Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 17:04   #61
Neznam , na ulici , u trgovini isl. osjećam se kao PRIVATNA OSOBA , imam OSOBNU ISKAZNICU , a ne OBRTNICU ili slično. Poreznik koji kontrolira nešto , ima posla sa PRAVNOM OSOBOM . Ja to nisam . Ja sam njegov ( poreznikov ) poslodavac , onaj koji mu daje plaću...
I kako da konjušar zaustavlja gazdu i pita ga otkud mu konj ?

Zadnje uređivanje ni ziv ni mrtav : 14.08.2013. at 17:04. Reason: ispravak gramatike :-)
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:16   #62
Šta ste se svi toliko uzjogunili, kakva prava čovjeka, o čemu vi.

Naravno da te ima pravo tražiti račun, i naravno da imaš pravo reći "nemam, ne dam vam osobnu" i odšetati dalje.
Ovlasti prema fizičkim osobama su im u razini zet-ovih kontrolora.

Ako policija nije u blizini, mogu se slikat.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 17:28   #63
Ne radi se o ljudskim pravima , imigrantima , azilantima , LGBT isl.

Radi se o pravu OSOBE , državljana ove REPUBLIKE. Koji je , sa ostalih 4.500.000. osoba/državljana suvlasnik ove države ( res publica ).

Suvlasnik šuma, mora , parkinga , autocesta , gora i rijeka....

I kako je došlo do toga da drugi suvlasnik uzurpira prava kao namještenik zajedničkih službi i ponaša se kao drumski razbojnik ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:00   #64
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Ne radi se o ljudskim pravima , imigrantima , azilantima , LGBT isl.

Radi se o pravu OSOBE , državljana ove REPUBLIKE. Koji je , sa ostalih 4.500.000. osoba/državljana suvlasnik ove države ( res publica ).

Suvlasnik šuma, mora , parkinga , autocesta , gora i rijeka....

I kako je došlo do toga da drugi suvlasnik uzurpira prava kao namještenik zajedničkih službi i ponaša se kao drumski razbojnik ?
Pričaš filozofske pizdarije.

Nisi ti nikakav suvlasnik niti ovo niti ono...kakva res publica, kakva prava.

Porezna po zakonu ima ovlasti, dane od Sabora kao zakonodavnog tijela (a sabornike baš ti "suvlasnici" biraju), da traži račune, i od prodavača i od kupca.

To šta su im ovlasti tako loše napisane da mogu sa istom obrisati guzicu jer im nisi dužan dati osobnu niti te mogu zadržati dok policija ne dođe, je druga stvar.

Kakvi drumski razbojnici?
Jesu se legitimirali značkom ili sl. ispravom? Jesu!
Jesu imali ovlasti tražit račun? Jesu!
Jesu naplatili kaznu kako propisuje zakon? Jesu!
Jel ta gospođa bila naivna/poštena/nesnalažljiva/zatečena....pa su joj uspjeli naplatiti kaznu? Je!

Eto čitave mudrosti. Jebate koji topic....
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:02   #65
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Porezni inspektor ili frizer meni je isto.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 18:51   #66
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pričaš filozofske pizdarije.



To šta su im ovlasti tako loše napisane da mogu sa istom obrisati guzicu jer im nisi dužan dati osobnu niti te mogu zadržati dok policija ne dođe, je druga stvar.

..
Vidim da ima radioaktivnih

Koliko sam načuo , policija može dati podatke o građanu samo po nalogu suda....ako da podatke neposredno poreznom parazitu pored sebe , čini kazneno djelo...
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.08.2013., 19:14   #67
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Vidim da ima radioaktivnih

Koliko sam načuo , policija može dati podatke o građanu samo po nalogu suda....ako da podatke neposredno poreznom parazitu pored sebe , čini kazneno djelo...
Hehe, očisti uši.

Pročitaj zakon o policiji ili pitaj ovdje drot13....mogu dati podatke i zetovcima (komunalno poduzeće), a kamoli ne poreznoj inspekciji (min.financija).
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 19:19   #68
Nisam siguran...
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:34   #69
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Hehe, očisti uši.

Pročitaj zakon o policiji ili pitaj ovdje drot13....mogu dati podatke i zetovcima (komunalno poduzeće), a kamoli ne poreznoj inspekciji (min.financija).
Zakon o policiji? Sad sam išla gledat, nema veze s ovim, to je o ustroju policije, zapošljavanju itd.
Jedino šta sam našla je:
Zakon o policijskim poslovima i ovlastima
Članak 30., možda stavak 11? Nisam pravnik, nek neko pogleda ako mu se da.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:46   #70
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post

Ako policija nije u blizini, mogu se slikat.
Čak i ako Policija jest u blizini, neki građanin koji je dovoljno strpljiv i tvrdoglav mislim da bi ovo mogao srušiti ako ne na hrvatskom ustavnom sudu, onda poprilično sam siguran na sudu u Strassbourgu.

