sa tom kolegicom. Ful zanimljivo.
Samo ako želiš čekati mogu ti reći da te on ne voli, ne cijeni i ne prihvaća. Što bi bilo da osim te diplome ostaneš bez zdravlja, da opstaneš bez posla, da te mora njegovati i da ne zarađuješ.
Za koga se to želiš udati ?
Frajer je smislio dobar izgovor zašto šara i vara , zašto tebe želi držati na lageru ( kaj ti sirota ti čekaj ) dok se frajerčina ne ispuca.
Dušo toliko me frustrira kaj nemaš diplomu i plaću od 20 tisuća kuna da sam se jednostavno morao spetljati sa svojom kolegicom 13 godina starijom, ostaviti te ko krpu i staviti sebe i nju ispred naših 10 godina.


Kaj fakat ?
Iskreno to nije ni da se stari bicikl na to nasloni. Ako te može tako izmanipulirati, tako se ponašati, lagati, muljati i egoistično gledati sebe... sve može.
Ti ćeš pretpostavljam ostati u toj vezi, kad se ispuca udati se za nejga jer ti je žao baciti godine. Iako tu više nema ljubavi prema tebi.
Ne znam što reći. Pravom muškarcu nisu važne diplome, savršen dojam , savršena familija, savršen izgled, ima li žena love i super posao, materijalna ili fizička korist od žene ali to su već oni rijetki, rijetki zreli i pametni, odani muškarci koji znaju što je u ljubavi važno. Koje nisam srela godinama.Nema ih baš ili su već oženjeni..
Zato čekaj da se ispuca...pa da se vrati i oženi te. Kada te oženi moli Boga da ne ostaneš bez posla, bez love, da se ne razboliš, udebljaš, trebaš njegu i požrtvovnost itd.

Onda ćeš shvatiti ovo kaj ti pišem. Zato jer ako se nešto od ovoga dogodi nabijati će ti krivnju za svoje avanture , ljubavnice itd u : nemaš dobar posao, nisi višđe mlada i lijepa, nemaš ovo, nisi ono.
Ti si sazrela kao osoba a on nije. Šlus. Ti si okej on je nezreo i sebičan dripac. Ne kaj te prevario već zbog priče i izgovora, zbog tretiranja tebe kao komada cigle.
ispred 10 godina veze i tebe stavio je seks sa kolegicom.
Pa kaj će ti takav šupljon ?

Osim toga gledaš drva a ne vidiš šumu : da te voli, da se boji izgubiti te, da te ne doživljava kao partviš za po doma ne bi ni u ludilu mislio da je okej da tebe mamu stavi na čekanje dok se on dečko zabavi sa curicama. Kužiš ?
On smatra da toi kod tebe prolazi. Ti si onak... za po doma i ako te izgubi no bigi. Zakaj to smatra okej , ne znam ali ne shvaća on tebe ozbiljno.
Bolna istina ?

Nisi mu važnija ni nakon 10 godina, čak i od neke drugorazredne uredske fufe ili poznanice. Tužno baš.
Kaj vidiš u njemu ? Žao ti baciti godine ? Njemu nije žao. Kaj to govori o njem i vašoj vezi ?

Žene, žene trebate tražiti muškarca sa M a ne ovakve dečkiće. Takvih na kile ima u svim dobrnim skupinama. Prodaju se za malo koketiranja uredskih ili kafe zavodnica, podignute suknje i glađenja njihovog ega. To se ne ženi.

Zadnje uređivanje pozitivax : 20.06.2016. at 16:53.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:33   #69
Bez puno filozofije, odboluj i ne okreći se.
Ali ovakvi scenariji najčešće imaju tendenciju nastavka kad tad, s početnom re-idilom, a onda vrijeme pokaže da to više nikad neće biti to.
Mladost, neiživljenost, rast u različitivm smjerovima, nezrelost, faks, druga žena...Što je uzrok, je li na kraju dana toliko bitno? Je li uopće?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:36   #70
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ti baš ne shvaćaš? On je morao vidjeti da njoj faks nije prioritet - ako je to "razlog", zašto ju nije prije ostavio? Uostalom, kakva je to veza gdje se ostavlja partnera radi nezavršenog faksa? Očito im je to bio zajednički plan, no eto, žena shvatila da joj se ne da, i ne želi raditi u struci. I kaj sad? Jel radi? Radi. Financijski nije ovisna o njemu, dakle, u čemu je problem? Neće s tim papirom bit ni sretnija nit pametnija, možda samo više zarađivati. To što je nešto "dogovor", ne znači da se ne može prekršiti, namjerno ili nenamjerno. Okolnosti se mijenjaju, ljudi sazrijevaju psihički i emocionalno do 25., i rijetko tko ima iste želje s 18 i 28. Ko' da je važno zašto nije završila faks. Pravi partner to nikad ne bi uvjetovao.
On nije morao vidjeti da njoj fakultet nije prioritet nego su o tome trebali razgovarati. Jedno je kad te mama pita kad ćeš konačno diplomirati, a drugo je partner s kojim dijeliš snove i ambicije.

