Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 12:44   #1
putni nalog i liječnik

na osnovu čega doktor opće prakse daje ili odbija putni nalog ako se radi o liječenju u drugome gradu?

bila sam na terapiji 2 tjedna u gradu koji je 350 km udaljen od moga, na terapiji koja je jedinstvena i provodi se samo u toj bolnici u cijeloj hrvatskoj. od čitave grupe koja je bila na terapiji (nas 23) jedino moj doktor opće prakse mi nije dao putni nalog.

ako je tema za pdf zdravlje molim moderatore da ju tamo prebace.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:50   #2
putni nalog ti doktor smije i mora dati ako ti je potrebno lijecenje u drugom gradu, odnosno ako u tvom mjestu boravka to ne mozes obaviti tj. nema adekvatnog doktora ili vrste terapije.

mislim da je u tvom slucaju dr. opce prakse morao izdati putni nalog i ja ti savjetujem da se bunis i trazis to.
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:52   #3
ne smije ti NE DATI putni nalog
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:57   #4
radi se o valmod terapiji u varaždinu. terapija traje 2 tjedna. i jedinstvena je u čitavoj hrvatskoj. nigdje drugdje se ne provodi.

još jednom napominjem kako od čitave grupe na terapiji jedino ja nisam dobila putni nalog. doktor u varaždinu je isto ostao začuđen jer to mu je prvi slučaj nakon niza godina da netko nije dobio putni nalog. rekao mi je da nalog tražim kada se vratim kući, naknadno. i sada, kad sam se vratila s terapije opet odem kod moga doktora opće prakse i pitam zašto nisam dobila putni nalog, a on mi odgovara kako nemam pravo i ne daje razloge. ne razumijem kako svi ostali imaju pravo.

kome da se obratim dalje?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:58   #5
Quote:
jajoglavac kaže: Pogledaj post
ne smije ti NE DATI putni nalog
očigledno smije
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:40   #6
javi se u hzzo da ti daju tko je nadležni kontrolor za tvog liječnika... i posalji mu pisamce s prilozima i trazi da ti izda nalog... nakon toga promijeni doka... ovaj te bash ne schmirgla...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:55   #7
Pozdrav, imam jedno poprilično hitno pitanje i nadam se da će mi netko uskoro odgovoriti.
Imam 18+ godina i svaki dan moram putovati 68 km do bolnice. I natrag, naravno.
Tamo mi je rečeno da tražim dr. opće prakse mjesečni putni nalog. No, dr. mi kaže: To pravo imaju samo mlađi od 18.godina, te oni koji boluju od raka.
Da li je to istina ili mi dr. iz nekog drugog razloga ne želi dati putni nalog?
Na ovoj stranici http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...kova-prijevoza, koliko sam razumjela to što je ona meni rekla je za U kojim slučajeve gdje se naknada putnih troškova isplaćuje bez obzira na udaljenost. A to kod mene nije slučaj jer je udaljenost veća od 50 km. Točnije 68!
Nezaposlena sam osoba i moram se liječiti radi velikih psiholoških problema. To nije moj odabir. Ja to moram. I moja bolest nije moj odabir.
Ja uopće ne znam kako da to izvedem pošto zaista nemam novaca a liječenje mi je potrebno. Ova vijest od moga dr. opće prakse mi je još više pogoršalo moje psihičko stanje i očajna sam više.
U bolnici govore jedno, u ambulanti drugo. A ja nemam više ni vremena, ni budžeta, ni nade da ću se ikada oporaviti.
Svjesna sam činjenice da je rak ozbiljna stvar ali zar je ovo moje neozbiljno???? Ili je dr. pobrkala lončiće i ni sama ne zna zakon? Jer meni se čini da je tako.
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 01:58   #8
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno poprilično hitno pitanje i nadam se da će mi netko uskoro odgovoriti.
Imam 18+ godina i svaki dan moram putovati 68 km do bolnice. I natrag, naravno.
Tamo mi je rečeno da tražim dr. opće prakse mjesečni putni nalog. No, dr. mi kaže: To pravo imaju samo mlađi od 18.godina, te oni koji boluju od raka.
Da li je to istina ili mi dr. iz nekog drugog razloga ne želi dati putni nalog?
Na ovoj stranici http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...kova-prijevoza, koliko sam razumjela to što je ona meni rekla je za U kojim slučajeve gdje se naknada putnih troškova isplaćuje bez obzira na udaljenost. A to kod mene nije slučaj jer je udaljenost veća od 50 km. Točnije 68!
Nezaposlena sam osoba i moram se liječiti radi velikih psiholoških problema. To nije moj odabir. Ja to moram. I moja bolest nije moj odabir.
Ja uopće ne znam kako da to izvedem pošto zaista nemam novaca a liječenje mi je potrebno. Ova vijest od moga dr. opće prakse mi je još više pogoršalo moje psihičko stanje i očajna sam više.
U bolnici govore jedno, u ambulanti drugo. A ja nemam više ni vremena, ni budžeta, ni nade da ću se ikada oporaviti.
Svjesna sam činjenice da je rak ozbiljna stvar ali zar je ovo moje neozbiljno???? Ili je dr. pobrkala lončiće i ni sama ne zna zakon? Jer meni se čini da je tako.
Dr. nije u pravu.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 05:34   #9
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Dr. nije u pravu.
Hvala. Ok, nije u pravu a pitanje je dal će mi ga dati čak i kada joj dođem sa isprintanim "crno, na bijelo". Ako neće, koja je procedura?

1. da ja dobijem putni nalog
2. da ona nekako ispašta zbog svojih gluposti i neznanja
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:22   #10
Po njima ispada ovako: uzimaju nakraći put samo da nikako ne mogu dobiti. A ja ne znam šta je to. Zračna linija? Nema apsolutno nikakvog smisla ali ja ni svi koji su u sličnoj situaciji ne možemo baš ništa!
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.