Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2018., 22:57   #1
Daltonizam - korekcija ?

Pretraživanje foruma mi nije dalo rezultate, pa ili ova tema nije dotaknuta na forumu (što mi je nevjerojatno) ili je tražilica foruma ne funkcionira. U slučaju potonjeg molim da me ispričate (i premjestite post u pripadajuću temu), a sad na pitanje.

Dakle, Daltonizam je poremećaj prepoznavanja boja. Prema Wikipediji 8% muškaraca i 0.5% žena u svijetu ima daltonizam. Bolest je nasljedna, lijeka i tretmana nema.

No upravo danas sam preko youtube saznao da već se par godina radi na naočalama i lećama koje koliko toliko mogu korigirati poremećaj, te da su naočale/leće dostupne za kupovinu. Youtube je pun srceparajućih videa gdje se ljudi rasplaču nakon što isprobaju naočale.

Da li ima ljudi u hrvatskoj koji su već nabasali i isprobali ove proizvode? Ukoliko da, molim vaše dojmove i recenzije.

Hvala.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 02:52   #2
Ja ne. Nemam daltonizam. Bar sudeći po testu.
EnChroma, firma koja proizvodi naočale savjetuje ovaj test da vidiš mogu li naočale promjenit/pomoć.

https://enchroma.com/pages/color-blindness-test#test

ovo je sažeto o Enchromi:
https://www.allaboutvision.com/condi...nd-glasses.htm
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 20:04   #3
Kanten filteri (filteri za pojacavanje kontrasta)

Za kaj ce ti u globalu ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2019., 21:55   #4
Nisam daltonista ali imam u obitelji nekoga tko jest. Daltonizam npr. ograničava ljude pri mogućnosti zapošljavanja, tako da je osoba praktički hendikepirana. Mislim da sada shvaćate potrebu za korekcijom.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 01:11   #5
Quote:
haggar kaže: Pogledaj post
Nisam daltonista ali imam u obitelji nekoga tko jest. Daltonizam npr. ograničava ljude pri mogućnosti zapošljavanja, tako da je osoba praktički hendikepirana. Mislim da sada shvaćate potrebu za korekcijom.
imaš na youtube hrpu ljudi koji plaću od sreće nakon što su dobili te naočale i stavili ih i kad su shvatili kak je svijet divan
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.