Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 01:16   #61
Sad ste me pošteno zbunili.

Ja sam upisala 4. godinu redovno i sve odslušala.
I onda sam ponavljala tu godinu, ali nisam ništa slušala (jer sam prvi put sve odslušala).
I u 5.godinu sam prenijela jedan ispit.
Sada mi je i ta 5 godina pri kraju i samo taj prenešeni ispit još moram položiti.
Zapravo, još nisam nikad ni izašla na njega.

Sad ne kužim, vučem taj ispit već dvije godine, a ako ga ne položim na dekanskom, moram upisati apsolventsku.

I kaj sad po toj teoriji, ja gubim pravo studiranja jer u 2 godine nisam položila taj ispit....

Ne kužim.
Gdje uopće to piše?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:53   #62
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Sad ste me pošteno zbunili.

Ja sam upisala 4. godinu redovno i sve odslušala.
I onda sam ponavljala tu godinu, ali nisam ništa slušala (jer sam prvi put sve odslušala).
I u 5.godinu sam prenijela jedan ispit.
Sada mi je i ta 5 godina pri kraju i samo taj prenešeni ispit još moram položiti.
Zapravo, još nisam nikad ni izašla na njega.

Sad ne kužim, vučem taj ispit već dvije godine, a ako ga ne položim na dekanskom, moram upisati apsolventsku.

I kaj sad po toj teoriji, ja gubim pravo studiranja jer u 2 godine nisam položila taj ispit....

Ne kužim.
Gdje uopće to piše?
sudiras po bolonji ili po starom?

po bolonji si morala ponovno upisivati predmete koje nisi polozila bez obzira sto ti je taj kolegij odlusan i imas potpis (izvrsila si svoje studentske obveze)
tak je barem kod nas, kazu zbog studomata, u pravilniku pise samo ono sto sam gore napisala (da se kolegij ponovno upisuje ako si pala na komisiji)

zbog tih rupa i nedefiniranih pravila su na mom faksu dopustali i "3.upis ili 4.upis" (stavila sma " jer to u biti nije ponovni upis nego bih ja to nazvala prijepis) uz naplatu 100kn po ECTS bodu krasota
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:07   #63
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
sudiras po bolonji ili po starom?

po bolonji si morala ponovno upisivati predmete koje nisi polozila bez obzira sto ti je taj kolegij odlusan i imas potpis (izvrsila si svoje studentske obveze)
tak je barem kod nas, kazu zbog studomata, u pravilniku pise samo ono sto sam gore napisala (da se kolegij ponovno upisuje ako si pala na komisiji)

zbog tih rupa i nedefiniranih pravila su na mom faksu dopustali i "3.upis ili 4.upis" (stavila sma " jer to u biti nije ponovni upis nego bih ja to nazvala prijepis) uz naplatu 100kn po ECTS bodu krasota
Ja nisam za to čula dok nisam slučajno tu naletila.
Jesam, po bolonji sam, i sad ako budem upisivala apsolventsku moram taj predmet platiti 380 kuna.

Ali nikad nisam čula ništa o gubitku prava na studiranje i tak neke drastičnije mjere.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:08   #64
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ja nisam za to čula dok nisam slučajno tu naletila.
Jesam, po bolonji sam, i sad ako budem upisivala apsolventsku moram taj predmet platiti 380 kuna.

Ali nikad nisam čula ništa o gubitku prava na studiranje i tak neke drastičnije mjere.
i imate studomat?
cek... koliko puta taj kolegij imas upisan u indeks?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 23:35   #65
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
i imate studomat?
cek... koliko puta taj kolegij imas upisan u indeks?
Jednom.

Onaj predmet koji preneseš u iduću godinu ne prepisuješ nego kad ga položiš prof ti upiše ocjenu tamo gdje piše taj predmet.

Imamo studomat, no baš i ne funkcionira najbolje već godinama, i na studomatu nemam upisan ni jedan izlazak jer nikad nisam izašla na taj ispit.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:30   #66
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Jednom.

