Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 00:16   #1
Preporuke mjesta za klopu, zalogajnica, restača, obiteljskih krčmetina i inih diljem lipe naše...

Iako tu podosta pišemo o svemu i svačemu, pa i o hrani- jedan ovakav topic iz MK kuta gastronomskih preferencija još nije postojao, pa predlažem da se ovdje lagano preporučuju gorenavedena mjesta koja iz vlastitih iskustava smatrate dobrima ili čak odličnima, kao i lokacije gdje se nalaze.

Prepuštam vama da se raspišete a ja ću se malo kasnije nadovezati...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:37   #2
u karlovcu gostionica Ami, Domobranska 31, imaju jedne od najboljih gableca u gradu i najbolje čevape...

i imaju točeno Laško, tamno!
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 08:26   #3
Konoba Fife u Splitu, mjesto ugodnih mirisa i okusa
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:48   #4
Quote:
metalmaniacjb kaže: Pogledaj post
u karlovcu gostionica Ami, Domobranska 31, imaju jedne od najboljih gableca u gradu i najbolje čevape...

i imaju točeno Laško, tamno!

Ami se zove danas ali da neki putnik namjernik pita za gostonicu Ami ,90% ljudi u Karlovcu starijih od 30 godina ne bi znalo gdje je to.
Ali ako netko pita gdje je gostionica "Kod Miloša" to je druga stvar

I još jedna stvar.
GP ima bolje ćevape
Prdimahovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 08:38   #5
Konoba Fife definitivno, dobra i jeftina spiza i ugodna atmosfera.
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:22   #6
moja kuhinja
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:25   #7
A1, Središće, ZG

najbolji sendwiči u gradu a i šire
chopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:36   #8
Quote:
dmarijan kaže: Pogledaj post
Konoba Fife u Splitu, mjesto ugodnih mirisa i okusa
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Konoba Fife definitivno, dobra i jeftina spiza i ugodna atmosfera.
Oke, da pitam odmah na silasku s autoputa onog u naplatnoj kučici, ili da potražim Keruma u gradu da mi objasni gdje je to?! Pa nismo svi iz Splita!

Malo lociranja kolege, lociranja...
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:46   #9
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Oke, da pitam odmah na silasku s autoputa onog u naplatnoj kučici, ili da potražim Keruma u gradu da mi objasni gdje je to?! Pa nismo svi iz Splita!

Malo lociranja kolege, lociranja...
Pitaj toga na kućici za partyboya, svi me znaju u mom zavičaju...
Fife ti je na Matejuški, jel ti to pomaže?
Google is my friend :
http://www.google.hr/search?q=konoba...ient=firefox-a
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:51   #10
Evo ako netko dolazi u moje krajeve:

Janjetina - restoran Tamaris, na ulazu u grad iz pravca Zagreba i Rijeke. Uvijek dobra i uvijek friška.
Roštilj - konoba Rafaelo, kod JK Uskok. Ogromna plata za ok cijenu.
Obiteljski obrok - restoran Šime na zaobilaznici, prema Boriku. Velik izbor jela, od pizze do ribe i mesa za ok cijenu.
Riba i školjke - restoran Niko na Puntamici. Odličan izbor uz nešto paprenije cijene, ali se isplati.
Ćevapi - Gricko u F.Tuđmana, kod Prekršajnog suda. Odlični.
Fast food - Papica, preko puta Veslačkog doma. Fenomenalan hamburger a i ostalo.

EDIT:
Tople marende - restorani Stipe (Biogradska) i Sabunjar (Izlaz prema Splitu).
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 11:54   #11
Fifu sam i ja htio spomenut. Jedne godine usred sezone slučajno tamo nabasao, i ostao paf sa cijenama i kvalitetom hrane, ali Fife ako popizdi te u stanju istjerat van bez pardona, ako mu se nisi svidio...

Inače po rivi uz Hotel Marjan i kad se prođe hotel tko ide prvi puta, najbolje pitat ili na onoj Ina benzinskoj ili nekog lokalnog jer se radi o još parsto metara...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:07   #12
Kod Karlovca , restoran Žganjer u Turnju, odlična hrana, uredno, usluga brza, svježe a nije ni preskupo. Ima gotovih jela ai po nardžbi.
Neki dan je tamo bilo jedno pedestak bajkera...
U mom kraju potvrđujem mumov prijedlog.
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:08   #13
Dođeš do Rive i pitaš "di je Fife?" i gotovo.

