Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2003., 00:38   #41
Za Pravdu


nevjerujem ti nista dok mi ne dones potpune odogovre sa cijelim stihovima i z biblije, nemoj mi ovo molim te, "fali 5,32 i 8,13

u 8,13 vidimo da se svedocanstvo moze osporiti"

ja ti necu nikad traziti po biblije ovo ako hoces napisi cijeli stih damogu da procitam a ne da se patim i trazim , ako neces nemoras

Za NOVumamu

Najprije ti meni objasni povijesno/znanstvene kontradickije kurana (1. stranica topica),

/ halo ba sta je stobom covjece, pa zar nisi procitala sto sam napisao na prvoj stranice u vezi kontradikcija u kuranu

"zatim mi objasni kako ste dosli do imena Marijiniog oca Imrama "
/ dobili informacije od Allaha, a to sto ti nevjerujes daje kuran od boga to je druga stvar


"da Allahove rijeci nitko ne moze izmjenuti po suri 10.64 dok tamo stignu neki MI ... i napisu BOLJE stvari ili dokinu Allahove rijeci 2.106 + 16.101 "


10:64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

2:106. Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

/10:64 posto ja neznam komentarisati cijeli kuran , procitao sam kometar od ibn kesira za ovaj ajet jedan od naboljih komentatora korana,

kaze da se allahovo obecanje nemoze promijeniti u ajetu stoji obecanje od allaha "za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu "


a u ajetu 2:106 stoji jasno da allah mijenja propise , i u cemu je prblem, to ti je isto kad zakon u drazavi promijeni neki propis, tako i Allah promijeni zavisi od situacije u kojj su se nasli muslimani


ono "Mi" sto stoji u kuranu , na taj nacin Allah hoce da pokaze svoju velicinu, isto tako na zemlji neki kraljevi i vladari kazu za sebe mi , na taj nacin hoce da pokazu svoju velicinu
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:40   #42
Odgovor Novojmami za kontradikcije u kuranu

Nebo i zemlju je Allah stvorio za sest dana po suri 7:54, 10:3, 11:7 i 25:59
Ali osam dana po Suri 41:9-12 !!!


/ nije tacno, mama nemoj se ba brukati majka mu stara, ja mislim da si ti islam isla na neke krscanske stranice i pokupila oveje brojeve ajeta i ovdje prepisala bez da si sama provjerila jeli to tacno

54. Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemirom zagospodario; On tamom noći prekriva dan, koji ga u stopu prati, a Sunce i Mjesec i zvijezde se pokoravaju Njegovoj volji. Samo On stvara i upravlja! Uzvišen neka je Allah, Gospodar svjetova!

6 vremenskih razdoblja

9. Reci: "Zar, zaista, nećete da vjerujete u Onoga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i još Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!"

/ zemlja u 2 vremenska razdoblja


10. On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

/ ovaj ajet komentarise jedan od najbolji komentatora kurana Ibn abbas, on je bio Muhammedov prijatelj

on kaze da je zemlja i brda sve zajedno stvoreno u 4 vremenska razdoblja


12. pa ih u dva vremenska razdoblja, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio šta će se u svakom nebu nalaziti. A nebo najbliže sjajnim zvijezdama smo ukrasili i nada njim Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznajućega.

/ i ovdje nebesa u 2 vremenska razdoblja

plusamo to sve

zemlja i brda sve zajedno stvoreno u 4 vremenska razdoblja + nebesa u 2 vremenska razdoblja

dobijemo 6 vremenskih razdoblja





Zlo sto napada covjeka je gledano da je od Allaha (Sura 4:7, od nas samih (Sura 4:79) i od Sotone (Surah 38:41) !!

/ 4: 7. Muškarcima pripada dio onoga što ostave roditelji i rođaci, a i ženama dio onoga što ostave roditelji i rođaci, bilo toga malo ili mnogo, određeni dio.

evo dokaza da je prepisala bez da je gledala , vidis li ti covjece sta vdje pisa hahahahahah


mama jeli ti trudnoca udarila u glavu

4:79. Sreća koja ti se dogodi od Allaha je, a nesreću koja te zadesi sam si zaslužio. Mi smo te, kao poslanika, svim ljudima poslali, a Allah je dovoljan svjedok.

