Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 22:01   #121
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Hoće li meni netko napokon objasniti ako radiš prema pravilima, kakav to pritisak roditelji mogu stvoriti? Ne mislim pri tome da dođe nadrndan i neugodan, da ima veze kod načelnika\ravnatelja\predsjednika države, nego prije svega na strah od inspekcije i ostalih sl. mehanizama.
pa cuj, nismo roboti da nas apsofakinglutno ne tangira divljanje nekakvog ptsp-ovca zbog najobicnije jedinice iz zalaganja.
dovoljno da ti je jedan roditelj u razredu nenormalan (a vjeruj mi, ima ih puno vise od jednog) i da te zajebava cetiri godine zbog svake pizdarije.
jebe ti se pritom zivo i za papirologiju i za inspekciju i za sve, samo zelis svoj dusevni mir.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:04   #122
fora je u tome što od doktora i administratora nitko neće očekivati da posao koji nije mogao odraditi na radnom mjestu jer nije imao osnovne uvjete i sredstva za rad napravi - nakon što je besposleno odzujio svojih 8 sati na radnom mjestu jer nema uvjete za napraviti išta - odradi kod kuće, na svojoj opremi, po mogućnosti u neke sitne sate iza ponoći (e-matica i printanje svjedodžbi ) - a od nas se, hvala klincu, to uredno očekuje. sjediš ko tegla u školi u kojoj ne možeš odraditi ništa, ali matica mora biti popunjena i svjedodžbe isprintane do datuma tog-i-tog.
pa ono, čovječe, ako već moram raditi od kuće - a moram, jer u školi nemam na čemu/gdje/čime - onda me bar nemoj tjerati da potrošim pola dana zujeći u prazno u školi.

inspekcija je priča za sebe. ako ti dođu nadrkani, onda će ti preturati svaki papirić dok ti ne nađu nešto što ne valja. ustvari, što prije ti nađu neki propust, prije će otići. u pravilu su neugodni, maltretiraju, požderu ti hrpu tvog privatnog, slobodnog vremena dok im moraš objašnjavati svako slovo i pravdati se za zareze...
a što se tiče onoga "ako radiš po pravilima", ovo nam je jedna inspektorica rekla svojevremeno na predavanju na jednom stručnom skupu: reče žena da je radila u školi godinama, predavala - i kršila pritom pravilnike, jer pravilnici nisu usuglašeni jedan s drugim niti s praksom. ako se držiš jednoga, kršiš bar dio drugoga ili ne ispunjavaš do kraja treći. NITKO tko radi u školi ne može se držati svih, koliko god se trudio i savjesno radio. zaključak njenog predavanja: ako vam dođemo, naći ćemo nešto. jedini način da vam ne nađemo ništa je - da vam ni ne dođemo u školu.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:08   #123
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Hoće li meni netko napokon objasniti ako radiš prema pravilima, kakav to pritisak roditelji mogu stvoriti? Ne mislim pri tome da dođe nadrndan i neugodan, da ima veze kod načelnika\ravnatelja\predsjednika države, nego prije svega na strah od inspekcije i ostalih sl. mehanizama.
Ovo je zapravo ispravno pitanje.

Pa hajde da na njega odgovorimo.

Inspekcije se boji ravnatelj. Rijetko koji nema putra na glavi i rijetko koji ne mulja s financijama, zapošljavanjem i slično.

Pa kad zbog TEBE dođe inspekcija, pa kopa po njegovom poslovanju, džaba tebi što ti nemaš propusta, onda ti najebeš od ravnatelja i od njegovih ulizica. Jer TI si dovukla inspekciju u školu.

I zato do inspekcije najčešće ne dođe. Ravnateljica učini sve da udovolji roditelju, a ovaj kad postigne svoj cilj (u pravilu viša ocjena) odustane od inspekcije.

