Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 13:08   #81
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
osim kaj je tema iz 2004 i radijatori su opet zreli za farbanje apsolutno si u pravu
ovo ljeto sam izmjerio na suncu na komadu zeljeza temperaturu od 75 c a ni ograda ni garazna vrata se nisu ogulila a pofarbana su najobicnijom chromos bojom
Blago vama, ljudi moji. Vi ste u stanju za 20 kn razlike bojati radijatore nenamjenskom bojom.
To je bit moderne samogradnje, 20 kn!
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:56   #82
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Blago vama, ljudi moji. Vi ste u stanju za 20 kn razlike bojati radijatore nenamjenskom bojom.
To je bit moderne samogradnje, 20 kn!
po čemu je to namjenska ili nenamjenska boja, daj objasni nama neukima
ja sam iznesao svoje iskustvo, a upustio sam se u prebojavanje radijatora 2k autolakom samo iz razloga što je takav autolak postojan kako na -30C° tako i na +80C° što ćeš kod "namjenskih" bojica za radijetore vrlo brzo uvidjet da nije tako.......
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:03   #83
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
cca. mjesec dana
U sustav staviti antifriz !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:42   #84
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
po čemu je to namjenska ili nenamjenska boja, daj objasni nama neukima
ja sam iznesao svoje iskustvo, a upustio sam se u prebojavanje radijatora 2k autolakom samo iz razloga što je takav autolak postojan kako na -30C° tako i na +80C° što ćeš kod "namjenskih" bojica za radijetore vrlo brzo uvidjet da nije tako.......
Auto lak je za aute, za otvoreni prostor. Šta on emitira u prostor na 60-80°C ne znamo. Možda je i OK. Ja ga ipak ne bi stavio tek tako.
Boja za radijatore je obični lak za primjenu unutra, a koji je bijele boje i nešto je postojaniji na žućenje, kako je već neko rekao. Dakle, ispitan i odobren za primjenu u prostoru gdje ljudi borave.
http://colours.helios.si/cro/dodatne...g-grijanja?r=3
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:47   #85
bok ljudi! evo mene zanima bih li ja mogao skinut staru boju s radijatora s pištoljem na vrući zrak (radijatori stari otprilike 20 god mozda i vise)
purgerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 21:15   #86
Probaj pa javi!
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 20:11   #87
probo al me strah da nekej ne zeznem.
purgerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 20:37   #88
Quote:
purgerzg kaže: Pogledaj post
bok ljudi! evo mene zanima bih li ja mogao skinut staru boju s radijatora s pištoljem na vrući zrak (radijatori stari otprilike 20 god mozda i vise)

Stare radijatore treba dobro oprati sa mini vošem,zatim finim brusnim papirom pobrusiti i nakon toga se lijepo pobojaju sa željenom bojom.

Ako misliš da nejde ili neznaš kako javi se na pp.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 22:53   #89
ja sam sada neki dan prefarbao tj prešpricao radijatore sa sprejem za radijatore, ne znam koji proizvođač ali kantica je 36kn, prilično skupo ali da se zasereš kako je lako sprejati, i boja se maximalno brzo suši, i teško da će ostati koji curak ako imaš i malo iskustva
jovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:34   #90
Neznam dali če mi uspijet stavit sliku...

Što mislite o ovom radijatoru?
Jeste li ih več negdje vidjeli?
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:36   #91
Postoji li neki jednostavni programčić s kojim se mogu ukloniti datumi sa fotografija?
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 18:09   #92
To je obični radiator presvučen: kamenom ili drvom ili jednostavno takvim limom, nikakav kunst
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 07:39   #93
I još uz to izrazito ružan i neučinkovit.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 10:53   #94
Quote:
salazar kaže: Pogledaj post
Postoji li neki jednostavni programčić s kojim se mogu ukloniti datumi sa fotografija?
Ima, svaki program koji obradjuje fotografiju.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:43   #95
Niti bod za ideju? Izvedbu? Orginalnost?
Kritike prihvačam i poštujem svačije mišljenje.
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:20   #96
Quote:
salazar kaže: Pogledaj post
Niti bod za ideju? Izvedbu? Orginalnost?
Kritike prihvačam i poštujem svačije mišljenje.
Za sto? Obuceni radijator?
Stvarno originalno, da.
Izvedeno tak-tak, solidno.
Ideja - bezveze.
(osim ako ti je cilj sto sporije zagrijavanje prostora)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:44   #97
A što? več si vidio radijator u keramici?
Grije normalno ko i prije jer je onaj poklopac na njemu dupli i može se maknuti a ispod je orginalni samo pofarban u antracit boju.
Još je duže topao jer se keramika na njemu zagrije i isijava toplinu.
Mislim da je ok alternativa bojanju radijatora u neku boju ili skrivanju iza neke kutije.
Kunst mi je bio jedino koje ljepilo upotrijebiti a da to sve drži i nema mirisa kad se radijator zagrije.
p.s. pločice ili kamen se mogu staviti bilo koje boje.
ajde jeste me dočekali vatrenim krštenjem
salazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:37   #98
Demontaža radijatora

Trebali bi skinuti radijator u stanu,( na to mjesto ne ide novi radijator), pa me zanima ako netko ima preporuku za nekog majstora i kakva je cijena samo za demontažu i zatvaranje cijevi.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 19:20   #99
Quote:
salazar kaže: Pogledaj post
A što? več si vidio radijator u keramici?
Ne.
Quote:
Grije normalno ko i prije jer je onaj poklopac na njemu dupli i može se maknuti a ispod je orginalni samo pofarban u antracit boju.
Kakav originalni poklopac, nisam znala da radijatori imaju poklopce.
Quote:
Još je duže topao jer se keramika na njemu zagrije i isijava toplinu.
Koja je svrha toga? Da grije kada ugasim grijanje i odem iz kuce?
A koliko mu treba da se zagrije i preda toplinu okolnom prostoru? Isto kao i da ga nisi zazidao, ili?
Quote:
Mislim da je ok alternativa bojanju radijatora u neku boju ili skrivanju iza neke kutije.
Tvoje je pravo da mislis (i radis) sto hoces. Ja mislim da nije pametno radijatore zatvarati u kutije.
Quote:
Kunst mi je bio jedino koje ljepilo upotrijebiti a da to sve drži i nema mirisa kad se radijator zagrije.
A sto kada ce trebati nesto raditi s radijatorom...procuri izmedju clanaka i sl. Pa i ove rupice prema ventilima su mi nekako sumnjive.
Quote:
ajde jeste me dočekali vatrenim krštenjem
Sam si trazio.
Ne kuzim ti se ja u to...samo sam rekla sto mislim.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 07:57   #100
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Trebali bi skinuti radijator u stanu,( na to mjesto ne ide novi radijator), pa me zanima ako netko ima preporuku za nekog majstora i kakva je cijena samo za demontažu i zatvaranje cijevi.
Poslikaj samo radijator,da se vide cijevi i barem dio instalacije,jer nije svejedno o kakovim se cijevima (materijalu ) radi.
Treba naznaćiti ,ako znaš sa kakovim je cijevima radijator spojen,odnosno napravljena instalacija.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.