Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 20:17   #61
Prijelaz granice s tuđim autom.

Dakle trebao bi u Sloveniju s tuđim autom (od mame),jel mi šta posebno treba?
EMH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 07:45   #62
Ništa. Ali ja uvijek kada posuđujem auto napišem punomoć (nikad ne znaš kaj se može desiti).
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:10   #63
Evo saznao sam pa ak još kog zanima.

Punomoć za upravljanje tuđim vozilom u inozemstvu


Punomoć za upravljanje tuđim vozilom u inozemstvu možete napraviti u Hrvatskom autoklubu i u ovlaštenim autoklubovima.

Punomoć je potrebno imati kada se prilikom putovanja u inozemstvo koristite tuđim vozilom. Ona služi kao dokaz nadležnim organima zemlje u koju se putuje da vozilo nije otuđeno nego da se vozač njime služi uz pristanak vlasnika.

Za dobivanje punomoći potrebno je da vlasnik predoči osobnu iskaznicu i prometnu dozvolu, a korisnik važeću putovnicu.

I vlasnik i korisnik moraju biti prisutni kod izdavanja punomoći.

Za izdavanje punomoći plaća se 80,00 kn.

Punomoć se može izdati i ukoliko korisnik vozila ima punomoć ovjerenu od strane javnog bilježnika da smije upravljati dotičnim vozilom u zemlji i u inozemstvu. U tom slučaju nije potrebna prisutnost vlasnika vozila.

Vrijeme važenja punomoći određuje vlasnik vozila, a maksimalno je godinu dana od dana izdavanja.


Zahvaljujem AK Rijeci na superbrzom odgovoru.
EMH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:16   #64
Punomoć na vozilo i parking

Eto jedno vrlo konkretno pitanje. Recimo da dobijem punomoć za korištenje vozila jedne osobe koja živi u Zagrebu na mjestu A, a ja živim na mjestu B. Da li ja tada imam pravo, budući da se u mojem kvartu naplaćuje parking svugdje (II. zona), kupiti mjesečnu parkirnu kartu ili vozilo baš mora biti moje da bih to mogao? Hvala unaprijed.
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:12   #65
Quote:
J.L. Torrente kaže: Pogledaj post
Eto jedno vrlo konkretno pitanje. Recimo da dobijem punomoć za korištenje vozila jedne osobe koja živi u Zagrebu na mjestu A, a ja živim na mjestu B. Da li ja tada imam pravo, budući da se u mojem kvartu naplaćuje parking svugdje (II. zona), kupiti mjesečnu parkirnu kartu ili vozilo baš mora biti moje da bih to mogao? Hvala unaprijed.
Imaš pravo. Punomoć mora biti ovjerena i po mjestu stanovanja vlasnika vozila će ti biti izdana parking kartica.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 22:47   #66
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Punomoć mora biti ovjerena i po mjestu stanovanja vlasnika vozila će ti biti izdana parking kartica.
Dakle, po mjestu stanovanja vlasnika vozila će mi biti izdana parking kartica za moje mjesto stanovanja? Hvala na odgovoru.
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:16   #67
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Punomoć mora biti ovjerena i po mjestu stanovanja vlasnika vozila će ti biti izdana parking kartica.
?
Pa ovo sto si ti rekao bas i nije pozitivan odgovor na ono sto je on pitao, ako sam dobro shvatio. On je pitao jel moze dobit potvrdu stanovanja za lokaciju B iak oje vlasnik vozila prijavljen na lokaciji A. Ja sumnjam da to ide jer bi inace svi to napravili i opet ne bi bilo nigdje za parkirat.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:01   #68
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
?
Pa ovo sto si ti rekao bas i nije pozitivan odgovor na ono sto je on pitao, ako sam dobro shvatio. On je pitao jel moze dobit potvrdu stanovanja za lokaciju B iak oje vlasnik vozila prijavljen na lokaciji A. Ja sumnjam da to ide jer bi inace svi to napravili i opet ne bi bilo nigdje za parkirat.
Da, ni meni baš nije jasan odgovor.

Dakle, pitam još jednom. Ja stanujem na lokaciji A u Zagrebu, a osoba od koje mogu dobiti punomoć za vozilo stanuje na lokaciji B. Da li ja, na temelju te punomoći, mogu na svom mjestu stanovanja, odnosno na lokaciji A, ostvariti pravo na mjesečnu parkirnu kartu?
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 23:09   #69
Quote:
J.L. Torrente kaže: Pogledaj post
Da, ni meni baš nije jasan odgovor.