38:41. I sjeti se roba Našeg Ejjuba kada je Gospodaru svome zavapio: "Šejtan me na zlo navraća i misli lažne mi uliva!"

gdje ovdje kontradilcija , kad uradis zlo pogodi te nesreca, a sejtan navraca na zlo, ovdje nikakve kontradikcije nema





U Suri 22:47, Allahov dan je jednak 1.000 ljudskih godina a u suri 70:4, jedan dan je opisan sa 50.000 ljudskih godina.


/ nije istina,

22:47. Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, a Allah će ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju

u allah je jedan dan 1000 godina , ok idemo dalje

4. k Njemu se penju meleki i Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje,

/ odje se radi o sasvim drugom danu , dali stoji u ovom ajetu da je allahov dan 50 000 godina, ne stoji , radi se o sasvim razlicita dva dana, idemo dalje








Kazna za preljub je bicevanje 100 puta za oba spola u Suri 24:2, dok je kontradikcija u Suri 4:15-6, tj. dozivotna robija zene a nikakva kazna za muskarca!!!
Sto je sada tocno????

/ nije to nikakva kontradikcija, nego derogiranje ajeta ajetom,

Suri 4:15-6 je objavljena u Mekki, u pocetku islama, kad muslimani nisu imali svoje drzave , bili zlosatvljani itd

poslije kad se osnovala islamska drzava u medini, dosla je nova sura od allah gdje dolazi novi zakon a to je bicevanje 100 puta za oba spola

sad sam bas gledao kommentar ovih ajeta sto ima u ibn kesirovom tefsiru,



Sotona je onaj koji zavodi i vodi ljude u Suri 4:119-120, a Allah to cini u Suri 16.93.

/ 4:119. i navodiću ih, sigurno, na stranputice, i primamljivaću ih, sigurno, lažnim nadama, i, sigurno, ću im zapovjediti pa će stoci uši rezati, i, sigurno, ću im narediti pa će stvorenja Allahova mijenjati!" A onaj ko za zaštitnika šejtana prihvati, a ne Allaha, doista će propasti!

/ sejtan zavodi ,ok

93. Da Allah hoće, učinio bi vas sljedbenicima jedne vjere, ali, On u zabludi ostavlja onoga koga hoće, a na pravi put ukazuje onome kome On hoće; i vi ćete doista odgovarati za ono što ste radili.

/ gdje ovdje stoji da allah zavodi, nego je kod allaha moc da nekog uputi u vjeru a nekog da ostavi da luta u neznanju i nevjerovanju



Sura 2:256 tvrdi nesto drugo nego Sura 8:38-39, koja naredjuje muslimanima da se bore dok sve ostale vjere osim islama nisu unistene. Slicno, Sura 45:14 govori Muslimanima da oproste nevjernicima dok Sura 9:29 naredjuje da se protiv njih bore.

/ 2:256. U vjeri nema prisiljavanja - Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Onaj ko ne vjeruje u šejtana, a vjeruje u Allaha - drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti. - A Allah sve čuje i zna.

/ mi muslimani nesmije nekoga nagoniti u vjeru islam, ako hoces prihvati ako neces nemoras


8:38. Reci onima koji ne vjeruju: ako se okane, biće im oprošteno ono što je prije bilo; a ako se ne okane - pa, zna se šta je s drevnim narodima bilo.

8:38 39. I borite se protiv njih dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane. Ako se oni okane - pa, Allah dobro vidi šta oni rade;

/ ovo je druga prica, ovdje se spominje unistenje mnogobostva , a zna se protiv koga su se muslimani borili u pocetku islam, protiv arapa mnogobozaca , vjerovali su u vise bogova kao sto hindusi rade

u ajetu se spominje da se unisti monogobostvo , sto je suprotno onom gore ajetu da se nesmije nagoniti u islam

I molim vas nemoj te da se brukate pogledajte malo bolje to ba
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 02:53   #43
bismillah

