Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 16:47   #21
trebamo gledati sto se desava kod drugih, jer to moze doci nama na vrata...
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:51   #22
Evo jedan video sam napravio od ovih slika i svega
onako nece vas ostaviti ravnodušnim
http://www.youtube.com/watch?v=Nm2BQUHhXe4
Grad_Soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:57   #23
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
trebamo gledati sto se desava kod drugih, jer to moze doci nama na vrata...
Dešavalo se to kod vas gdje su mogli valjda se sjecas Vukovara i ostalih gradova blizu granice sa SCG ...Jer cijela istocna Bosna je bila u Granici sa SCG tu su se i desavala najveca ubistva...


Kontam sve ali sta je mogla beba od 6 mjeseci i dijete od 6 godina
ne znaju oni sta su Balije Četnici ili Ustaše
Grad_Soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:10   #24
Nemam nikakve veze sa BiH ali spletom okolnosti ljetos sam prvi put bio u Tuzli i ostao zapanjen koliko je to velik i lijep grad ,slano jezero u centru grada....jednostavno korzo u Tuzli prepuno ljudi i to me najviše veselilo....obišao sam i "kapiju" gdje je u ljeto 95 godine ispaljena četnička granata pala na korzo kod kapije i ubila nekoliko desetaka mladih života....to može napraviti samo bolesni um zatrovan četničkom ideologijom od prije 50 godina....nemam riječi

Grad soli ako nije problem da daš malo preciznije podatke o nemilom događaju lp
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:13   #25
gdje su slike snimici grobnice ili bilo sta neke porodice bi digle optuznice za nestalim da je to istina
cuj lazi tipicno srpski
-----------------
To kad kolješ Srbe nije tako strašno, što bi se reklo to je uobičajno. Opela nisu tako interesantna kao dženaze.
Navikla bagra iz II svetskog rata da nekažnjeno kolje Srbe pa misle da to može uvek.

To je podatak do koga je došao Centar za istraživanje zločina nad srpskim narodom, organizacija koja već trinaest godina precizno evidentira svaku žrtvu u Bosni i Hercegovini.
Posle podvlačenja "krvave crte" Centar je obelodanio da je u gradu Srebrenici ubijeno 446 Srba od strane 469 zločinaca, u Bratuncu 447 žrtava kojima je presudilo 254 zločinca, a u Zvorniku je 100 zločinaca ubilo 954 Srbina!
Svaku frapantnu crnu brojku i svako ime, kako žrtve tako i zločinaca u toj organizaciji, potkrepljuju dokazima: slikama, izjavama svedoka, svedočenjima rodbine, opštinskim listovima za evidentiranje umrlih, podacima o parcelama na grobovima, evidencijama sveštenika...
- Imamo sve dokaze, a arhiviramo i opise zločina i monstruozne istorijske činjenice - pokazuje nam arhivu Milivoje Ivanišević, predsednik Centra za istraživanje zločina nad srpskim narodom. - Ne može da se desi da je neko živ, a da ga mi imamo u spisku mrtvih.
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:17   #26
Quote:
mali cvrcak kaže: Pogledaj post
gdje su slike snimici grobnice ili bilo sta neke porodice bi digle optuznice za nestalim da je to istina
cuj lazi tipicno srpski
-----------------
To kad kolješ Srbe nije tako strašno, što bi se reklo to je uobičajno. Opela nisu tako interesantna kao dženaze.
Navikla bagra iz II svetskog rata da nekažnjeno kolje Srbe pa misle da to može uvek.