Ja nigdje nisam napisala da je itko prekinuo vezu radi fakulteta već samo kažem da je dogovor bitan. Kakav god da je. Ništa nije uklesano u kamenu i naravno da i jedna i druga strana mogu promijeniti mišljenje, ali ako se o tome ne razgovara, onda imaju puno veći problem od nekakve diplome.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:37   #71
još jedna stvar, autorice - ne budi toliko sigurna da će ti se vratiti. vjerujem da ti se spremna ogromno razočaranje, ako se tome budeš nadala.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:41   #72
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kaj još ne bum tu pročitala i saznala ?
Uzrok njegove nevjere ilitiga fufanja jest to što mu djevojka sa kojom je 10 godina u vezi nema diplomu ?
Da ima diplomu onda bi bila tek odgovorna i ozbiljna jer diploma je jelte isključivi dokaz odgovornosti i ozbiljnosti, dokaz kvalitete karaktera, garancija vrlina neke osobe pa i neimanje iste izgovor zašto se osobu koja ju nema vara sa 13 godina starijom kolegicom ? Ideeeš !
Odmah bi dobio vritnjak da tako neiskren, dvoličan i glup tip ide meni prodavati foru i nabijati mi osjećaj grižnje savjesti : varam te jer nemaš diplomu a da imaš diplomu naša bi veza bila drugačija i ja ne bi drpao po wc-u firme kolegicu Sonju...
Imam samo reći na to :https://youtu.be/56nQAkfR8E8
Tvoj dečko ima predobar, no brejn no fajt posao, trpnu i vrijednu za po doma curu i previše love pa se zaželio zabaviti sa tom kolegicom.Isprobavati stvari, iskoristiti nju za seks zabavu a onda oženiti tebe koja si tak' uvijek tu domaća..sigurna luka u pozadini. Ti čekaj dok se on ne izživi. Nije mu smetalo dok ti je uzimao lovu ali ga smeta kaj nemaš diplome i baš eto to ga jako smeta od kada se drpao po firmi sa tom kolegicom. Ful zanimljivo.
Samo ako želiš čekati mogu ti reći da te on ne voli, ne cijeni i ne prihvaća. Što bi bilo da osim te diplome ostaneš bez zdravlja, da opstaneš bez posla, da te mora njegovati i da ne zarađuješ.
Za koga se to želiš udati ?
Frajer je smislio dobar izgovor zašto šara i vara , zašto tebe želi držati na lageru ( kaj ti sirota ti čekaj ) dok se frajerčina ne ispuca.
Iskreno to nije ni da se stari bicikl na to nasloni.Ako te može tako izmanipulirati, tako se ponašati, lagati, muljati i egoistično gledati sebe... sve može.
Ti ćeš pretpostavljam ostati u toj vezi, kad se ispuca udati se za nejga jer ti je žao baciti godine. Iako tu više nema ljubavi prema tebi.
Ne znam što reći. Pravom muškarcu nisu važne diplome, izgled, ima li žena love i super posao, materijalna ili fizička korist od žene ali to su već oni rijetki, rijetki zreli i pametni, odani muškarci koji znaju što je u ljubavi važno. Koje nisam srela godinama.Nema ih baš.
Zato čekaj da se ispuca...pa da se vrati i oženi te. Kada te oženi moli Boga da ne ostaneš bez posla, bez love, da se ne razboliš, udebljaš, trebaš njegu i požrtvovnost itd.