Jasnije?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:21   #124
Perz, kužim to.
Ali kako ravnatelj natjera učitelja da da ocjenu?
Evo, znam za takve slučajeve kad nisu uspjeli natjerati učitelja da pokloni nezasluženu ocjenu.
Rezultat je bio da su se nafrnjili, i to je to.
Učitelj je dobio npr. dežurstvo petkom u drugoj smjeni.
Teške li kazne.
Otkazi u javnoj i državnoj službi su jeti.
Ne znam čime mogu prijetiti da pristanem na to (ravnatelji, ne roditelji).
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:32   #125
ja sam vec puno puta bila u situaciji da me se tjera da zakljucim nezasluzenu ocjenu.
nikad nisam popustila.
nikad mi nitko nije poslao inspekciju, nikad nisam imala problema s obrazlaganjem svoje ocjene bilo kome.
ali me kostalo jaaaako puno zivaca i energije jer nije bas najugodnije raditi pod pritiscima s vise strana. zato jako dobro razumijem kolege koji na prvu popuste.
ne slazem se s tim, ali razumijem.
i ne mogu sa sigurnoscu tvrditi da cu zauvijek ostati tvrdoglava i nepokolebljiva jer ne zelim do penzije tako on i off hopsati po zici.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:32   #126
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa cuj, nismo roboti da nas apsofakinglutno ne tangira divljanje nekakvog ptsp-ovca zbog najobicnije jedinice iz zalaganja.
dovoljno da ti je jedan roditelj u razredu nenormalan (a vjeruj mi, ima ih puno vise od jednog) i da te zajebava cetiri godine zbog svake pizdarije.
jebe ti se pritom zivo i za papirologiju i za inspekciju i za sve, samo zelis svoj dusevni mir.
Radiš s ljudima, ne proučavaš genom kukuruza u polju da tako nešto ne očekuješ: ako ne od učenika, onada od roditelja.

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
fora je u tome što od doktora i administratora nitko neće očekivati da posao koji nije mogao odraditi na radnom mjestu jer nije imao osnovne uvjete i sredstva za rad napravi - nakon što je besposleno odzujio svojih 8 sati na radnom mjestu jer nema uvjete za napraviti išta - odradi kod kuće, na svojoj opremi, po mogućnosti u neke sitne sate iza ponoći...
Uh uh, ne možeš biti više u krivu, od neplaćenih prekovremenih, neisplaćene plaće pa do vozikanja vlastitim automobilom u poslovne svrhe. Kako reče JohnDoe, miljama ste daleko od onoga što se radi u privatnom sektoru (a opet, napisati "još vam je dobro kako je drugima" je u jednu ruku i glupavo, ali u drugu držim da se vrlo malo solidarizirate s drugim radnicima na bilo kakav način).

@Perzefona

Afrika me pretekla, ali bih se nadovezao s time da ako sam nešto vidio, to je da ravnatelji često drže stranu nastavnicima. U šali volim reći da je potrebno ubiti ili udariti dijete ili kolegu da bi dobio otkaz. Alkoholičari, neradnici, kriminalno loši nastavnici, nastavnici koji se pred kolegama deru na ravnatelja - nikom ništa. Evo prošli tjedan je jedna kolegica urlala na ravnatelja da će mu pozvati novinare i da nije normalan.
A učitelji pred mirovinu su posebna kategorija...tako da nisam onako siguran, negdje vjerojatno i jest slučaj.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:37   #127
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Radiš s ljudima, ne proučavaš genom kukuruza u polju da tako nešto ne očekuješ: ako ne od učenika, onada od roditelja.
iskustvo me, nazalost, naucilo da takve stvari ocekujem, ali to ne znaci da cu do penzije biti 100% imuna na svaki verbalni ili, ne daj boze, fizicki napad.
s obzirom na ucestalost takvih ispada, trebali se naviknuti i pomiriti s tim, ili sto...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:42   #128
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
iskustvo me, nazalost, naucilo da takve stvari ocekujem, ali to ne znaci da cu do penzije biti 100% imuna na svaki verbalni ili, ne daj boze, fizicki napad.
s obzirom na ucestalost takvih ispada, trebali se naviknuti i pomiriti s tim, ili sto...?
Pa nećeš svakome do pemzije popuštati u ocijenjivanju zato što bi ti mogao doći nadrndan i vikati. Za vikanje i nasrtanje postoji policija pa neka važe želi li da ga pred djecom odvode u lisicama. Treba odgojno djelovati i na roditelje, još bolje pred djecom pa ako se želi ponašati kao podivljali demon, neka vidi posljedice.

S druge strane i ti roditelje možeš pcati stalnim zivkanjem pa neka riskira da se ne odazove pozivu? Pa tko dulje izdrži.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:44   #129
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
U šali volim reći da je potrebno ubiti ili udariti dijete ili kolegu da bi dobio otkaz. Alkoholičari, neradnici, kriminalno loši nastavnici, nastavnici koji se pred kolegama deru na ravnatelja - nikom ništa. Evo prošli tjedan je jedna kolegica urlala na ravnatelja da će mu pozvati novinare i da nije normalan.
A učitelji pred mirovinu su posebna kategorija...tako da nisam onako siguran, negdje vjerojatno i jest slučaj.
Pa gle, o tome se i radi. Kad inspekcija dođe jer se na tebe žali neki roditelj, ona skuži lako i da je Monika iz geografije alkićka, a ona i ravnateljica su si frendice, a ravnateljica i voli alkiće i one koji imaju problema s nastavom i propustima, jer takvi su najveći poslušnici ravnateljski. Ako je alkićka, nije glupa. I na svakoj će sjednici dić ruku za ono što ravnateljica hoće. Jer što više propusta imaš, to te ravnateljica čvršće drži za gušu i ti to znaš. I zato si dobar i poslušan i daš se jebat u mozak jer si, jebiga, kriv. Pa si poslušan. A ravnatelji takve vole.

I još što se tiče inspekcije, a to je i Mad Hatter rekla: oni ti uvijek nešto nađu. Ja to volim usporediti s policijom. Ako hoće, naći će ti da ti fali u kutiji za prvu pomoć sigurnosna igla br. 2 ili tako neku pizdariju. I zato, kolikogod vozio po propisima i trijezan, nije ti drago da te zaustave na cesti, zar ne?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:53   #130
Ok, ako je tako kakvu kardinalnu pogrešku možeš napraviti da zaslužiš otkaz?
Ovako kako pišete, ispada da je prosvjetna inspekcija kakva podivljala hunta, a ne tijelo koje ima propise i pravila. Imaš li ti pravo na žalbu, odvjetnika, reviziju revizije?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:20   #131
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
A zašto se vi i palite na to što postoje roditelji poput proab?
Jebe se meni ako želi izvući i dijete iz škole na 3 tjedna Nadam se da znaju o razrednim ispitima.
....
Hvala sto brines... S obzirom da sam redovito imala 180+ sati godisnje izostanaka zbog bolesti (i bez razrednih ispita) znam na vlastitom primjeru koliko je navedeno bilo nenadoknadiv gubitak za moj zivot
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:36   #132
gnjavež mi je kvotati preko moba, pa onda ovako... što ti ravnatelj može? piti mozak na slamku svakodnevno.
ja sam se nesmotreno zamjerila svom ex-ravnalu (ne nezaključivanjem tražene ocjene, nego predobrim poznavanjem pravilnika i dugim jezikom pa citiranjem članka i stavka kad nije trebalo...). što je radio? prvo se mojih 10 sati odjednom više nije moglo strpati u 2 dana, nego razvuklo na 3, pa sam istim danom morala trčati iz jedne škole u drugu. nenajavljeno upadanje na uvid u nastavu, pa službene bilješke u dosje kako mi učenici nisu bili aktivni (niži razredi, petak, peti sat popodne), recimo. sranje za pripreme (koje sam imala, u formatu koji moja savjetnica traži/odobrava, ali ne, ne valjaju because reasons). opomene zbog kašnjenja na sat (dežurna u prizemlju, morala sam na kat po dnevnik - ergo nisam mogla sekundu nakon zvona biti u razredu), opomena zbog neobavljanja dužnosti (otišla prije kraja odmora po dnevnik da ne bih "kasnila")... i na kraju se svih mojih 10 sati misteriozno izgubilo, a ja ostala tehnološki višak.

