Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 17:57   #61
ma sad mi je svejedno, sve sam popeglala
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:43   #62
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Ja ....čini mi se jako nepraktično, gdje ću držati to postolje? Nema mjesta na stolu za peglanje još i za to..
To ti je manji problem. Pegla zapravo stoji na stalku (rezervoaru) koji zauzima istu površinu stola (daske) ko i pegla, samo je višlje.
Veći "problem" je cijena takvih pegli.
Ali, kako si ti simpatična (funny) i dobra žena (33), a ja ozbiljan muškarac, evo ti informacija koje obećah u zadnjem postu.
("lirska digresija" (vrijedi i za mene): nije TEFFAL, nije ni TEFALL ali je TEFAL

Evo nađoh modele TEFAL pegli pa ti ih navodim redoslijedom od minimalne koja zadovoljava bitne karakteristike (po prije navedenim kriterijima). Po tom redoslijedu su ti i cijene od najjeftinije na dalje. Dakle:

Svi modeli imaju ploču „Ultragliss Diffusion“ – rupice po obodu i po sredini ploče; okomiti udar pare (npr. za zavjese); „sustav“ protiv kamenca, „samočišćenje“ i sl. Razlikuju se po „snazi“ pare na gumb, obliku i bojama

1. ULTRAGLISS 80 (FV 4180) – boja: bijelo+zeleno; (para na dugme 70 gr.) – takvu imam sada (2. put); skroz je OK.
2. ULTRAGLISS 90 (FV 4190) – boja: bijelo+plavo (lavanda); (ploča Ultragliss Diffusion – rupice po sredini; para na gumb 75 gr.) – takva mi je bila 2. po redu; kupljena u Ipercopp-u K.C. na „bon“ od 450 kn nakon što je 1. crkla (ovu platih 270 kn i ostade mi za „šoping“ još 90 kn ), skroz OK.

Ovo gore su već stari modeli i ne znam bude li ih bilo. Ako nađeš, kupi bilo koju od te 2. The best buy apsolutno !

Novi modeli (i nove cijene, naravno više od starih modela pod 1 i 2.):
3. AQUASPEED110 (FV 5110) – boja: bijelo+plavo; (ploča Ultragliss Diffusion – rupice po sredini; para na dugme 80 gr.) – ne znam cijenu ali mislim da je oko 450 kn
4. AQUASPEED130 (FV 5130) – boja: bijelo+zeleno; (para na dugme 80 gr)
5. AQUASPEED150 (FV 5150) – boja: bijelo+plavo (lavanda, para na dugme 90 gr)

Kupi najjeftiniju od tih. Nećeš pogriješiti (probaj samo kako se otvara i zatvara spremnik vode (čep je odozada)

Ako te zanimaju modeli na stalku (odvojivi spremnik vode) vidi ove modele (od najjeftinijeg pa dalje):
1. PRESSING COMPACT (2840) - (stalna para 70 gr., spremnik 1 lit. Za 1,5 sati )
2. PRESSING PROFILE (2880) - (promjenjiva para do 90 gr, spremnik ko pod 1)
3. EXSPRESS (2910) – (brzo zagrijava, para od 0-70 gr., 1 lit.)
4. PRO EXPRESS TURBO – profi pegla kakva ti sigurno ne treba (a cijena je ohoohooo…)

Ove pegle imaju slijedeće „prednosti“ pred klasičnim:
1. Spremnik vode je 3-4 puta veći pa rjeđe treba dolijevati vodu (pa nije to neki problem ! – „prednost“ nebitna)
2. Imaš na raspolaganju regulaciju pritiska pare od onog potrebnog za normalno peglanje (do 30 gr) pa do „raspeglavanje“ (70, 80 ili 90 gr), kod klasičnih za „raspeglavanje“ treba stisnuti gumb na ručki (pa ?, ne treba ti to stalno !)
3. Kamenac se „zadržava“ u spremniku a u peglu ide čista para (no i tu ploče izgaranju nakon nekog vremena)
4. Nema curenja vode (klasične kad se zagriju i ako nisu prepunjene ne cure. Cure samo u nedovoljno vrućem stanju ili kad se ventil pare malo „zapuni“ kamencem => malo octa)
5. Ostale funkcije kao i kod klasičnih (npr. može ispustiti udar pare – na gumb, u okomitom položaju za zavjese)

Zaključak:
Ako ne planiraš iskeširati se za peglu, kupi klasičnu (tefal) i bit ćeš zadovoljna.