Quote:
novamama kaže:
, hocu od tebe ili El Kalema odgovor a ne od Aganora.
Od mene cesh dobiti odgovor kada odkvacih one predhodne odgovore na navodne "kontradikcije" iz Kur'ana. Hajde lijepo potvrdi da si pogrijeshila i da se ne radi o kontradicijama pa cesh, ako Bog da, dobiti i slijedeci odgovor. Dakle, ono shto je odgovoreno, idi procitaj pa iznesi nam utiske, jer zashto da ti odgovaramo na slijedeca pitanja kad i ona prva nisi svarila. Dogovoreno?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:01   #44
Dobro, El-Kaleme, idemo redom. Moji utisci:

Quote:
"Reci: 'Zar, vi zbilja ne vjerujete u Onoga Koji je Zemlju stvorio u dva dana, i josh Mu druge ravnim smatrate?'", tj. slicnim i jednakim, koje pored Allaha obozavate.
"To je Gospodar svjetova", tj. Stvoritelj svega; a ovdje je podrobno objashnjenje rijecima Uzvishenog:
"...Koji je nebesa i Zemlju u shest dana stvorio."/
Dakle, Allah je za zemlju trebao dva dana a za nebo 4 dana.
Jer; zemlja = 2 dana
nebo i zemlja = 6 dana (+4) je dakle nebo.

A zasto je za nebo trebao 4 dana?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:12   #45
24.2. Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udaraca biča, svakog od njih, i neka vas pri vršenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sažaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kažnjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje!

(ovdje se ne govori izricito o ozenjenim ili neozenjenim, dakle, dokaz vam je propao).


4.15Kada neka od žena vaših blud počini, zatražite da to protiv njih četverica od vas posvjedoče, pa ako posvjedoče, držite ih u kućama sve dok ih smrt ne umori ili dok im Allah ne nađe izlaz neki.

(Ovdje se ocito govori o udatoj zeni)

4-16. A ako dvoje to učine, izgrdite ih; pa ako se pokaju i poprave, onda ih na miru ostavite, jer Allah prima pokajanje i samilostan je.

(a o komu je ovdje rijec cim je dvoje u "igri" (musko isto), odmah malo "laksa" pravila, hehe) A zar pod 4.15 zena moze sama uciniti blud ako ne u kompaniji, tj. u dvoje, sa muskim konterpartom!??

Resumme: u redu je dakle i 100 udaraca bicem, u redu je i zatvoriti samo zenu do smrti dok se bludnik (neozenjeni) ovdje ne naredjuje bicevati kao pod skroz gornjom surom, a i u redu je samo izgrditi (ako ih je dvoje, jer zene i same bludnice :eek )

novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:15   #46
Na ovo ne dobih apsolutno nikakve proturijecnosti, dakle stoji!!!

Kuran u sukobu sa povijesti:


- In Surah 28:38, Pharaoh (the king of Egypt) orders Haman to begin making baked bricks in a kiln out of clay, this during the time of Moses. Historical evidence demonstrates that the Egyptians at this time built their buildings out of two materials: cut stone and sun-dried bricks. The Egyptians would not have baked their bricks (a practice not introduced to Egypt until the Roman era), but made them and dried them in the heat of the sun 20.

- In Surah 20:87 and 20:95, the Jews are said to have made the golden calf idol at the behest of the Samaritans, a group of people who did not exist until around the time of the Hellenistic period, nearly a thousand years after the Exodus.

- In Surah 18:89-98, the orthodox Islamic interpretation states that this passage refers to Alexander the Great, and that he was a Muslim who lived to an old age. Historical records tell us, however, that Alexander was a pagan homosexual idol-worshipper who died at the age of 32, and who lived nearly a thousand years before Mohammed introduced Islam.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:17   #47
Vidite kako Allah priznaje Toru i Evandjelje (da ih je sam objavio iako su muslimani stotine pasaga naknadno kasnije preparirali) a sad pogledajte sto sam od Adure dobila na to za odgovor:

Quote:
Sura 3.3.
On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je!


Ako je ON (dakle Allah) objavio Tevrat i Indzil (Toru i Evandjelje), zasto se onda pojedine pasage krivotvore naknadno i time falcificira Bozja Rijec??

Adurin odgovor:

Kur'an potvrdjuje ono sto je objavljeno u Tori i Evandjelju, a sto su Sljedbenici knjige sakrivali:Najavu Muhammedovog Poslanstva.