imam još zgodnih pričica. baš je ovih dana jedna kolegica na bolovanju, jer se drznula suprotstaviti svom ravnalu, pa se od proljetos laganica iživljava na njoj...

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.

Zadnje uređivanje Mad_Hatter : 07.11.2016. at 00:16.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:57   #133
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to s najavom testova je stvarno odlicno ako planiras putovanje i izostanke, i ako si hoces organizirat ucenje
sranje je kad se razbolis (zastvarno) par dana prije tog testa, propustis ponavljanje ili zadnja dva gradiva, i dodjes taman na test (i nema sanse da ga pomaknu, cak i ak je epidemija u razredu, jer su svi ostali vec zakazali svoje testove, a imas pravo na dva pisat po danu i tak)

ne znam. kod nas doma se nikada nisu planirala putovanja tokom nastave tak da mi je to stvarno nepojmljivo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 00:17   #134
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Hvala sto brines... S obzirom da sam redovito imala 180+ sati godisnje izostanaka zbog bolesti (i bez razrednih ispita) znam na vlastitom primjeru koliko je navedeno bilo nenadoknadiv gubitak za moj zivot
Meni je super kako ovakvi roditelji ne shvaćaju da mogu naletjeti na profu koji ima nevjerojatnu količinu municije da mu dijete pošalje ne samo na popravak nego na ponavljanje godine, samo ako se dovoljno jako zainati. I to samo zbog kurčevitosti roditelja.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:05   #135
ti zelis reci da bi netko rusio dijete namjerno jer mu se roditelj zamjerio?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:32   #136
pa ako ima uvjete sigurno mu ne bi izašao u susret. niš novo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:32   #137
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Meni je super kako ovakvi roditelji ne shvaćaju da mogu naletjeti na profu koji ima nevjerojatnu količinu municije da mu dijete pošalje ne samo na popravak nego na ponavljanje godine, samo ako se dovoljno jako zainati. I to samo zbog kurčevitosti roditelja.
ako dijete zna, onda je sva ta profina municija corak a, i onaj koji je u stanju tjerati inat djetetu, nije za rad u školi...
i najiskrenije ne znam tko je tu, u takvom slucaju "kurcevit" roditelj ili profesor

btw. ne kužim koja je svrha obrazovanja ako ce se klince uciti da budu ovce jer je netko s rogovima iznad njih, .....gdje je znanje u cijeloj toj prici?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:35   #138
Meni je ovih zadnjih par stranica bas interesantno... Ono, dijete moze izostati zbog bolesti, a moze izostati i zbog zelje roditelja da izostane zbog putovanja, smrtnog slucaja, stogod. U oba slucaja znaci da dijete nije na nastavi i opravdan mu je izostanak. Isto tako znamo da nas skolski sustav ne pruza nikakve sluzbene kanale obavijestavanja roditelja/djeteta koje nastavno gradivo se radilo u tom periodu, koje su bile zadace itd - nego sustav po svojoj inerciji (da ne kazem indolenciji) prepusta sve to djeci "da se snadju" i ne osjeca ikakvu odgovornost spram toga da to sam odradi. Ali, uz sav taj svoj nemar sustav (odnosno tu neki njegovi predstavnici) ocekuje da dijete se vrati s bolovanja ili nekog drugog izostanka spremno i sa saznanjima kao da nije uopce izostalo (jer, vidimo, ne tu neki ne mogu doci sebi od cuda da se ocekuje s druge strane neko razumno vrijeme za nadoknadu propustenog).

