Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 23:50   #121
Mislim da me niste shvatili. Lik JE kriminalac jer je bio u zatvoru zbog ozbiljnih stvari. To je cinjenica. Al velim,ovak u zivo,becka skola. Slatkorjeciv,pristojan,a sve gluma...stvarno neznam vise...koje su mi opcije? Murja? Prijetnje? Ili da prodam dug tvrdim momcima za postotak?ma o svemu sam vec razmisljao...pomoc ljudi.
Vatroslav7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:56   #122
Quote:
Vatroslav7777 kaže: Pogledaj post
Mislim da me niste shvatili. Lik JE kriminalac jer je bio u zatvoru zbog ozbiljnih stvari. To je cinjenica. Al velim,ovak u zivo,becka skola. Slatkorjeciv,pristojan,a sve gluma...stvarno neznam vise...koje su mi opcije? Murja? Prijetnje? Ili da prodam dug tvrdim momcima za postotak?ma o svemu sam vec razmisljao...pomoc ljudi.

Ako je kriminalac, onda budi oprezan...jebeš lovu, čuvaj glavu.

Ovo mislim ozbiljno...sa takvim likovima se nemoj zajebavat...pamet u glavu...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 00:03   #123
Hmda,to sam naknadno saznao...da sam odma znao,hvala i dovidenja. Ma ne bojim se ja njega ni malo. Neznam kaj bi bilo najpametnije sad. Kuzim ako covjek nema lovu,pa cekam ga 6mj i stvarno sam ok,al sad sam vec siguran da laze...da mu napise pismo odvjetnik? Joj ludilo...
Vatroslav7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:21   #124
gospa te nije dovoljno uputila

Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Znači, ti misliš da tužim privatnom tužbom, ako dobijem spor sve troškove plača onaj tko je izgubio na sudu?
Ddržavnom odvjetništvvu podnosiš prijavu ako smatraš da te je dužnik u trenutku kada si mu posudio novac doveo u zabludu netočno prikazavši svoje imovinsko stanje i namjeru da ti novac u stvari i ne vrati što je vidljivo i iz njegovog postupanja. Ako ti je nanesena znatna šteta, prema KZ-u mislim više od 7.000 kn, tada ODO mora pokrenuti postupak protiv počinitelja po službenoj dužnosti. Prijavu možeš predati sam bez odvjetnika tako da nemaš nikakav trošak. Dobro se informiraj.
legis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 02:25   #125
kolko novaca je u igri ? osnovno pitanje
__________________
a.v.a.m
le pakadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:58   #126
Bok, znaci mom ovu je
Odoba duzna cca 50.000 eura, imaju ugovor, prodao mu je bracko kamen za taj iznos, medjutim osoba ne vraca dug. Da li ga se moze tuziti i kako?
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:19   #127
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
Bok, znaci mom ovu je
Odoba duzna cca 50.000 eura, imaju ugovor, prodao mu je bracko kamen za taj iznos, medjutim osoba ne vraca dug. Da li ga se moze tuziti i kako?
Naravno da može, mislim da bi bilo najbolje angažirati odvjetnika koji će pokrenuti parnicu. I to što prije.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 19:10   #128
pozdrav,
dali neko zna kada nastupa zastara za ugovor o dugovanju.
posudio sam novac sa rokom vracanja na 3 godine,sada je rok istekao novac naravno nisam dobio,sta mi je raditi,potpisano je kod
javnog biljeznika bez klauzule o ovrsi....
antun2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 04:26   #129
Pročitala sam prvih par stranica ove teme i imam sličan problem kao i osoba koja ju je pokrenula.
Također sam se dovela sam se u jako glupu situaciju i sad razbijam glavu kako je riješiti pa bih molila vašu pomoć.
Uglavnom, dignula sam nenamjenski kredit od 7000 E s kojim je moj sada bivši dečko uzeo automobil. On je imao prometnu i napravio je totalku na svom autu pa mu je trebala pomoć oko kupnje drugoga. S obzirom da smo živjeli zajedno dogovorili smo se da ja dignem kredit i da ga zajedno otplaćujemo s obzirom da bi ga oboje koristili. Kredit je isključivo na moje ime a auto glasi na njegovo ime i nema nikakvih dokaza da je tim kreditom plaćen taj automobil jer je tražio da novce podignem u cjelosti kao gotovinu.
E sad, nakon prekida uz tešku muku je postignut dogovor da mi on isplaćuje ratu kredita svaki mjesec dok ga ne otplati jer je odlučio da auto ostaje kod njega.
Prvotni dogovor je bio da autobobil ide meni, ali s obzirom da sam ja inicirala prekid puno toga se promjenilo.
E sad, on je prestao plaćati mjesečne rate i ne javlja mi se na poruke niti na pozive.
Imate li neki prijedlog kako da riješim ovu situaciju tj kako da dobijem novce nazad?
Rate koje mi je dosad isplatio su bile uplaćene meni direktno na tekući račun od njega tako da imam dokaz da je par mjeseci plaćao za auto.
Može li se to iskoristiti kao poveznica?

