Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 23:18   #81
Hvala na odgovoru. Znači pravi bad luck.

Kako da nastupim na sudu, s kojim argumentima?
Bojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 23:30   #82
Kojim god želiš. Meni često prigovaraju za ovaj savjet, ali mislim da je najbolji - priznaješ (nemaš što negirati, stvarno si vozio, a autu je stvarno sve isteklo), kaješ se, neće se ponoviti, olakotne okolnosti (nekažnjavanost, mala/bez primanja, hitni razlog...) i molba za smanjenjem kazne i plaćanjem na rate. Uspije skoro uvijek.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 23:41   #83
Hvala još jednom. Ništa, što bude bude. Neću muljati jer mislim da se takvih priča naslušaju redovno i da ih boli glava od istih "lame excuses".

Molba, kajanje... pa što bude
Bojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:31   #84
evo cisto da znate ja nisam bila regala auto 2 godine i 4 mj.
nikakvu kaznu nisam dobila
vozila sam ga tu i tamo
prije mj.dana odjavila sam ga i onda opet prijavila i opet nikakvu kaznu dobila
sad sam sve uredno obavila
inace do godine dana isteka STp ne mora zvati policiju i moze se produziti reg.normalno
ja bi bila normalno i prije odjavila ali su mi svi iznosili neke druge cifre za platiti odjavu a kad ono nekih 20-tak kn
da sam znala....
naravno ako uzmes iste tablice ilitiga u roku 3 mj.nakon odjave prijavis opet
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:30   #85
Ovisi o gužvi pojedinim policijskim upravama. Neki ne šalju uplatnice nikad, a neki odmah šesnaesti dan. Uglavnom, imala si sreće.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:33   #86
Znam,znam

vise srece nego.....
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:58   #87
Istek registracije vozila za vrijeme boravka u stranoj zemlji?

Imam sljedeći problem; član obitelji mi je zameten u snijegu u stranoj državi, s automobilom čija registracija i osiguranje istječu u ponedjeljak. Male su šanse da se stigne vratit na vrijeme, pa me zanima kakva je procedura i moguće posljedice ako dođe do nekakve nesreće ili štete? I kakve probleme može imati na granicama pri povratku u RH? Kome se obratiti za savjetovanje, gledao sam na http://www.cvh.hr i tražio neki kontakt ali nemaju e-mail (!) a čisto sumnjam da će mi se netko javiti preko vikenda iako ću pokušat... hvala unaprijed na savjetima, pozdrav.
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 12:16   #88
Ako ga ne kontroliraju, jedni na izlazu a drugi na ulasku u zemlju nikome ništa.U slučaju nezgode polica mu vrijedi još 30 dana nakon izlaska.Ako ga bilo tko kontrolira platit će kaznu.Produžit registraciju bez vozila nije moguće.Mogao bi jedino u stranoj državi sklopit tzv.granično osiguranje do 8 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:47   #89
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Imam sljedeći problem; član obitelji mi je zameten u snijegu u stranoj državi, s automobilom čija registracija i osiguranje istječu u ponedjeljak. Male su šanse da se stigne vratit na vrijeme, pa me zanima kakva je procedura i moguće posljedice ako dođe do nekakve nesreće ili štete? I kakve probleme može imati na granicama pri povratku u RH? Kome se obratiti za savjetovanje, gledao sam na http://www.cvh.hr i tražio neki kontakt ali nemaju e-mail (!) a čisto sumnjam da će mi se netko javiti preko vikenda iako ću pokušat... hvala unaprijed na savjetima, pozdrav.
Možda pitam glupo pitanje, ali kako mu može danas izlaziti registracija i osiguranje kad oni vrijede do kraja mjeseca?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:58   #90
Vrijede do datuma u prometnoj
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja traktorom i radnim strojem koji nije registriran ili mu je isteklo važenje prometne dozvole, vozači drugih motornih ili priključnih vozila kojima je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:21   #91
Nisam znao za ovaj rok od 15 dana, nadam se da će to biti dovoljno da se vrijeme bar malo smiri. Hvala na odgovorima!
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:50   #92
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Znam,znam

vise srece nego.....
Bez sarkazma , esam na tvoje dvije godine
da se mene pita, nikakve plocice se nebi morale vracati i nebi se auto morao odjavljivati ako ga nemas love registrirati odmah (ah, nasi idioti koji su to smislili) ali ti si to istegnula do krajnih granica

Evo pisem jer me zanima gdje zivis - dal je Zagreb ili neki manji grad, ako je neki manji, kolko otprilike ljudi ima?
Ja znam za jedan slucaj slicni , kraci rok naravno ali bilo je SLUCAJNO, i nakon jedno 9 mjeseci su se javili iz policije il di vec da auto nije odjavljen.Sablonski 700 kn kazna.Prakticki kaznjavaju sto nisi vratio tablice sto je meni zesci idiotizam - (znam dasu tablice u vlasnistvu RH al sta koji k moramo onda platiti 100 il kolko kuna kad ih uzimamo ak nisu nase? ) - i nis vlasnik dokazao da je auto prosao tehnicki i bio osiguran na vrijeme pa se sve sredilo.