Jos kad bi mi Adura postao gdje u Evandjelju stoji najava Muhammedovog poslanstva.....
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:28   #48
I nema odgovora na Kuranov sukob sa znanoscu ili mozda ElKalem i Adura ne znaju engleski??

Evo jos jednom pitanja

- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.
This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

Dakle, Allah je krivo rekao da se embrio formira od sperme i "clot of blood". Stovise je clot of blood ZENSKO JAJASCE!!! Dakle, Kuran (Allah) se vara!!!

Dalje mi se neda prevoditi pa izvolite sami:

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.

(za ovo gore mi Adura stavio spojnicu gdje se na dvadeset procitanih odgovora niti jednom rijecju to ne opovrgava nego mlati prazna slama o drugim stvarima.) Daj ba Adura odgovor, nemam vremena izcitavati kilometarske topice i nadat se, da 150-ti odgovor topica sa one tvoje spojnice ima odgovor na ovo gore.


- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.

Adurin odgovor:

Quote:
I od svake stvari stvorili smo par, da biste se vi poučili.
Ovdje se ne govori o spolovima zivih bica, vec o spolovima 'vama nepoznatih stvari',gdje 'stvari' ne ukazuju na 'zivo' bice odnosno spol.
Dio ajeta 'od svake stvari' znaci od 'svake vama ne poznate stvari'
Paul Dirac je otkrio da je materija stvorena u parovima, i za to dobio Nobelovu nagradu 1933.
Materija je u 'paru' sa svojim opozitom, antimaterijom.
Ako ne ukazuju na zivo bice sa spolom, onda mi dokazi, da ukazuju na mrtve stvari!

- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.

A ovo, da brda sprijecavaju zemljotrese (po Allahu i Kuranu) to je bas za
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 09:41   #49
i najzad, pricaj mi malo o Merjami, Mojsijevoj sestri, kojima je caca Imram, a koja je zivila 600 godina prije Muhameda
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 12:52   #50
bismillah

pozdrav

Quote:
novamama kaže:
Dobro, El-Kaleme, idemo redom. Moji utisci:



Dakle, Allah je za zemlju trebao dva dana a za nebo 4 dana.
Jer; zemlja = 2 dana
nebo i zemlja = 6 dana (+4) je dakle nebo.

A zasto je za nebo trebao 4 dana?

Vidish kako valja citati sve polahko.
Nema veze opet cu ti objasniti:



1. Gospodar svjetova je u 6 dana (vremenskih razdoblja) stvarao. Jel ti na mjestu ovo?

2. Posebno se objasnjava stvaranje zemlju, a posebno nebesa. Dakle ne od jednom. No, sve ukupono je 6 dana (vremenskih razdoblja) OK?

3. Zemlju je prvu stvorio

4. Zemlju je stvorio u 2 dana na shto se odnosi Kur'anski ajet:
<<Zemlju je stvorio u DVA dana...>>

Zatim, slijedi uredjenje zemlje u druga 2 dana na shto se odnosi Kur'anski ajet: <<...zatim je Zemlju poravnao, a njeno je poravnanje izvodjenje vode i pashnjaka iz nje. I stvorio je planine i pijesak, neorgansku tvar, brezuljke i ono shto je izmedju njih u DVA druga dana.>>

5. Shto se tice neba njega je takodje stvarao 2 dana, na shta se odnosi isti Kur'anski ajet: <<...a zatim je stvorio nebesa, usmjerio ka nebu i u DVA druga dana ih stvorio>>


Zemlja: ----------------------- 2 dana
Nebo: --------------------------2 dana
Uredjenje Zemlje:------------2 dana
Ukupno: --------------------6 dana

Ovih shest dana stvaranja se ponavljaju u

- Al-A’raf - Bedemi. 54 ,
- Yunus - Junus, 3
- Kur'an - Hud, 7
- Al-Furqan - Furkan, 59.

A u poglavlju Fussilat - Objashnjenje, 9.-12 se sve to objasnjava, shto je sasvim logicno.

Jel' jasno sada?
Ako jeste, priznaj greshku pa idemo dalje

svako dobro
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:06   #51
Quote:
novamama kaže:
[B]I nema odgovora na Kuranov sukob sa znanoscu ili mozda ElKalem i Adura ne znaju engleski??