To je podatak do koga je došao Centar za istraživanje zločina nad srpskim narodom, organizacija koja već trinaest godina precizno evidentira svaku žrtvu u Bosni i Hercegovini.
Posle podvlačenja "krvave crte" Centar je obelodanio da je u gradu Srebrenici ubijeno 446 Srba od strane 469 zločinaca, u Bratuncu 447 žrtava kojima je presudilo 254 zločinca, a u Zvorniku je 100 zločinaca ubilo 954 Srbina!
Svaku frapantnu crnu brojku i svako ime, kako žrtve tako i zločinaca u toj organizaciji, potkrepljuju dokazima: slikama, izjavama svedoka, svedočenjima rodbine, opštinskim listovima za evidentiranje umrlih, podacima o parcelama na grobovima, evidencijama sveštenika...
- Imamo sve dokaze, a arhiviramo i opise zločina i monstruozne istorijske činjenice - pokazuje nam arhivu Milivoje Ivanišević, predsednik Centra za istraživanje zločina nad srpskim narodom. - Ne može da se desi da je neko živ, a da ga mi imamo u spisku mrtvih.

A gdje su hahaha nijedne slike ni dokaza kao oni to imaju u Arhivi, mani mi se srpske propagande..ja znam da su to sve lazi.....

Kako to nabrojao si 3000 sad u Srebrenici a kad se sabere u ovih 3 Veca grada svaki je duplo veci od Srebrenice nemaju ni dvije hiljade
a naravno to je laz jer bi postojale masovne grobnice...
Grad_Soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:27   #27
@ Tuzlak
Sjećam se Nabrđa, kamp za izbjeglice iz BiH. Tam smo ti, pored kampa, imali naše tenkove. I pričao sam, baš možda mjesec dana prije pada Srebrenice s ekipom kuharica iz kampa. Jedna od njih je rekla da će se vratiti u Srebrenicu. Ja sam joj rekao da to baš i nije pametna odluka jer je u okruženju i Srbi kakvi jesu, napast će Srebrenicu baš iz tog razloga što Srebrenica nije imala nikakvu obranu. Da je imala bilo kakvu obranu, Srbi je ne bi napali. I stvarno, žena otišla jedno tjedan -dva prije pada Srebrenice u Srebrenicu. Nevjerojatno, ali čini mi se da je bilo puno takvih ljudi koji su se vratili u Srebrenicu netom prije pada. Uvijek kad se toga sjetim, pitam se zašto su se vratili - a svi su predosjećali da će Srbi napraviti tam isto što i sa Zvornikom.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:30   #28
Quote:
mali cvrcak kaže: Pogledaj post
gdje su slike snimici grobnice ili bilo sta neke porodice bi digle optuznice za nestalim da je to istina
cuj lazi tipicno srpski
-----------------
To kad kolješ Srbe nije tako strašno, što bi se reklo to je uobičajno. Opela nisu tako interesantna kao dženaze.
Navikla bagra iz II svetskog rata da nekažnjeno kolje Srbe pa misle da to može uvek.

To je podatak do koga je došao Centar za istraživanje zločina nad srpskim narodom, organizacija koja već trinaest godina precizno evidentira svaku žrtvu u Bosni i Hercegovini.
Posle podvlačenja "krvave crte" Centar je obelodanio da je u gradu Srebrenici ubijeno 446 Srba od strane 469 zločinaca, u Bratuncu 447 žrtava kojima je presudilo 254 zločinca, a u Zvorniku je 100 zločinaca ubilo 954 Srbina!
Svaku frapantnu crnu brojku i svako ime, kako žrtve tako i zločinaca u toj organizaciji, potkrepljuju dokazima: slikama, izjavama svedoka, svedočenjima rodbine, opštinskim listovima za evidentiranje umrlih, podacima o parcelama na grobovima, evidencijama sveštenika...
- Imamo sve dokaze, a arhiviramo i opise zločina i monstruozne istorijske činjenice - pokazuje nam arhivu Milivoje Ivanišević, predsednik Centra za istraživanje zločina nad srpskim narodom. - Ne može da se desi da je neko živ, a da ga mi imamo u spisku mrtvih.
kad navedes jednu masovnu grobnicu srba samo jedna ce biti dovoljna
mozemo nastaviti pricati....o ovoj temi ili bar jednu slicicu neke sahrane (pokopa) ili dzenaze tih srba...
Grad_Soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:37   #29
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
@ Tuzlak
Sjećam se Nabrđa, kamp za izbjeglice iz BiH. Tam smo ti, pored kampa, imali naše tenkove. I pričao sam, baš možda mjesec dana prije pada Srebrenice s ekipom kuharica iz kampa. Jedna od njih je rekla da će se vratiti u Srebrenicu. Ja sam joj rekao da to baš i nije pametna odluka jer je u okruženju i Srbi kakvi jesu, napast će Srebrenicu baš iz tog razloga što Srebrenica nije imala nikakvu obranu. Da je imala bilo kakvu obranu, Srbi je ne bi napali. I stvarno, žena otišla jedno tjedan -dva prije pada Srebrenice u Srebrenicu. Nevjerojatno, ali čini mi se da je bilo puno takvih ljudi koji su se vratili u Srebrenicu netom prije pada. Uvijek kad se toga sjetim, pitam se zašto su se vratili - a svi su predosjećali da će Srbi napraviti tam isto što i sa Zvornikom.
Ma znam to je bila enklava koju je trebao cuvati UN ali su Srbi zarobili UN-ove vojnike te ih vezali za drvece jarbole i ostalo i smijali se međunarodnoj zajednici