I molim vas da se suzdržite od primjedbi da sam se trebala osigurati i da je to bilo glupo i naivno.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 12:17   #130
nekog za naplatu duga ?????

Ugovorom o pozajmici kumu sam 2011. posudio 226.000 kn.
Pravio se blesav, zatezao i otezao i morao sam ga tužiti. Imam pravomoćnu presudu (još se puši).
Sad je to 226.000 + kamate od 11/2011 + sudski troškovi 14.000 kn.

Sve agencije koje sam zvao preuzimaju potraživanja samo kad je potraživanje od pravne prema fizičkoj osobi, tj. ne rade između fizičkih osoba.

Jel zna netko "agenciju" (ili kako se već zove) koja preuzima dug za fizičke osobe (Zagreb)??
Briga me za visinu provizije i metodu rada
Molim informaciju u inbox.

Hvala.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 29.01.2015. at 13:21.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 16:48   #131
Zabrinuti sudužnik (bez izračuna kreditne sposobnosti)

Jednoj sam osobi sudužnik bez izračuna kreditne sposobnosti, no svejedno sam morao potpisati i ovjeriti izjavu o zapljeni primanja. Pošto rata za taj kredit iznosi gotovo 100% moje plaće, a imam i dva vlastita manja kredita, zanima me šta se događa ako osoba kojoj sam sudužnik izgubi posao?

Ako mi se oduzme 1/3 plaće zbog sudužništva to nije dovoljno za otplatu mjesečne rate tog kredita, a zbog toga ne bi mogao više ni otplaćivati vlastite kredite pa me zanima postoji li nekakvo pravilo u vezi naplate potraživanja ili se samo gleda koji dokument je prije ovjeren i potpisan?

Postoji li razlog da osoba koja je dužna preko 100 tisuća nastavi tražiti "normalan" posao gdje će od potencijalne "normalne" plaće izdvajati 1/3 za dug koji zbog prevelike rate i kašnjenja u naplati više nije moguće otplatiti u razumno vrijeme?

Posao s "abnormalno" dobrom plaćom zbog godina u guzici te osobe i njene nekonkurentnosti na tržištu rada (parazit proračuna) nije realno očekivati...

U slučaju da osoba u takvoj situaciji izgubi volju za životom, moraju li njezini razni nasljednici po zakonu (bez postojanja oporuke) nastaviti plaćati danak gluposti ili je ipak moguće da se odreknu kompletnog nasljedstva i tako spase sebe od propasti?

Može li netko zbog duga završiti u zatvoru i ako da, na koji to način pomaže banci? Rijetki su oni koji danas namjerno ostanu bez posla i nije li u tom slučaju prikladnija uvjetna kazna i zabrana približavanja kreditnim odjelima svih banaka?

Znam da je tu malo previše pitanja za jednu temu, ali razum napušta mnoge ljude kad se približe potencijalnom problemu pa imajte milosti i suzdržite se od provokacija, trolanja i grubosti.