Iz iskustva mogu rec da za Zapresic su inace dosta azurni , vec u roku 4 mjeseca salju..tak da pazite se.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:57   #93
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Možda pitam glupo pitanje, ali kako mu može danas izlaziti registracija i osiguranje kad oni vrijede do kraja mjeseca?
Od kuda ti to da vrijede do kraja mjeseca? I osiguranje i registracija vrijede do istog datuma koji je na prometnoj dozvoli. Već drugi dan nakon isteka tog datuma može se pobrati kazna od 700 kuna.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 23:11   #94
Yup, to je istina.Uopce nemojte razmisljati o tim nekim rupicama u zakonu gdje stoji da se polica autoosiguranja moze produziti i u roku od 30 dana od isteka , ova fora sa 15 dana grejs perioda i slicno.Ak te zaustave DAN nakon onog koji pise u prometnoj, mogu ti napisati kaznu duplo vecu od cijene kompletne registracije.S tim moraju zivjeti svi koji razmisljaju se voziti nakon isteka tog dana u prometnoj.
znaci ono sto pise u prometnoj je zakon, po tome se moramo ravnati.Ako nemate želje/vremena/novca/principa placati registraciju prije tog datuma nego poslije , izbjegavajte voznju kolko mozete, gledajte da ste uvijek zavezani da je auto ispravan da svijetla rade da nisu pregorene zarulje i sl.sitnice.Teoretsi, u Zagrebu mogli bi "kupiti" mjesec dana tak da jednostavno odete mjesec dana poslije na regu al to je riskantno dosta.

Tak mene nisu zaustavili zadnjih 5 (!!!) godina , policija jel nije me zaustavila nigje nizbogcega, da bi me prosle godine u roku mjesec dana 3 puta haltali beliveitornot (dvaput sam bio kriv (pojas pa su me "lovili" na cesti jednom rutinski)..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:21   #95
Osiguranje će isplatit štetu i ako je polica istekla do 30 dana kao da je produžena stara.
Kazne za neprodužavanje su drugo (ako te zaustave).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 17:09   #96
Obavio sam tehnički na kojem nisam prošao, rečeno mi je kako mi vrijedi još 10 radnih dana. Uredno sam platio osiguranje, i zatim, u međuvremenu me za vikend (u roku tih 10 dana, koliko mi važi papir od tehničkog), zaustavila policija i hop - kazna 700 kn prema čl. 238. Zakona o sigurnosti prometa na cestama..odlučio sam pisati žalbu, s obzirom da sam student, nezaposlen, bez primanja da mi se bar smanji kazna??? što bi još trebao naversti??bilo kakav savjet dobrodošao!
neznam111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 18:13   #97
Napišeš točno kako je bilo, što znači priznaš da ti je istekla prometna dozvola i kaješ se što to nisi riješio na vrijeme, ali kao olakotnu okolnost navedeš činjenicu da nisi izbjegavao obvezu produženja, nego su ti na tehničkom pronašli kvar za koji nisi znao. Također, kao olakotnu okolnost navedeš i da si uredno platio osiguranje, da nisi kažnjavan (ako nisi), da si student bez primanja (moraš priložiti dokaz) i sve što misliš da bi ti moglo pomoći. Na kraju zamoliš za opomenu ili smanjenje novčane kazne, jer ionako imaš trošak zbog uočenog kvara, pa je cijela ta procedura djelovala na tebe na način da nećeš više činiti takve prekršaje. Isto tako, zamoliš za oslobađanje sudskih troškova (student bez primanja...). Postoji i neka mala šansa za opomenom, ali velika za smanjenje novčane kazne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 18:55   #98
HVALA PUNO!!!!
neznam111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 01:05   #99
Quote:
neznam111 kaže: Pogledaj post
HVALA PUNO!!!!
Probaj se izvlačiti i na to, osim naravno svega što ti je drot13 napisao, da si mislio da ti tehnički pregled vrijedi do kraja mjeseca (što i vrijedi ako si ga lani napravio u 2.mj. - važi ti 12 mjeseci) po čl. 256. Zakona o sigurnosti i da te zavaralo to što ti je naljepnica za rok važenja TP probušena na 02.mj.2012. g. Svakako uz žalbu priloži i onaj plavi zapisnik od TP na kojem su ti napisane sve neispravnosti koje su bile na vozilu.

Nekad su i bila takva pravila da su tehnički pregled i registracija vrijedili do kraja mjeseca ali sad su to pak dvije neovisne stvari - valjanost PD koja ti je istekla veže se po polici i zbog toga si dobio kaznu bez obzira na valjanost TP. Ali pokušaj, ne škodi napisati i to

E da, ako taj vikend nije bio subota u 3 ujutro kad su te hapili nego neko razumno vrijeme, napiši i da si tražio majstora za popravak. Nije ti baš olakotna okolnost što si nakon tehničkog znao da ti je auto neispravan pa si se svejedno vozio
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje drot13 : 28.02.2012. at 01:06. Reason: spajanje komentara
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:31   #100
Quote:
neznam111 kaže: Pogledaj post
Obavio sam tehnički na kojem nisam prošao, rečeno mi je kako mi vrijedi još 10 radnih dana.
Rekli su ti da u roku 10 dana ponovo dođeš sa otklonjenim nedostacima ( i samo njih će provjeravat).Nakon 10 dana na tehničkom ti pregledavaju sve ispočetka kao da nisi ni bio na tehničkom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.