Nakon toga potpuno etniciki u roku od mjesec istrijebili vecinsko 80% muslimansko stanovnistvo

od 10.000 ubijenih 3000 su bila djeca ispod 17 Godina
i 1000 onih mladjih od 8 godina ukljucujci i trudnice pred porodom

Majka i dijete iz grobnice Suha
Grad_Soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:46   #30
a naravno to je laz jer bi postojale masovne grobnice..
--------------
Masovne grobnice kažeš. Razumem ja da ti nećeš da čuješ. To klanje i ubijanje je trajalo tri godine po Srebrenici i okolini.
A onda su glavni koljači na čelu sa Naserom Orićem ko pizde dromfulje pobegle i ostavile svoj narod i vojsku. Šta si očekivao da neće biti odmazdi za silne zlikovačke akcije. Uostalom pobijeni u srebrenici su bili uglavnom vojnici. Upitaj se malo šta su bili stanovnici 192 sela i zaseoka u regionu Srebrenice koja su istrebljena za te tri godine.
Ove Holivudske predstave koje izvodite sa svojim mrtvima dolikuje samo paganima i neznabošcima.
Poštovanje i počast svojim mrtvima (dženaza) je jedno a političko profiterstvo (RS i njena genocidnost) je sasvim nešto drugo ološu (kako bi ti nazvao ljude koji trguju sa svojim mrtvima).
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:18   #31
Da su muslimani iz Srebrenice svesno žrtvovani pokazuje i činjenica da je, uoči provociranog napada na Vojsku Srpske, povučen komandant 28. divizije brišdir Naser Orić sa oko 20 glavnih oficira. Dokumenta govore da muslimanska vojska uopšte nije imala plan odbrane Srebrenice i da je Vojska RS zauzela ovaj grad sa veoma malim snagama (200 vojnika i dva-tri tenka).

Stvarni cilj bio je stvaranje situacije da NATO, bez odobrenja Saveta bezbednosti UN, može bombardovati srpske položaje i od svetske javnosti prikriti etničko čišćenje Srba iz Republike Srpske Krajine, uz neposrednu pomoć SAD i NATO, početkom avgusta iste godine
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:19   #32
General Ratko Mladić, preko Unprofora, pozvao je muslimansku vojsku zatečenu u „demilitarizovanoj zoni” da položi oružje, uz garanciju tretmana zarobljenika na osnovu ženevskih konvencija, pod kontrolom UN-a. Međutim, muslimanski Generalštab je taj predlog odbio, ali su muslimanske žene, deca i stari upućeni Srbima u bazu Unprofora u Potočare. Istovremeno, naoružana kolona muslimana krenula je iz Šušanjara kroz srpsku teritoriju prema Tuzli. U toj akciji izginuo je najveći broj muslimanskih vojnika, a da im pri tom, u toj pogibeljnoj operaciji, muslimanski 2. korpus iz Tuzle nije pružio nikakvu vojnu podršku.
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:22   #33
Ako su muslimanske vlasti zaista želele da utvrde broj žrtava, mogle su 1996. godine da organizuju popis stanovništva i uporede ga sa onim iz 1991. godine, ali to nije urađeno jer bi se to popisom tačno utvrdilo. To nije urađeno ni 2001. godine, iako je popis obavezan na svakih deset godina, jer bi se tako utvrdilo koliko je Srba ubijeno u Sarajevu i Srebrenici.