Hvala vam najljepša na trudu koji ste uložili u čitanje i unaprijed se radujem zanimljivim prijedlozima i korisnim savjetima.

:-$
tužni veseljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:18   #132
Quote:
antun2014 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
dali neko zna kada nastupa zastara za ugovor o dugovanju.
posudio sam novac sa rokom vracanja na 3 godine,sada je rok istekao novac naravno nisam dobio,sta mi je raditi,potpisano je kod
javnog biljeznika bez klauzule o ovrsi....
što se mene tiče, zastara ne postoji, a u zakonu je valjda 3 god što je idiotizam.

Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam prvih par stranica ove teme i imam sličan problem kao i osoba koja ju je pokrenula.
Također sam se dovela sam se u jako glupu situaciju i sad razbijam glavu kako je riješiti pa bih molila vašu pomoć.
Uglavnom, dignula sam nenamjenski kredit od 7000 E s kojim je moj sada bivši dečko uzeo automobil. On je imao prometnu i napravio je totalku na svom autu pa mu je trebala pomoć oko kupnje drugoga. S obzirom da smo živjeli zajedno dogovorili smo se da ja dignem kredit i da ga zajedno otplaćujemo s obzirom da bi ga oboje koristili. Kredit je isključivo na moje ime a auto glasi na njegovo ime i nema nikakvih dokaza da je tim kreditom plaćen taj automobil jer je tražio da novce podignem u cjelosti kao gotovinu.
E sad, nakon prekida uz tešku muku je postignut dogovor da mi on isplaćuje ratu kredita svaki mjesec dok ga ne otplati jer je odlučio da auto ostaje kod njega.
Prvotni dogovor je bio da autobobil ide meni, ali s obzirom da sam ja inicirala prekid puno toga se promjenilo.
E sad, on je prestao plaćati mjesečne rate i ne javlja mi se na poruke niti na pozive.
Imate li neki prijedlog kako da riješim ovu situaciju tj kako da dobijem novce nazad?
Rate koje mi je dosad isplatio su bile uplaćene meni direktno na tekući račun od njega tako da imam dokaz da je par mjeseci plaćao za auto.
Može li se to iskoristiti kao poveznica?
ovo i mene zanima, možda da neđeš nekog svjedoka ugovora i tužiš cigana.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:57   #133
Ako se nekome posudi novac na nacin da se putem internet bankarstva uplati novac za podmirenje racuna koji glasi na njegovo ime... Da li sud priznaje izvod sa racuna kao dokaz posudbe?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 20:51   #134
Pozdrav dobri ljudi, trebao bih pomoć...
Frajeru sam prodao par životinjica, nije odmah imao lovu dao je nešto i ostavio osobnu, kasnije je otezao s isplatom uvijek nešto i nikako da vrati sve, dogovor je da digne kredit i da me isplati, traži osobnu nazad da digne kredit, reko može idemo kod javnog bilježnika... natipkam izjavu on taj i taj oib broj osobne živi tu i tu dana tog i tog kupio od mene to i to, u tom iznosu, ostavio je taj i taj iznos i osobnu iskaznicu kao polog, dana tog i tog podiže osobnu u svrhu kreditnog zaduženja te izjavljuje da će mi istog dana vratiti preostali iznos navedem iznos i to sve potpisano od moje, njegove strane i svjedoka kod javnog bilježnika, datum za isplatu je bio 27.5. reko je da će ovih dana sve vratiti naravno nije.. najgore od svega sad se ne javlja na mobitel, par puta bio kod njega ma kaki, već sam mislio na tamnu stranu zakoračiti pa par ćelavaca aktivirati ali ne znam tko je i što je... što mi savjetujete, znam da ima nekolicina koja bolje barata pravom od mene
Hvala
boardman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:11   #135
nemoj se ljutit...ali da je on pametan mogao je samo otici na policiju i prijaviti da je izgubio osobnu iskaznicu..
dobije papir..te priceka da se objavi u NN...te ode po novu...
a ti imas komad papira....cak zakonski ako dodjes u policiju si je duzan vratiti...