Onda ćeš shvatiti ovo kaj ti pišem. Zato jer ako se nešto od ovoga dogodi nabijati će ti krivnju za svoje avanture , ljubavnice itd u : nemaš dobar posao, nisi višđe mlada i lijepa, nemaš ovo, nisi ono.
Ti si sazrela kao osoba a on nije. Šlus.Ti si okej on je nezreo i sebičan dripac.

Osim toga gledaš drva a ne vidiš šumu : da te voli, da se boji izgubiti te, da te ne doživljava kao partviš za po doma ne bi ni u ludilu mislio da je okej da tebe mamu stavi na čekanje dok se on dečko zabavi sa curicama. Kužiš ?
On smatra da toi kod tebe prolazi. Ti si onak... za po doma i ako te izgubi no bigi. Zakaj to smatra okej , ne znam ali ne shvaća on tebe ozbiljno. Nisi mu važnija ni nakon 10 godina, čak i od neke drugorazredne uredske fufe. Tužno baš.

Žene trebate tražiti muškarca sa M a ne ovakve dečkiće.

Potpisujem post u potpunosti. Što se tiče dobrih muškaraca - svi su zauzeti.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:42   #73
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
On nije morao vidjeti da njoj fakultet nije prioritet nego su o tome trebali razgovarati. Jedno je kad te mama pita kad ćeš konačno diplomirati, a drugo je partner s kojim dijeliš snove i ambicije.

Ja nigdje nisam napisala da je itko prekinuo vezu radi fakulteta već samo kažem da je dogovor bitan. Kakav god da je. Ništa nije uklesano u kamenu i naravno da i jedna i druga strana mogu promijeniti mišljenje, ali ako se o tome ne razgovara, onda imaju puno veći problem od nekakve diplome.
Meni isto iskreno ti dogovori oko faksa/ne-faksa/posla baš nisu jasni?
Podržavam patnera u čemu god se pronađe i koji god smjer u životu odabere. Pa i ako shvati da nije sretan s odabranim smjerom, pa odluči odaberati neki drugi. Pa i ako zapne na tom putu i ne krene mu kako je zamislio i planirao. Bit ću mu najjača potpora što mogu. Kakvi tu to dogovori? Nešto u stilu-rekli smo da ćeš biti pravnica, ne možeš sad biti nešto drugo?
Sve je to legitimno, ali ne razumijem ja to, hebiga.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:55   #74
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Što se tiče dobrih muškaraca - svi su zauzeti.
eto, to je to. živa istina. autorice - ili ćeš umrijeti sama ili ćeš dejtati nekog seronju jer se na svijetu još nije dogodilo da dobar muškarac bude slobodan.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:56   #75
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Meni isto iskreno ti dogovori oko faksa/ne-faksa/posla baš nisu jasni?
Podržavam patnera u čemu god se pronađe i koji god smjer u životu odabere. Pa i ako shvati da nije sretan s odabranim smjerom, pa odluči odaberati neki drugi. Bit ću mu najjača potpora što mogu. Kakvi tu to dogovori? Nešto u stilu-rekli smo da ćeš biti pravnica, ne možeš sad biti nešto drugo?
Sve je to legitimno, ali ne razumijem ja to, hebiga.
Mislim da tu nije dogovor u stilu: "Mi se sad dogovaramo da ćeš ti završiti faks do 17.3.2017. jer mi taj datum baš paše."

Mislim da kad obje osobe rade, a jedna uz to studira treba biti ustupaka od one strane koja ne studira. Jer je jako teško doći doma nakon posla pa učiti ili ići na predavanja. Tu druga osoba treba malo više potegnuti i što se tiče angažmana oko kućanskih poslova i što se tiče financija.

Tu ima jako puno kompromisa i što se tiče zajedničkog vremena i da ne nabrajam dalje. Žrtvuju se obje osobe u vezi.

I sasvim je legitimno da osoba A odjednom shvati da više ne želi studirati Pravo ili što god, ali bilo bi lijepo da to podijeli s osobom B

Ja znam koliko bi meni bilo teško održavati normalan odnos u mojoj situaciji. Ne bi bilo nemoguće, ali osoba pored mene bi trebala imati jako puno razumijevanja.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:01   #76
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
eto, to je to. živa istina. autorice - ili ćeš umrijeti sama ili ćeš dejtati nekog seronju jer se na svijetu još nije dogodilo da dobar muškarac bude slobodan.

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mislim da tu nije dogovor u stilu: "Mi se sad dogovaramo da ćeš ti završiti faks do 17.3.2017. jer mi taj datum baš paše."