Tako da Bosna i Hercegovina ostala jedina zemlja u regionu koja nije obavila obavezan popis stanovništva. Možda se nije želela istina koja bi pokazala genocid u 192 srpska sela u regiji Srebrenice i kojom bi se videlo da je broj Srba nestalih i ubijenih u Sarajevu veći nego muslimana u Srebrenici. Zato tvrdim da genocida u Srebrenici nije bilo. Bilo je ratnih zločina na obe strane, ali je potrebno tačno utvrditi ko ih je činio, kao i broj žrtava za sve nacionalnosti i veroispovesti, imenom i prezimenom
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:31   #34
ZUGIC ALEKSIJA iz Rupova Brda

Rupovo Brdo su muslimani spalili 10. 06. 1992. god. pod komandom Mekanic Becira, rodom sa sela Zutica, u zadnje vreme bio je predsednik opstine Vlasenica. Napadao je od Stedre sa 250 muslimana.

Druga grupa od 200 muslimana pod komandom Tursunovic Zulfe dosli sa Zedanjaska, napadali od Dubokog Dola.

Treca grupa od Djila od 200 muslimana vrsili napad sa Rudog Brda pod komandom Ademovic Ibrahima, zvani Cakura, i Turkovic Fadila, pred rat bio komandir milicije u SO Vlasenica.

Cetvrta grupa muslimana napadala je od Karaule na Gligore i Zugic Komlena sa 150 muslimana. Ovoj grupi vodja nije poznat.

Napad je bio zestok, poceo je u 5 casova ujutro i trajao je do 15 casova.

U ovom napadu prouzrokovana je velika materijalna steta u potpunosti. Jedan dio sela je osto, sto je branilo 10 boraca, ali je popaljen i taj dio treci dan, u potpunosti, kada su se ponovo povratili da dokrajce i uniste. Ovo selo je brojalo 37 numera.

Muslimani su ga u potpunosti unistili, opljackali i spalili. Oterali su stoku, goveda, ovce i ostalu pokretnu imovinu. Poginulo je 8 ljudskih zivota: 1) Milinkovic Vojko, ubijen pred kucom, Milinkovic Mirjana, ubijena na vratima. Oboje spaljeni. Milinkovic Radoje, ubijen ispred svoje kuce; Milinkovic Relja, ubijen ispred svoje kuce; Zugic Koviljka, ubijena pred svojom kucom; Zugic Komlen, sin Milosa; Zugic Trivko, sin Komlenov; Milinkovic Mila, Vlado, nesto i ne zna se za njega.
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:33   #35
PRODANOVIC ZARJA iz Ratkovica

Dana 16.06.1992. godine napadnuto je moje selo Ratkovici kod Fakovica. Napale su ga komsije muslimani. Prepoznao sam Martic Beaju i Osmanovic Andriju. Ranjen sam uspeo da se docepam sume gde sam ostao neko vreme sakriven.

Strasan zlocin su pocinili nad mojim selom. Ubili su mi zenu, moju domacicu Prodanovic Zoru. Ubijeni su: Stanojevic Radenko, Stanojevic Nikola, Pavlovic Milan, Rankic Vidoje, Rankic Milutin, Rankic Ranko, Stanojevic Desanka, Stanojevic Stanimir, Bogicevic Obren, Maksimovic Ratko, Maksimovic Dragomir, Milanovic Borka, Djuric Radosava, Djuric Ruza.

Gledao sam kako sela gore, gledao sam kako moja kuca gori. Tako ranjen prepesacio sam 10 km do Fakovica odakle su me prebacili do Bajine Baste, a odatle za Uzice, pa za Beograd.

