Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 12:14   #61
..moguće da je neuralgija okcipitalnog živca, oliti zatiljna neuralgija
ništa strašno, bol je neugodna ali će proći, samo bez istezanja i vježbanja.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:25   #62
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
..moguće da je neuralgija okcipitalnog živca, oliti zatiljna neuralgija
ništa strašno, bol je neugodna ali će proći, samo bez istezanja i vježbanja.
hvala. jutros je već bolje. boli na niti upola ko jučer. mirujem, mažem voltaren gel, prije savanja sam popila voltaren i myoflex, ne da mi previše pit jer morzim tablete pa samo popijem navečer da bolje spavam!

nadam se da će sutra bit još bolje
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:14   #63
Najmanje pola kg krupne morske soli staviti u tavu i dobro zagrijati. Onda tu sol umotati u neku krpu i staviti na bolno mjesto (tj. netko drugi ti stavi dok ti ležiš).
I tako ležati s time na leđima dok se sol ne ohladi. Ja probala i ljudi moji, čudo!
Pazi da te sol ne sprži!
lilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:26   #64
Ukočeni vrat - kako ga liječiti?

Trebam savijet: već više od pola godine uistinu patim od ukočenog vrata. Problem je što čim se ukoči, počne i glavobolja. nakon što se to desi ne pomaže mi niti masaža vrata Deep relief gelom, niti Voltaren forte.
Sad, otkrio sam da se zakoči samo jedan mišić u vratu koji se nalazi malo dublje prema vratnoj kičmi na 2/3 visine od ramena prema bazi glave. kad ga počnem masirati osjetim da je jako bolan i vrlo neugodan na dodir no definitivno masiranje od 15-20min uklanja sve probleme.
e sad, pošto znam što me točno muči, molio bih savijet kako to izliječiti. masiranje je riješenje za kad se ukočenje već desi, no meni treba neka vježba ili zahvat za jačanje tog dijela za potpuno izlječenje...

inače, što se tiče uzroka, oni su standardni: nepravilno sjednje (sjedim skoro pa 8h na poslu i teško je sjediti upravno toliko dugo) te često grbavljenje (imam 2m i teško je ne grbavit se pošto je recimo standardna visina štoka od vrata 197)

za izliječenje sam si kupio i odličan madrac i podnice za krevet i anatomski jastuk (Tempur). Nisam štedio, no nije nit pomoglo. Od jastuka se još više ukočim...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:30   #65
Cuj mislim da i sam znas rjesenje- moras otici fizioterapeutu, da ti "namjesti" prstenove.
Ja isto imam kronicne probleme tog tipa, koje uspjevam odrzati zahvaljujuci masazi i raznim gelovima
I da pomaze ovakva stvarcica:

http://www.teknikmagasinet.se/nydb/d...l&artnr=370201

masazer sa UV i vibracijama
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:16   #66
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Cuj mislim da i sam znas rjesenje- moras otici fizioterapeutu, da ti "namjesti" prstenove
kak se dolazi do fizioterapeuta? mi treba doktorica dat uputnicu za njega? se trebaju neki nalazi prije napravit? jel imaš kojeg za preporuku?

ja sam razmišljao da odem slikat vrat i onda da odem do onog kiropraktičara amerikanca, za kojeg ljudi kažu da čini čuda. e sad, moja mi je doktorica dala uputnicu za snimanje vrata (ali još nisam otišao jer sam želio još koje mišljenje) ali mi je rekla da mi nikako ne savjetuje kiropraktičara za vrat jer je to vrlo opasno (i to vjerujem)

