Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 18:45   #381
Quote:
žuti marker kaže: Pogledaj post
Nije da sam zlobna, ali stvarno me zanima šta je u glavi osobe koja mjesecima čeka da joj se uzvrati bilo kakav kontakt od nekoga koga ona plaća i sama dobrovoljno angažira, a punomoć opoziva na forumu.
slažem se!

nije u redu generalizirati. opozvati punomoć je najlakša mguća stvar. dođeš kažeš kolko sam duzna za vaše dosadašnje zastupanje, platiš, on ti da potvrdu , hvala doviđenja
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 15:28   #382
Ne znam pišem li na dobroj temi, ako ne - prebacite me. Zna li tko koliki je javnobilježnički trošak za ugovor o kreditu i kupoprodajni ugovor - iznos je 77 000 eura. Hvala unaprijed!
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 22:53   #383
Nazoveš i pitaš. Po mogućnosti nekoliko njih, jer kod tolike cifre bi se mogla pojaviti fina razlika u cijeni.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 18:08   #384
Ne može se pojaviti razlika u cijeni jer cijene određuje država, ne bilježnik ponaosob.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 14:53   #385
Jedno pitanjce

Spor iz obiteljskih odnosa, tj. razvod.

Stranka opunomoći odvjetnika, on sastavi sporazumni zahtjev za rastavu. Taj zahtjev se ne potpiše, ne može se doći do dogovora između bračnih partnera. I to je to.

Od tog trenutka nema više nikakvih radnji. Odvjetnik inzistira da se bračni partneri dogovore oko svega, iako mu je rečeno da se dogovoriti ne mogu. Otkaz punomoći slijedi, odvjetnik šalje račun na 2000 kn.

Meni je to previše, Tarifa propisuje max iznos za takav postupak od 2000 kn. Ovaj postupak nije ni započeo, tj. nije otišao na sud, ni na ostale institucije.

Šta napraviti? Ne platiti pa ići na prigovor kad će odvjetnik provoditi ovrhu? Prijaviti Komori? Oboje?
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 19:16   #386
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce

Spor iz obiteljskih odnosa, tj. razvod.

Stranka opunomoći odvjetnika, on sastavi sporazumni zahtjev za rastavu. Taj zahtjev se ne potpiše, ne može se doći do dogovora između bračnih partnera. I to je to.

Od tog trenutka nema više nikakvih radnji. Odvjetnik inzistira da se bračni partneri dogovore oko svega, iako mu je rečeno da se dogovoriti ne mogu. Otkaz punomoći slijedi, odvjetnik šalje račun na 2000 kn.

Meni je to previše, Tarifa propisuje max iznos za takav postupak od 2000 kn. Ovaj postupak nije ni započeo, tj. nije otišao na sud, ni na ostale institucije.

Šta napraviti? Ne platiti pa ići na prigovor kad će odvjetnik provoditi ovrhu? Prijaviti Komori? Oboje?
Postupak razvoda braka je paušalno 2000 kuna + PDV. Da li je riječ o jednoj radnji, pa makar nikad konzumiranoj pred sudom, ili o dvadeset ročišta, rizik je na odvjetniku. Ovdje je prošao OK, i može naplatiti tih 2000.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 09:35   #387
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce

Spor iz obiteljskih odnosa, tj. razvod.

Stranka opunomoći odvjetnika, on sastavi sporazumni zahtjev za rastavu. Taj zahtjev se ne potpiše, ne može se doći do dogovora između bračnih partnera. I to je to.

Od tog trenutka nema više nikakvih radnji. Odvjetnik inzistira da se bračni partneri dogovore oko svega, iako mu je rečeno da se dogovoriti ne mogu. Otkaz punomoći slijedi, odvjetnik šalje račun na 2000 kn.

Meni je to previše, Tarifa propisuje max iznos za takav postupak od 2000 kn. Ovaj postupak nije ni započeo, tj. nije otišao na sud, ni na ostale institucije.

Šta napraviti? Ne platiti pa ići na prigovor kad će odvjetnik provoditi ovrhu? Prijaviti Komori? Oboje?
ima ti svako pravo naplatiti tih 2000 kn, i nemaš nikakve osnove za prijavu komori, jer je odvjetnik postupao u skladu s Tarifom, tj zaračunao ti iznos u skladu s Tafirom.

angažirala si ga, čovjek je pružio uslugu za koju je angažiran, i sasvim je legitimno izdao račun, i dužna si ga platiti.

krivo tumačiš da tarifa propisuje ''max 2000 kn za takav postupak''. tarifa propisuje 2000 kn za takav postupak, sastojao se on od samo jedne radnje (sastavljanje sporazuma) ili 10 ročišta na koje se treba ići dok se ne finalizira razvod.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:32   #388
Pozdrav!
Potreban mi je odvjetnik za rješavanje pitanja vlasništva nad nekretninom u mjestu Benkovac.
Molim neki savjet na forumu ili preko PM-a.
Hvala.
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:53   #389
Recimo da sam optužen te se branim sam bez odvjetnika, i da se obranim uspješno.