Kada su mi lekari pregledali ruku koja je bila ranjena zaprepastili su se jer je ruka bila puna crva.

Najvise okrivljujem muslimanske familije: Pozdanovice, Medice, Podkorjence, Martice, Osmanovice...

Ubijene mestane medju kojima je bila i moja zena sahranili su nasi vojnici, ali nisu imali mnogo vremena pa su ih sahranili plitko. Mislim da su zivotinje raznele leseve. (Izjava data na Ortopedskoj klinici u Beogradu.)
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:36   #36
RANKIC RADOVAN iz Ratkovica

Ratna dejstva u Srebrenici su poceli 15. 05. 1992. g. Gradjani srpske nacionalnosti smo bili manjinsko stanovnistvo u opstini Srebrenica. Uzrok naseg izbeglistva je sto smo bili okruzeni sa svih strana od ustaske vojske. Prve zrtve sela Ratkovica u kome smo mi ziveli pale su 15.05.1992. g. Pala su i tri moja brata Vidoje, Ranko i Milutin i jos 10 blize familije. Nad tim palim zrtvama izvrsen je masakr. Te zrtve nismo uspeli ni sve sahraniti, jer su ih ustase poklale i popalili. Da ne bi i mi koji smo to vec preziveli docekali u selu Ratkovicima, da se nad nama izivljavaju, mi smo pokusali davajuci otpor drugoj strani. Jedva smo se izvukli i dosli u Republiku Srbiju. Selo Ratkovici je unisteno i popaljeno. Moje dve kuce i 5 hektara obradive zemlje, i 2 hektara sume, 5 komada krupne stoke, 8 svinja. Moja porodica u Srbiju je dosla pojedinacno, zato sto nismo svi istog momenta mogli da se izvucemo iz obruca. Posto smo ostali bez iceg i tesko se snalazimo, jer nismo uspeli da iznesemo ni jednu kasiku, a kamo li nesto vise od toga. Problema normalno da ima, jer tesko je kad covek danas ima sve, a sutra ostane bez icega svoga. Nemamo uslova za zivot. Bitno je da smo se samo izvukli zivi...
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:38   #37
MILOVANOVIC STANOJE iz sela Loznica
Na Vidovdan 28. 6. 1992. godine muslimani iz susjednog sela Pirici i Poloznik, napali su nas poslije podne oko dva sata sa svih strana. Opkolili su selo i prve kuce su odmah zapaljene. Od sumskog rastinja nisam nikoga mogao prepoznati, ali cujem da vicu "Alahu egber, udrite Srbe majku im jebemo. Hvatajte ziva Vasu Petrovica." Prva zrtva koga su muslimani ubili kod njegove kuce bio je Lukic Radovan. Ja sam ranjen na mestu koje mi zovemo Krizevac, a tu je ranjen i Filipovic Zvonko, Stanojevic Milos i Milovanovic Djordjije, njegov brat Rado, Vucetic Drago i Damjanovic Boban. Tako ranjeni dopuzali smo do prvih kuca nasih komsija te su nam tek tu pruzili prvu pomoc. Vidio sam kad ginu Lukic Radovan, Damjanovic Miloje, Vucetic Svetozar, Filipovic Djordjo, Roncevic Milorad i Nikolic Milenko. Nisam vidio kad su poginule Jela i Verica. Meni je pricala Lukic Krstina iz sela Loznica, kad me posetila u bolnici, da je imala priliku izbliza da vidi Sinanovic Resida zenu, koju znamo po imenu "Beba" koja je ucestvovala u napadu na nase selo. Krstina je poginula u Bjelovcu 14. 12. 1992. godine.
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:42   #38