Evo jos jednom pitanja

- In Surah 23:14, the embryo is said to be formed from a joining of the sperm with a clot of blood.
This incorrect view entirely ignores the equally important presence of the female ova (egg), and the process of fertilisation which occurs between the egg and the sperm.

Dakle, Allah je krivo rekao da se embrio formira od sperme i "clot of blood". Stovise je clot of blood ZENSKO JAJASCE!!! Dakle, Kuran (Allah) se vara!!!

]
ma jok, alllahahahaa je stvorio muje od ugruska, cini mi se da je ovaj to vec citiriao.
PRAVDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:10   #52
OVO JE OLICENJE ISLAMA:

(27: 61)"A kada Allah rekne: "O Isuse, sine Marijin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’" – on ce reci:


LAZ, LAZ I LAZ JE ISLAM, LUKAVSTVO DJAVOLOVO.
PRAVDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:20   #53
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

pozdrav

Quote:
novamama kaže:
Dobro onda nagradno pitanje;
reci mi kako su se zvali njeni roditelji (oboje ) ????!!!

Kakav otac Imram od Marije, kakvi bakrachi!!!
Imram nije bio!!!! kapisko?
(i cekam odgovor tko su njeni roditelji)

Njen otac je: 'Imran sin Masana a on sin El-Azera a on sin El-Juda a on sin Ahneza a on sin Saduka a on sin Ajazuza a on sin El-Jekima a on sin Ebjuda a on sin Zerbabila a on sin Shaltala a on sin Juhina a on sin Bersha a on sin Emona a on sin Misha a on sin Hizkija a on sin Ahaza a on sin Musama a on sin Azrija a on sin Jurama a on sin Jushafata a on sin Ejsha a on sin Ejba a on sin Ruhbu'ama a on sin Sulejmana (Solomona) a on sin Dawuda (Davida).

Svi islamski ucenjaci su slozni da Marija, neka je na nju mir Boziji, vodi potomstvo od poslanika Dawida. (Dawuda)

Majka joj je Hana bint Fakud ibn Kubejl (Hana kcer Fakudova, a on sin Kubejla).
Zekerijjah je bio poslanik u tom vremenu koji je ozenio Marijinu sestru Eshja'.


Nazalost dokaze iz Biblije ne mozemo uzeti jer nisu vjerodostojni iz slijedecih razloga:


od Bebajevih sinova: <<Zaharija, sin Bebajev, i s njim dvadeset i osam mushkaraca;>> (Ezra, 8:11)

Tada su proroci Hagaj i <<Zaharija, sin Adonov>> (Ezra, 5:1)

a od svecenickih sinova s trubljama: Zaharija, sin Jonatana, (Knjiga Nehemijna, 12:35)

<<Zaharija, sin Jeroboamov. >>(Druga knjiga o kraljevima 15:8)


Mi kazemo da je Zekerijjah ibn Dan (Zekerijjah sin Danov) /sada pogledaj (Ezra, 5:1) gdje stoji da je on sin Adanov
Dakle, ostali navodi iz Biblije padaju u vodu.

Ako kazesh da su islamski izvori pogreshni onda prvo ocisti svoju avliju, pa nam donesi dobar dokaz. Tako mi Boga, nije mi namjera da se izrugujem krscanima. Samo hocu da dokazem da pokushaj poredjenja Biblije sa islamom ne pali ni kad je rijec o ljudskom potomstvu. Neka mi krcani oproste, ali kad vec neki (ne svi krscani) hoce raspravu budimo dosljedni. Ne?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 02.11.2003. at 15:16.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:37   #54
"A zasto je za nebo trebao 4 dana? "


/ jao mutave zene, kao prvo nije 4 nego 2, ja sam odogovorio na ovo pitanje odmah na pocetku, ali ona izgleda ne cita moje postove


kalame buraz nemoj se zamarati , i onako ne cita, vidim vise puta ponavlja jedno te isto a ja joj objasnio na pocetku


NOvamam neozbiljo stvarno


Pravda

"LAZ, LAZ I LAZ JE ISLAM, LUKAVSTVO DJAVOLOVO."