Ako hoćeš biti „in „i šik“, kupi s postoljem, ali budeš se i iskeširala.
Ti biraš.
„Jeftilen“ ili „no name“ ili „low entry" modele poznatih marki ne kupuj, nije to to.! („jeftilen“ si već i sama probala)

By the way, a kada ti je rođendan ?
Inače, znam način kako da se sigurno dobije nova pegla pred kraj garancije, ali to nije baš za "Radio Mileva" eter.
Tako da je svejedno gdje ju kupuješ. (Kaufland ima osjetno lošiji izbor od K.C. ali možda ima neki od starih modela (neki pd 1 ili 2). Što se garancije od 3 g. tiče, to je nebitno uz gore spomenuti info)
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:03   #63
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Uništiti = pegla je za smeće

koliko god ja nju nakon octa ispirala .... i dalje je iz nje kapala (curila) voda i to u smeđoj nijansi ... e, pa sad smeđe na bijelom vešu i ostalom baš i nije neki doživljaj
Kapalo je i meni smeđe kad sam stavio 1. puta jabučni ocat (žućkasti) i još pregrijao. Skoro pola sata sam to ispirao
I nakon bistrog alkoholnog (Badel, ne Segetika !), znalo je zasmeđiti na početku (zapečeni kamenac je smeđkast). Ako dugo nije čišćenja, više smeđi, ako je češće, malo pa ništa. A nakon malo peglanja po bijeloj krpi (2-3 min) "sve je bijelo, sve je bijelo..."

Tvoje "smeđilo" može imati veze s unutarnjom korozijom metalnih ploča (inox je samo klizni dio ploče). Ocat otvori stare "rane" ploče i eto smeđeg.
Ovo tvoje "R" sredstvo vjerojatno ima i neki dodatak protiv nagrizanja metala i otapanja rđe.

Zato je odavna odabrah nemetalne ploče, tj. keramičke.
Možda još neke marke pegli imaju takve ploče ali ja se uhvatio tefala i to je to. Kad nešto valja i s čim si zadovoljan, ne mijenjaj po principu "samo da se mijenja" (peglu, auto, curu (pa ženu), dečka (pa muža) itd. )

Zadnje uređivanje Wesper : 12.05.2007. at 21:34.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:10   #64
Wesper, svaka čast na svim informacijama i savjetima!
Tako je dobro vladao materijom tip koji me je ubijedio da kupim tefalovu peglu.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:18   #65
iz svega navedenog prozlazi da je peglanje, kao i servisiranje, odn. odrzavanje pegle cisto muski posao
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:14   #66
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
iz svega navedenog prozlazi da je peglanje, kao i servisiranje, odn. odrzavanje pegle cisto muski posao
I je i nije. Ja ti na tu "podjelu" gledam ovako:
Imam dakle hrpa različitog posla (mislim u zajednici). Ako se ne može izbjeći (kojekakvi "servisi" izvan kuće) jer uglavnom nema novaca za takav luksuz, posao treba podijeliti. Kako ? Redoslijed je ovaj:
1. Kome što najbolje ide ili mu se najviše sviđa
2. Kome što najmanje slabo ide ili mu se najmanje gadi
3. A onih preostalih 10% dogovara se u hodu (pa ljudi smo, prije svega, zar ne).
Npr.
Pranje ne volim (naročito suđa) i to skoro uopće ne radim. Ali zato skoro da mi se sviđa slaganje čistog suđa iz perilice ili iz sudopera.
Usisivanje, uz tešku muku ako baš nikako se ne da izbjeći. Radije bih oprao prozore (a ima ih 12). Na kraju krajeva ipak se prozore treba puno rjeđe prati od ususivanja (rezultat čisto muškog "kalkulatora")
Brisanje prašine - uz "Pronto" može proći.
Peglanje ? Neutralno, lagano prema "sviđa". E a kad se nečega mislim primiti, treba si skupiti odgovarajući "alat" (kao i svaki "normalni" muškarac, a i vaši tako rade )
I tako se eto došlo do ovakvog "know how"-a.
Ali...
To je samo jedan "alat" u nizu "kako se riješiti rublja". Sušilica je manje bitna (samo u vlažnu jesen i zimu; inače stoji na balkonu - odzračna je (bolje suši i jeftinija od kondenzacijske)
Ali zato vešmašina (od nedavna). Mrak ! (pazi i to za 2.599 kn).
Moji "efekti" uz alate:
1. Gorenje WA 63080 ("ispasana" na akciji, sad je 10-tak % skuplja al vrijedi
2. Pegla Tefal ultragliss 80
3. Daska (dodatno obložena termotkaninom).
4. Košulje koje se ne gužvaju (ili zanemarivo; 20-tak kom, skoro ko R.Gere u Žigolu )
Rezultati:
=> 2 vešmašine za 2 sata pa ti misli
Ali, nemam baš uvijek takvu "inspiraciju".