Zekic (Novaka) Kosana, 1928. Bljeceva, zaklana u svojoj kuci u istom selu 6. maja 1992. Milosevic (Rajka) Radojko, 1928. Gniona, zapaljen u vlastitoj kuci za vreme slave Djurdjevdana 6. maja 1992. Tanasijevic (Manojla) Simo, 1952. Cicevci, nadjen ubijen i kastriran, kod sela Osmace 7.5.1992. Zakic (Maksima) Milos, 1914. Babuljice (zaselak Sjemovo), invalid, nepokretan, zapaljen u svojoj kuci 14. maja 1992. Ristanovic (Nikole) Sekula, 1906. Osredak, zapaljen u kuci 15. maja 1992. Petrovic (Radovana) Krsto, 1938. Crni Vrh, zaklan na istom mestu 15. maja 1992. Djuric (Vojislava) Novak, 1955. Crni Vrh, zaklan na istom mestu 15. maja 1992. Djuric (Sime) Vojislav, 1930. Crni Vrh, zaklan na istom mestu 15. maja 1992. Gagic (Milovana) Milojko, 1947. Karna, podlegao mucenju u istom selu 15. juna 1992. Peric (Stevana) Aleksa, 1928. Radosevici, mucen i zaklan, na grudima urezano slovo "U", 15. maja 1992, Matic (Ratka) Mato, 1966. Postolje, zaklan kuci u istom selu 18. maja 1992. Rankic (Bore) Nenad, 1967. Srebrenica, uhvacen i, po nadjenim povredama, na bestijalan nacin mucen hladnim oruzjem, plamenom, tupim predmetima, podlegao 26. maja 1992. u muslimanskom selu Cizmici. Vujadinovic (Jove) Milomir, 1960. Konjevic Polje, ranjen i uhvacen u istom selu prilikom napada muslimana na kolonu privrednih vozila, 27. maja 1992. podlegao torturi. Petrovic (Drage) Dikosava, 1932. Oparci, zaklana u svom selu 1. juna 1992. Milanovic (Marka) Radomir, 1966. Toplica, zaklan i zapaljen u kuci 2. juna 1992. Spajic (Drage) Srecko, 1928. Obadi, zaklan u svom selu 8. juna 1992. Grujicic (Andjelka) Milovan, 1943. Gostilj, zaklan u selu Zalazje 8. juna 1992. Cvjetinovic (Momira) Dostana, 1930. Obadi, ubijena posle mucenja u Zalazju, 8. juna 1992. Zaric (Sretena) Zivorad, 1956. Tegare, mucen i zaklan u svojoj kuci, 9. juna 1992. Milinkovic (Maksima) Vojislav, 1938. Rupovo Brdo, ubijen i spaljen u istom selu 10. juna 1992. Milinkovic (Gojka) Mirjana, 1939. Rupovo Brdo, ubijena i spaljena u istom selu 10. juna 1992. Milinkovic (Petra) Radoje, 1952. Rupovo Brdo, ubijen i spaljen u istom selu 10. juna 1992. Zugic Koviljka, 1922. Rupovo Brdo, zadavljena u svojoj kuci 10. juna 1992. Maksimovic (Milorada) Radomir, 1942. Ratkovici, podlegao mucenju u istom selu 21. juna 1992. Stanojevic Desanka, 1923. Ratkovici, zapaljena u kuci u istom selu 21. juna 1992. Prodanovic (Petra) Zivan, 1966. Ratkovici, zaklan u istom selu 21. juna 1992. Prodanovic (Drage) Zora, 1941. Ratkovici, zlostavljana i ubijena u kuci 21. juna 1992. Stanojevic (Todora) Nikola, 1958. Ratkovici, masakriran i zapaljen u istom selu 21. juna 1992. Pavlovic (Jose) Milovan, 1920. Ratkovici, ubijen i zapaljen 21. juna 1992. Stanojevic (Milorada) Radenko, 1940. Ratkovici, zaklan u istom selu u kuci 21. juna 1992. Novakovic Milos, Cicevci, glava odsecena i odneta, tako i sahranjen 23.6.1992. Stevanovic (Dragomira) Stojan, 1939. Ratkovici, mucen, pretucen tupim predmetom, posebno po glavi, izboden nozem, nadjen kastriran sa penisom u ustima, 27. juna 1992. Lazic (Pavla) Vidoje, 