Onaj predmet koji preneseš u iduću godinu ne prepisuješ nego kad ga položiš prof ti upiše ocjenu tamo gdje piše taj predmet.

Imamo studomat, no baš i ne funkcionira najbolje već godinama, i na studomatu nemam upisan ni jedan izlazak jer nikad nisam izašla na taj ispit.
nemas razloga za brigu. kolegij ti je upisan jendom u indeks. izasla nisi niti jednom. studomat ne funkcionira.
dobro za tebe
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:49   #67
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
imam pitanje
na mom faksu (PMF,biolosi odsjek) se zadnjih godina uvelo pravilo da se sve zamolbe placaju (100, 200, 500kn ovisno o vrsti zamolbe) prije nego se uopce razmotre
dakle kad se predaje molba uz nju se mora predati i dokaz o uplati i onda tek zamolba uopce moze ici na razmatranje
mene zanima je li to pravno u redu?
jos uvijek me ovo zanima
takodjer me zanima imam li pravo po nekoj osnovi traziti povrat novca u slucaju odbijanja molbe?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 19:13   #68
Kazna

Ovaj tjedan bili su upisi na faksu i nisam mogao doci, ali sam dao prijateljici da me upise. Falio mi je potpis na prednjoj strani indexa ali sam imao ocjenu i upisano je sve u studomat. Tajnica me nije htjela upisat pa je prijateljica potpisala index ali je tajnica skuzila i sad ce ona nadrapati.
Zanima me mogu li je izbaciti s faksa. Nije krivotvorila ocjenu ni nista slicno, a stvarno ne bi tija da cura nastrada, samo je htjela pomoci.
Hvala.
Dule666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 14:41   #69
Prebačeno s KzŠiS-a.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 14:52   #70
Ovisi o pravilima fakulteta, ali sumnjam da će ju radi toga izbaciti, obzirom da si ti znao za to, nije to napravila radi sebe, nije stekla korist ili sl.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:19   #71
Valjda neće, sad će to biti treniranje strogoće. Niti je upisala ocjenu, niti je krivotovorila potpis profesora.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:52   #72
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
niti je krivotovorila potpis profesora.
čiji potpis je tamo trebao biti? nečiji JE krivotvorila.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:42   #73
Dali je moguće upisati studij na Sveučilištu iako sam prethodno već bio upisan na istom sveučilištu,ali na drugom smjeru,i izgubio pravo na redovno studiranje? Konkretno:radi se o Sveučilištu u Puli,itgubio sam pravo redovnog studiranja na odjelu za humanističke znanosti (bivši filozofski),ispisao sam faks i sad bih pokušao sljedeće godine upisati informatku na odjelu za ekonomiju.Ako je moguće redovno.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:32   #74
Povreda studentskih prava

Lijep pozdrav. Redovni sam student jednog fakulteta i od danas se za mene i kolege pojavio problem u vezi naplaćivanja potvrda, rješenja, zamolbi i svih ostalih administracijskih papira na mojem fakultetu (veleučilištu). Do sada su se potvrde, rješenja, zamolbe i ispisi ocjena izdavali besplatno bez naknade, a na tim papirima je bilo navedeno da su potvrde izdane bez pristojbe sukladno Zakonu o upravnim pristojbama sukladno članku 7., točka 13. koja glasi: " Pristojbe se ne naplaćuju za spise i radnje u svezi sa redovitim školovanjem učenika i studenata". Međutim, danas je objavljena odluka direktora veleučilišta kojom je odlučio da se potvrde, zamolbe, i rješenja naplaćuju 30 kn, a prijepis ocjena 100 kn. Molim neku stručnu osobu za savjet što učiniti (osim da se žalimo, međutim to baš nema utjecaja) jer očigledno se time krše naša prava ali i Zakon RH.
istudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 15:32   #75
Problem sa stipendijom