ako si mu dao onako zivotinje za lovu i osobnu iskaznicu, onda ce ici privatna tuzba.
ako je preko racuna i ducana, onda ne postoji placanje dijela u osobnim iskaznicama.znaci opet privatna tuzba.

sreca tvoja da je amater potpisao bar nesto kod javnog biljeznika.nadam se da si mu u to sto je potpisao stavi kvaku kasnjenja po danu sa kamatama.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:43   #136
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit...ali da je on pametan mogao je samo otici na policiju i prijaviti da je izgubio osobnu iskaznicu..
dobije papir..te priceka da se objavi u NN...te ode po novu...
a ti imas komad papira....cak zakonski ako dodjes u policiju si je duzan vratiti...

ako si mu dao onako zivotinje za lovu i osobnu iskaznicu, onda ce ici privatna tuzba.
ako je preko racuna i ducana, onda ne postoji placanje dijela u osobnim iskaznicama.znaci opet privatna tuzba.

sreca tvoja da je amater potpisao bar nesto kod javnog biljeznika.nadam se da si mu u to sto je potpisao stavi kvaku kasnjenja po danu sa kamatama.
Ma kaj bi se ljutio, toga sam se i bojao makar se znamo duze vremena i nisam niti sumljao da bi moglo doci do ovoga al hebiga...

Zato je on potpiso na papiru da je kupio, i da je duzan lovu, koju ce tad vratiti, a vratio nije.. i to je sve potpisano kod javnog biljeznika i javni biljeznik je ovjerio moj i njegov potpis...

Sad me muci kaj je najbolje napraviti, svi savjetuju da ga idem tuzit, nego mi je pala na pamet ideja da odem kod odvjetnika njemu dam punomoć i tu ovjerenu izjavu i da on to tjera kad dobi meni moje njemu njegovo kaj si naplati.. samo nikad nisam imao posla sa fiškalima pa nisam siguran kak to ide a nebih htio naletiti na neku "minu"
boardman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:04   #137
uzor hrvatima za sastavljanje ugovora trebaju biti banke...
švrljanje na papir ne znaci bas prednost...

obrati pozornost pri davanju punomoci odvjetniku da naznacis na papiru da se dugovanje treba uplatiti na tvoje ime(obavezno broj tekuceg racuna) a ti ces posle uplate njemu platiti njegov novac na njegov tekuci racun(nek stavi on svoj broj tekuceg).taj papir ide sucu kojji je u parnici.da te odvjetnik ne zajebe.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:00   #138
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
uzor hrvatima za sastavljanje ugovora trebaju biti banke...
švrljanje na papir ne znaci bas prednost...

obrati pozornost pri davanju punomoci odvjetniku da naznacis na papiru da se dugovanje treba uplatiti na tvoje ime(obavezno broj tekuceg racuna) a ti ces posle uplate njemu platiti njegov novac na njegov tekuci racun(nek stavi on svoj broj tekuceg).taj papir ide sucu kojji je u parnici.da te odvjetnik ne zajebe.
Revo susjeda ti uvijek dala hvala, ako imas jos koju caku slobodno natipkaj.. i drugi se mogu pridruziti
boardman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 14:26   #139
Kredit odlazak van zemlje

Uskoro emigriram u Australiju, u HR nemam nikakve imovine koja glasi na moje ime. Imam kredit u HR u visini cca 25000 eur uključno sa kamatom za otplatiti. Ne planiram se u dogledno vrijeme vračati u HR pa niti turistički jer mi se jednostavno financijski ne isplati. Zanima me što se događa sa tim kreditom kada je dužnik nedostupan i ne postoji način naplate duga. Imam 27 god, samac sam.
olufsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:25   #140
aj da pitam ovako seljacko pitanje...
kako covjek(samac) koji nema nista od imovine na sebi moze imati kredit od 25000 eura???
ako moze..molio bi pojasnjenje tako da i ja uzmem jedan?
hvala
revo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.