Dakle, pitam još jednom. Ja stanujem na lokaciji A u Zagrebu, a osoba od koje mogu dobiti punomoć za vozilo stanuje na lokaciji B. Da li ja, na temelju te punomoći, mogu na svom mjestu stanovanja, odnosno na lokaciji A, ostvariti pravo na mjesečnu parkirnu kartu?
Kao opunomoćenik kupuješ parking karticu na svoju adresu, ako već nije izdana kartica na neku drugu adresu. Prošle godine je ovo najnormalnije funkcioniralo, ne vidim zbog čega ne bi i sad.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:47   #70
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Kao opunomoćenik kupuješ parking karticu na svoju adresu, ako već nije izdana kartica na neku drugu adresu. Prošle godine je ovo najnormalnije funkcioniralo, ne vidim zbog čega ne bi i sad.
OK, onda je problem riješen. Hvala!
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:28   #71
Quote:
Mr. Wolf kaže: Pogledaj post
Kao opunomoćenik kupuješ parking karticu na svoju adresu, ako već nije izdana kartica na neku drugu adresu. Prošle godine je ovo najnormalnije funkcioniralo, ne vidim zbog čega ne bi i sad.
krivo. To NE FUNKCIONIRA. Nikome NE IZDAJU povlaštene parkirne karte na osnovu punomoći. PROVJERENO.
Salvatore Gravano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:51   #72
Quote:
Salvatore Gravano kaže: Pogledaj post
krivo. To NE FUNKCIONIRA. Nikome NE IZDAJU povlaštene parkirne karte na osnovu punomoći. PROVJERENO.
Meni se čini da je najbolje da pitam u Zagreb parkingu.
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:09   #73
što čekaš?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:19   #74
Quote:
Salvatore Gravano kaže: Pogledaj post
krivo. To NE FUNKCIONIRA. Nikome NE IZDAJU povlaštene parkirne karte na osnovu punomoći. PROVJERENO.
S obzirom na tvoju izjavu, objasni ti meni kako sam ja prošle godine kupio parkirnu karticu? (bez ikakvih veza)
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:09   #75
Punomoć-špranca

Molio bih bolje upućene za savjet kako napisti punomoć za podizanje dokumenata,naime trebao bih poslati sestri u Osijek punomoć za podići neke dokumente ali bih u punomoć stavio i ovlaštenje za potpisivanje i prijem dokumenata i za ubuduće.Dali se stavlja rok koji vrijedi punomoć?
Unaprijed hvala
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:16   #76
kupiš punomoć u Narodnim novinama.
Ona ti obuhvaća sve postupke, pa potpiši tu, ili iz nje samo prepiši ono što ti odgovara.
"Rok važenja" punomoći je dok je ti ne otkažeš svom punomoćniku ili dok je tvoj punomoćnik ne otkaže tebi.
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 19:57   #77
Punomoć iz inozemstva, žurno.

Kolega živi u inozemstvu i trebao bi mi poslati punomoć da mu obavim ovdje neke stvari. Kakav je postupak? Da ide tamo u naš konzulat, sastavi ju i potvrdi te pošalje? Njegov potpis na punomoći nije dovoljan, je li tako, treba i ovjera potpisa?

Zahvaljujem na odgovoru.
marin j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:15   #78
moj stari ima punomoc za mene i moju obitelj..samo ja sam to sredila dok sam bila u hr ..kod advokata na ovjere..potpisivanje..placanje ..monada ko u prici
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:22   #79
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
moj stari ima punomoc za mene i moju obitelj..samo ja sam to sredila dok sam bila u hr ..kod advokata na ovjere..potpisivanje..placanje ..monada ko u prici
Ovdje je problem već to, što to nismo napravili ovdje.
marin j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:51   #80
Quote:
marin j. kaže: Pogledaj post
Kolega živi u inozemstvu i trebao bi mi poslati punomoć da mu obavim ovdje neke stvari. Kakav je postupak? Da ide tamo u naš konzulat, sastavi ju i potvrdi te pošalje? Njegov potpis na punomoći nije dovoljan, je li tako, treba i ovjera potpisa?

Zahvaljujem na odgovoru.
Uglavnom je tocno to sto si napisao.
Treba sastaviti punomoc, otici na konzulat ili predstavnistvo sa hrvatskom osobnom ili putovnicom, ovjeriti potpis, platiti i to je to.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.