Na koji način da potražujem sredstva/odštetu/plaću za rad koji sam isporučio braneći sam sebe? Tražena je moja prisutnost, moj rad, a moje vrijeme košta. Kako to naplatiti ako se ne radi o odvjetničkim troškovima pošto nisam odvjetnik?
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 19:56   #390
ni na koji.
nemaš pravo na trošak odvjetničkog zastupanja, jer nisi stvarno niti imao taj trošak.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 13:40   #391
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ima ti svako pravo naplatiti tih 2000 kn, i nemaš nikakve osnove za prijavu komori, jer je odvjetnik postupao u skladu s Tarifom, tj zaračunao ti iznos u skladu s Tafirom.

angažirala si ga, čovjek je pružio uslugu za koju je angažiran, i sasvim je legitimno izdao račun, i dužna si ga platiti.

krivo tumačiš da tarifa propisuje ''max 2000 kn za takav postupak''. tarifa propisuje 2000 kn za takav postupak, sastojao se on od samo jedne radnje (sastavljanje sporazuma) ili 10 ročišta na koje se treba ići dok se ne finalizira razvod.
ne mislim da krivo tumacim. Nisam ja bila stranka, tako da je moje promisljanje cisto objektivne prirode. No, indikativno mi je da se odvjetnik prilikom ispostave racuna nije uopce osvrnuo na odredbu tarife o razvodu braka, vec je naveo neke sasvim druge odredbe tarife.

ok, tnx na misljenju.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 00:53   #392
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ima ti svako pravo naplatiti tih 2000 kn, i nemaš nikakve osnove za prijavu komori, jer je odvjetnik postupao u skladu s Tarifom, tj zaračunao ti iznos u skladu s Tafirom.

angažirala si ga, čovjek je pružio uslugu za koju je angažiran, i sasvim je legitimno izdao račun, i dužna si ga platiti.

krivo tumačiš da tarifa propisuje ''max 2000 kn za takav postupak''. tarifa propisuje 2000 kn za takav postupak, sastojao se on od samo jedne radnje (sastavljanje sporazuma) ili 10 ročišta na koje se treba ići dok se ne finalizira razvod.
moje mišlejnej je da je bitno što je napisano na računi, ako je izdan za usluge koje nije napravio, a usluge moja pisati na računu, onda je sigurno nezakonit račun. Ne treba se gledati samo na maksimalne iznose nego na odnos između samog računa i stvarno pružene usluge.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 09:55   #393
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
moje mišlejnej je da je bitno što je napisano na računi, ako je izdan za usluge koje nije napravio, a usluge moja pisati na računu, onda je sigurno nezakonit račun. Ne treba se gledati samo na maksimalne iznose nego na odnos između samog računa i stvarno pružene usluge.
Usluga zastupanja u postupku razvoda braka je određena u paušalnom iznosu. To je napravljeno prije nekoliko godina za nekoliko vrsta postupaka radi "socijalne osjetljivosti" - stambeni odnosi, služnosti, smetanje posjeda, razdvod, očinstvo, radni odnosi, s ciljema da stranka unaprijed zna koliko će koštati zastupanje, a ne da se cijena određuje prema naznačenoj vrijednosti spora i pojedinoj radnji.

Dakle, odvjetnik ima pravo na 2000kn+pdv za prvostupanjski postupak, bez obzira koliko je radnji u njemu bilo poduzeto. Ako znaš koliko komplicirani znaju biti poneki od gornjih sporova, onda znaš da to i nije neka lova...

Baš iz razloga što je cijeli postupak određen paušalom, ne možeš niti dijeliti koliko vrijedi pojedina radnja u postupku.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:44   #394
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Usluga zastupanja u postupku razvoda braka je određena u paušalnom iznosu. To je napravljeno prije nekoliko godina za nekoliko vrsta postupaka radi "socijalne osjetljivosti" - stambeni odnosi, služnosti, smetanje posjeda, razdvod, očinstvo, radni odnosi, s ciljema da stranka unaprijed zna koliko će koštati zastupanje, a ne da se cijena određuje prema naznačenoj vrijednosti spora i pojedinoj radnji.

Dakle, odvjetnik ima pravo na 2000kn+pdv za prvostupanjski postupak, bez obzira koliko je radnji u njemu bilo poduzeto. Ako znaš koliko komplicirani znaju biti poneki od gornjih sporova, onda znaš da to i nije neka lova...

Baš iz razloga što je cijeli postupak određen paušalom, ne možeš niti dijeliti koliko vrijedi pojedina radnja u postupku.
po kojem je to Tbr molim Vas?
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:16   #395
Mislim da je 7.2.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:29   #396
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Mislim da je 7.2.
Vi ste govorili o paušalnom iznosu u postupku razvoda braka i sad se pozivate na vrijednost spora da, ako je do 2500kn-idvjetnik dobiva 2500kn.

Ne slažem se.

Mislim da ste krivo govorili, nema određenog paušalnog iznosa za parnicu povodom razvoda braka.

Argumenti:
1. Tbr na koji se pozivate uopće ne određuje paušalnu svotu za neku RADNJU u ODREĐENOM postupku nego propisuje, ako nema nikakvo specifično pravilo u ostalim Tbr, onda ide ovo o vrijednosti spora.

2.Kako mislite da svaki razvod braka ima vrijednost 2500kn? ako je paušalno, onda bi svaki razvod braka toliko kostao, sto nije istina jer ako je iznad 2500kn vrijede drugacija pravila.

3. razvod braka vrlo cesto znaci odredivanje skrbnistva-koje nema vrijednost spora, a imovina ne mora postojat jer nema bracne stecevine pa se nista ne dijeli.

4. cak i da ima imovine, sumnjam da ce sve skupa sa sudskim troskovima i ostalim vrijedit 2500kn(vrijednost cijelog spora) pa zato odvjetniku ide 2500kn

5. Voorn7 govori o 2000kn, a ne 2500kn pa se Tbr7.2 uopce ne moze primjenit jer je manji i od najmanjeg propisanog.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:36   #397
Tbr. 7.2.
Odvjetniku pripada jednokratna nagrada za svaki prvostupanjski postupak, bez obzira na broj radnji koje je poduzeo, u visini od 200 bodova u sljedećim postupcima:
– radi smetanja posjeda
– radi služnosti
– iz stambenih odnosa (otkazi, iseljenja, utvrđenja)
– radi razvoda ili poništenja braka, o postojanju ili nepostojanju braka
– za utvrđivanje ili osporavanje očinstva, te o tome s kime će živjeti maloljetna djeca
– iz radnih odnosa (poništenje otkaza, utvrđivanje prava na rad i sl.), osim u procjenjivim predmetima na koje se primjenjuje Tbr. 7. t. 1.
– za zakonsko uzdržavanje ili dokidanje obveze uzdržavanja

Tbr.42
Na sve obavljene radnje odvjetnik ima pravo obračunati pripadajući porez na dodanu vrijednost.

Tbr.50
Vrijednost boda iznosi 10,00 kn.

Kaj nije jasno?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 18:51   #398
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Tbr. 7.2.
Odvjetniku pripada jednokratna nagrada za svaki prvostupanjski postupak, bez obzira na broj radnji koje je poduzeo, u visini od 200 bodova u sljedećim postupcima:
– radi smetanja posjeda
– radi služnosti
– iz stambenih odnosa (otkazi, iseljenja, utvrđenja)
– radi razvoda ili poništenja braka, o postojanju ili nepostojanju braka
– za utvrđivanje ili osporavanje očinstva, te o tome s kime će živjeti maloljetna djeca
– iz radnih odnosa (poništenje otkaza, utvrđivanje prava na rad i sl.), osim u procjenjivim predmetima na koje se primjenjuje Tbr. 7. t. 1.
– za zakonsko uzdržavanje ili dokidanje obveze uzdržavanja

Tbr.42
Na sve obavljene radnje odvjetnik ima pravo obračunati pripadajući porez na dodanu vrijednost.

Tbr.50
Vrijednost boda iznosi 10,00 kn.

Kaj nije jasno?
okej, ja sam imala drugačiju tarifu, nisam gledala ius info odmah
2000kn je tocna cifra, nazalost
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 00:45   #399
Da li postoji odvjetnicki ured koji se bavi radnim pravom,ali na nacin provizije.
Ako slucaj bude rijesen u korist,uzima se provizija.Ako ne bude,nema naknade...
Postoji li takav ured?
__________________
Strah često nije drugo nego izraz bojazni da nas on ne uhvati..Treba se ne obazirati,a u vatri akcije on će iščeznuti u mah..- markiz de Berwick
Aaron Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 12:39   #400
Molim vas za pomoć.
Dobila sam sudski spor, u kojem je odvjetniku isplaćena odvjetnička nagrada od suprotne strane. Svi računi za zastupanje,koje je odvjetnik meni uputio do sada su uredno plaćeni. Sada sam dobila račun od odvjetnika za isti predmet, u kojem traži naplatu nekakvih troškova za dopise (koje ne plaća suprotna strana), koji datiraju još iz 2010. do 2013. Može li to tako napraviti, odnosno zanima me jesu li ta potraživanja već u zastari?
zafrina03 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.