To je bio mali "izvod", iz Life style by Wesper.

Inače, ak vam trebaju kakve informacije, javite se. Rado ću pomoći koliko budem mogao. Ima stvari koje i ja ne znam dovoljno, naravno.

Ima razloga zašto sam puno više na "strani" žena nego na onoj drugoj.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:26   #67
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Wesper, svaka čast na svim informacijama i savjetima!
Tako je dobro vladao materijom tip koji me je ubijedio da kupim tefalovu peglu.
Bilježim se sa štovanjem.

E kad sam ja kupovao 1. peglu (Ipercoop K.C.), unvatio ja tamo trgovca Ivana pa udri pitanja.
Što, zašto 2.000W a ne 1000, zašto da platim 600 kad ima i za 100, zašto keramika a ne pleh ?
I tako u 20-tak min razgovora, "obrazova" on mene, i kupih ja tefala za 450 kn.
Kad sam ga pitao da odkud on to sve zna, reče da on doma isprobava te pegle kako bi bio bolje informiran i kupcima na usluzi !!
To me je toliko oduševilo, da sam u knjigu utisaka upisao takav hvalospjev (a moj stil je vidljiv) da su ga za brzo postavili za šefa odjela bijele tehnike.
Nisam ga nikad više vidio jer je otišao negdje drugdje na bolje (pa uz takav pristup normalno da je tražena "roba").
Eto , a vama ostadoh "samo" ja. Jedino što sam se malo "doradio" (dodatnim znanjem i iskustvom) pa tako, nakako "petljam".
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:40   #68
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
I je i nije. Ja ti na tu "podjelu" gledam ovako: (...)
wesper, znas li ti da sam se ja salila

ah, morat cu si vratiti onaj natpis "sarkasticna"
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:51   #69
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
wesper, znas li ti da sam se ja salila

ah, morat cu si vratiti onaj natpis "sarkasticna"
Ma sve 5. Ja se nisam šalio. Ne smatram da postoji podjela na muške i ženske poslove (bar danas). OK, nekad prije dok je bilo poslova koji su tražili znatniji fizički napor, normalno je bilo da to rade muškarci. A žene su radile ostalo.
A danas je sve stvar dogovora i što je najvažnije, pridržavanja dogovorenog.
Ak se dogovor krši (obično muška strana) ima i za to lijeka

A inače, imam izrazito muški pristup u odnosu s drugim muškarcima. Često (zbog prirode posla) "vozim" na rubu prisile i ucjene. Užas. Treba mi tona energije a još više živaca.
Ne bih ja živio s nekim muškarcem ni za što (kao žena (ne gay). Jedino do mi ugrade ženski softver i žensku zaštitu protiv stresa. U protivnom, rok trajanja bi se drastrično smanjio.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:59   #70
ja sam jednostavno kupila drugu najjeftiniju, koja je imala mogucnost koristenja nedestilirane vode.
i svidjala mi se boja.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:05   #71
o jebale vas te pegle

ja imam neku najjeftiniju koja propusta vodu na sve strane. zato:
a) prskam vodu iz boce, umjesto iz pegle
b) ne peglam.


ako mi na pamet padne rjesenje pod a), obicno pogledam pod b)
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:12   #72
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ja sam jednostavno kupila drugu najjeftiniju, koja je imala mogucnost koristenja nedestilirane vode.
i svidjala mi se boja.
Pa svaka može koristiti nedestiliranu vodu (nedemiraliziranu) i to iz vodovoda. Ali se onda drastično stvara kamenac pa pegla procuri, pregrijava se i na kraju crkne.
No dobro, ak je pegla jeftilen a ne peglaš puno, može trajati dugo. U tom slučaju tvoj izbor je skroz OK.
Imam i ja alata koji mi trebaju relativno rijetko i stvarno su jeftini. Akli da ih koristim pola sata u komadu, samo bi se spušili (npr. bušilica za 150 Kn, "flekserica" za 120 kn). Takvi "profi" alati koštaju i po 100€. A kaj ću dati toliku lovu i staviti na policu ? Baš. Ak bi mi baš i trebalo (npr. jednom u 2 g.), posudim profi alatku. Tako ti je skoro sa svim.
Skoro da bi se moglo raditi po takvom principu i "rent a man" ili "rent a woman" ali... Ipak to ne bi funkcioniralo. Naročito od faze kad žene počinju lagano prestajati zebsti noge (topics o hladnim nogama)
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:19   #73
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Bilježim se sa štovanjem.