Mislim da kad obje osobe rade, a jedna uz to studira treba biti ustupaka od one strane koja ne studira. Jer je jako teško doći doma nakon posla pa učiti ili ići na predavanja. Tu druga osoba treba malo više potegnuti i što se tiče angažmana oko kućanskih poslova i što se tiče financija.

Tu ima jako puno kompromisa i što se tiče zajedničkog vremena i da ne nabrajam dalje. Žrtvuju se obje osobe u vezi.

I sasvim je legitimno da osoba A odjednom shvati da više ne želi studirati Pravo ili što god, ali bilo bi lijepo da to podijeli s osobom B

Ja znam koliko bi meni bilo teško održavati normalan odnos u mojoj situaciji. Ne bi bilo nemoguće, ali osoba pored mene bi trebala imati jako puno razumijevanja.
Pa da. Treba komunicirati. O frustracijama i nezadovoljstvima posebno. Treba radit i nove dogovore i odgovore i svastanestojo Presucivanje je zlo, jer ce se kat tad presucivanje pretvorit u prigovaranje, nabijanje krivnje, a to fakat nikome ne treba
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:02   #77
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Mislim da tu nije dogovor u stilu: "Mi se sad dogovaramo da ćeš ti završiti faks do 17.3.2017. jer mi taj datum baš paše."

Mislim da kad obje osobe rade, a jedna uz to studira treba biti ustupaka od one strane koja ne studira. Jer je jako teško doći doma nakon posla pa učiti ili ići na predavanja. Tu druga osoba treba malo više potegnuti i što se tiče angažmana oko kućanskih poslova i što se tiče financija.

Tu ima jako puno kompromisa i što se tiče zajedničkog vremena i da ne nabrajam dalje. Žrtvuju se obje osobe u vezi.
Ako sam dobro pohvatala njegovu profesiju, on mora barem jednako toliko potegnuti doma u smislu učenja.

A iz iskustva mogu reći da meni treba više vremena za učenje doma, nego dragom koji radi+vanredno studira.
Ne bi im to uopće bio problem da postoji ljubav i želja da budu jedno s drugim (tj. s njegove strane).

A sve se na kraju svede na to.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:09   #78
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
...
Sve je to legitimno, ali ne razumijem ja to, hebiga.
ni ja
niti mogu naći opravdanje za njegovo ponašanje
da... možda je autorica uistinu pasivna, općenito u životu.... svejedno
način na koji ju ostavlja je pizdunski; ona je ta koja se mora "poboljšati" da bi im veza uspjela pa joj velikodušno daje vrijeme za to, a zapravo sebi osigurava odstupnicu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:12   #79
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Autorice, vi ste se sjebali odmah na početku jer ste kao balavci s 18 godina krenuli u ozbiljnu vezu i živjeti skupa. Lik je ostao neiživljen, ti isto, samo njega to očito jako smeta, a tebe ne. Mislim da bi većina tipova puknula u takvoj vezi prije ili kasnije. Zato i obično uglavnom nemaju tako ozbiljne veze tako dugo u tim godinama.
To nije normalno odrastanje po meni. Ljudi se trebaju zaljubljivati i odljubljivati pa i biti povrijeđeni prije nego se u nekim malo ozbiljnijim godinama skrase s nekim. Da, loše je to što je imao aferu, ali ne mogu mu uzimati potpuno za zlo to s obzirom na to kad ste započeli vezu.
Nisi ti ništa kriva, ali nije ni on u potpunosti kriv. Jednostavno je bio prebalav kad ste započeli i frustracije oko toga su se nakupile i došle po svoje. Bio je glup kaj nije išao ranije prekinuti s tobom pa da se ispuca.
Budućnost bojim se više zajedno nemate, ali mislim da ćete se preporodit i ti i on. Nije se dogodilo ništa tako strašno, djece nemate, razlaz ne bi trebao biti jako problematičan. I kad jednom budeš imala djecu probaj ih malo educirati o tome da ne skaču prerano u neke astronomske ljubavi i 10-godišnje veze dok budu imali 17.

Ovo je brutalna istina.
Sa samo 18 nakon 4 mjeseca veze useliti se u stan nekoga i živjeti 10 godina bez vjenčanja i djece ne valja. Jednostavno se to ne radi.