/ dobar si mi diskutant majka te ljubi, mogo bih i ja reci vama biblija nije istina isus ov isusa on a sve bez doakaza , ne pali to buraz

covjek nema dokaza da me obori u onome sto mu napise pa ko malo dijete se ponasa

LAZ, LAZ I LAZ JE ISLAM, LUKAVSTVO DJAVOLOVO

Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:53   #55
A ako sumnjate u ono sto objavljujemo robu Svome, (Muhammedu)*nacinite vi jedno slicno poglavlje objavljeno njemu..."

STO CE RECI, URADITE KAO I MI: AKO SUMNJATE U HRISCANSTVO, A VI UZMITE PA GA FALSIFICIRATJTE, - UZMITE PA LAZITE STO VISE MOZETE O NJEMU, ALI LEPO SA HRISCANIMA...

I JESTE MUHAMED ROB LAZLJIVOGA I SVE MUJE ZAJEDNO SA NJIME,
ALI
MI HRISCANI ZNAMO DA JE OTAC LAZI - DJAVO.
PRAVDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 14:54   #56
Quote:
Ako kazesh da su islamski izvori pogreshni onda prvo ocisti svoju avliju, pa nam donesi dobar dokaz.
koji su to izvori?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 15:24   #57
bismillah

Dobro ja se barem drzim teme, a ti si malo prekrdashio. Nemojmo to raditi. Allah nam kaze u Kur'anu: <<Reci: ( Muhammede*) "O krshcani i Jevreji, dodjite da se okupimo oko jedne rijeci i nama i vama zajednicke....>> (Ali-Imran - 'Imranova porodica, 64)

Allah, nash i njihov Bog Jedan Jedini Gospodar svjetova, nas poziva da se okupimo oko zajednickih stvari iako smo se razishli josh za vrijeme Isusa, neka je na njega boziji mir, pa nemojmo raspirivati medjusobnu mrznju ponizavajuci njihovo.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 15:25   #58
Quote:
Njen otac je: 'Imran sin Masana a on sin El-Azera a on sin El-Juda a on sin Ahneza a on sin Saduka a on sin Ajazuza a on sin El-Jekima a on sin Ebjuda a on sin Zerbabila a on sin Shaltala a on sin Juhina a on sin Bersha a on sin Emona a on sin Misha a on sin Hizkija a on sin Ahaza a on sin Musama a on sin Azrija a on sin Jurama a on sin Jushafata a on sin Ejsha a on sin Ejba a on sin Ruhbu'ama a on sin Sulejmana (Solomona) a on sin Dawuda (Davida).

Svi islamski ucenjaci su slozni da Marija, neka je na nju mir Boziji, vodi potomstvo od poslanika Dawida. (Dawuda)
i to su skontali nekih 700 godina poslje krscana?
na osnovu kojih izvora?



Quote:
Majka joj je Hana bint Fakud ibn Kubejl (Hana kcer Fakudova, a on sin Kubejla).
Zekerijjah je bio poslanik u tom vremenu koji je ozenio Marijinu sestru Eshja'.


Nazalost dokaze iz Biblije ne mozemo uzeti jer nisu vjerodostojni iz slijedecih razloga:


od Bebajevih sinova: <<Zaharija, sin Bebajev, i s njim dvadeset i osam mushkaraca;>> (Ezra, 8:11)

Tada su proroci Hagaj i <<Zaharija, sin Adonov>> (Ezra, 5:1)

a od svecenickih sinova s trubljama: Zaharija, sin Jonatana, (Knjiga Nehemijna, 12:35)

<<Zaharija, sin Jeroboamov. >>(Druga knjiga o kraljevima 15:8)


Mi kazemo da je Zekerijjah ibn Dan (Zekerijjah sin Danov) /sada pogledaj (Ezra, 5:1) gdje stoji da je on sin Adanov
Dakle, ostali navodi iz Biblije padaju u vodu.

o koliko osoba sa imenom zaharija ti ovdje pises?

ovo stvarno nisam skontao
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 18:22   #59
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
novamama kaže:
Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, sestra (editirala 23.13 h) Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!
Ma jel ba 600 godina prije Muhammeda Merjem Imramova zivila???? jeste li sigurni???
Mojsije ili Musa, neka je na njega Boziji mir, je sin 'Imran ibn Kabis-a, a on je sin Azerov, a on sin Lavijev, a on sin Jakubov (Israelov) a on sin Ishaqov, a on sin Ibrahimov.