Ne postoji nikakva logika da te država zakonom sili da uzmeš račun nakon transakcije. Ta količina represije je nepojmljiva.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:56   #71
zakon o fiskalizaciji kaže da račun mora kupac imati kod sebe kada izlazi iz dućana. prema tome podložan je i kontroli. Jer i on je porezni obveznik. On je taj koji plaća pdv - ne trgovac. Trgovac ga obračunava, ali obveznik plaćanja pdv-a je kupac. Dakle postoji temelj za kontrolu.

E sad je pitanje hoće li ga kontrolirat policija ili porezni inspektor
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:56   #72
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Čak i ako Policija jest u blizini, neki građanin koji je dovoljno strpljiv i tvrdoglav mislim da bi ovo mogao srušiti ako ne na hrvatskom ustavnom sudu, onda poprilično sam siguran na sudu u Strassbourgu.

Ne postoji nikakva logika da te država zakonom sili da uzmeš račun nakon transakcije. Ta količina represije je nepojmljiva.
meni je to isto bedasto - zašto bi ja MORAO uzeti račun?!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:01   #73
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
meni je to isto bedasto - zašto bi ja MORAO uzeti račun?!
zakon tako kaže
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:01   #74
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Čak i ako Policija jest u blizini, neki građanin koji je dovoljno strpljiv i tvrdoglav mislim da bi ovo mogao srušiti ako ne na hrvatskom ustavnom sudu, onda poprilično sam siguran na sudu u Strassbourgu.

Ne postoji nikakva logika da te država zakonom sili da uzmeš račun nakon transakcije. Ta količina represije je nepojmljiva.
Ako ne vidim koš na izlazu, radije ću račun pojest! Više iz trgovina ne izlazim s računom. Ovo je nevjerovatno. Ali dok pravnik ili policajac/moderator drot ne odgovori, neću se bezveze uzrujavat.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:04   #75
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
zakon tako kaže
imamo puno zakona koji su se promjenili ili koji se ne provode
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:07   #76
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
imamo puno zakona koji su se promjenili ili koji se ne provode
1) ovaj zakon se uopče nije promjenio. čak štoviše to je novi novcati zakon -zakon o fiskalizaciji je stupio na snagu 01.01.2013

2) po tebi ako netko ne sprovodi neki zakon tebi daje za pravo da se ti ne pridržavaš zakona koji tebi ne ogdovaraju!? -jako čudno! Takav način razmišljanja dugoročno samo te može smjestiti u zatvor
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:11   #77
Jedini koji me ima pravo na ulici zaustaviti i kontrolirati je policija i srodne sluzbe. Svi ovi inspektori i ostalo meni nista ne znace na ulici. Nisam obavezan niti pricati sa njima na ulici.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:11   #78
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
zakon o fiskalizaciji kaže da račun mora kupac imati kod sebe kada izlazi iz dućana. prema tome podložan je i kontroli. Jer i on je porezni obveznik. On je taj koji plaća pdv - ne trgovac. Trgovac ga obračunava, ali obveznik plaćanja pdv-a je kupac. Dakle postoji temelj za kontrolu.

E sad je pitanje hoće li ga kontrolirat policija ili porezni inspektor
U pravu si:

Zakon o fiskalizaciji:

Članak 26.

(1) Kupac te svaki primatelj računa dužan je zadržati izdani račun nakon izlaska iz poslovnog prostora.

(2) Kupac je dužan na zahtjev ovlaštene osobe, službenika Porezne uprave pokazati izdani račun.


A dobro, ionako ne bi stvarno jela račune. Ali ovo je odvratno, tretiraju te ko imbecila. Koliko nakon izlaska sam ja to dužna čuvat po njima?
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:20   #79
"nakon izlaska iz poslovnog prostora" - to je za mene ona milisekunda kad su mi obe noge van trgovine. Ako me baš tad ne oslove, nego samo jedan korak nakon-ja ću reć da sam po svojoj procjeni, odavno napustila poslovni prostor, da možda njime vrime sporo ide ali meni ne. Sve je to stvar percepcije. Računa nažalost više nema!
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 21:24   #80
da dužni smo pokazati račun, no ako nema policajca u blizini nitko te ne može zadržati ili legitimirati.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.