1937. Brezani, razapet na krst i spaljen 30. juna 1992. Lazic (Pavla) Kristina, 1935. Brezani, slepa zena, dusevni bolesnik, zapaljena u svojoj kuci 30. juna 1992. Rankic (Mike) Milisav, 1947. Brezani, zapaljen u kuci u istom selu 30. juna 1992. Rankic (Milisava) Mirko, 1972. Brezani, zapaljen u kuci u istom selu 30. juna 1992. Rankic (Milisava) Dragosav, 1974. Brezani, zapaljen u kuci u istom selu 30. juna 1992. Stevanovic (Radisava) Milomir, 1946. Brezani, zapaljen u blizini svoje kuce 30. juna 1992. Novakovic (Rada) Milos, 1956. Brezani, ubijen sekirom, glava odsecena i odneta. Tako sahranjen 30. juna 1992. Milosevic (Milovana) Vidoje, 1974. Brezani, zapaljen u svojoj kuci 30. juna 1992. Mitrovic (Dragise) Milivoje, 1930. Brezani, zapaljen u svojoj kuci 30. juna 1992. Radovanovic (Srecka) Vidoje, 1949. Zabokvica, ubijen tupim predmetom, maljem, u istom selu 2. jula 1992. Simic (Borisava) Nedjo, 1951. Krnjici, zaklan u selu Radosevici 3. jula 1992. Poraca Vaso, 1912. Krnjici, zaklan u kuci u istom selu. 5. jula 1992. Vujic Soka, 1930. Krnjici, nadjena ubijena i sa telom probijenim vilama, 5. jula 1992. Milosevic (Ilije) Rada, 1968. Zagoni, masakrirana u istom selu 5. jula 1992. Gagic (Drage) Ljubica, 1950. Pribicevac, izvrsila samoubistvo u zatvoru u Srebrenici usled stalnog maltretiranja i mucenja, oko 7. jula 1992. Cvjetinovic (Dragomira) Radinka, 1952. Azlica, masakrirana u Zalazju 12. jula 1992. Popovic (Pere) Blagoje, 1907. Magasici, ubijen i sa suprugom zapaljen u svojoj kuci 20. jula 1992. Micic (Jakova) Marko, 1949. Slapasnica, zarobljen ranjenik i zaklan u selu Glogova 24. jula 1992. Kovacevic (Radomira) Milovan, 1956. Stedra, izgoreo u istom selu 1. avgusta 1992. Mladjenovic (Ljubomira) Andjelko, 1965. Jezestica, uhvacen dok je radio sa majkom na imanju, glava odsecena i odneta sa mesta zlocina, 8. avgusta 1992. Mladjenovic (Obrena) Savka, 1931. Jezestica, uhvacena i ubijena tupim predmetom dok je radila na imanju 8. avgusta 1992. Lazic (Svetozara) Branislav, 1937. Toplica, masakriran u istom selu 10. avgusta 1992. Mitrovic (Jefte) Dragomir, 1929. Hranca, podlegao mucenju u muslimanskom selu Potocari 12. avgusta 1992. Lazarevic (Obrada) Rado, 1917. Podravanje, rasporen, iznutrice izvadjene i raznete, 24. septembra 1992. Mitrovic (Jove) Mihajlo, 1932. Podravanje, odsecena glava, 24. septembra 1992. Mitrovic Ruza, 1927. Podravanje, ubijena bodezom i tupim predmetom 24. septembra 1992. Mitrovic (Marka) Drago, 1917. Podravanje, masakriran ubodima bodeza i tupim predmetom 24. septembra 1992. Marinkovic (Milosa) Milovan, 1956. Podravanje, zapaljen u Domu kulture 24. septembra 1992. Marinkovic (Milosa) Rade, 1961. Podravanje, ubijen mucenjem, masakriran, odsecena glava, 24. septembra 1992. Tomic (Marka) Mihajlo, 1941. Podravanje, spaljen u selu 24. septembra 1992. Gordic (Mitra) Slavko, 1958. Gunjaci, spaljen 24. septembra 1992. Boric (Milivoja) Mile, 1946. Gunjaci, masakriran bodezom i tupim predmetom u istom mestu, 24. septembra 1992. Susic (Todora) Milivoje, 