E kad sam ja kupovao 1. peglu (Ipercoop K.C.), unvatio ja tamo trgovca Ivana pa udri pitanja.
Što, zašto 2.000W a ne 1000, zašto da platim 600 kad ima i za 100, zašto keramika a ne pleh ?
I tako u 20-tak min razgovora, "obrazova" on mene, i kupih ja tefala za 450 kn.
Kad sam ga pitao da odkud on to sve zna, reče da on doma isprobava te pegle kako bi bio bolje informiran i kupcima na usluzi !!
To me je toliko oduševilo, da sam u knjigu utisaka upisao takav hvalospjev (a moj stil je vidljiv) da su ga za brzo postavili za šefa odjela bijele tehnike.
Nisam ga nikad više vidio jer je otišao negdje drugdje na bolje (pa uz takav pristup normalno da je tražena "roba").
Eto , a vama ostadoh "samo" ja. Jedino što sam se malo "doradio" (dodatnim znanjem i iskustvom) pa tako, nakako "petljam".
Ja sam isto tako sve pitala, dobila iscrpne odgovore ali sam kasnije pola toga zaobravila. Moj prodavac je isto bio pun informacija, a kod njega je tefal bio čak i skuplji nego u drugim trgovinama. Ja sam odlučila kod njega kupiti jer me je oduševio informacijama, objašnjenjima, pristupom.. Knjige utisaka nije bilo.

Nego, jesi vješt u peglanju? Mislim, ako bi imaš kakav savjet za peglanje košulja. To mi je noćna mora i na kraju nikad ne budu besprijekorno
ispeglane.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:21   #74
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
o jebale vas te pegle => nikako OK
ja imam neku najjeftiniju koja propusta vodu na sve strane. zato:
a) prskam vodu iz boce, umjesto iz pegle => OK
b) ne peglam. => OK (Znači li to da ideš zgužvana ? Ak i je tako, i to je OK)

ako mi na pamet padne rjesenje pod a), obicno pogledam pod b) => OK.
Svatko ima svoje potrebe i life style. Komentar na tuđi L.S. može biti odobravajući ili ne, ali bez prve rečenice iza Queen Llewelyn
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:22   #75
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoje potrebe i life style. Komentar na tuđi L.S. može biti odobravajući ili ne, ali bez prve rečenice iza Queen Llewelyn
pa ja fakat moram NAGLASITI da sam sarkasticna, jer se to inace ne kuzi?? evo, idem !!!
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:25   #76
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Pa svaka može koristiti nedestiliranu vodu (nedemiraliziranu) i to iz vodovoda. Ali se onda drastično stvara kamenac pa pegla procuri, pregrijava se i na kraju crkne.
No dobro, ak je pegla jeftilen a ne peglaš puno, može trajati dugo. U tom slučaju tvoj izbor je skroz OK.
sta ja znam. mozda moja ima najsuvremeniji uredjaj za destilaciju

evo je, moja ljepotica

__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:30   #77
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
sta ja znam. mozda moja ima najsuvremeniji uredjaj za destilaciju

evo je, moja ljepotica

Boja je super i slaže se sa navlakom na dasci za peglanje.
Kakve su ti to vrećice u košari? Bar tako izgleda.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:31   #78
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Boja je super i slaže se sa navlakom na dasci za peglanje.
Kakve su ti to vrećice u košari? Bar tako izgleda.
nemam pojma, iskreno, slika je stara barem 2 mjeseca.
mislim da je unutra bila neka roba iz shoppinga
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:37   #79
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Zadovoljna ?
Vrlo. I još sam shvatila da si muško i da peglaš. Jesi ozenjen?

Inače, ja sam se nameračila otić sutra to kupit, izvjestim
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:39   #80
nach, drugi put kad peglaš pazi da te struja ne strese jer ti je utikač već ispao iz zida
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.