u svakom slučaju, ovdje sam radi tog drugog mišljenja
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 21:16   #67
Quote:
allegra kaže: Pogledaj post
Lahor
probaj spavati na trbuhu
ili ako spavaš na leđima, onda na ravnom bez jastuka
navodno to pomaže
Haj, ja sam zapostavila ukočenost vrata i ramena koji su me godinama povremeno mučili i eto me sad sa vertebrogenes cervicalis sindromom.
Iskrivljeni vratni kralješci učinili su svoje i dotok krvi u mozak nije Bog zna kakav, pa su vrtoglavice i ogroman pritisak u glavi moja svakodnevica. Dobila sam tisuću savjeta od ortopeda, a jedan od njih je nikako ne spavati na trbuhu jer ne možeš glavu uroniti u jastuk već je okrećeš u stranu. Kad se mišići kod spavanja opuste taj nepravilan položaj ponovo opterećuje kralježnicu. Svi na plivanje!
Bovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:15   #68
heh, ajde kad si već digla temu staru 4 godine...
i meni se prije par mjeseci to dogoilo. probudio sam se i nisam mogo glavu uopće okrenut. to nije bila djelomična, nego potpuna ukočenost. išo sam odmah kod doktorice i dobio sam onaj ovratnik (zaboravio sam kak se zove ).
nakon par dana mi je bilo bolje, al moram priznat da mjesec i pol nakon toga nisam mogao potpuno okrenut glavu u drugu stranu. tek nakon 2-3 mjeseca.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:08   #69
Prosto sam je morala dignuti. Kako sam vec svima oko sebe dosadila sa žalopojkama, tražim, eto, nove žrtve, sve u nadi da će istresanjem duše, kojim čudom, ove vrtoglavice i bol u vratu nestati. I sad sjedim s ovim glupim ovratnikom, i nadam se...
Bovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 18:17   #70
kombinacije više stvari pomažu...za početak mininalno gibanje vratom taj dan u kombinaciji sa myoflex-om...ako za dan ne prođe idi dr nek ti da schantza i ev fizijatru upt ako je stvarno zajebano
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 23:04   #71
Di ste iskopali moju staru temu iz 2003. godine ?

Uglavnom... kod ukočenog vrata lijepo na masažu i ultrazvuk kod fizioterapeuta, pomaže 100%

Sad imam više iskustva s tim stvarima
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 00:36   #72
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
kombinacije više stvari pomažu...za početak mininalno gibanje vratom taj dan u kombinaciji sa myoflex-om...ako za dan ne prođe idi dr nek ti da schantza i ev fizijatru upt ako je stvarno zajebano
he,he...
minimalno gibanje i jest bilo, jer nisam doslovno mogo glavu pomaknut.
Myoflex+Schantz, tak je i bilo. Srećom je bilo preko ljeta, pa sam mogo mirno doma ležat.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 13:03   #73
Postoji li neka posebna dijagnoza za suženje krvnih sudova u vratu tj, cerebalnom (?) mozgu, koje izaziva bolove koji prestaju od jakih doza aspirina, i javljaju se ujutro ?
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 18:27   #74
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Radi sebe - nemoj rjesavati problem vratne kraljesnice kod kiroprakticara.

Zbog čega?Imaš neka neg. iskustva s kiropraktikom?
Jer ja imam pozitivna,i to baš što se tiče vratne kralježnice.Od soc. doktorice sam za ukočeni vrat dobila Voltarene,i preporuku da nek me doma netko zmasira. I tako sam godinama mislila da se vrat normalno ne može okrenuti baš previše u stranu.Dok nisam otišla privatnom fizijatru koji se bavi kiropraktikom i koji me tak fino već pri prvom dolasku sredio(naravno da sam prije napravila rtg kralježnice,jer je dovoljno savjestan da neće nekog ići sređivati bez napravljenih pretraga) da sam pomislila:"Vau,pa kaj se vrat može toliko okrenuti u stranu!"
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:34   #75
Manualne tehnike su ok, ovisi koje se primjene. Manipulacije su rijetko potrebne, običnu su nježnije tehnike dovoljne da se "otkoči" vrat. Osim toga, rtg nije garancija da neće doći do neželjenih pojava nakon manipulacije, pa tko voli...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:15   #76
ima tko ovakav jastuk sa tim cilindrima unutra?
kako je spavati na tome? je tvrdi ili mekani?....
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:25   #77
ili ovakav sa memory pjenom.
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 09:45   #78
ja imam takav sličan, ali u zadnje vrijeme spavam bez jastuka.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 15:30   #79
Ukočen vrat?

Znam da su postojale već ovakve teme, jer sam se dobro google-om poslužila...

No...nisam uspjela naći svoj problem.

Dakle, prije tjedan dana sam imala ukočen vrat. Tipičan primjer. Od jastuka, nepravilnog držanja i sjedenja, bla bla...i prošlo me. No jučer sam se jedva ustala iz kreveta koliko me bolilo. U lijevo i desno mogu okrenuti glavu normalno, bez jačih bolova, no dolje nikako ne mogu pogledati, jer odmah osjetim oštru bol, no ne mogu precizirati gdje. Od ovog vratnog mišića, preko ramena...Kao da imam neki teret na desnom ramenu i zateže me.

Mažem taj dio vrata deep heatom, sad sam došla iz vruće kupke, promijenih jastuk...no ne znam što još mogu napraviti? Osjećam da me popušta, ali opet je ta bol prisutna pri svakom naglom pokretu ili trzaju.

I što bi to moglo biti....Promjene na vratnoj kralježnici?

Ako bi mi netko mogao nešto detaljnije....
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:12   #80
Netko?
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.