Evo ovako, ne znam kome da se obratim za ovo pa da vidim vase misljenje. Dakle, student sam 5. godine, tj. 2. god. diplomskog, redovni, imam prosjek ocjena od 4.0 iz prijasnje godine i apsolutno zadovoljavam sve kriterije za dobivanje stipendije, prilozio sam svu potrebnu dokumentaciju koja je potrebna, dosao u opcinu, da bi mi rekli da ipak ne mogu dobiti stipendiju jer nisam prijavljen 3 godine u toj općini, nego samo 2. Ja sam se preselio iz grada u tu opcinu prije cca 2,5 godine, ali sam malo kasnije napravio osobnu, ugl. nebitno. Malo sam trazio po drugim gradovima koji su uvjeti za stipendiju i apsolutno nigdje nisam nasao stavku da je potrebno biti prijavljen minimalno 3 godine! Ja smatram da je ovo cisti primjer segregacije i diskriminacije jer ocito stipendiju moze dobiti samo onaj koji se tamo rodio. Znači ja u te tri godine ne mogu dobiti stipendiju ni od koga jer sam u nekom zrakopraznom prostoru, ni tu, ni tamo. Jedino državnu, ali za to nemam prosjek ja mislim. Pa me zanima sto mislite o tome jer ne znam kome da se obratim u vezi tog apsolutno retardiranog zakona? Hvala
__________________
I'm not a hero, i'm a mere defender of the office....But you know who is a real hero? Hiro, from Heroes....And also Bono
starvinmarvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 16:52   #76
Quote:
starvinmarvin kaže: Pogledaj post
Ja smatram da je ovo cisti primjer segregacije i diskriminacije jer ocito stipendiju moze dobiti samo onaj koji se tamo rodio.
Ne, nego onaj tko tamo zivi bar 3 godine, ne pretjeruj. Ne vidim nista lose i nezakonito u tom sto opcine zele stipendirati 'svoje' studente, uostalom, to je i poanta. Pogotovo kod stipendija koje se odradjuju kasnije u toj opcini.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:16   #77
Dobro, a zasto je ovo onda izolirani primjer, po onome sto sam je vidio ni jedna opcina nema tu stavku u ugovoru, to je idiotska stavka, shvacas ti da ako sam se ja silom prilika preselio tamo,sto i jesam, ja u te tri godine ne mogu od nikoga dobivati stipendiju, od grada ne mogu jer vise nisam prijavljen u tom gradu, a i nemogu od ovog novog grada jer u njemu ne zivim 3 godine. Shvacas sta ti zelim reci? Ti u te tri godine mozes biti najbolji student na svijetu i neces od nikog dobivati stipendiju, ima li to ikakvog smisla, to mi odgovori?
__________________
I'm not a hero, i'm a mere defender of the office....But you know who is a real hero? Hiro, from Heroes....And also Bono
starvinmarvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:32   #78
Nije istina da neces dobiti od nikog, samo neces od opcine. Da si najbolji student dobio bi drzavnu

Kako ce opcina dijeliti stipendije je njena stvar i odluka.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 00:41   #79
to je još dobro, imam ja frendicu iz DOnjeg Miholjca koja je već 3,4 godine na listi i svake godine dobiva, a prošle kad je i povećala prosjek, nisu joj dali.
S tim da ispunjava i socijalne uvjete i prosjek i prebivalište i sve. Kome se u tom slučaju žaliti? S tim da ima ljudi na listi koji su dobili stipendije s lošijim prosjekom na lakšim fakultetima i s boljim imovnim stanjem od njena.
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:59   #80
Hrana na iksicu- cudna pravila "restorana"

Studiram u Osijeku i u studentskom centru mos jest kolko hoces. I tak jedan vikend kad sam bil doma u Krizevcima, odem do hotela "Kalnik", kad tamo kazu da mogu dobit samo jedan dorucak, rucak i veceru dnevno.
Jel zna netko gdje mogu naci u zakonu te odredbe jer se meni sve cini da oni sebi lepo doma nose visak hrane
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.