I sto bi onda roditelj trebao napraviti? Pustiti sustav (kojeg ionako nije pretjerano briga za ucenika) da ide na tom uceniku se "dokazivati" ili osigurati svom djetetu minimalne uvjete da se pripremi na takav docek... Valjda je svakom jasno sto ce roditelj uciniti. Naravno, sustav bi mogao biti malo razumniji po tom pitanju, no kako nije (jer vidim da predstavnici sustava tu konstantno misle da se iskazuje ne znam kakva milost sto dijete smije otici s roditeljima na put) onda je na nama roditeljima da im to osiguramo.

Sve ostalo (otprilike 95% upisa) su projekcije o inspekcijama, mjesecima nepitanja, razrednim ispitima i sl. Stvarno, ono stvarno sva ta halabuka oko par dana izostanka zbog putovanja? Smijesno i zalosno. Nije ni cudo da svi poznati koji su odselili kad ih pitam kako skola ne mogu prestati pricati koliko im je bolje i normalnije, a oni koji su se vratili (ima i takvih) generalno kazu da najvise zale sto im sad djeca idu u nas skolski sustav i kakva im je bila trauma taj prijelaz (ovima koji odu van osim jezika nista drugo nije trauma...) Kad se citaju ovdje zlocesti upisi koji putovanja ne opisuju kao nesto pozitivno (ja bi nekako mislila da su putovanja i upoznavanje drugih zemalja, ljudi, obicaja i sl uvijek pozitivna, edukativna i nadasve pozeljna neovisno o skolskom kalendaru) - vec kao "landranje", "luftanje" i sl. mogu samo zakljuciti da je ova tema izuzetno poucna za nas roditelje i uvid u stanje svijesti u skoli ( da ne spominjem koliko je svjetlosnim godinama razlicito od mog stanja svijesti).

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Meni je super kako ovakvi roditelji ne shvaćaju da mogu naletjeti na profu koji ima nevjerojatnu količinu municije da mu dijete pošalje ne samo na popravak nego na ponavljanje godine, samo ako se dovoljno jako zainati. I to samo zbog kurčevitosti roditelja.
I poanata je... što? Da sustav nema nikakvih mehanizama kontrole i obuzdavanja takvih, koji se iživljavaju nad učenicima sa i bez putovanja? To znamo svi mi koji smo se školovali u hrvatskoj i ne vidim neke posebne potrebe za isticanjem toga osim uobičajenih "vidjet ćete vi" prijetnji bez ikakvog smisla i logike... Samo još jedan dokaz onoga što su svi roditelji svjesni - da sustav nema mehanizama učinkovite kontrole, nema mehanizama vrednovanja rada kvalitetnih i kažnjavanja nekvalitetnih, i da je općenito "sustavan" u svom "kako ti grah padne" nemaru prema korisnicima i orijentiran više-manje isključivo na sebe. "kurčevitost" roditelja... Jel ti sad lakše kad si već 2x upotrijebila pridjev? U svakom slučaju bolje to nego poslušna ovca...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 12:17   #139
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ti zelis reci da bi netko rusio dijete namjerno jer mu se roditelj zamjerio?
Pa jel se nikad niste susreli s takvima tijekom školovanja ili čuli od nekoga za to? Normalno da bi, ko da u prosvjeti rade isključivo visoko moralni ljudi cijepljeni od poremećenosti.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 14:55   #140
proab, jos uvijek ne znamo sto je tebi "razuman rok"?
mozes li to, molim te, napokon, definirati?

inace ti sva ova naklapanja o ovakvom i onakvom sustavu padaju u vodu.

ako je tebi razuman rok za nadoknadu jedan dan, onda ce vecina ljudi vjerojatno biti blagonaklona i fleksibilna. ali ako ocekujes da ti tjedan dana nitko ne dira dijete jer ima jet lag, onda fala isusu na takvom "inertnom" sustavu koji se na tvoje prohtjeve nece obazirati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.