Dok je Marija (Merjem), neka je na nju mir Boziji, kcer 'Imran ibn Masan-a. Kakvu kontradiktornost ti vidish tu? Ili se radi o tvom (ne)poznavanju Islama, koji pogreshno ucish sa web stranica?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 18:59   #60
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

<<Allah ( Elloh, Bog Jedan Jedini)* je odabrao Adama, i Noja, i Abrahamovu porodicu, i 'Imranovu porodicu nad ostalim svijetom –
sve porod jedan do drugog -, a Allah sve cuje i sve zna.

Kada 'Imranova zena (tj. Hana bint Fakud)* rece: "Gospodaru moj, ovo shto je u trbuhu mome je zavjetujem samo na sluzbu Tebi, pa primi od mene, jer Ti, zaista, sve cujesh i znash!"

poslije ona, kada je rodila, rece: "Gospodaru moj, rodila sam zensko", - a Allah dobro zna shta je rodila -, "a zensko nije kao mushko; nadjela sam joj ime Merjema (Marija)*, i ja nju i porod njezin stavljam pod Tvoje okrilje od prokletog shejtana."(sotone)*

I Gospodar njezin primi je lijepo i ucini da uzraste lijepo, i da se o njoj brine Zekerijja. (Zaharija)* Kad god bi joj Zekerijja (koji je bio ozenjen njezinom sestrom Eshja')* u hram ushao, kod nje bi hrane nashao. "Odakle ti ovo, o Merjema (Marija)*?" – on bi upitao, a ona bi odgovorila: "Od Allaha, Allah onoga koga hoce opskrbljuje bez muke."

Tu Zekerijja zamoli Gospodara svoga: "Gospodaru moj," – rece –"podari mi od Sebe cestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivash!"

I dok se on u hramu stojeci molio, meleki (andzeli)* ga zovnushe: "Allah ti javlja radosnu vijest: rodit ce ti se Jahja,(Jehija za kojeg sam pitao)* koji ce u Allahovu knjigu vjerovati, i koji ce prvak biti, i cedan, i vjerovjesnik, potomak onih dobrih."

"Gospodaru moj," – rece – "kako ce imati sina kada me starost ophrvala, a i zena mi je nerotkinja?" – "Eto tako", - rece On -, "Allah cini shto On hoce".

"Gospodaru moj," – zamoli on – "daj mi neki znak!" – "Znak ce biti" – rece – shto tri dana s ljudima necesh moci govoriti, osim znakovima. I cesto spominji Gospodara svoga i hvali Ga krajem dana i izjutra!"

I kada meleki (andzeli)* rekoshe: "O Merjema, (Marija)* tebe je Allah odabrao i cistom stvorio, i boljom od svih zena na svijetu ucinio.

O Merjema, budi poslshna svome Gospodaru i licem na tle padaj i sa onima koji molitvu obavljaju i ti obavljaj!"

To su nepoznate vijesti koje ti objavljujemo. Ti nisi bio medju njima kada su pera svoja od trske pobacali da bi vidjeli koji će se od njih o Merjemi brinuti, i ti nisi bio među njima kad su se prepirali.

A kada meleki (andzeli) rekoshe: "O Merjema, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Rijec: ime ce mu biti Mesih, Isa, sin Merjemin, (Mesija Isus) bice vidjen i na ovom i na onom svijetu i jedan od Allahu bliskih;

on ce govoriti ljudima josh u kolijevci, a i kao odrastao, i bice cestit",-

ona rece: "Gospodaru moj, kako cu imati dijete kada me nijedan mushkarac nije dodirnuo?" – "Eto tako", - rece -, "Allah stvara shto On hoće. Kada neshto odluci, On samo za to rekne: ’Budi!’ – i ono bude."

I poucice ga pismu i mudrosti, i Tevratu i Indzilu, (Tori i Evandzelju)*>>(Ali Imran - 'Imranova porodica, 33.-39.)



/Zaharija je takodje bio poslanik./
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.