Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 22:06   #1
Studentsko pravo/mirovinsko

Imam problem koji neznam kako a rješim pa se nadam da ćete mi pomoći makar savjetom.
Situacija u kojoj sam se našla je sljedeća: školuje me samohrana majka jer mi je otac umro prije 8 godina. Živimo od 1700kn mirovine. Na Mirovinskom su nam rekli da ako ja završim svoje školovanje prije majčinih napunjenih 45 godina,. ona će izgubit mirovinu. ??? to su nam potvrdili jucer opet. U suprotnom bi imala do kraja života. Naime ja bih trebala završit iduće godine u 6,7 mjesecu a moja majka će tada imati 43 god no tek u 12. mjesecu. Rođena je 6.12.1972.što znači da mi nedostaje godina i pol obrazovanja kako bih ona ostvarila pravo na mirovinu koja joj je potreba jer nemože zbog zdravlja radit. Našla sam se u situaciji u kojoj mi preporučuju da padnem godinu i razvučem ju a to nikako neželim jer sam vrlo dobar/odličan student koji završava sve u roku. Rečeno mi je da kad jednom završim redovni studij više nemogu ponovno upisat kao redovni student a mislila sam može nešto još upisat. Nemogu ni u međuvremenu stažirat jer više nisam student. Imam li pravo upisat opet kao redovni student kad zavrsim ove tri godine i sto savjetujete? =(
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.