Inače nedavno otkriven dobar roštilj Odmor u Kaštel Kambelovcu.

Za marende sasvim solidna Argola u blizini SuperKonzuma na Stinicama.

Pizza u Gušta - Slavićeva ulica malo poviše kina Central
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 14:11   #14
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Inače nedavno otkriven dobar roštilj Odmor u Kaštel Kambelovcu.
Ako me sjećanje dobro služi, taj "Odmor" (vl. stanoviti Mišo) postoji više od 25 god. Inače izvrstan i bogat meni roštilja i kvalitetnog crnjaka. Pljeskavica sa vrhnjem, koju je pravila njegova žena, je legendarna.

za nenadjebiv provod (blizu Lijepe naše) je svakako večera na Petrovaradinu, uz obavezne palačinke na kraju.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 14:39   #15
gabrovica, cestom prema žumberku (divljim vodama), neposredno prije onih ribnjaka, obiteljski restoran već 50-ak godina. moj meni je uvijek isti: izvrsne pastrve, pomfrit, grah salata, domaći kruh, jako pristojan domaći cviček, a za kraj palačinke u vajnšatou može se klopati unutra ili vani uz potok u hladu velikh borova - prava divota. nije jeftino, a nije ni elitno skupo, u svakom slučaju mi nikad nije bilo žao ni jedne lipe koju sam tam potrošio ima i malo asfaltirano košarkaško i šodrano nogometno igralište - odlično i za obitelji s djecom
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:29   #16
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
gabrovica, cestom prema žumberku (divljim vodama), neposredno prije onih ribnjaka, obiteljski restoran već 50-ak godina. moj meni je uvijek isti: izvrsne pastrve, pomfrit, grah salata, domaći kruh, jako pristojan domaći cviček, a za kraj palačinke u vajnšatou može se klopati unutra ili vani uz potok u hladu velikh borova - prava divota. nije jeftino, a nije ni elitno skupo, u svakom slučaju mi nikad nije bilo žao ni jedne lipe koju sam tam potrošio ima i malo asfaltirano košarkaško i šodrano nogometno igralište - odlično i za obitelji s djecom
sigurno misliš na Kostanjevac, to je u blizini Žumberka i tamo su ribnjaci sa pastrvama...
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:11   #17
Quote:
metalmaniacjb kaže: Pogledaj post
sigurno misliš na Kostanjevac, to je u blizini Žumberka i tamo su ribnjaci sa pastrvama...
ne, to se ide od bregane i prođu se grdanjci pa je gostiona gabrovica (tak se piše) nakon par km s desne strane a neposredno prije tih ribnjaka koji su s lijeve. u biti točno se tam prek puta gostione odvaja šodreni put koji vodi par sto metara do tih ribnjaka. a na tom su putu snimali jednu zimsku scenu sa šerbeđijom u onoj seriji povratak u vučjak ili tak nekak
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 15:02   #18
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
Ako me sjećanje dobro služi, taj "Odmor" (vl. stanoviti Mišo) postoji više od 25 god. Inače izvrstan i bogat meni roštilja i kvalitetnog crnjaka. Pljeskavica sa vrhnjem, koju je pravila njegova žena, je legendarna.

za nenadjebiv provod (blizu Lijepe naše) je svakako večera na Petrovaradinu, uz obavezne palačinke na kraju.
Odmor je nanovo ono staro sa novim gazdom.

A ako vas put nanese oko Omiša na Cetinu (rafting ako vas volja) skočite do restorana Kremenko gdje je sve u stilu Flintstones. Zanimljiv ambijent a spiza je izvrsna.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:24   #19
Za Zg. ću se (za sada) ograničiti na restoran "Markuševec" u Markuševcu, i bistro MZ (kod srbina) na Ravnicama. U Markuševcu se može dobiti sve kaj se zaželi a kod srbina je na tapeti isključivo mesina.
Krapina, restoran "pod starim krovovima". Moguče je da u Krapini ima i boljih restača ali mene je ovaj tako oduševio da dalje i ne tražim.
Knin, Restoran "Tvrđava". Plata Tvrđava je nešto naj bolje i naj obilnije što sam jeo.
Starigrad Paklenica. Restoran Dinko, odlična klopa i umjerene cijene.
Moram napomenuti da u restačima uglavnom jedem mješano meso a u ribu se ne kužim.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:35   #20
tamo je odličan roštilj..Restoran "Blato" na Selskoj
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger