Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 09:33   #2541
Što se tiče potrošnje i ubrzanja, evo mog iskustva sa SX4 1.6 4x4 2010 g. (120 ks): pošto imam i Ignisa 1.3 4x4 2007.g (96ks), razlika je neuporediva - SX4 je mnogo brži, startniji (ali kao visokoturažna mašina traži obrtaje preko 3000), udobniji, bolje koči i... veći je potrošač, vrlo retko po gradu ide ispod 10l (mada, tek sam prešao 1500 km, videćemo kasnije), za razliku od Ignisa koji troši kao upaljač (oko 7l po gradu, na otvorenom 4,5 - 6,5).
zekaisapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 14:23   #2542
glede zimskih.. ja prošle zime ubo kombinaciju TSW Tribe 15 colna felna + BF Goodrich Winter G 205/65/15 = 3700kn u Molydonu. Imali su neku opaku akciju na alu felge, pa je zato tako mala cijena.







kaj se gume tiće.. nije loša, al' nije ni vrhunska. Vozio sam na svojim autima i bolje (Pirelli Snow Sport) i lošije (Sava Eskimo S2). Ovo je negdje u rangu Save Eskimo S3, a takva joj je i cijena.

Uglavnom, prošao je prošle zime kroz sve one bljuzge, zaleđene ceste, snijeg po gradu i selu... i nigdje nije zapeo. S obzirom da je ovo SX4 sa pogonom samo na prednje kotače.. ja zadovoljan.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 19:57   #2543
I najjeftinija zimska guma je daleko bolja po zimi nego bilo koja ljetna, zato savjetujem svima da ipak ulože malo u gume.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:10   #2544
re

Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Radi se o motoru 1,5 sa 112 ks, i po svemu bi mi trebao biti dovoljan, no mene zanima konkretno mišljenje nekoga tko je vozio.
JA IMAM REDIZAJN 1.5 111KS ..OVAJ MODEL JE JACI OD STARIJEG MODELA 1.6 4WD 106 KS ...AUTO IDE JAKO DOBRO I BRŽI JE OD 1.6 MODELA NOVOG ....RAZRADIO SAM GA I NA RAVNICI U DUGOPOLJU RAZVUKAO 190 KILOMETARA....SIGURNO JE MOGAO JOŠ ALI NA DRUGOM CESTI CU PROBAT BOLJE ...MOGU RECI SA SIGURNOŠCU DA MOŽE IĆI 195-200 KILOMETARA NA SAT ....TO JE DOBRA BRZINA ZA TO AUTO FENOMENALNA ..IMAJTE U VIDU DA NISTE KUPILI PORSHE SPORTSKI I SPUŠTENI PA SAD OCEKIVAT 300KM....ZNACI SX4 1.5 111KS IDE 195-200 KILOMETARA NA SAT PA VI SAD PAMETUJTE JELI SPOR ..SVE PROVJERENO I DOKAZANO POZZZ..
Motosy is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.10.2010., 23:45   #2545
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
JA IMAM REDIZAJN 1.5 111KS ..OVAJ MODEL JE JACI OD STARIJEG MODELA 1.6 4WD 106 KS ...AUTO IDE JAKO DOBRO I BRŽI JE OD 1.6 MODELA NOVOG ....RAZRADIO SAM GA I NA RAVNICI U DUGOPOLJU RAZVUKAO 190 KILOMETARA....SIGURNO JE MOGAO JOŠ ALI NA DRUGOM CESTI CU PROBAT BOLJE ...MOGU RECI SA SIGURNOŠCU DA MOŽE IĆI 195-200 KILOMETARA NA SAT ....TO JE DOBRA BRZINA ZA TO AUTO FENOMENALNA ..IMAJTE U VIDU DA NISTE KUPILI PORSHE SPORTSKI I SPUŠTENI PA SAD OCEKIVAT 300KM....ZNACI SX4 1.5 111KS IDE 195-200 KILOMETARA NA SAT PA VI SAD PAMETUJTE JELI SPOR ..SVE PROVJERENO I DOKAZANO POZZZ..

mislis, svu ti je tu brzinu pokazao gps uredjaj u kabini?
limed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:37   #2546
re

Quote:
limed kaže: Pogledaj post
mislis, svu ti je tu brzinu pokazao gps uredjaj u kabini?
zaboravio sam reci da je prijatelj sa mercedesom vozio iza mene i da mu je ista brzina pokazana i njemu ...tako da sad dlaku u jajetu necemo tražiti ...tu je vec pisano prije da je jedan sa sx4 vozio 195km sad jeli 5 km gori ili doli to nije bitno....imaj te u vidu da je sx4 malo visok auto i za njegovu građu ide jako dobro eto toliko.
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:40   #2547
re

GDJE SE PROIZVODI SUZUKI SWIFT U MAĐARSKOJ ILI U JAPANU DA LI NETKO ZNA ??
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:42   #2548
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
GDJE SE PROIZVODI SUZUKI SWIFT U MAĐARSKOJ ILI U JAPANU DA LI NETKO ZNA ??
u Madjarskoj...
limed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 20:35   #2549
Evo danas naručen, sx4 gs acc 1.6 16v, 88kw/120 konja.
jbga prsudila akcija, 109 900kn. na poklon još i parkirni senzori.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:18   #2550
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Evo danas naručen, sx4 gs acc 1.6 16v, 88kw/120 konja.
jbga prsudila akcija, 109 900kn. na poklon još i parkirni senzori.
čestitke
kod koga si ga uzeo?
boja?
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:25   #2551
pozdrav,

nisam siguran ali mislim da sam vidio sx-a bijela/perla boja - jeli mi se to učinilo ili su sada i oni dostupni sa perla bojama - do sada su bili samo oni dugački sx-ovi isporučivi u perla kombinaciji.

-u GEMMI su mi ponudili jeb... naslon za ruku (za sx-a) / neki stvarno lijep (do sada takvo nešto nisam vidio ni na e-bayu ni na stranim stranicama suzukija) sa odličnom izvedbom za ugradnju samo je cijena paprena.
Jeli netko uzimao takvo što kod njih?
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 08:43   #2552
Quote:
DAKKADA kaže: Pogledaj post
čestitke
kod koga si ga uzeo?
boja?
Uzeo sam ga kod auto grupe u Slavonskom Brodu, a boja je srebrna metalik.
Ipak sam želio olovno sivu metalik ali za nju bih trebao ćekati preko mjesec dana, a ova bi trebala doći za 2 tjedna.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:05   #2553
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
JA IMAM REDIZAJN 1.5 111KS ..OVAJ MODEL JE JACI OD STARIJEG MODELA 1.6 4WD 106 KS ...AUTO IDE JAKO DOBRO I BRŽI JE OD 1.6 MODELA NOVOG ....RAZRADIO SAM GA I NA RAVNICI U DUGOPOLJU RAZVUKAO 190 KILOMETARA....SIGURNO JE MOGAO JOŠ ALI NA DRUGOM CESTI CU PROBAT BOLJE ...MOGU RECI SA SIGURNOŠCU DA MOŽE IĆI 195-200 KILOMETARA NA SAT ....TO JE DOBRA BRZINA ZA TO AUTO FENOMENALNA ..IMAJTE U VIDU DA NISTE KUPILI PORSHE SPORTSKI I SPUŠTENI PA SAD OCEKIVAT 300KM....ZNACI SX4 1.5 111KS IDE 195-200 KILOMETARA NA SAT PA VI SAD PAMETUJTE JELI SPOR ..SVE PROVJERENO I DOKAZANO POZZZ..
Probaj isključiti "Caps Lock" jer ovako ispada da si temperamenti dalmatinac koji je sluh izgubio u kamenolomu.

Poštujem tvoju percepciju uređaja za mjerenje brzine, ALI u mojem 1.6 SX on sa OEM gumama laže od 8-10kmh na brzinama oko 160kmh kada ga usporedim sa rezultatima na GPS-u. Da auto ide koliko piše i tu nije problem, ali piše više. Sa gumama 225/45-18 ne laže toliko ali i ne ide preko 170... Sa 225/35-19 ide skoro do kraja ali i laže više...

Kao što reće kolega limed, stavi GPS u auto i vidi...
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:25   #2554
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
GDJE SE PROIZVODI SUZUKI SWIFT U MAĐARSKOJ ILI U JAPANU DA LI NETKO ZNA ??
Za naše se tržište proizvodi u Mađarskoj. Postoji i JDM verzija. Najlakše ih je razlikovati po sustavu kočenja. JDM ima Hitachi koji ne struže i ne cvili i a pločice znaju potrajati i do 50.000 za razliku od Lucas-a s kojim svi imamo problema. Pakne za JDM su 137x53,3x16mm a kod Eu verzije su 131,5x56,9x16mm
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:38   #2555
Pali se crvena lampica od rucne kocnice pri kocenju, fali ulja za kocnice ili? Trenutno ne mogu provjeriti. Je li tko imao slican problem?
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 08:04   #2556
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
Pali se crvena lampica od rucne kocnice pri kocenju, fali ulja za kocnice ili? Trenutno ne mogu provjeriti. Je li tko imao slican problem?
Da to ti se najčešće dešava kad je auto hladan i još ako je nizbrdica...

Bil sam u Sopiću i tam su mi rekli da su pločice za zamjenu i da se ulje ne nadolijeva!?

Kupio pločice, dobio stare natrag i vidio da nisu ni na 50%, ali obzirom da su ružile i cvilile reko WTF budem stavio Ferodo Premier...

Slijedeći put budem nalijo malo ulja tek tolko da ne svijetli i vozil se budem dok limići na pločicama ne počnu cvilit i bok!

Ovako sam pločice morao zamjenit na 25.000 lagane gradske vožnje

Samo uspodredbe radi, na daleko većem, težem, bržem autu koji se vozi puno žešće prednje pločice još ne cvile a ima 50.000km?!
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:57   #2557
evo nasao sam uzrok
http://blogs.insideline.com/roadtest...ry-solved.html

kad se plocice malo vise potrose pri stiskanju kocnice ulje izlazi vani....nevjerovatno...
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:46   #2558
Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
i još jedna stvar (kad već imam monolog na forumu )

pisala sam da imam nekakvo cviljenje i da ne mogu odgonetnut točno šta je to.
odgonetnuh, heureka!
dakle, svi vi koji imate prednju štangu (bull bar il kak već hoćete), imajte na umu da se ona može olabaviti i da to MOŽE CVILITI... pri prelasku neravnina obično. dakle, ak imate takav neki visokofrekventni iritirajući cvil zvuk, a nije vam jasno šta bi moglo biti, možda se štanga olabavila...

uživajte
Da li si bullbar dobila zajedno sa autom, tvornički na autu, ili si ga naknadno ugrađivala? Raspitivao sam se malo i ispada da bullbar nije zakonski dopušten.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:10   #2559
Quote:
TheBlack Knight kaže: Pogledaj post
Da li si bullbar dobila zajedno sa autom, tvornički na autu, ili si ga naknadno ugrađivala? Raspitivao sam se malo i ispada da bullbar nije zakonski dopušten.
je, kupila sam sve štange zajedno s autom, one originalne na kojima je izrezbareno (tj. na prednjoj je izrezbareno) sx4. koliko sam ja uspjela saznati, te su dopuštene, voze se normalno po europi i policija nigdje ne radi probleme (osim toga, po tome kak su labave, da udarim pješaka, moja štanga bi gore prošla ). problem su druge, koje se stavljaju naknadno i nisu tvorničke, za koje murja voli zaje..., pogotovo vani. ali kod nas mislim da to još samo na jednom mjestu se radi, te štange, i one imaju atest.
dakle, razlika između ove prednje tvorničke i te druge prednje je to kaj je ova tvornička puno zaobljenija i niža, pa se baš ne vidi cijela registracija (ja zasad međutim nisam imala problema s policijom zbog toga. kažem, vidi se da je suzukijeva štanga pa niko niš dalje ne govori), dok je ova druga puno viša, četvrtastija i vidi se rega. ta je atestirana (frendica koja si je tu ugradila ima za nju potvrdu). meni je iskreno ova suzukijeva ljepša.
što se tiče bočnih štangi, opet - suzukijeve su ravne, bez ičega, a ove druge imaju ona gazišta gumena. te su mi ljepše, ali iskreno, nemreš baš stat na to jer postoji dobra šansa da odvališ cijelu štangu, skup s plastikom na kojoj stoji anyhow, to su jedine dvije izvedbe tih štangi koliko sam ja gledala (a dosta sam gledala) i koštaju jednako. tako da nema neke razlike baš.
ja sam se vozila po sloveniji i austriji i nisam imala problema s policijom. tak da sam prilično sigurna da štange na ovom autu nisu problem.
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:20   #2560
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Evo danas naručen, sx4 gs acc 1.6 16v, 88kw/120 konja.
jbga prsudila akcija, 109 900kn. na poklon još i parkirni senzori.
hehe, majstore,
nadam se da je auto za žensku osobu, inače ne kužim ove parking senzore?!
šala mala, lijepo da nude i to, ali zbilja, ovaj auto parkirat je prelagano i bez senzora. ful je pregledan, ogromni retrači, iza je ravan i niš ne strši pa možeš sve ocijenit odoka, i to prilično točno. prednji dio traži malo navikavanja, ali i to se brzo usvoji. zbilja je zahvalan za parking.
anyway, nemoj zamjeriti, kažem, ovo je samo mala šala i dobronamjeran komentar
uživaj u vožnji!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.