Niste se stigli, htjeli oženiti u 10 godina zbog 3456 izgovora kao nama papir nije važan, čekamo status šefova svemira, kupovinu stana od 200 kvadrata, diplomu, novi auto itd.?

Postoje tri ishoda priče.

1. on će se istutnjati, oženiti nju i opet pasti u dosadu i želju za uzbuđenjem jer je ionako više ne voli. opet jadan ne bu znao što želi i 300 % (pazi priče ) bu opet švrljao.oopet i opet u ilegali. onda će se naglo rastati od nje kaad ga neka ljubavnica pritisne.Njoj sa djecom i hrpom obaveza ostaju novi i još veći problemi.Svakakove vrste.
Zato kaj je tip egoist na entu, sebi najbitniji u svemiru. kako to ne vidi nije mi jasno.takvi ne cijene i uopće ne shvaćaju pojam ljubavi i požrtvovne žene.
Kad joj je žao baciti ovakvu mušku "divotu" nek' ju takav nauči pameti.Kaj reći !

2.nastaviti će vezu, ona ne može bez njega itd a on će se ludo zaljubiti i napraviti dijete prvoj mlađoj kolegici pa šutnuti dugogodišnju dragu i sa novom postati dobar muž i otac

3. veza će se prekinuti, ona dođe pameti i nađe muškarca pa sa njim ima obitelj. onoga koji neće drpati starije koke po wc- i parkiralištu. Naći drugoga.

Imam dojam da će ova priča završiti kao broj 1 ali... razvodi su kat više. Welcome !
Paz' vamo bisera muškog. Za ovo vjerovati morala bi se naroljati i on bi morao biti jedini u svemiru :
Quote:
S tom ženom još uvijek nije spavao, samo su se povremeno ljubakali i nekoliko mjeseci dopisivali, ali mu je očigledno stalo do nje. Ona je 13 godina starija od njega i pomaže mu profesionalno, no svima koji ga poznaju je jasno da ta 'veza' nema nikakvu budućnost, ali njemu to očito ne da mira. Ja sam mu svo ovo vrijeme pokušavala vjerovati i davala šanse, iako mi je mjesecima stalno nešto muljao i lagao i uvjeravao me da je sve u savršenom redu, no prije par dana je sve kulminiralo kada je on rekao da mu je stalo do nje i da nije fer prema meni da me zavlači sve dok ne zna što točno zapravo želi u životu
Još je i proračunati karijerist.
Pa kaže da su se samo povremeno ljubakali ?
A ha.

Quote:
Ne mislim da me ne voli, dapače, rekao mi je da samo želi biti 300% siguran da se želi oženiti sa mnom i da sam u zabludi ako mislim da prekidamo kako bi započeo novu vezu te da samo želi malo mira da sam sebe sredi. Nešto po principu očito trebam izgubiti nešto da bih shvatio što sam imao.


Mati mila... koji ljigavac.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:16   #80
Quote:
dr seuss kaže: Pogledaj post
Kada je pocelo sto tocno? Flert? Osjetila sam da se nesto dogada dva mjeseca nakon sto je to pocelo, a onda i pronasla poruke koje su potvrdile moje sumnje.
Nakon toga, nije da sam cijelo vrijeme imala osjecaj da je on emocionalno izvan veze. Na trenutke da, ali nikako cijelo vrijeme.
Boldano slično kao i u mojoj situaciji. Osjetila sam da se nešto događa,nemir i čudan osjećaj u meni. On odsutan,ignorira nit mu je do razgovora samnom. Prestao me zvat,skratio rečenice u potpunosti i onda kad sam pukla izgovorila sam nešto ružno u afektu što je njega kakti uvrijedilo i na kraju kao šlag na torti saznam dok je samnom u toj vezi,uredno frajer dodao kojekakvu žensku na fejs i potvrdile se moje sumnje i ono što sam cijelo vrijeme afirmirala doslovno u glavi da me prevario ili ako već nije kako tvrdi onda mu se jednostavno počela sviđat druga osoba kad sam ga pitala tko je ta ženska rekao mi je da mene to ne treba zanimat
Nije mi se javio već dva tjedna a to mi je definitivno dokaz da mu više nije stalo i da moram otić korak dalje.
Tako da autorice,malo razmisli jel vrijedno neke druge s kojom se samo ''ljubakao''
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.