1958. Gunjaci, masakriran bodezom i tupim predmetom 24. septembra 1992. Gligorevic (Mijata) Miodrag, 1956. Gunjaci, masakriran bodezom i tupim predmetom 24. septembra 1992. Salipurevic (Bozidara) Slavko, 1971. Gunjaci, masakriran bodezom i tupim predmetom 24. septembra 1992. Salipurevic (Milorada) Vidoje, 1960. Gunjaci, masakriran bodezom i tupim predmetom 24. septembra 1992. Prodanovic (Milisava) Zarko, 1970. Rogosija, ubijen u istom selu, lobanja probijena i smrskana tupim predmetom 26. septembra 1992. Prodanovic (Milisava) Milomir, 1966. Rogosija, ubijen u istom selu, lobanja razbijena tupim predmetom, 26. septembra 1992. Prodanovic (Milana) Mirko, 1964. Rogosija, ubijen u istom selu, lobanja smrskana tupim predmetom 26. septembra 1992. Stanisic (Cvijana) Nenad, 1972. Rogosija, ubijen u istom selu udarcem tupim predmetom u potiljak 26. septembra 1992. Stanisic (Cvijana) Nedjo, 1964. Rogosija, ubijen udarcem tupim predmetom u potiljak 26. septembra 1992. Stanisic (Stanka) Mile, 1960. ubijen u selu Rogosija, lobanja slomljena udarcem tupim predmetom 26. septembra 1992. Rebic (Nedje) Rajko, 1958. Rogosija, ubijen u istom selu udarcem tupim predmetom u glavu, 26. septembra 1992. Ravnjakovic (Milorada) Zoran, 1960. ubijen u Rogosiji, lobanja polomljena udarcima tupim predmetom, 26. septembra 1992. Tesic (Rajka) Tomislav, 1971. ubijen u Rogosiji, lobanja polomljena, 26. septembra 1992. Alempic (Radislava) Dimitrije, 1959. Rogosija, masakriran u istom selu 26. septembra 1992. Mitrovic (Ljubomira) Mico, 1955. masakriran u Rogosiji 26. septembra 1992. Djokic (Milete) Sreten, 1938. Boljevici, glava odsecena i odneta 5. oktobra 1992. Djokic (Sretena) Svetozar, 1965. Boljevici, iskasapljen, izvadjene oci i kastriran 5. oktobra 1992. Jovanovic (Veselina) Milos, 1928. Loznica, ubijen u istom selu 14. decembra1992. Lazic (Dusana) Krsto, 1933. Brana Bacici, zaklan 7. januara 1993. Ristic (Cvetka) Novak, 1951. Kusici, zapaljen u istom selu 16. januara 1993. Jovanovic Uros, 1921. Mlecva, pretucen u zatvoru u Srebrenici ili Potocarima od cega je umro u bolnici u Zvorniku. Kovacic (Nikole) Bozidar, Tegare, usled mucenja izvrsio samoubistvo u muslimanskom selu Potocari. Jovanovic (Vojislava) Rado, 1960. Tegare, mucen i ubijen kao zarobljenik.
mali cvrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:42   #39
Oprosti što te moram razočarati ali zar stvarno misliš da će netko zbog ovih slika stisnut gumb i sravnit RS sa zemljom ?
Uostalom zašto ovo nisi mogao pisati na pdf svijet u temi gdje je unutarnja politika BiH ?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:42   #40
Ama mani te se mrtvih ljudi đubrad jedna pustite ih da počivaju u miru i nek im je laka zemlja. Postavljati ovakve fotografije leševa i suza porodica poginulih zarad osvajanja političkih poena i promovisanja određene politike je besramno. Jel bi ti voleo da neko na netu postavlja ovakve postove a da su na slikama tvoji bližnji!
paprikarius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.